Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος alexistrong, στις 22 Οκτωβρίου 2009.

  1. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    κοιτα κουκλα αν ο σκλαβος ξεπερασει το κομπλεξ οτι ειναι πουστης αν τον γαμησει αντρας,δεν θα ξαναζητησει ποτε ξανα πουτσα απο γυναικα.μιλαμε για αλλιωτικο καρφωμα για καυλα μεχρι θανατου.ξερεις πως φωναζουν .πρωτα θα γαμησω τον αντρα και μετα τη γυναικα.αυτο λεει το προτοκολλο μου.
     
  2. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Οι άνδρες που δεν επιθυμούν αυτό το "αλλιώτικο κάρφωμα",είναι κομπλεξικοί;





    ^*^
     
  3. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

    γιατι εση θεωρεις οτι ενας αντρας που θελει να τον φαει και παει σε γυναικα γιατι παει για τη πουτσα δεν παει.
     
  4. gogo

    gogo New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων




    καλα εσενα στο ειπε η πουτανα για την γλυκα του κολου και ειπες να δοκιμασεις?τι πλαστικο τι σαρκικο οποιος τον παιρνει ειναι πουστης αλλα ποιος εχει τα κοτσια να το παραδεχτει?:jerkit:θα λεμε τωρα?
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Αρχικά, να πω ότι δεν μου αρέσουν οι χαρακτηρισμοί στα παραπάνω ποστς. Λίγος σεβασμός στα φετίχ και τις προτιμήσεις των άλλων δεν βλάπτει, ειδικά αν περιμένουμε το ίδιο και από εκείνους.
    Κατά δεύτερον, να υπενθυμίσω: Don't feed the trolls.  

    ----

    Eπί του θέματος:

    Ο τίτλος του νήματος, όπως ετέθη, μου δημιουργεί μια απορία:
    Είναι τελικά η αλλαγή ρόλων αυτό που επιθυμείται με τη χρήση του strapon ή είναι αυτή η αλλαγή ρόλων απλά το αποτέλεσμα;

    Και κάτι άλλο, ως συνέχεια ίσως του πιο πάνω συλλογισμού:

    Οι φωτογραφίες σε αυτό το ποστ -> https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t10098-73/#post287716 δείχνουν μια πρακτική, της οποίας τη χρησιμότητα δεν μπορώ να καταλάβω, ειδικά λαβαίνοντας υπόψη παλαιότερες συζητήσεις. Αν ο ρόλος του strapon είναι να κάνει stimulate τον προστάτη, γιατί οι πίπες;  
     
  6. Y13

    Y13 Regular Member

    Απαντηση στην αποπανω ερωτηση : Υποταγη,σεβασμος,κυριαρχεια.............
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    O ρόλος του strapon,όταν αυτό χρησιμοποιείται από Κυριαρχη γυναίκα,δεν έχει σκοπό τον ερεθισμό του προστάτη του σκλάβου.   Θα μπορούσε βέβαια να συμβαίνει και αυτή η περίπτωση,εφ'οσον η Κυριαρχη αντλούσε ευχαρίστηση και η ίδια,μέσα από αυτή την πράξη.
    Αναφορικά με τις συγκεκριμένες φωτογραφίες,ο σκοπός της στοματικής διείσδυσης,θα μπορούσε να είναι:

    • ικανοποίηση του σαδισμού του Κυριαρχου
    • χρήση του strapon ως μέσο τιμωρίας (ψυχολογική κυρίως,μιας και η διείσδυση στο στόμα του υποτακτικού,δεν είναι τόσο επίπονη διαδικασία,όσο εκείνη της διείσδυσης στον πρωκτό)
    Για μένα,δεν έχει μεγάλη διαφορά η μια διείσδυση,έναντι της άλλης. Θα μπορούσα να αντλώ -σχεδόν- την ίδια ικανοποίηση,είτε εισέρχομαι στον πρωκτό του υποτακτικού,είτε στο στόμα του.  




    ^*^
     
  8. Y13

    Y13 Regular Member

    Εαν ειναι διπλο το στραπον (και στον κολπο σου δλδ)τοτε ναι τον εχεις στο τσεπακι...μαλλον την εχεις....
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    Αυτά τα έχω ξαναδιαβάσει, αλλά (ως αντιδραστική) δεν πείθομαι.
    Ο βασικός λόγος που δεν πείθομαι είναι ο εξής: (και δεν μιλώ για τις πίπες στο strapon συγκεκριμένα, αλλά για τη χρήση του strapon γενικά). Πώς ακριβώς μιλάμε για υποταγή (στην γυναίκα Κυρίαρχη), σεβασμό (στην γυναίκα Κυρίαρχη), κυριαρχία (της γυναίκας Κυρίαρχης στον υποτακτικό) την στιγμή που για να συμβούν όλα αυτά χρησιμοποιείται κάτι εντελώς ξένο στην γυναικεία φυσιολογία; Η εν λόγω υποταγή λοιπόν, ο εν λόγω σεβασμός και η εν λόγω κυριαρχία δεν είναι όσο fake όσο και το ομοίωμα (το clue στη λέξη) που τα προκαλεί;
    Μου ακούγεται ... κάπως (για να μη το χαρακτηρίσω συγκεκριμένα), να πρέπει να γίνει χρήση αντικειμένου από μία γυναίκα, το οποίο κανονικά δεν βρίσκεται στο σώμα της, για να ασκηθεί η κυριαρχία της επιτυχώς/αποδεκτά/ικανοποιητικά. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι υπό θέλουν να θυληκοποιηθούν, αλλά γιατί θα πρέπει να ανδροποιηθούν (αν είναι αυτό το αντίθετο του "θυληκοποιηθούν") οι Κυρίαρχες παράλληλα; (καθώς αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει, εν μέρει, με την χρήση ομοιόματος αρσενικών γεννητικών οργάνων).
    Η κυριαρχία μου, ως γυναίκα, (αν ήμουν αποκλειστικά κυριαρχική) θα ήθελα να έχει να κάνει 100% με το φύλο/χαρακτήρα μου και να μην είναι δανεική (ή/και εξαρτόμενη) από αντρικά χαρακτηριστικά, ειδάλλως τί σόϊ γυναικεία κυριαρχία είναι;
    Ίσως αυτό μου το σκεπτικό πηγάζει απ' το ότι είμαι bisexual γυναίκα και μου αρέσουν μόνο οι feminine γυναίκες. Αν ήθελα να πάω με άντρα, θα πήγαινα με άντρα και όχι με γυναίκα η οποία μοιάζει με άντρα, ακόμη και σε bdsm κατάσταση.

