Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Surrender vs Submission

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dev, στις 4 Δεκεμβρίου 2018.

  1. Dev

    Dev I don΄t exist

    Η πραγματικότητα είναι αδυσώπητη με τις "ουρές"...
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εεεε, τώρα...
    Κατίσχυση... Ακούς εκεί κατίσχυση...

    Αφού στο σχολείο έμαθαν πως "του Έλληνος ο τράχηλος ζυγό δεν υποφέρει"..!
    Δηλαδή, νταξ τώρα, ένα "μάλιστα" θα ψελιστεί sotto voce, ένα "πάω τώρα" θα ειπωθεί, ένα "έτσι είναι αφού το λέει" θα αποτυπωθεί εμπράκτως τόσο-όσο, άντε κι ένα ζόρισμα πριν προβάλλει κανά αυχενικό, πούναι και της μοδός...
    Συνοδευόμενα από "εγώ πάντα λέω ναι, όχι?", "αυτός πότε θα πάει, να πάει, να πηγαίνω κι εγώ", "εγώ πότε θάχω δίκιο", "είπα το σέιφγουερντ μια φάπα μετα, στραβος είναι?" κιετς...
    Γουί λάικ ιτ ορ νοτ αυτό είναι το τρέχον εν πολλοίς γουόναμπι παίγνιον μπόθγουεϊζ, βεβαίως υπάρχουν και πιο αστεία, όπως και πιο σοβαρά...
    Φαίνεται κρύσταλλο στις πιο ατακαδόρικες από τις κουβέντες εδώ μέσα, στις άλλες υπάρχουν καλαματιανά και τσάμικα και λοιποί χοροί, γαρνιρισμένα από κατινιές ολόβερ και λούπες κουβέντες σε χιλιάδες παραλλαγές επίσης μπόθγουέιζ...

    Πώς το έλεγαν τα άνευ χιούμορ ενεργούμενα όταν βούλιαξαν στη λούμπα..?
    "Δεν παραδίδουμε όπλο και γραφομηχανή", λέγανε, όταν άρχισαν να βάζουν μπόμπες και οι εκτυπωτές πουλιόντουσαν και στα περίπτερα...
    Σαν το "ο ιμπεριαλισμός δεν θα περάσει" ένα πράμα, το "μανούλες ενωμένες, α-λα-καρτ 'ποταγμένες" ή το "κι όχι να πείτε πως μ' έλεγαν σουμ-πίτσα" κιετς...
    Βλέποντάς το απέ την άλλη, κάνει να υπάρχει και κάτι βάσιμο στην μπαλαφάρα τους, είναι το μπόθγουέιζ το άτιμο...
    Business as usually, που λέμε, άλλη μια φορά...
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2018
  3. rea..

    rea.. Contributor

    @Dev

    Το σκεπτικό σου είναι τσαμπουκαλεμένο μεν, αλλά ασυνάρτητο στα όρια του παραληρήματος. Δεν υπάρχει έννοια που να μην έχεις διαστρεβλώσει. Ίσως μέσα στο μυαλό σου να τα έχεις πιο τακτοποιημένα τα πράγματα, πάντως προς τα έξω βγαίνει ένα μπάχαλο.

    Η θεωρία σου είναι προχειροδουλεμένη και δεν την επικοινωνείς. Το γεγονός είναι, ότι 7 σελίδες τώρα είσαι δυσνόητος και κακότροπος.
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2018
  4. tithon

    tithon Contributor

    το κυνήγι της ουράς είναι απομάκρυνση απ την πραγματικότητα.  
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    η θέση σας είναι μισογυνική, σύμφωνα με έναν πρόσφατο ορισμό.
     
  6. rea..

    rea.. Contributor

    Ο μισογυνισμός μου είναι γνήσιος ή λάιτ? Να ξέρω να υπολογίσω τις θερμίδες..
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    σε αυτό το νήμα είναι νόθος, στα βηγκαν νήματα λέγεται λάητ. ο υπολογισμός θερμίδων γίνεται α λα καρτ για να μην πιεζόμεθα.
     
     
  8. gazza

    gazza Regular Member

    οπως πρεπει ειναι....
     
     
  9. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Η υποταγή και η παράδοση δεν είναι συγκρίσιμα, γιατί σχετίζονται με άλλες έννοιες.
    Ένα υ παραδίδει τον έλεγχο και μέσω αυτού υποτάσσεται, το αντίθετο δεν μπορεί να συμβεί (το να υποταχθεί ο ίδιος χωρίς να έχει παραδώσει τον έλεγχο)
     
  10. Dev

    Dev I don΄t exist

    Κι' ότι έλεγα για χαριτωμένους..
     
    Το θλιβερό λογύδριο που παρέθεσες αποτελεί απόδειξη της τραγικότητας του χαρακτήρα σου και πιστοποιεί την ιδιότητα σου ως μέλος της ρυπαρής κουστωδίας που λυμαίνεται κάθε νήμα, και διασύρει το φόρουμ με τις ευλογίες της αξιολύπητα εμπαθούς διαχείρισης η οποία με μπάναρε.
    Χρονολογικά τι συμβαίνει πρώτα;
    Καθότι μπαναρισμένος δεν θα πάρω απάντηση.
    Το να προηγείται η παράδοση είναι άνευ νοήματος, κάτι όπου ένας υποτυπώδης εγκέφαλος αδυνατεί να κατανοήσει.
    Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές!
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2018
  11. subteo

    subteo Regular Member

    Η ελληνικη γλωσσα μπορει να ειναι παραξενη και περιεργη μερικες φορες
    Η παραδοση ελεγχου περιγραφει μια κατασταση συγκεκριμενη ενεργητικη και ηθελημενη στον μεγαλυτερο βαθμο.
    Η παραδοση σκετη περιγραφει μια κατασταση εξαναγκασμου αποδοχης μιας αρνητικης πραγματικοτητας
    Φυσικα οταν υποτασσομαι παραδιδω τον ελεγχο ολικα του εαυτου μου(οσο το επιτρεπει η πραγματικοτητα της καθημερινοτητας).
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor