Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strap on sex-Αλλαγη ρόλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος alexistrong, στις 22 Οκτωβρίου 2009.

  1. Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ! οταν ειναι δανεικη η εξαρτομενη απο αντρικα χαρακτηριστικα τοτε ΔΕΝ ειναι γυναικεια! κυριαρχια. μια ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΗ! ΓΥΝΑΙΚΑ! ειναι θηλυκη! ερωτικη! και πανω απο ολα ΓΥΝΑΙΚΑ....  
     
  2. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Το νήμα δεν μιλάει για γυναικεία κυριαρχία . Αλλά μια και αναφέρθηκε ,μια κυριαρχική γυναίκα που αρέσκεται να χρησιμοποιεί στραπόν δεν είναι κυριαρχική ? Μια κυριαρχική που αρέσκεται να χρησιμοποιεί στραπόν δεν είναι γυναίκα ? Εχω την εντύπωση ότι και οι υποτακτικές γυναίκες είναι θηλυκές και ερωτικές ..όχι ??
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Μαλλον δεν ειναι καν ανθρωπος...
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Πες τα .. ολες νομιζουν οτι θα βαλουν ενα στραπ θα γαμησυν εναν κωλο και γινοντε κυριαρχες γυναικες αμ δε ... δεν ειναι ετσι καλες μου πες τους τα
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    το να απολαμβάνεις να πηδάς είτε να σε πηδάνε δεν σχετίζεται άμεσα ή μονοσήμαντα με ομοφυλοφιλία. η οποία δεν είναι απαξία, επιπλέον. ούτε το αν απολαμβάνεις το να πηδάς είτε να σε πηδάνε είναι αξία είτε απαξία. χαρακτηριστικά είναι.
     
  6. kinky_guy_30

    kinky_guy_30 New Member

    Κατι δεν καταλαβα καλα μου φαινεται....Δηλαδη μια γυναικα δεν μπορει να ειναι γυναικα με ολο τον ερωτισμο θυληκοτητα κλπ οταν σε παιρνει με στραπ? Πρεπει να μεταμορφωνεται σε Βαγγελη νταλικιερη? Επισης εξαρταται πως γινεται η ολη φαση, αν ο αντρας ειναι δεμενος, αν λεει αυτος στη γυναικα πως να το κανει, για να πουμε αν υπαρχει το στοιχειο της κυριαρχιας ή οχι.
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Η αλλαγή ρόλων δεν προϋποθέτει ούτε συνεπάγεται αλλαγή φύλων.
     
  8. Όταν πρωτο άρχισα να διαβάζω για πέγκινγκ, να βλέπω εικόνες και βίντεο και να τα φαντασιώνομαι με θεωρούσα εντελώς ανώμαλο και φυσικά τα καταχώνιασα σε μια γωνία του μυαλού μου. Δεν μπορούσα να συμπεράνω αν τελικά είμαι ομοφυλόφιλος ή αμφιφιλόφιλος. Τελικά δεν ήμουν κανένα από τα δύο.
    Μετά από πολλά χρόνια κατάλαβα ότι για να είμαι ομοφυλόφιλος πρέπει να αισθάνομαι έλξη προς το ίδιο φύλο, το οποίο δε συμβαίνει καθόλου. Το στραπον σε καμία περίπτωση δε συνεπάγεται ομοφυλοφιλία. Ακόμα και τώρα, και μόνο η σκέψη να πάω με άδρα με απωθεί τρομερά, ενώ ταυτόχρονα με έλκει η συνεύρεση με στραπον με γυναίκα.
    Προσωπικά δοκίμασα μια φορά το στραπον με τη σύντροφο. Έγινε πολύ κουβέντα πριν από αυτό, εγώ ήθελα, το δοκίμασε διστακτικά, το κάναμε, αλλά την είδα εντελώς "χαλασμένη" απ' ό,τι αν δεν το είχαμε καν δοκιμάσει. Ίσως γι' αυτό και τα αισθήματά μου στην καθεαυτή πράξη να είναι ανάμεικτα και είμαι πολύ διστακτικός για να ξαναζητήσω. Πρέπει να το θέλουν και οι δύο, αλλιώς φεύγεις με τραύμα (ψυχικό).
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αν επιτρέπεται, η σύντροφός σου γιατί ήταν τόσο ενοχλημένη από την εν λόγω σεξουαλική πρακτική και τι την έκανε, εν τέλει, να στην πραγματοποιήσει;
     
  10. Ασ'τα, αυτό διερωτώμαι και εγώ... Ίσως να μη θέλει να μου χαλάσει το χατίρι. Είναι σχιζοφρενικό, να περνάς καλά και ταυτόχρονα να μη θέλεις, αλλά και να μην κάνεις και προσπάθεια να ξαναδεις το ζήτημα πιο ορθολογικά. Είναι ένα από τα "αγκάθια" που επιμένω να λύσουμε ως ζευγάρι.
     
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Δεν είναι όλα πάντα τόσο εύκολα και ιδανικά όταν περνάς από το φαντασιακό στην πράξη. Μπορεί να είσαι οκ σε φαντασιακό επίπεδο να δεις τον άντρα σου στα 4 και να το ευχαριστιεται αλλά όταν συμβαίνει να καταρρέει τόσο έντονα το στερεότυπο που είχες μέσα σου που να μην το αντέχεις. Μπορεί να φτιάχνεσαι με την ιδέα πως η κοπέλα σου παίζει και με άλλον μπροστά σου αλλά στην πράξη ο εγωισμός και η ζήλεια σου να βαρεσουν κόκκινο και να φρικαρεις. Μπορεί να ερεθιζεσαι στην σκέψη πως είσαι δεμένος/η και ακινητοποιημένος/η αλλά στην πράξη να βαρεσεις μια κρίση πανικού κοκ. Τα παραδείγματα πάρα πολλά και σίγουρα έχουμε ζήσει όλοι μας κάτι παρόμοιο που αλλιώς το φανταζόμασταν και αλλιώς μας βγήκε. Σημασία έχει η ,με ανοιχτό μυαλό και ειλικρινής, επικοινωνία μετά.
     
    Last edited: 8 Μαϊου 2019
  12. Prince

    Prince Purple Haze..

    Πολύ σωστός θα συμφωνήσω απόλυτα !!