    Και για να το γενικεύσω, δεν κάνουν τα ράσσα τον παπά (ή στην περίπτωσή μας τα strapon και τα μαστίγια τις/τους κυρίαρχες/ους) ή τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να τον κάνουν. Αν λειτουργείτε με το αντίθετο σκεπτικό, λογικό είναι να υπάρχει απογοήτευση όταν επέρχεται η συνειδητοποίηση ότι έχετε να κάνετε με... μαϊμού!

    Για την ικανοποίηση του σαδισμού, ας υποθέσουμε ότι το καταλαβαίνω.
    Άλλα όσον αφορά την τιμωρία (επειδή έχω ξαναδιαβάσει την ίδια εξήγηση), πώς είναι δυνατόν να είναι τιμωρία κάτι το οποίο προσφέρει (εν τέλει) ευχαρίστηση/ηδονή στον δέκτη;
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Strap on sex-Αλλαγη ρόλων


    Αναμενόμενες και εύλογες είναι τέτοιες απορίες, όταν έχει αρχίσει και περνάει πλέον η άποψη πως όλοι οι άντρες ανεξαιρέτως (gay, vanilla, straight, μη straight, υποτακτικοί, κυριαρχικοί, επιχειρηματίες, άνεργοι, ιδιωτικοί υπάλληλοι, δημόσιοι λειτουργοί κλπ κλπ κλπ και δε συμμαζεύεται) το θέλουν το στραπόνιασμά τους -είτε το ομολογούν είτε όχι-, πως έχουν αρχίσει να σκέφτονται πλέον όχι "με το κάτω κεφάλι" όπως λέγαμε κάποτε αλλά "με τον προστάτη", και πως είναι δεδομένο πως εάν τους συμβεί, θα το απολαύσουν...  

    Δεν είναι όμως έτσι. Η εικόνα που δίνεται εν πολλοίς εδώ μέσα και τείνει να επικρατήσει (γιά λόγους κατ' εμέ προφανείς) είναι στρεβλή, γι' αυτό και η σαδιστική/κυριαρχική ικανοποίηση από τον πόνο/εξευτελισμό που θα νοιώσουν πολλοί, έχει ουσία...




    Καλά λόγω της κυριαρχίας/υποταγής, αλλά λόγω "σεβασμού"; Πίπα από σεβασμό; Γλύψιμο γεννητικών οργάνων, από σεβασμό; Πήδημα, από σεβασμό;

    Με κόβει κρύος ιδρώτας, όταν σκέφτομαι τί χάνω τόσα χρόνια που επιτρέπω σε διάφορους/διάφορες (εντός και εκτός bdsm) να μου λένε απλώς πως με σέβονται, ή να προσπαθούν να μου αποδείξουν το σεβασμό τους, με άλλους τρόπους...


    Η σύγχυσή μας ως προς τη χρήση της bdsmικής ορολογίας είναι γνωστή, μου φαίνεται όμως πως αρχίζει πλέον να μας ξεφεύγει και η έννοια λέξεων της ελληνικής γλώσσας, γενικότερα. Αρκεί μιά σύνδεση με το bdsm, γιά να μην τους μείνει σχεδόν τίποτε από την αρχική τους σημασία...


     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Emma,η χρήση του strapon είναι σωματική τιμωρία,εφ'όσον ο υποτακτικός δεν επιθυμεί διείσδυση με αυτό και επιπλέον,του προκαλεί πόνο,αλλά και ψυχολογική τιμωρία,επειδή είναι μια τεχνική εξευτελισμού και ταπείνωσης του υποτακτικού.

    Βασική προϋπόθεση,για να λάβουν χώρα τα παραπάνω,είναι,να μην αντλεί ο υποτακτικός ευχαρίστηση μέσα από τη χρήση του strapon.

     




    ^*^
     
  12. Emma

    Emma Contributor

    Κλωνάκι μου συμφωνώ με αυτά που λες (και τα είχα ήδη υπόψη), αλλά ανέφερα την άλλη περίπτωση επειδή, απ' όσο μπορώ να κρίνω, και όπως επεσήμανε κι ο MindMaster πιο πάνω, η (συντριπτική) πλειοψηφία των υποτακτικών (και όχι μόνο) δεν βλέπουν το strapon σαν τιμωρία (όπως θα έπρεπε να είναι κι όπως περιγράφεις παραπάνω) αλλά σαν "τιμωρία" (βαράτε με κι ας "κλαίω"), με απώτερο σκοπό την δική τους ευχαρίστηση/ηδονή. Στην περίπτωση αυτή φυσικά, η μη χρήση του strapon θα ήταν η τιμωρία!   (πράγμα βέβαια το οποίο υποδηλώνει ότι γίνεται τακτική του χρήση ούτως η άλλως, οπότε και οι προηγούμενες ερωτήσεις μου επ' αυτού παραμένουν).