Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Squirt - ένα σπάνιο φαινόμενο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MiB, στις 12 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Έτσι! Πάμε γερά για άλλη μια νίκη. :ρ
     
  2. lexy

    lexy .ti.va.

    Η συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών που συμβουλεύονται τον γυναικολόγο, δεν θίγουν το θέμα της σεξουαλικής απόλαυσης, γενικότερα ή του οργασμού τους, ειδικότερα.

    Ακόμα και στις μεταξύ γυναικών συζητήσεις, σπανιότατα γίνονται αναφορές σε "τεχνικά" ζητήματα που αφορούν άμεσα στη σεξουαλικότητά τους.

    Εν μέρει, συμφωνώ με την @hecate , πως η "σιωπή" αυτή οφείλεται κυρίως σε κοινωνικούς περιορισμούς. Και σε ελλιπή εκπαίδευση και πληροφόρηση.
     
  3. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Κρίμα. Γι' αυτό πρέπει να διαλέγουμε πολύ προσεκτικά τις φίλες μας.  
     
  4. Οτι σχετίζεται με το σώμα κουβαλάει κοινωνικοθρησκευτικές ενοχές. Ακόμα και η σεξουαλική αγωγή, όπου υπάρχει στην εκπαίδευση, προσανατολίζεται στην υγειινή και στην τεκνοποιϊα -κοινωνικά αποδεκτές λειτουργίες- και καθόλου στην ερωτική απόλαυση που έρχεται μέσα από τη γνώση της ανατομίας των ερωτογόνων ζωνών.

    Ελλειμμα γνώσης με σκοπιμότητα.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αγαπητοί Κύριοι/Κυρίες, εδώ τα περισσότερα ζευγάρια δεν συζητούν καν για τις σεξουαλικές τους επιθυμίες μην και ο/η σύντροφος τους κατακρίνει η τους πει "ανώμαλους/ες"...Διάφοροι/ες ( αν και είναι κυρίως ανδρικό το φαινόμενο ) ψάχνουν την ικανοποίηση του όποιου "βίτσιου" τους πέρα από την "κλίνη" του ζευγαριού...Το να πάρεις την γυναίκα σου από τα οπίσθια θεωρείται ( εντελώς ηλιθίως ) από πολλούς εξευτελισμός και "καθυπόταξη" και διάφορες πρακτικές που θα έπρεπε να ήταν τουλάχιστον προπαίδεια θεωρούνται από άλλους τόσους/ες δείγμα "πουτανιάς"...Μετά η καταπληκτική ατάκα "Την θέλω πουτάνα στο κρεβάτι και κυρία έξω από αυτό"...Λες και κάποια ζει και συμπεριφέρεται με τα σκέλια ανοικτά η γαμιέται με ταρίφα ακόμη και για να πάρει κρέας από το σούπερ μάρκετ...

    Ως προς το squirting, φαινόμενο η όχι...Δεν νομίζω ούτε εγώ ότι είναι θέμα κοινωνικού χλευασμού αλλά περισσότερο προσωπικών ενοχών/ταμπού/έλλειψης σεξουαλικής επικοινωνίας της καθεμιάς και του καθενός...Όταν κάποιος/α αποσυνδέσει το ποιον του/της από τα όποια σεξουαλικά του/της γούστα και μάθει να διεκδικεί το δικαίωμα του/της στην ηδονή του/της...Οι άλλοι...οι όποιοι άλλοι μπορούν να πάνε πλέξουν καλτσάκια...Φτάνει με τους "ματάκηδες" στον προσωπικό χώρο του καθενός μας ( όπως και με τους αγάδες στα αχαμνά μας )...Όπως και με τις διάφορες "εγκυκλοπαίδειες" και τους γκουρού της δεκάρας...Πειραματιστείτε με ότι θα σας κέντριζε την περιέργεια...Και από την στιγμή που δεν βλάπτετε κανέναν, μην αποζητάτε "νομιμοποίηση" της όποιας καύλας σας από κανένα "φρουρό" της ηθικής...Έτοιμη τροφή δεν υπάρχει...ούτε στο σεξ...That's all  
     
