Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

straight Aφέντης και δούλος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος doulos, στις 10 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. lorelai

    lorelai Guest

    Κατανοητό αυτό που είπες απλά είναι κάτι που έχω ακούσει πολλές φορές να έχει ειπωθεί εκ στόματος ανδρών αλλά και από την άλλη έχω ακούσει αντίστοιχα από στόματα γυναικών σε συζήτηση για τους άνδρες. Είναι αυτή η "μάχη των φύλων" που λέμε και καμμιά φορά το να λέμε κάτι τέτοιο ανακουφίζει όταν βλέπουμε ότι βρίσκουμε ανταπόκριση. Αλλά όπως πολύ σωστά είπες "μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε". Είναι ένας διαρκής αγώνας μέχρι να βρεις αυτό που σου ταιριάζει και θα είσαι και πολύ τυχερός αν το βρεις έτσι όπως είναι τα πράγματα στην εποχή μας. Η ουσία είναι αυτό που είπες στο τέλος. Μία σχέση που να είναι ειλικρινής και με αμοιβαιότητα συναισθημάτων και πολύ καλή επικοινωνία.
     
  2. latexduck

    latexduck Contributor

    συμφωνώ ακριβώς με τον Master_Spiler...
    Η εμπειρία μου τώρα..., υπηρέτισα Κάποιον μόνο σαν slave χωρίς να έρθουμε ποτέ σε ερωτική επαφή μόνο και μόνο για να με εκπαιδεύσει.
     
  3. τασος0

    τασος0 Regular Member

    μια ερωτηση προς αυτους που πιστευουν οτι αυτος που ειναι σκλαβος σε αφεντη ειναι gay..
    αν εισαι σκλαβος σε αφεντρα..και αυτη θελει να σε δανεισει σε ενα φιλο της δεν θα πας? κ αν πας θα σημαινει πως εισαι gay?η αν απλα χρειαστει να υπηρετεις και αυτον μαζι με την κυρια σου..δεν θα το κανεις?επισης ..καποιος εγραψε οτι το να φιλαει ο σκλαβος τα ποδια του αφεντη του παραπεμπει σε ψιλοgay...συνδεονται αυτα τα δυο ?
     
  4. underfoot22

    underfoot22 New Member

    Αγαπητοι φιλοι, ειναι το δευτερο post μου εδω και θα ηθελα να καταθεσω και τη δικη μου αποψη. Κατα τη γνωμη μου, λοιπον, η συζητηση πανω στο θεμα straight η gay ειναι ατοπη και εξηγουμαι αμεσως. Η κυριαρχια και υποταγη εχουν αφενος να κανουν με τη σεξουαλικοτητα, ομως απο την αλλη η κατευθυνση που μπορει να παρει σε δεδομενες στιγμες -και κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες- η σεξουαλικοτητα ειναι αλλη περιπτωση. Νομιζω ειναι λογικο οτι το D/s ειναι υπερανω φυλου και εξωτερικης εμφανισης για οσους πραγματικα νιωθουν την αναγκη να το εφαρμοσουν και το ποσο μακρια θα φτασουν εξαρταται αποκλειστικα απο τη συνεννοηση μεταξυ τους. Εννοω οτι αναμεσα σε μας που μας ενδιαφερει κατι που, ετσι κι αλλιως δεν εμπιπτει στη μεση αντιληψη των Ελληνων και που ειναι εξω απο τα ορια που -κακως γι'αυτους- εχουν θεσει, ειναι ακυρωτικο για μας τους ιδιους να θετουμε εκ νεου τετοιου ειδους ορια και στο δικο μας "σπιτι". Ο καθενας ας ορισει τη σεξουαλικοτητα του οπως επιθυμει και ας δοκιμασει τον εαυτο του σε καταστασεις που επιλεγει, δε νομιζω οτι η ταμπελα ειναι τοσο σημαντικη. Προσωπικα δεν εχω πολλες εμπeιριες στο D/s και ειμαι straight, αλλα εχω αφησει ανοικτο το ενδεχομενο οι δρομοι της υποταγης μου να με οδηγησουν και σε βασιλεια που δεν εχουν μονο πριγκηπισσες... Τα ορια μου ομως θα τα θεσω εκεινη τη στιγμη. Το συμβαν ειναι το εδαφος και προ του συμβαντος οι εκτιμησεις δεν πατουν πουθενα.
     
