Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sharing / lending

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 8 Αυγούστου 2005.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Μπεεεεεεε
     
  2. elen

    elen Regular Member

    μωρε σιγα μη δωσω το σκλαβακι μου στις λυσσαρες φιλες μου ειτε με αμοιβη ειτε οχι, ας πανε να βρουν μονες τους , ειδα κι επαθα να τον στρωσω ... μηπως τον θελουν κι ετοιμο μαστιγωμενο στο πιατο?
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Σεβομαι ολες\ους που ασπαζονται την πολυγαμια,πολυερωτια η οπως αλλιως λεγεται τελος παντων ,μπορω να παρακολουθησω την επιχειρηματολογια τους και την βδσμικη διαλεκτικη τους ,αλλα ,προσωπικα σε μια σχεση ,οποιας ιδιαιτεροτητας σχεση,προτιμω να αφοσοιωνομαι.
    Η αφοσοιωση ειναι ασυμβατη για την δικη μου θεωρηση με την εκχωρηση.τον δανεισμο η την παρτουζιτσα ,(υπο την θεωρητικη σκεπη του βδσμ η οχι,αδιαφορο).
    Η διαλεκτος που χρησιμοποιειται σε μια ερωτικη σχεση ειναι μοναδικη, οι δημιουργοι της ειναι ταυτοχρονα και οι μονοι που την καταλαβαινουν.Καποιος τριτος που θα εκαλειτο να να την μιλησει θα ακουγοταν σαν τον Σημιτη οταν προσπαθει να μιλησει Αγγλικα.
    Προσωπικα δε οταν ακουω τον Σημιτη να μιλαει Αγγλικα δεν νοιωθω απεχθεια (μονο)για τον Σημιτη,αλλα και για τα Αγγλικα.
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Είναι βέβαιο πως για τα μέτρα του bdsm μάλλον θεωρούμαι υπερσυντηριτικός όσον αφορά πολλές επιταγές του. Συμφωνώ με τον underherfeet απόλυτα (ειδικά δε για τον Σημίτη και τα αγγλικά   ). Το ότι μπορεί να θεωρηθώ ιδιοκτησία μίας Γυναίκας και θα έχω την τύχη να την υπηρετώ στην ζωή, δεν σημαίνει ταυτοχρόνως πως εκείνη δεν είναι δική μου ιδιοκτησία. Τουναντίον. Ίσως έτσι καταστρατηγούνται βασικά αποφθέγματα του bdsm, αλλά ποτέ δεν υπήρξα θιασώτης των κανόνων όπως ορίζονται από το lifestyle οποιαδήποτε τάσης. Για να υπηρετήσω κάποια με όλη την έννοια του όρου πρέπει να την θέλω πραγματικά πολύ! Άρα την θέλω μόνο για μένα! Αν και η λέξη ιδιοκτησία είναι τελείως άστοχη εφόσον κάνουμε λόγο για το πνεύμα του ανθρώπου, το οποίο είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ελεύθερο. Υπάρχουν τομείς στην ζωή ενός ζευγαριού που εκ των πραγμάτων είναι απόλυτα διαχωρισμένοι. Ως τέτοιοι ο σεξουαλικός-ερωτικός τομέας ουδεμία σχέση έχει με τον πνευματικό αλλά και οι δύο σε συνεργασία κρατούν την φλόγα αναμμένη, ζωντανή ανάμεσα στους δύο. Και τώρα μην τρελαθούμε δηλαδή τελείως, αλλά εφόσον κάποιος/α... "δανείζεται" κάπου αλλού, αυτό θα έχει επίπτωση στην όποια σχέση του με τον/την... "δανειστή". Εκτός αν αυτή δεν είναι παρά μονάχα επιδερμική οπότε ok και τί έγινε? Δεν ξέρω αν έχετε δει την ταινία Indecent Proposal με τον Robert Redford, την Demi Moore και τον Woody Harrelson που έχει να κάνει με δανεισμό αλλά όχι με bdsm. Δείτε την, πολλά νοήματα προκύπτουν από αυτήν.

    Βέβαια τώρα μου ήρθε να προσθέσω και το εξής: αν κάποια θελήσει να δανείσει τον σκλάβο της στην Angelina Zolie λόγου χάρη ή σε άλλες αναλόγου ομορφιάς και κάλλους γυναίκες μετά ας μην απορούν εάν ο υποτιθέμενος σκλάβος τους δεν θελήσει να ξαναγυρίσει σε αυτές. Αλλά βέβαια πού να το κάνουν αυτό? Η ανασφάλεια σε όλο της το μεγαλείο! Γι'αυτό και είδα κάπου γραμμένο ότι θα δάνειζε κάποια τον σκλάβο της σε άλλο άντρα. Πολύ γέλιο πράγματι προκαλούν όλα αυτά τα φαιδρά. Απορώ ώρες ώρες με την ελαφρότητα ορισμένων
     
  5. female

    female Contributor

  6. blindfold

    blindfold Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor



    Μια άλλη μορφή ταπείνωσης,τι αντίκτηπο μπορεί να έχει στον ψυχισμό της;
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Jomaru

    Jomaru Guest

    τι ειναι αυτο? το update του whoring?
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Το whoring χωρίς λεφτά, που τα βαριέμαι αλλά με ηδονές και συναισθήματα που προκύπτουν από τις ανταλλαγές, τα οποία δεν βαριέμαι  

    @ madlene,

    σκέπτομαι ότι αν δεν υπάρχει εσωτερική αντίσταση της σκλάβας στην ανταλλαγή, τότε δεν υπάρχει και αίσθηση ταπείνωσης. Γιατί να υπάρχει σε κάθε περίπτωση ταπείνωση;
     