    Last edited: 31 Οκτωβρίου 2014
  6. Φίλτατε Τένεμπρα, ας μην παραβλέπουμε τις κοινωνικές συνιστώσες (φτου κακά για τη λέξη) του θέματος. Θυμίζω οτι σε άλλες εποχές και άλλα μέρη το σαβουάρ βιβρ έφερε τον τίτλο Κάμα Σούτρα και Ερωτικό Ταό. Και μιλάμε για λαικά αναγνώσματα, γνωστά μεν για το σεξουαλικό τους περιεχόμενο, που περιείχαν ωστόσο συμβουλές της καθημερινής οικιακής οικονομίας και σχέσης του ζευγαριού.

    Στη δυτική κοινωνία του σήμερα το ταμπού δεν είναι πλέον εκ θρησκείας. Προέρχεται από το ανελέητο κυνήγι της τελειότητας, των προτύπων του mr. and mrs perfect. Το επίκεντρο μετατοπίστηκε από την απόλαυση στις επιδόσεις. Η μελέτη του σώματος και των σεξουαλικών αναγκών του απαιτεί υπομονή, τρυφερότητα και νοιάξιμο για το σύντροφο. Δυστυχώς οι περισσότεροι αντιμετωπίζουμε και το σεξ ναρκισιστικά. Τη στιγμή που ο άντρας γεύεται τον ορμητικό πίδακα υγρών της συντρόφου του σκέφτεται "μεγάλε, τα κατάφερες", αντί να νιώσει πληρότητα και τρυφερότητα για το πλάσμα που σπαρταρά από ηδονή στα χέρια του.
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αγαπητέ Peleas ίσως έρχομαι από άλλο πλανήτη ( αν και η γενιά η δική μου και η δική σου είναι η ίδια )...Σίγουρα η πορεία ζωής που έχω διαγράψει μέχρι σήμερα, η σεξουαλική μου διαπαιδαγώγηση και ο χαρακτήρας μου, με έχουν κάνει να διαγράψω τις λέξεις ναρκισσισμός ( τουλάχιστον για όσο αφορά το σεξ ) και ταμπού παντελώς από το λεξιλόγιο μου προ πολλού...Θρήσκος δεν είμαι και ποτέ δεν μ' ενδιέφερε ο ρόλος του λοβερμάνα ( έτσι για να γελάσουμε και λίγο )...Προσπαθούσα πάντα να κάνω την όποια σεξουαλική μου σύντροφο ( ακόμη και εκείνες της μιας νύχτας ) να νιώθει άνετα μαζί μου και σε καμία περίπτωση υπό κρίση η εξέταση των σεξουαλικών της επιδόσεων...Το ενδιαφέρον που λες, σίγουρα χρειάζεται για να επιτευχθεί ένα αποτέλεσμα σαν το squirting ( και το γράφω για να επανέλθουμε στο θέμα )...Όπως προέγραψα εγώ είχα την "τύχη" να το δω να "συμβαίνει" με την δική μου συμμετοχή 2-3 φορές στα χρόνια που είμαι σεξουαλικά ενεργός? Είμαι 40 και τα χρόνια μου στο "άθλημα" αρκετά...Ίσως και σαν εραστής να είμαι νούλας...Ίσως οι περισσότερες από τις γυναίκες με τις οποίες συνευρέθειν να ήταν "άκυρες"...Πάντως ( και μιλώντας πάντα με βάση την δική μου εμπειρία ) το "φαινόμενο" τόσο συχνό και εύκολο δεν μου φάνηκε ( πόσο μάλλον σε σημείο που όλες οι γυναίκες να το προκαλούν με διακόπτη και να μετατρέπονται σε ανθρώπινους καταρράκτες του Ιγκουασού )...Τέσπα, δεν το ξαναγράφω γιατί έχω ήδη γίνει κουραστικός...Χαρά σ'εκείνες που το βίωσαν, που ξέρουν να το προκαλούν κατά βούλησιν, να είναι καλά αυτές και οι σύντροφοι/εραστές τους...Εγώ δεν είναι, ότι δεν ενδιαφέρθηκα ποτέ για καμία από τις συντρόφους μου σε σημείο που να μην προσπαθήσω να τις "βοηθήσω" να έχουν αυτή την εμπειρία...Αλλά όσο και να μην με αφορά σαν ζήτημα ( γιατί όταν κάνω σεξ με κάποια, το squirting της η όχι δεν είναι ότι μ' ενδιαφέρει...Του λόγου τ'αληθές δεν μ' ενδιαφέρει ούτε αν φτάσει σε οργασμό η όχι...Στοματάκι έχουμε, ανοιχτός στην κουβεντούλα είμαι...Κολλήματα δεν έχω...Την σεξουαλική συζήτηση με κάποιες την είχα ανοίξει...Αν εκείνες δεν ήταν ικανές η ντρεπόντουσαν να μου μιλήσουν/πειραματιστούν μαζί μου η είχαν "κολλήματα"...Το πρόβλημα ήταν δικό τους και όχι δικό μου...Σιγά μην τις παρακάλαγα κιόλας για να μου πουν τι τους άρεσε και τι όχι...)...

    Μου κάνει κάπως αστείο που όχι μόνο "ανακαλύφθηκε" από το "πουθενά"...αλλά και ότι χύνονται τόνοι ηλεκτρονικού μελανιού ( και όχι μόνο ) παραθέτοντας την "ορθή τεχνική" για την επίτευξη του με βάση σκιτζήδικες "έρευνες" του πέοντα, μυθολογικά σημεία g ( που οι ίδιοι οι "ειδήμονες" αναιρούν σε μεταγενέστερες έρευνες τους ), γυναικείο σπέρμα ( άλλη αστεία έκφραση ) κτλ κτλ...Που δεν κάνουν τίποτε άλλο από το να "τιγκάρουν" την όποια χαζή ( και το χαζή το γράφω με κάθε συμπάθεια ) κάθεται και τα διαβάζει ( όχι μόνο εδώ, αλλά και σε μαλακοπεριοδικά )...και η οποία επειδή δεν το έχει καταφέρει ακόμη ( και ίσως και να μην το καταφέρει ποτέ ), θεωρεί εαυτόν "ελαττωματικό"...Αλλά όπως ήδη έγραψα, δεν είναι δουλειά δική μου η "προστασία" καμία/κανενός από τα όποια "ψυχολογικά" του/της και σίγουρα δεν με κόφτει το αν squirtaρει η όχι...Έτσι κι αλλιώς ( ειδικά τώρα που χειμώνιασε ) έχω πάντα μέσα στην τσάντα της εργασίας μου ξεφούσκωτη την εξωλέμβιο...Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα squirtάρει κάποια σε απόσταση χιλιομέτρου και δεν το ριψοκινδυνεύω να πνιγώ... 
     
    Last edited: 31 Οκτωβρίου 2014
  8. χαχαχα... αυτό με την εξωλέμβιο είναι όλα τα υγρά!
     
  9. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Δεν είμαι τόσο ρομαντική όσο εσύ, ίσως και κάποιες φορές να είμαι εντελώς πεζή, γι' αυτό θα μου επιτρέψεις να πω μια άλλη άποψη. Την στιγμή της κορύφωσης, τόσο της δικής μας όσο και του παρτενέρ μας, τα συναισθήματα είναι εντελώς διαφορετικά. Εκείνη την στιγμή το μυαλό και το σώμα λειτουργούν σε ένα εντελώς διαφορετικό επίπεδο. Η πληρότητα και η τρυφερότητα έρχονται αμέσως μετά, όταν αρχίζεις πλέον να ηρεμείς και αυτό υπό την προϋπόθεση ότι νοιώθεις και κάτι για τον άλλον που είναι δίπλα σου. Διαφορετικά κάνεις τσιγάρο/ντύνεσαι και φεύγεις/τον ρωτάς πώς τον λένε, οι επιλογές είναι πολλές.
     
  10. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Δεν είναι αργά για να με παντρευτείς το παμε. Θα σου έδειχνα πως γίνεται :*****
     
  11. εχασα και τα μπρατσακια μου........ 
     
  12. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Ορίστε, αυτό θα πει διαλέγω προσεκτικά τις φίλες μου. :*