Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Slaves/Subs...happy to share?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 10 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    Τα πραγματα ειναι τοσο μα τοσο απλα. Ο κυριαρχος επιλεγει η ο βανιλλα αντρας μπαινει εξασκει πολυγαμια διοτι του αρεσει η ποικιλια και μπορει. Τιποτα βαθυ και noble... Βαριεται ευκολα, και γουσταρει ποικιλια. Εβλεπα ενα ντοκιμαντερ τις προαλλες για την πολυγαμια και εδειχνε σχηματα κυριως ενος αρσενικου με δυο θηλυκα. Σ'ενα απο αυτα τα τριο, οι γυναικες μπορουσαν να εχουν οσους εραστες ηθελαν. Το ιδιο και ο αντρας. Οι τρεις τους συζουσαν βεβαια και ηταν το κυριο σχημα. Του αντρα του εφταναν οι 2 γυναικες, ενω αυτες ειχαν 3 με 5 εραστες ταυτοχρονα η καθε μια. Ο αντρας δεν πολυγουσταρε που ειχαν τοσους εραστες αλλα μιας και ειχε και αυτος την ιδια ελευθερια δεν μπορουσε παρα να συμβιβαστει. Ολοι γενικα δηλωναν ευτυχισμενοι, αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν ηταν για ολους η φαση ιδανικη. Ηταν ομως δικαιη. Χωρις double standards. Οπως θα επρεπε να ειναι για μενα, εαν ειμουν πολυγαμικη. Τωρα στη σφαιρα του βδσμ...αν εισαι μονογαμικος και υπο ειναι μειονεκτημα...
     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?


    μονογαμια εχουμε ονομασει αγαπητε το συνδρομο της α...γ.....μιας! εδω καλα καλα πολλοι απο δω δυσκολευονται να βρουν ενα συντροφο που να ειναι συντροφος και οχι παντρεμενος με 2 παιδια και μια καλη θεση στο δημοσιο (ουπς... σορρυ..) οταν μιλαμε για μια κανονικη σχεση ενηλικων και οχι μια σχεση η οποια "αλλου βαρουν τα τουμπανα και αλλου χορευει η νυφη" δεν υπαρχουν "τυπικα προτυπα μονογαμιας!!!! οταν εγω εχω ενα σπιτι δηλαδη το οποιο ειναι ολο δικο μου και δεν εχω αλλο σπιτι για να μεινω, για να δειξω ποσο "ισχυρος ιδιοκτητης" ειμαι θα το νοικιαζω μερικα διαστηματα, διακινδυνευοντας την "κατασταση του"..... χμμμμ!!! ΝΟΟΟΤ!!!!!! θα προτιμουσα μαλλον να μεινω σπιτακι μου, να το διακοσμησω οπως θελω να του κανω οτι θελω... σε απλα bdsmικα.... αν εγω ημουν K και δεν ειχα αλλες υποχρεωσεις (βλ. πιο πανω) δεν θα εδινα για κανενα λογο τον/την σκλαβο/α μου, ουτε για τιμωρια.... και απο την θεση του "υ" δεν θα μου επεφτε και λογος βεβαια, αλλα αυτο θα ηταν καμπανακι για τον συντροφο μου, οτι δεν ειναι ο καταλληλος για μενα, αφου θελει να με μοιραζεται με αλλους.... εκτος απο μενα   ισως οντως τα βλεπω πολυ συναισθηματικα τα πραγματα, αλλα θεωρω οτι μια ερωτικη σχεση πρεπει να εχει και λιγο συναισθημα.... αλλιως δεν μιλαμε για σχεση αλλα για μια ελευθερας βοσκης σχεση! σε μια τετοια περιπτωση βεβαια δεν θα ηταν καθολου περιεργο ο δανειζομενος Μαστερ να κανει τα αδυνατα δυνατα να διεκδικησει την σκλαβα, για δικια του!!! εκει να δειτε γελια.....  

    (i'm back!!!!!!!!)
     
  3. sw

    sw

    ..με καλυψες!  


    ...με παρακαλυψες!  


    Γι ργος
     
    Last edited: 28 Αυγούστου 2010
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    Μοιράζομαι απόλυτα τον προβληματισμό και τη συλλογιστική σου.

    Βέβαια, θα μου πεις, εδώ έχει μαζευτει όλος ο ομοφοβικός πληθυσμός, την πολυγαμία δεν θα ταμπουδοποιούσαν (ούτως ειπείν);
     
  5. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    εεεε.... συγνωμη αμα σηκωνει παζαρι να το συζητηζουμε!

    Το υ μου (μεταφραση στα Γε ργιστικα : η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ μου) εκανα 44 χρονια να το βρω!

    Τι μου δινεις για να σου το δωσω για μιση ωριτσα;


    Γι ργος

    ΥΓ...ειμαι ανοιχτος σε προτασεις ανταλλαγης!


    Ημουν παντα ανοιχτομυαλος  
     
  6. KostantinosK

    KostantinosK Regular Member

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    Νομίζω ότι θα διευκόλυνε άμα ήταν παρών και ο Κ που δίνει τον υ του, ώστε να μην υπάρχουν φόβοι "απόσχισης" και προδοσίας.. Είναι σα να βάζεις κάποιον στο αυτοκίνητό σου για μια βόλτα ή να καλείς κάποιον στο σπίτι σου για ένα τραπεζωματάκι, για να απαντήσω και στα περί ιδιοκτησίας κλπ, δεν σημαίνει ότι ξαφνικά θα βρεθείς άστεγος ή να πηγαίνεις με τα πόδια. Προσωπικά, είμαι και γω υπέρ της συναισθηματικής σχέσης, δεν μιλώ για κάτι που θα την αναιρούσε αλλά που, στο πλαίσιο του bdsm ειδικά, θα την ενίσχυε. Από τρίο που έχω κάνει σε vanilla σχέσεις μου στο παρελθόν - και δεν μιλώ μόνο για μένα την κοπέλα μου και την φίλη της - ξέρω ότι όντως υπάρχουν λεπτές ισορροπίες, αλλά αν τα πράγματα είναι ξεκάθαρα τριπλασιάζεται και η ευχαρίστηση. Εδώ, μιλώ για το δόσιμο ως αφοσίωση και όχι ως έλλειψη αφοσίωσης, αδιαφορίας ή "βαρεμάρας". Όπως και να χει δεν υπάρχει συνταγή. Εμένα π.χ., στις υ φαντασιώσεις μου, είναι κεντρική η χρήση μου από άλλους υπό το βλέμμα του Κ μου, αρκεί να μπορώ να τον αγγίζω λίγο και στο τέλος να καταλήγω στα πόδια του..
     
  7. zou

    zou

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    τι να μπορεσει να δωσει ενας ανθρωπος για μια βασιλισσα....? 
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    Δεν υπάρχει σωστή/λάθος απάντηση. Μπορεί κάποιος να το κάνει για "εξευτελισμό", μπορεί να το κάνει γιατί απλά τον καυλώνει το γεγονός ή μπορεί να το κάνει ως μια "επικίνδυνη" άσκηση ελέγχου στο κατά πόσο πραγματικά του ανήκει ο/η υ του.

    Κάποτε, η "Γαλάτεια" με είχε ρωτήσει αν της επιτρέπω να βγει με κάποιον άλλον. Εγώ ήμουν στρατό τότε οπότε από τις συνθήκες δεν μπορούσα να κάνω και πολλά.

    Ήθελα να το αρνηθώ, σκέφτηκα να το αρνηθώ αλλά δεν το έκανα. Eventually το πλήρωσα but then again ανακάλυψα ότι η "Γαλάτεια μου" δεν ήταν πια "μου". Αν ήταν και με 100 να έβγαινε δεν θα έκανε τίποτα.

    Το ίδιο θα ίσχυε αν την έβαζα -αν υποθέσουμε ότι δεν ήταν εκτός ορίων εκατέρωθεν- να πάει με το ζόρι με κάποιον. Αν το έκανε και την έχανα, είτε γιατί της άρεσε ο άλλος περισσότερο είτε γιατί στράβωσε μαζί μου, πάλι το ίδιο θα ήταν το συμπέρασμα.

    Για μένα είναι ένα γοητευτικό και συνάμα επικίνδυνο παιχνίδι με τη φωτιά.

    Δεν είναι για όλους και φυσικά δεν έχεις κανέναν να κατηγορήσεις παρά τον εαυτό σου αν καείς.
     
  9. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    Έχω μοιραστεί με φίλο κοπέλα που αγαπούσα και με αγαπούσε. 'Ηταν καθαρά σωματικό το μοίρασμα και όχι ψυχικό και γι'αυτό μας άρεσε αφού παρέμενε κοντά μου συναισθηματικά και αυτό ήταν σημαντικό. Το έκανα γιατί την αγαπούσα και ήξερε ότι θα της άρεσε. Δεν τη μοιράστηκα σα να μην είχε σημασία για μένα, αντίθετα, σεβάστηκα την κάβλα της..

    Έχω ζήσει την ίδια κατάσταση και από την άλλη πλευρά (να μοιράζεται άλλος τη γυναίκα του μαζί μου).

    Συμπέρασμα: οι ισορροπίες είναι όντως ΛΕΠΤΟΤΑΤΕΣ. Αν δουλέψει όμως, τυχεροί και οι 3, ειδικά η γυναίκα.. 
     
  10. zou

    zou

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    σε vanilla σχεσεις που ειναι ενα προ-συμφωνημενο σεξ με ορια κλπ κλπ ναι μπορει να λειτουργησει... ομως θεωρω οτι μια bdsm σχεση και ειδικοτερα μια M/s σχεση ειναι πολυ πιο βαθεια και πιο συναισθηματικη.... δεν ξερω... μπορει τελικα εγω να ειμαι πολυ κτητικη και να μην θελω τελικα να μοιραζομαι ή και να με μοιραζονται...!
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου κοριτσάκι.
    Υπάρχει κάπου γραμμένο ότι σε μιά BDSM σχέση απαγορεύεεται η ζήλεια και η κτητικότητα? Απαγορεύεται να είμαι ερωτευμένη με τον Κύριό μου και να το θέλω μόνο γιά μένα? 
     
  12. zou

    zou

    Απάντηση: Slaves/Subs...happy to share?

    νομιζω οτι το κανω σαφες σε οτι παει να μοιραστει κατι δικο μου