Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

slut training

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 14 Νοεμβρίου 2005.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    Φίλτατε Κύριε MasterJp μάλλον θα ήταν ορθότερο να Α/σχοληθούμε με την ευμολογία ελληνικών λέξεων όπως το "πόρνη" ,"πουτάνα" και "ιερόδουλη" και να Β/βρούμε τις διαφορές τους αναμέσα σε αυτές τις λέξεις...

    επίσης Φίλτατε Κύριε Incomplete_ αυτή την ερώτηση καλό θα ήταν να την Κάνετε με προσωπικό μύνημα ,εκτός και αν Θέλετε με βάση την απάντηση να Εξάγετε κάποιου είδουσ συλλογισμό που θα μου Επιτρέψετε να μην το ποιστεύω το τελευταίο !  
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ασχοληθήκαμε με την ετυμολογία της λέξης slut blindfold γιατί ο όρος (και το θέμα του νήματος) είναι slut training, αν έχεις τον τρόπο να προτείνεις κάποιον αντίστοιχο δόκιμο όρο στα ελληνικά χωρίς γνώση της ετοιμολογίας και του νοήματος του αγγλικού όρου θα χαρώ να τον ακούσω.
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Αγαπητέ MasterJP,
    η απότομη διακοπή των δημοσιεύσεων στο νήμα με βάζει σε σκέψεις: Είτε χάθηκαν οι τσούλες είτε οι επίδοξοι εκπαιδευτές, νέας κοπής, είναι ακατάλληλοι.
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: slut training

    Δε χάθηκαν οι τσούλες. Απλώς κρύβονται απ' τους εκπαιδευτές.
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: slut training

    φίλε blindfold,ας μου επιτραπεί μου να χρησιμοποιώ τους κώδικες μου για να αντιλαμβάνομαι το περιβάλλον μου.Ειλικρινά ότι και να πιστέψεις η ζωή μου δε θα αλλάξει.Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου.

    Φιλικά και πάντα...
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Αχ KyriosG,
    παρεισέφρυσαν και εδώ οι αυτοδίδακτες;
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: slut training

    Θέλω να ελπίζω φίλε μου. Αν και φοβάμαι πως αυτό εδω είναι πολύ καθώς πρέπει site.
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Πάσχει από τον συντηρητισμό της κοινωνικά ενσωματούμενης "παραβατικότητας" (ιδέ "πολυπολιτισμικότητα"). Όπως παλαιότερα, ο φεμινισμός.
    Οι πρόσχαρες τσουλάρες θεωρούν καθήκον να υποβληθούν στη βάσανο της σκέψεως. Παρακμή.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    ...η απλά επιδίδονται στο αγαπημένο τους σπορ , που τις κρατά μακριά από τις οθόνες   . Μα αλήθεια μια πρόσχαρη τσουλίτσα αναρωτιέμαι , θα χρησιμοποιούσε το γραπτό της κέιμενο για να προκαλέσει ; Μήπως τις καμπύλες , την έκφραση του προσώπου , την στάση του σώματος , τον τρόπο που ανασαίνει , γελάει , κάνει νάζια ; Η εικόνα είναι αυτή που τροφοδοτεί τις φλόγες τους . Είτε αυτή που βλέπουν στην αντανάκλαση σε αυτούς που τις χαίρονται , είτε στο καθρέπτη τους ... Από την άλλη όμως στις Galleries έχει μερικά χαρακτηριστικά δείγματα , από οποιαδήποτε ταυτότητα και αν προέρχονται ...
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: slut training

    Ερώτηση...Πιστεύετε πως το slut training είναι εύκολη υπόθεση;
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Δύσκολο ή εύκολο? μα εξαρτάται απο τον εκπαιδευτή και κυρίως απο τον/την εκπαιδευόμενο/η!

    Το πόσο δεκτική είναι πόσο 'το χει" και απλά περιμένει Τον κατάλληλο να της το εμπνεύσει.

    Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι τα ταμπου και οι 'μη μου άπτου' απόψεις αίρονται σχεδόν αυτόματα όταν αισθανθείς ότι Εκείνος/η το απολαμβάνει τόσο που πιά δεν έχουν σημασία οι οποιες αναστολές σου (αυτό αλλωστε δεν ειναι και το νόημα του να είσαι υπο? να προσφέρεις!!)
    Τότε αίφνης αντιλαμβάνεσαι τη δική σου απελευθέρωση! Και βιώνεις πράγματα που δεν επέτρεπες στον εαυτό σου να βιωσει προηγουμένως. Νέες αισθήσεις απίστευτη ηδονή . Ενα μιγμα προσφοράς και προσωπικής 'καύλας'. Και τότε μπορεί να σε πιάσει ο οίστρος..και να θέλησεις να γίνεις...πιο slut απο slut!! Nα δώσεις πιο πολύ απο ότι έχεις...
    Να προσφέρεις τα χείλη σου... μισάνοιχτα για κάθε 'χρήση' Να προσφέρεις το κορμί σου τόσο 'πρόστυχα' που αυτή η ίδια η εξαλοσύνη σου να σε κάνει να καυλώνεις και να "ταπεινώνεσαι" ταυτόχρονα απο τις δικές σου κινήσεις ....
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: slut training

    συμφωνω με το πνευμα της MPslave ... πιστευω οτι δεν υφισταται εκπαιδευση αλλα μια μονο σπιθα που θα βαλει την φωτια . Οι αναστολες , ο φοβος , η ντροπη ακομα και οι ενοχες αν υπαρχουν ,δεν ειναι εκπαιδευσιμα χαρακτηριστικα . Ολα αυτα παιρνουν την μορφη ενος προσωπικου "κελιου" , οχι ομως για να φυλακισει αλλα για να προστατευσει τον δημιουργο του. Για καθε τετοιο κελι υπαρχει και ενα μοναδικο κλειδι (εστω και αντικλειδι κατα τον incoplete.."διεκδικοντας.... ") . Ο κυριαρχος χρειαζεται μονο να πεταξει το κλειδι αυτο στα ποδια του υποτακτικου για να κανει εκεινος ,μονος του, την πορτα που τον προστατευει , πορτα διαφυγης . Ολα αυτα τα ψυχρα συναισθηματα που προανεφερα αντανακλουν μεσα στο κελι απο τον υποτακτικο πανω στα "σιδερα" και παλι πισω σε κεινον ... το ερωτημα λοιπον ειναι : την Λολα απ'την φωτια ποιος θα την βγαλει ? ... σαφως αυτος που εχει την δυναμη μεγαλη
    αρα λοιπον δεν θα μιλουσα για εκπαιδευση στην υποταγη αλλα για την εκπαιδευση του κυριαρχου ....