Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Status Master

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 13 Νοεμβρίου 2018.

  1. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Καπου υπαρχει ενα νημα εδω μεσα που ο τιτλος ειναι "η μοναξια του μαστερ" η καπως ετσι... εκει εχει ολες τις απαντησεις
     
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Τους 20χρονους Μάστερ δε θα τους πιάνετε στο στόμα σας,τους 20χρονους Μάστερ.
    ΗΡΕΜΑ ΤΟ ΛΕΩ!
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    πού είναι το κουμπί για το λάηκ;
    +10
    ήρεμα το λέω.
     
  4. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Με συγκινησατε  
    Την επόμενη φορά που θα κάνω κοτόπουλο με μπάμιες,μια γενναία μερίδα θα σας αποσταλεί.
     
  5. Ourolagnos

    Ourolagnos Regular Member

    Ηρ
    Ήρεμα και με κεφαλαία;;;   χμμμ...
    Whatever.   
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αγαπητή @Cinnamon,

    Η ζήτηση διαμορφώνει την προσφορά (εκτός αν υπάρχει συστηματοποιημένη μόχλευση ώστε η προσφορά να διαμορφώνει τη ζήτηση, αλλά αυτό απαιτεί συνεργασία μηχανισμών και δι-επιστημονικών εγκεφάλων). Προφανώς τόσα αγοράκια για να δηλώνουν μαστεράδες ή να τροποποιούν το στάτους τους προς αυτήν την κατεύθυνση, μάλλον τα κοριτσάκια φτιάχνονται να το πεις, ανταριάζονται να το πεις, φαντασιώνονται να το πεις, τη βρίσκουν βρε αδελφέ με αυτόν τον τίτλο και ό,τι έχουν στο μυαλό τους ότι εγκολπώνει αυτός. Φυσικά θα έχεις παρατηρήσει και την αντίστοιχη αυξημένη τιτλοφορία υποτακτικότητας από την πλευρά του θήλεους πληθυσμού.

    Το όλο παιχνίδι παίζεται στο ποιος θα καταφέρει να συγκρατήσει την καύλα του για λίγα χρόνο παραπάνω. Αυτός διαμορφώνει τους κανόνες. Αν η ζήτηση θέλει μάστερ, θα αυξηθεί ο αριθμός των. Τώρα, βέβαια, σύμφωνα με την πάγια αντιστοίχιση όρων στο BDSM, θα αναμένοταν περισσότεροι Ντομάδες για Σουμπίτσες. Είναι εύηχο το άτιμο το Μάστερ, όμως...

    Η πραγματική απορία, ωστόσο, δεν είναι γιατί υπάρχουν τόσοι Μαστεράδες. Η πραγματική απορία είναι από που αντλούν χιούμορ και κατανόηση οι προσηλωμένοι στην εφαρμογή της ασυμμετρίας σε όλα τα επίπεδα μίας σχέσης μαστεράδες, ώστε να μειδιούν συγκαταβατικά στην έξαρση του φαινομένου. Μάλλον οι χορτάτοι εξ αυτών αντλούν την ενέργεια από το γεγονός ότι ζουν, ούτως ή άλλως, τη ζωή που έχουν επιλέξει.
     
  7. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Φοβάμαι ότι αν μιλήσω στο συγκεκριμένο νήμα θα φάω ban...
     
  8. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Γμσε το, θα μιλήσω... γιατί ένα χρόνο πριν κρατήθηκα και δεν είπα τίποτα, όντας νέα τότε στο φόρουμ...

    @Cinnamon, σε ευχαριστώ εκ των υστέρων για το νήμα
    Επίσης ευχαριστώ εκ των προτέρων τα «Μάστερ που έχουν γράψει χιλιόμετρα» για την κατανόηση στην προσωπική άποψη που θα παραθέσω (και στα οποία αποτίω φόρο τιμής γιατί υποστηρίζουν πραγματικά το στάτους Τους)

    Πιστεύω ότι η επιλογή του Στάτους για τον καθένα είναι εντελώς προσωπική, και είναι η αντανάκλαση του «τι είμαι, πιστεύω ότι είμαι, θα ήθελα να είμαι». Κοινώς είναι ο αντικατοπτρισμός μας απέναντι στο πως (θελουμε να) είμαστε.

    Ουκ ολίγες φορές ήρθα στη δύσκολη θέση να κάνω challenge στο υποτιθέμενο μάστερ που με προσέγγισε για την συνολική (κατα την προσωπική μου άποψη λανθάνουσα) αποψή τους για την Κυριαρχία/υποταγή..
    Επίσης παρατηρώ το φαινόμενο οι τέως Master να επιλέγουν σιγά σιγά ντομιλικι ή τοπ ή πέρβ (ή άκοπα πιο ακραίο, να κλείνουν προφίλ από παντού και να κάνουν μια βανιλλα ζωή ever after στην καλύτερη, γιατί στην χειρότερη 5 έτη στο ανάκλιντρο των Ψ).
    Ωφελώ να το εκλάβω ως προσωπική διεργασία στην σκέψη Τους και ως εξέλιξη στην προσωπική αντανάκλαση Τους για το ποιοι είναι, θέλουν να είναι, ή πιστεύουν ότι είναι.

    Από την άλλη, σαν κυρία του φόρουμ, έχω και γω το δικό μου μερίδιο ευθύνης. Ποτέ δε δήλωσα slave (Χριστέ μου, θα ήμουν άθλια σκλάβα και άτυχος οποίος/α Αφέντης/Αφέντρα θα επέλεγε να με αναλάβει).
    Παρατηρώ όμως με έκπληξη πολλά νέα μέλη να έχουν αυτό το στάτους. Απορώ, αν έχουν γράψει τελικά χιλιόμετρα σκλαβιάς πριν αποφασίσουν να γίνουν μέλη στο φόρουμ... να είναι το 5%, το 10%; Να είναι όλοι;
    Όσα slave είχα την τύχη να γνωρίσω από κοντά (στα οποία αποτίω επίσης φόρο τιμής και τους βγάζω το καπέλο, ακόμη και αυτά που απλά δηλώνουν submissive αλλά πραγματικά είναι σκλάβοι).

    Είμαστε τελικά ότι δηλώνουμε ή δηλωνουμε τον αντικατοπτρισμό μας σε αυτό που θα θέλαμε να είμαστε;
    Ή μήπως ακολουθούμε τους νόμους της «προσφοράς/ζήτησης» που εύγλωττα αναφέρει ο @AlexanderV ;

    Η περιοδικότητα πάντως και η έξαρση των δυο φαινομένων είναι καταπληκτική
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Γιατί να φας ban?  
     
  10. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Αγαπημένη, έχω μάθει να είμαι εγκρατής. Στα λόγια μου και στις πράξεις μου  
     
  11. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Και καλά κάνεις.
    Γιατί θεωρείς ότι το παραπάνω που έγραψες, θα οδηγούσε σε ban; Αυτό ρωτάω.
     
  12. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Απλά δεν έγραψα αυτά που θα οδηγούσαν σε ban  .. είπαμε, ειμαι Σωκράτης
    Αν θες, μπορώ να σου στείλω pm σχετικά