Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sis – sister – sisterhood στο M/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 15 Οκτωβρίου 2008.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    @Beatrix κοίτα τι σου βρήκα μια και ρωτούσες για τον όρο sis  
     
  2. Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Θενκ γιου, θενκ γιου, ξεκινώ μελέτη πάραυτα!
     
  3. Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Tι όμορφο νήμα!!
    Λυπάμαι όμως που δεν έχω καθόλου αισιόδοξη άποψη παρόλο που θα το ήθελα.
    Όταν συμφωνούμε είμαστε όλο αγκαλιές και φιλάκια. Όταν διαφωνούμε είμαστε όλο νυχάκια. Αυτή είναι η αληθεια. Ο σεβασμός πηγαίνει περίπατο παρόλο που τίποτα δεν έχουμε να χωρίσουμε. Φανταστείτε λοιπόν την περίπτωση που πράγματι οι δυο sis μοιράζονται τον ίδιο Αφέντη.
    Διαφωνώ πως οι sis είναι για να λένε μεταξύ τους τα πάντα. Νομίζω πως αυτό ακριβώς αποτελεί αιτία συχνών παρεξηγήσεων. Ο μόνος φίλος της σκλάβας εκτός από Αφέντης είναι ο ίδιος της ο Αφέντης.
    Τα όποια προβλήματα προκύπτουν από τη σχέση με τον Αφέντη δεν αποτελούν μέρος της συζήτησης κατά την άποψή μου με μια φίλη ή με μια άλλη sis.
    Αποτελούν άμεση ανάγκη για συζήτηση και επίλυση αυτών με τον ίδιο/ από τον ίδιο.
    Οι sis,όπως και οι φίλες είναι για την παρέα, τον καφέ, για να προσφέρουν βοήθεια που έχει εγκριθεί από τον Αφέντη η μία στην άλλη, για διασκέδαση και κουβέντα στα θέματα που επιτρέπονται.
    Τώρα αν οι sis βρίσκονται υπό τον ίδιο Αφέντη βρισκω σωστό να αφήνουν Εκείνον να ρυθμίζει τις καταστάσεις όπως κρίνει και να μη προσπαθούν να υπονομεύσουν ή υποβιβάσουν με οποιονδήποτε τρόπο την sis τους. Δύσκολο ίσως θα μου πείτε, αλλά εν τέλει δεν μπορεί να υπάρξει και όμορφο αποτέλεσμα διαφορετικά.
     
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Στους άνδρες σκλάβους όμως δεν υπάρχει κάποιος bro να συμβουλεύσει το υ που να βρεθεί άνδρας σκλάβος μέντορας?
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω, με αφορμή αυτό το νήμα, μια σκλάβα που με βοήθησε απερίγραπτα στις πιο σκοτεινές και δύσκολες μου ώρες. Πόσο μόνη θα ένιωθα χωρίς την κατανόηση και την υπομονή της. Όταν άντεχα να ακούσω μου έλεγε την γνώμη της, όταν δεν άντεχα απλά με άκουγε, ήταν εκεί, την ένιωθα, έλεγε μονο ένα "σε καταλαβαίνω" και ήταν υπεραρκετό.


    Σε ευχαριστώ, σε εκτιμώ, σε αγαπώ.

     
     
  6. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Πραγματική αδελφή Δηλαδή. Στους άνδρες σκλάβους όμως δεν υπάρχει κάποιος να καθοδηγήσει
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν ισχύει αυτό. Εμένα από τις αρχές ένας άντρας σκλάβος είναι κολλητός και τον ρωτάω αποριες. Και έτρεχε κι ένα μεγάλο γκρουπ bdsm. Απλά δεν έχεις βρει ακόμα παρεούλα.
     
  8. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Μάλλον
     
  9. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member


    Ναι έτσι είναι, πιάνεις το θέμα στο κόκαλο. Σχετικά με τις υ που μοιράζονται τον ίδιο αφέντη, πάντα μα πάντα αυτό λύνεται με την ιεραρχία στις υ. Δεν λειτουργεί να είναι όλες οι υ ίσες μεταξύ τους. Ενω λοιπόν η οποία επικοινωνία της υ με άλλες φίλες της ή με τις sis υ του ίδιου Κ μπορούν να φέρουν θέματα σε εκείνον που διαφορετικά δεν θα δημιουργούνταν αξίζει το κόπο η κάθε υποτακτική να κοινωνικοποιείται, να μαθαίνει να αποκτά πιο σφαιρική άποψη. Ο,τι κι αν ακούσει θα υπάρχει ο Κ να το διαχειριστεί όπως εκείνον κρίνει. Η απομόνωση μπορεί σε δεύτερο χρόνο να φέρει χειρότερα αποτελέσματα από μια στιγμιαία ανακατωσούρα μιας παρεξήγησης από analysis over paralysis κατάσταση
     
  10. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Καθοδήγηση θα προσφέρει η Κυρία του.
     
  11. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Μιλάω για κάποιον μέντορα του ίδιου στάτους κάποιον που μπορείς να απευθυνθείς και να πεις τους πτο8γματισμούς σου
     
  12. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Προβληματισμους