  5. doulos

    doulos Regular Member

    Δυστυχώς κάποια προβληματάκια με εμπόδιζαν τόσο καιρό από το να παρακολουθήσω τη συζήτηση που άνοιξα. Οφείλω να πω ότι συμφωνώ με την τοποθέτηση του underfoot22. Νομίζω ότι εάν κάποιος αποφασίσει να ζήσει ολοκληρωτικά το πάθος του να υποταχθεί και να ολοκληρώσει την υποτακτική του προσωπικότητα έιναι πολύ πιθανό να οδηγηθεί σε διαφορετικά βασίλεια. Σε αρκετές περιπτώσεις αυτό είναι και η λογική εξέλιξη των πραγμάτων.π.χ. α) Για την Αφέντρα μπορεί να είναι εξαιρετικά άβολο να μην μπορεί να χρησιμοποιεί τον υπηρέτη της ενώπιον τρίτων. Ένας σκλάβος που αρνείται να υπηρετήσει και φίλους της Κυρίας του είναι σκλάβος περιορισμένης χρησιμότητας. β) Σε αρκετές Κυρίες μπορεί να αρέσει το cuckolding. γ) Αρκετές κυρίαρχες γυναίκες θέλουν να έχουν σκλάβους αλλά και κάποιον "κανονικό" ερωτικό σύντροφο. Πιστεύω λοιπόν πως σε πολλές περιπτώσεις μια ρεαλιστική σαδομαζοχιστική σχέση προυποθέτει ότι ο δούλος είναι έτοιμος να υπηρετήσει άτομα και των δύο φύλων.
     
  6. doulos

    doulos Regular Member

    Επίσης, προσωπικά εδώ και αρκετά χρόνια σκέφτομαι ότι θα ήταν η απόλυτη πράξη αφοσίωσης και υποταγής σε μια γυναίκα να δεχθεί κανείς να γίνει σκλάβος εκέινης και του συντρόφου της. Το θέμα αυτό θίγει και ο Μαζόχ στην "Αφροδίτη" του.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Έχω βρεθεί σκλάβος σε Master . Όπως και Dom απέναντι σε ζευγάρι . Οι προσωπικότητες και οι συμπεριφορές επηρεάζονται από το φύλο . Τώρα αν είδα τον εαυτό μου ως gay ...χμμμ. Θα έλεγα ότι αν δεν ήμουν bisexual δεν ξέρω με ποιο οπτικό πρίσμα θα έβλεπα τότε τα πράγματα . Αλλά έχω την εξής απορία . Αν σε έναν "straight" σκλάβο η κυρία του εκφράση την επιθυμιά να τον πάρει με strapon ; θα αρνηθεί ; Η μήπως θα τον απο+γοητεύσει ;
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    Σε όλες τις μορφες σχεσεων υπαρχει το ερωτικο στοιχειο..τα παραδειγματα άπειρα..επομενως και στη σχεση Αφεντη/δουλου..αργα η γρηγορα θα ερθει και το σεξ..μπορει να αργησει αλλα θα ερθει..πρεπει να ερευνησεις τον εαυτο σου πανω στο θεμα αυτο..
     
