Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Καλά και όχι μόνο τις μειονότητες! Εδώ χρειάζεται πια να δίνεις αγώνα για ν'αποδείξεις ότι δεν είσαι και ελέφαντας, για αυτονόητα πράγματα δηλαδή!
     
  2. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Το βλέπουμε καθημερινά αυτό.. αλλά εγώ γενικά στη ζωή μου έτσι λειτουργώ.. αν αισθάνομαι οτι κάτι από τον εαυτό μου με καλύπτει, με κάνει να νιώθω καλά και δε θέλω να το αλλάξω παρά την αρνητικότητα των άλλων, το διατηρώ με κάθε τίμημα......ακόμη και αν χάσω άτομα από δίπλα μου, ακόμη και αν χρειαστεί να μείνω μόνη. Πολλές φορές δεν με νοιάζει καν η αποδοχή των άλλων...
    Στην μη ανοχή τι εννοείς; οτι μπορεί να διώξουν κάποιον απο την δουλειά του επειδή πχ είναι gay; Τι να κάνουμε... και εγώ θέλω να πάω με 100 άντρες (λέμε τώρα..) σε μια μέρα χωρίς να με πουν πόρνη αλλά δε γίνεται.... θα με πουν πόρνη αλλά και εγώ θα έχω ζήσει την φαντασίωση μου.
    Οι επιλογές είναι στο χέρι μας...οτι είναι πιο σημαντικό για εμάς, αυτό επιλέγουμε  
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Πόρνη θα σε χαρακτήριζαν οι ανασφαλείς καθώς έχει επέλθει η πολυπόθητη σεξουαλική απελευθέρωση με αγώνες και διεκδικήσεις πάντα! Δεν είναι θέμα αναζήτησης αποδοχής αλλά απομυθοποίησης εσφαλμένων στερεοτύπων...
     
  4. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Ομως το δικαιωμα σου στην επιλογη και η ελευθερια κινησεων που χαιρεσαι εσυ αυτη τη στιγμη εχουν κατακτηθει με αγωνες και αιμα απο γυναικες "πορνες" του παρελθοντος.. λιγο δραματικη με βρισκω:tongue2:
    το θεμα δεν ειναι πως θα σε χαρακτηρισουν αλλα το αν θα σου επιτρεψουν να το ζησεις κι αυτο..
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    χαχα έτσι ρε! Για δώσε τον αγωνιστικό παλμό κι εγώ ακολουθώ!! (μην χάσω  )
     
  6. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Για κάνε ένα γκάλοπ...αλλά ανασφαλείς γιατί; επειδή εγώ συνουσιάστηκα με 100; στο δικό τους τέτοιο μπήκαν; οχι... κάπου στο κεφάλι τους έχουν συνδέσει αυτές τις υπερβολικές σαρκικές απολαύσεις με κάτι κακό.. λόγω θρησκείας υποθέτω κυρίως.... και αυτή την λέξη ηθική δεν ξέρω ποιος την ανακάλυψε..
    Τέλος πάντων, επειδή όλοι νομίζω για ένα κούτελο ζούμε, η φαντασίωση με τους 100 θα μου έφτιαχνε την ημέρα για 1 ημέρα και η κατακραυγή του κόσμου θα μου κατέστρεφε όλες τις υπόλοιπες.. και το χειρότερο είναι οτι μέσα μου θα συμφωνούσα μαζί τους... γι' αυτό είπα οτι κάνουμε ο,τι εμείς θεωρούμε καλό για εμάς.. όταν γουστάρεις κάτι 100% κάν'το. Αν έχεις έστω και 1 αμφιβολία, άστο...
     
  7. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    οχι ρε mary, γιατι να συμφωνησεις μαζι τους βρε πουλακι μου, μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου. Οπως λες κακο ειναι στο κεφαλι τους μονο..
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Αυτό χωράει μεγάλη συζήτηση κι έχω να πω πολλά επ'αυτού αλλά θα αρκεστώ στα παρακάτω...
    Στην Ελλάδα, συντηρούνται δυστυχώς, ακόμα, αρκετές άστοχες αντιλήψεις αλλά όχι και κατακραυγή! Εκτός κι αν μένεις σε κανένα απολίτιστο κατσικοχώρι!
    Πάντως, παλιότερα, αν δεν ήσουν παρθένα πριν παντρευτείς, και πάλι πόρνη σε χαρακτήριζαν... γι'αυτό σου λέω ότι τα πράγματα αλλάζουν και είναι καλό να το αποδεχόμαστε ακόμα κι αν δεν αρέσει σε όλους!
     
  9. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Δεν ζω με ιδιαίτερες γυναικείες ελευθερίες θα έλεγα... λατρεύω το μέτρο, λατρεύω να ελέγχω τα θέλω μου, γιατί λατρεύω την "πείνα" που μου δημιουργούν σε καταστάσεις που γουστάρω πιο πολύ.. Αν όμως θελήσω κάτι πολύ δεν ζητάω άδεια από κανένα κατεστημένο και στερεότυπο. Και αυτό είναι θέμα χαρακτήρα και μαγκιάς. Είναι τρόπος ζωής και το ανακάλυψα από νωρίς...
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Ναι, είναι αρκετά αντιφατικά αυτά που λέει...
    Απ΄την μία λέει οτι είναι θέμα ηθικών αντιλήψεων κι αναρωτιέται ποιός εφηύρε τον όρο "ηθική" κι απ'την άλλη λέει οτι θα συμφωνούσε μαζί με τους λιθοβολητές! χεχε
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Strapon

    Και φυσικά και δεν πρέπει να παίρνει κανείς άδεια από ανόητα κατεστημένα! Αυτό είναι προφανές!
    Άντε, εδώ συμφωνούμε  
     
  12. MissMary

    MissMary Regular Member

    Απάντηση: Strapon

    Άπαξ και διαρρεύσει τι κάνεις στο κρεβάτι σου, και στα Ιμαλάια να μένεις, κατεβαίνοντας θα τρως τομάτες... Γενικά, επειδή κινούμαι στα σεξουαλικά πλαίσια που δεν κατακρίνονται, straight, δεν έχω ψάξει ούτε τι γίνεται στην Ελλάδα ούτε με ενοχλεί.. Οι παλιότεροι χαρακτηρισμοί γενικά είναι εκτός συναγωνισμού, μιας και μιλάμε για διαφορετικές εντελώς εποχές, αξίες και ιδανικά. Δεν τίθεται σύγκριση του τότε και του τώρα...είμαστε οι άνθρωποι του μέλλοντος