Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος micky30, στις 16 Νοεμβρίου 2010.

  1. micky30

    micky30 Regular Member

    Σήμερα αποφάσισα να γράψω σχετικά με το στραπον...Έχει τολμήσει κανείς να το ζητήσει απο μόνος του σε γυναίκα?έχει φάει κανείς ακύρο? Εχει βρεθεί κανείς σε περίεργη κατάσταση αφου ζήτησε κάτι τέτοιο?
    Το στραπον είναι κάτι το οποίο το ψάχνω καιρό και θέλω πολύ να το δοκιμάσω. Μέσα απο γνωριμίες που έχω κάνει σε διάφορα ψηατ καμία δεν έχει δεχτεί να το κάνει... Το να το ζητήσω στα ίσια απο μια γυναίκα πάλι δεν βρήκα ποτέ το θάρρος....
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    Ψεύδεσαι....το ζήτησες από την Στρίγγλα.Ξέχασες τα post σας? Σε πειράζω.Δεν έχω ιδέα πως το ζητάς αλλά προυπόθεση για να το ζητήσεις φαντάζομαι είναι να είσαι με κάποια η οποία να μπορεί να ανταποκριθεί,να είναι TOP,MISTRESS,DOMMNE και να την ευχαριστεί να το κάνει.Αν τώρα το ζήτησες σε άσχετη με το θέμα, στην "ψύχρα" σε μια συνομιλια σε ενα τσατ....καλά που δεν άκουσες τίποτα χειρότερο από απλή άρνηση καλό μου
     
  3. micky30

    micky30 Regular Member

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    Ε οχι ποτέ δεν το έχω ζητήσει έτσι στην ψύχρα....πάντα έχει προηγηθεί κάποια σχετική κουβέντα...μάλλον όμως στις περισσότερες γυναίκες είναι κάτι που δεν τους αρέσει. Δύσκολο αρκετά τελικά να βρώ μια τέτοια.
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    Άντε παμε πάλι να το πω πιο αναλυτικά.Αν το πεις π.χ. σε μένα θα σου πω όχι.Δεν μου δίνει καμμία χαρά να το ζήσω αυτό.Προτιμώ να το....νοιώθω εγώ μέσα μου....χαχαχχα....Αν το προτείνεις σε μία Κυριαρχική,νομίζω ότι θα έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να το απολαύσεις.Αυτό εννοούσα καλέ μου
     
  5. Μισιρλού

    Μισιρλού New Member

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    Τι ακριβώς είναι το Strapon;
     
  6. micky30

    micky30 Regular Member

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    ε αυτό τώρα δεν το ξέρω...γενικά όμως με όσες έχω μιλήσει που τους αρέσουν σχετικά τέτοιου είδους παιχνιδάκια...το να δένουν τον άντρα ή γενικά να τον υποτάσσουν σε καμία δεν άρεσε αυτό.

    ---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

    το στραπον είναι μια ζώνη με δονητή την οποία την βάζουν γυναίκες και "περνουν " τους άντρες απο πίσω. Μερικοί το σιχαίνονται αλλά είναι και πολλοί που μας τρελαίνει.
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    Μου το έχουν ζητήσει και ο καθένας επέλεγε διαφορετική στιγμή / τρόπο.

    Εξαρτάται από το πόσο "έτοιμη" είναι η κοπέλα που θες να το ζητήσεις. Αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα το πάρει άνετα {ειδικά αν κινδυνεύεις να βρεθείς σε δύσκολη θέση} ξεκίνα με τις κλασσικές εισαγωγές, τύπου:

    "Ξέρεις ... ο τάδε έλεγε σήμερα στη δουλειά ότι ένας φίλος του έκανε αυτό. Εσύ πώς θα απαντούσες αν στο ζητούσαν;"

    Και ανάλογα με τις αντιδράσεις της, προχωράς.

    Επίσης, έχε υπόψη σου ότι η πρώτη "πολύ αρνητική αντίδραση" δεν είναι παντοτινή: μερικές φορές {έως πάντα} η ιδέα ωριμάζει μέσα μας και αναθεωρούμε. Δηλαδή, αν είναι η μόνιμη σύντροφός σου, ξαναδοκίμασε απ' έξω απ' έξω σε 3-6 μήνες ... να δεις αν άλλαξε γνώμη.
     
  8. micky30

    micky30 Regular Member

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    χμμμ μάλιστα.....εσύ πως αντέδρασες οταν στο ζήτησαν? Εγω πολύ φοβάμαι οτι αν μια κοπέλα μου πεί όχι απο μέσα της θα σκεφτεί τι ανωμαλάρα είναι αυτός....και δίκιο θα έχει εδω που τα λέμε....!!!!
     
  9. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    Υπάρχει ένας τρόπος να το παρακάμψεις: μάθε πρώτος τη δική της "ανώμαλη" {εντός πολλών, πολλών, πολλών εισαγωγικών} φαντασίωση ... Θα έχει τόσες ενοχές, που δε θα τολμήσει να σε κατηγορήσει για τίποτα μετά!  

    Και όχι, δίκιο δε θα έχει. Μην έχεις ενοχές για κάτι που σου αρέσει {και δεν αφορά κανέναν άλλο}.

    Υ.Γ. Όσο για μένα, δεν φοβόταν κανείς να μου μιλήσει ανοιχτά, είμαι εξομολογό-φατσα.  
     
  10. Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    μια σταδιακή προσέγγιση δια του δαχτύλου νομίζω ότι προηγείται του στράπ, όλα χρειάζονται τον χρόνο τους και την αμοιβαία εμπιστοσύνη
    υπάρχουν αρκετές εκεί έξω που αν δεν το έχουν ήδη δοκιμάσει, θέλουν να το δοκιμάσουν, μην απογοητεύεσαι  
     
  11. subversion

    subversion Regular Member

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    Σε μια περίπτωση που το ζήτησα στη ψύχρα,έφαγα πόρτα.Συμφωνώ ότι θέλει τον τρόπο του κ ίσως κάποιο χρόνο..Ανάλογα με την περίπτωση κ το άτομο που έχεις απέναντί σου.Εύχομαι πάντως να καταφέρεις να το πραγματοποιήσεις..Μια μικρή συμβουλή μόνο:προτίμησε τα strapons με ομοίωμα κ στις 2 πλευρές ή double dildos ώστε να αντλεί ευχαρίστηση κ η σύντροφός σου.. 
     
  12. micky30

    micky30 Regular Member

    Απάντηση: Strapon και πως το λες/ζητας απο μια κοπέλα?

    mmmm πολυ καλή η ιδέα σου subtony....τι να πω πάντως ρε παιδιά...λέτε τόσες υπαρχουν εκει έξω και εδω μέσα διαβάζω για ποσα μέλη που το κανουν αυτο κι εγω 2 χρόνια τωρα το ψαχνω και δεν το βρισκω....τι να πω....ειμαι μαλλον λίγο καντέμης.