Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon swingers και vanilla couples

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 3 Ιουνίου 2005.

  1. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Έχω/-ουμε μερικές απορίες που δεν έχουν εκφραστεί ακόμα σ'αυτό το νήμα.

    Προσέθεσες τη λέξη «swingers» σε παρένθεση για να προσδιορίσεις τα vanilla ζευγάρια... Εννοείς ότι μόνο vanilla swingers ενδιαφέρονται για strap-ons, ή ότι τα vanilla ζευγάρια είναι γνωστά και ως swingers; Κανένα από τα δύο δε βγάζει νόημα...

    Έστω ότι προτείνω στην κοπέλα μου διάφορα πρωκτικά παιχνίδια. Από πού κι ως πού θα νομίσει ότι είμαι ομοφυλόφιλος; Είχα μείνει με την εντύπωση ότι αν είσαι gay δε σε ενδιαφέρει το άλλο φύλο. Δηλαδή μια κοπέλα θα βασιστεί σε αυτό το χαρακτηριστικό για να κρίνει τη σεξουαλικότητα κάποιου με τον οποίο έχουν κάνει Ν φορές σεξ;

    Επίσης (περισσότερο επί του θέματος), το να'χεις προστάτη δεν είναι ομοφυλοφιλικό χαρακτηριστικό, όλοι οι άντρες έχουν, και σε όλους τους άντρες μπορεί να προσφέρει εξαιρετική ηδονή και ικανοποίηση. Η μόνη ντροπή στο όλο ζήτημα είναι να νομίζεις ότι ένας άντρας έχει δικαίωμα σε μόνο ένα τρόπο ικανοποίησης ή ότι έχει μόνο μια ερωτογενή ζώνη.

    Και η μόνη βλακεία στο όλο ζήτημα είναι η μεσαιωνική αντίληψη (που έχει εκφραστεί από γνωστό μου, σοβαρολογώ!) ότι τη στιγμή που κάτι ακουμπήσει το σφικτήρα σου, εκκρίνονται ορμόνες που αλλάζουν τη βιοχημεία σου σε δευτερόλεπτα. Δέκα λεπτά μετά δε θα σ'ενδιαφέρει καμμία άλλη ερωτογενής ζώνη, και θα είσαι και gay.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    Το αντίθετο του άντρας είναι gay;
     
  3. savra

    savra Guest

    Όσοι νομίζουν πως θα μας σταματήσουν είναι τελείως "ονειρεμένοι" αλλά δεν βαριέσαι, ας τους αφήσουμε στα "χαμένα"...  
     
  4. cdalexia

    cdalexia Guest

    να το ζητησεις ειναι δυσκολο και με απροβλεπτες συνεπειες.πανω στο παιχνιδι και επειδη παρα πολλες γυναικες το εχουν στο βαθος του μυαλου τους να το κανουν,χρειαζεται λεπτους χειρισμους απο την πλευρα του αντρα ωστε να φαινεται οτι το κανουν για να ικανοποιησουν την γυναικα και οχι γιατι το ζητουν οι ιδιοι.ετσι μπορει να ενταχθει πολυ πιο ευκολα στα μεταξυ τους παιχνιδια.
     
  5. justcouple

    justcouple New Member

    Αν μου επιτρεπετε.....
    Ολα ειναι στο μυαλο.....

    Κατ' αρχην αν ο ανθρωπος σου δεν εχει "ανοικτο" πνευμα, ε αυτο ειναι ενα θεμα... αλλα και διαθεσει να "πειραματιστει" με το τι του αρεσει τελικα και τι οχι και σε ποιο βαθμο.....
    Πανω απ' ολα ειναι ενα παιχνιδι που χρειαζεται τουλαχιστον "δυο"....