  10. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Αυτη η κουβεντα μου φερνει στο νου την πρωτη φορα που μου ειπε να δω την ιστορια της Ο...
    εκτος οτι μου πηρε 3 μερες να την δω ειχαν γινει και τα νευρα μου τσαταλια.
    Οταν καθησαμε να συζητησουμε την ταινια φωναζα εβριζα και εκλαιγα....
    φυσικα υπομονετικα και ηρεμα με ακουσε να αραδιαζω ενα μακρυ υβριολογιο στον Κυριαρχο
    της Ο που την αφησε με τοσους να της κανουν τα χιλια μυρια και εκεινος εφυγε...
    (ημουν μικρη για να συλλαβω καποιες πολυ ακραιες ιδεες στα 17 μου)
    οταν πλεον ηρεμισα και μπορουσα να το συζητησω εις βαθος το θεμα και αφου ειχαν περασει
    αρκετες ωρες κατεληξα να τον κοιταω πολυ πολυ σοβαρα να σταυρωνω τα χερια μου στο στηθος μου μπροστα και να του λεω με τον σκλαβικο αυστηρο τονο στην φωνη μου....
    "Αφεντη μου αν τολμησετε ποτε να με αφησετε και να φυγετε να ξερετε θα θυμωσω παρα πολυ!!!!χμχ!!!!"
    Φυσικα οπως ηταν αναμενομενο γελαγε σχεδον τρια τεταρτα....
    Ομως ειχε καποιο νοημα αυτο που ειπα ασχετα αν δεν το εθεσα με τον σωστο τροπο...
    το νοημα ηταν πως ναι φυσικα και θα παω σε εκεινον που εχει επιλεξει και θα κανω και οτι μου πει
    εφοσον ειναι καποιο ατομο της εμπιστοσυνης του και εχουν θεσει τα ορια μεχρι που θα φτασει αυτος ο Κυριαρχος και φυσικα το κανω για την Ευχαριστηση του Κυριαρχου μου....αλλα θα ειναι εκει να με βλεπει....να τον κοιταω στα ματια καθως θα μου κανει ο αλλος Κυριαρχος το οτιδηποτε...
    Ισως αυτο να ειναι μια πολυ ρομαντικη αποψη που ειχα τοτε ...ισως παλι επειδη εγω τουλαχιστον οχι μονο αγαπουσα τον Αφεντη μου οχι μονο ημουν ολοκληροτικα δικη Του αλλα ηταν μια απολυτη σχεση και περα απο το γεγονος οτι ο δανεισμος ηταν ενα οριο μου παντα ομως προς συζητηση, αφου εγω θα το δεχομουν και αφηστε με να σημειωσω πως οσο κι αν καυλωνει μερικες,οσο κι αν εξιταρει καποιες αλλες καπου μας ποναει και λιγο...ναι ηθελα να ειναι εκει να δει τον πονο αυτο να δει και την καυλα να τα δει ολα...

    Ευτυχως σε ολα τα χρονια που εμεινα κοντα Του ποτε δεν με δανεισε.Δεν το ηθελε και δεν το ηθελα.

    Απο κει και περα το να παιξουμε μπροστα σε αλλους δεν ηταν του χαρακτηρος Του.Δεν επιθυμουσε την δημοσια εκθεση μπροστα σε αγνωστους....σε φιλους ισως και να το εκανε με μετρο.

    Οπως παντα αυτη ειναι η δικη μου ταπεινη γνωμη αποψη και εμπειρια....
     
    Last edited: 7 Μαϊου 2009
  11. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: sharing / lending

    Αν και αρχικα δυσκολευτηα να καταλαβω σε τι θα με βοηθαγε το σεαρινγκ οταν τελικα εγινε καταλαβα πολυ καλα ποσο απενοχοποιησα τη σεξουαλικοτητα μου και ειδικα οσο διαβαζω οτι ειναι φαντασιωση πολλων χαιρομαι που υπαρχουν ανθρωποι που δεν φοβουνται να εκφρασουν την καυλα τους και να ζησουν.Ισως ακουγεται ωμη η λεξη αλλα αν δε σε καυλωνει ως ιδεα αρχικα, ποτε δε θα δεχτεις να το κανεις.Το σωμα σου θα αντιδρασει.

    Δεν ειπα οτι ειναι ευκολο να υπακουσεις σε καποιον που μπορει και να μην τον δεν εχεις ξαναδει απλα και μονο επειδη ειναι εντολη,δυσκολο ειναι και ειδικα οταν το παιχνιδι δεν περιλαμβανει απλα κινκυ σεξ αλλα πονο, υπακωη γενικα σε καποιον τριτο,ειτε παρουσια του συντροφου σου ,ειτε οχι.
    Αλλα ειναι πραγματικα ερεθιστικο να το ζεις,να νιωθεις την ενταση και την καυλα οτι απλα δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα γιατι απλα αυτη ειναι η φυση σου.Οταν αυτο γινει βιωμα το απολαμβανεις τοσο πολυ που ξεχνας ντροπες, αναστολες, ανασφαλειες,κοινωνικες επιταγες...και απλα το ζεις!!!
     
    Last edited: 7 Μαϊου 2009
  12. Kyriarxikos

    Kyriarxikos New Member

    Re: Απάντηση: sharing / lending

    Σωστα, μονο να συμπληρωσω οτι τετοια παιχνιδια δεν ειναι για ολους/ες. Πολλοι/ες αδυνατουν να κανουν την υπερβαση, και κατα συνεπεια δεν αντεχουν.