  9. Ρε παιδιά ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω (πολλά δεν καταλαβαίνω αλλά γι’
    αυτό το νήμα λέω τώρα) Γιατί πολλοί υποτακτικοί η κυριαρχικοι δεν αποδέχονται το
    γεγονός ότι είναι αμφισεξουαλικοί? Γιατί όταν έχουν γκέι φαντασιώσεις
    τονίζουν καταρχήν, με τόση έμφαση , πόσο στρειτ είναι?
    Δηλαδή αν είναι αμφισεξουαλικοί τι θα γίνει? Θα στενοχωρηθούν οι
    χωριανοί τους ? Μήπως νομίζουν ότι άμα μάθουν ότι η γυναίκα τους ,τους
    δέρνει η ότι της πλένουν τα βρακιά , θα πουν : «Ναι, αλλά είναι πολύ άντρας
    τουλάχιστον» Μήπως αν αποδεχτούν την γκέι πλευρά τους φοβούνται ότι
    θα στενοχωρηθεί η μαμά τους , ενώ με την υποτακτική πλευρά τους θα χαρεί?
    Τι λογική είναι αυτή στην εποχή μας? Όταν η σεξουαλική ενέργεια διοχετεύετε
    σε άτομο του ιδίου φύλου πάντα (η σχεδόν πάντα) τότε είσαι γκέι. Όταν αυτό συμβαίνει μερικές
    φορές τότε είσαι αμφισεξουαλικός. Καμιά σημασία δεν έχει αν αυτή την σεξουαλική
    ενέργεια την λέμε bdsm , vanilla η όπως αλλιώς θέλει να την λέει ο καθένας.
    Σχετικά με το αν είσαι γκει η στρειτ δεν έχει καμιά σημασία ο τρόπος που παίζεις
    η κάνεις σεξ αλλά με ποιον. Είναι τόσο δύσκολο?
    Γιατί ξορκίζουν την αμφισεξουαλικοτητα τους? Είναι κατι κακο?
    Τι εξυπηρετεί την ψυχούλα τους όλη αυτή η σύγχυση?
     
  10. vautrin

    vautrin Contributor

    Το θέμα με έχει απασχολήσει, όχι από θεωρητική αλλά από καθαρά πρακτική σκοπιά. Ως βαριά κινητικά ανάπηρος που είμαι, ένας σχετικά γεροδεμένος άντρας σκλάβος θα μου ήταν εξαιρετικά χρήσιμος, κυρίως στις εκτός οικίας μετακινήσεις μου σαν σοφέρ, βοηθός, συνοδός ή λακές. Ο σεξουαλικός του προσανατολισμός θα μου ήταν παντελώς αδιάφορος αφού θα χρησίμευε απλώς σαν άμμισθος υπηρέτης και δεν θα είχαμε σεξουαλική επαφή.

    Κατά καιρούς αρκετοί ομοφυλόφιλοι εθελόδουλοι με έχουν προσεγγίσει. (Αν είχα έστω την μισή απήχηση στο γυναικείο φύλο θα ήμουν τρισευτυχισμένος). Απέρριψα όμως όλες τις προσφορές ακριβώς επειδή ελλόχευε το σεξουαλικό στοιχείο κι εγώ είμαι αποκλειστικά ετεροφυλόφιλος.

    Εν ολίγοις αμφιβάλλω αν υπάρχει σκλάβος τόσο ανιδιοτελής ώστε να προσφέρει υπηρεσίες χωρίς να έχει απαίτηση για κάποιου είδους σεξουαλική επαφή κι απόλαυση. Μου φαίνεται αν όχι αδύνατον, τουλάχιστον πάρα πολύ σπάνιο, κι ίσως μόνο σε επαγγελματικό επίπεδο να είναι εφικτό. Τέτοια εμπειρία είχα στο παρελθόν, ήταν αποδοτική αλλά κι αρκετά δαπανηρή επίσης.
     
  11. Απάντηση: straight Aφέντης και δούλος

    Δεν είναι το σεξ..
    είναι η αύρα, η πληρότητα, η ικανοποίηση των αναγκών μας..
    Όμως μέσα από όλα αυτά το ερωτικό στοιχείο όχι μόνο δεν χάνεται αλλά διεγείρεται συνεχώς...
    Υπό αυτή την έννοια δεν ξέρω πόσο μπορεί να κρατήσει μια σχέση χωρίς αυτό το στοιχείο..
    Εκτός αν μιλάμε για μεμονωμένα sessions ή για διπλή ζωή..

    Κατόπιν αδείας Του Κυρίου μου...
     
  12. moretape

    moretape Pervy Perv

    Απάντηση: straight Aφέντης και δούλος

    Μα είναι γκέι κατάσταση να εμπλέκεσαι σε μια καθαρά ερωτική δραστηριότητα με άτομο του ίδιου φύλου.
    Τι δηλαδής, γκέι είναι μόνο το πατροπαράδοτο γκει σεξ? ε?

    edit: Ο cornilios από πάνω τό'πε ήδη αυτό που λέω. Βλακεία, δεν τό'δα.
     
    Last edited: 21 Αυγούστου 2013