    Εμεις ξεκινισαμε οχι απλα απο "vanila" αλλά απο......."ιεραποστολικο"  
    Τα πρωτα μας "παιχνιδια" ( τι χαζη ορολογια το "βοηθηματα") μας εδειξαν το δρομο... απλά υπηρχε η....προδιαθεση και κυρίως η διαθεση για πειραματισμους....
    Καποια απο τα θεματα που αναφερονται εδω ειναι τελειως εκτος της νοοτροπίας μας ( προς το παρον τουλαχιστον  )

    Σε τελικη αναλυση ειναι ακομα ενα ερωτικο "παιχνιδι".... τι σχεση μπορει να εχει με gay αν ΔΕΝ εισαι εσυ gay...
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    justcouple το έχω πει και θα το πω άλλη μία φορά.
    Οτιδήποτε γίνεται μεταξύ ενηλίκων όταν συναινούν και τα δύο μέρη δεν είναι κακό.
    Είναι μαγεία όταν ένα ζευγάρι προσπαθώντας να ξεφύγει από την ρουτίνα, πράγμα που κάνει πολύ κακό στην σχέση, δοκιμάζει και άλλα παιχνίδια.
    Φυσικά και ένας άντρας δεν θεωρείται ομοφυλόφιλος όταν δέχεται strap-on.
    Συνεχίστε να πειραματιζόσαστε και να μην σταματάτε ποτέ να το κάνετε, να είσαστε σίγουροι ότι η σχέση σας θα παραμείνει ζωντανή και δεν θα κάνει "κοιλιά".  
     
  7. justcouple

    justcouple New Member

        αυτη την περιοδο 7 μηνες πριν και 2 ακομα η σχεση μας ΕΧΕΙ κανει "κοιλια"     
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αυτό είναι πολύ ευχάριστο, πάντα η γέννηση ενός καρπού, ειδικά όταν είναι καρπός έρωτα, είναι ευτυχές γεγονός  
    Να σας ζήσει      
     
  9. johnvi

    johnvi New Member

    Αν της αρέσει να το γλύφεις δεν υπάρχει θέμα αντρισμού... Μάλλον είχε μια κακιά πρωκτκή εμπειρία παλιά και φοβάται οτι θα πονέσεις και εσύ όπως αυτή. Πες της πόσο το θέλεις... αν δεν πιάσει αυτό κάνε ένα καλό καθάρισμα, βάλε μπόλικο λιπαντικό (με βάση το νερό τα άλλα είναι χάλια) και παίξε μόος σου μπροστά της. Μετά κρατήσου καλα γιατί θα σε απογειώσει....  
     
  10. kinkylina

    kinkylina New Member

    Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    Νομίζω κολλάμε περισσότερο σε αυτά τα πράγματα από όσο πρέπει, ή μάλλον καλύτερα δεν θα έπρεπε να κολλάμε καθόλου αλλά......
    Εγώ έχω vanilla φίλες που είμαι σίγουρη ότι δεν θα είχαν κανένα τέτοιο πρόβλημα (μία μου έχει δήλώσει μάλιστα ότι θα γούσταρε να δοκιμάσει strapon αλλά ούτε που της περνάει από το μυαλλό να το συζητήσει αυτό με το φίλο της), και γενικότερα έχω την εντύπωση οτί οι γυναίκες είναι πιο άνετες με αυτό γιατί δεν τους "θίγεται ο αντρισμος".
    Μήπως είναι τελικά το πρόβλημα ότι στις "σοβαρές" σχέσεις θέλουμε να το παίζουμε και λίγο καθως πρέπει και δημιουργούμε προβλήματα από το πουθενά ενώ κι ο άλλος ίσως σκέφτεται παρόμοια πράγματα;
     
  11. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Αφήστε τα λόγια και πιάστε τα ....strapon!!!!    
     
  12. goodslave

    goodslave Guest

    Απάντηση: Strapon swingers και vanilla couples

    παντως γενικα στην χωρα μας υπαρχει μεγαλη προκαταληψη στο συγκεκριμενο θεμα ,κα ιμεγαλες αντιθεσεις οι επαγγελματιες ξεπερνουν τα ορια της απολαυσης ενω οι συντροφοι δεν το δεχονται