Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch και D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 23 Νοεμβρίου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αυτή είναι η πρώτη και πιθανότατα τελευταία φορά.
    Που ανοίγω ένα νήμα του οποίου το εισαγωγικό post θ' αποτελούταν από μια ερώτηση.

    Το λοιπόν, αφού τα switchακια μάλλον είναι "ντροπαλά" ή οκνηρά για να γράψουν.
    Αν θα ήθελαν, ας μας έλεγαν το πως αντιλαμβάνονται το D/s.
    Καθώς και το πως θα λειτουργούσαν μέσα στο πλαίσιο βάσει του/της εκάστοτε παρτενέρ τους ( Dom/me ή sub ).
    Πόσο μάλλον αν και όταν θα σχετίζονταν με κάποιον/α "συνάδελφο" τους switch.

    Εξυπακούεται ότι κάθε άποψη είναι ευπρόσδεκτη ανεξαρτήτως status.
    Αν κι εγώ τουλάχιστον θα είχα κυρίως την περιέργεια, να διαβάσω τις σκέψεις των άμεσα ενδιαφερομένων.
    Ή εκείνων που με κάποιον/α switch θα είχαν ποτέ βρεθεί σε D/s.
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2015
  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Μπορεί να είναι στενομυαλιά, αλλά προτιμώ το συνεχές από το εναλλασσόμενο..
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Όσο η στενομυαλιά ( ή η ανοιχτομυαλιά ) αφορά μονάχα εμάς κι εκείνους/ες που μαζί μας σχετίζονται...
    Είναι άποψη...
    Αν και όταν αυτή η τελευταία προσπαθεί να επιβληθεί στους άλλους...
    Τότε ναι, είναι στενομυαλιά...
    Ότι όνομα κι αν της δίνουμε... 

    Σ' ευχαριστώ για την επίσκεψη και για το "ίχνος"...
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν μπερδεύει;
     
  5. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat


    Πολλά έχουν δει τα μάτια μου,
    πολλά έχουνε γίνει..


    Παρακαλώ...
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Όλων τα μάτια βλέπουν, ανάλογα με τα γούστα, τον χαρακτήρα και τα βιώματα.
    Εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να "εμπλακώ" με μια switch η οποία θα δεχόταν, να διατηρηθεί σε sub mode.
    Γιατί σε Domme mode μαζί μου δεν θα ήταν δυνατόν, να βρεθεί ούτε για μια στιγμή.
    Και πάνω κάτω το θέμα του νήματος αυτό θα ήταν. Ή καλύτερα, η περιέργεια που με ώθησε να τ' ανοίξω.

    Αν δηλαδή ένας/μια switch θα μπορούσε να λειτουργήσει σε πλαίσιο D/s μ' ένα άλλο άτομο που θα είχε "σταθερό" προσανατολισμό ως προς το πάνω ή το κάτω μέρος της "δύναμης".
    Παραμερίζοντας την μια απ' τις δυο ροπές του/της.
    Συζήτηση βέβαια και αυτή που θα διέφερε από άτομο σε άτομο.
    Αφού κανείς/καμία δεν είναι ίδιος/α, όσο και αν σε κάποια επιμέρους χαρακτηριστικά του/της, να έμοιαζε σε κάποιους/ες άλλους/ες.
    Και ας μην ξεχνάμε την περίπτωση που δυο switch θα "μπλεκόντουσαν" και που θ' εναλλάσσονταν ( πιστεύω, αν και ούτε αυτό νομίζω ότι θα ήταν απαράβατος κανόνας ) στην κατοχή του ελέγχου.
     
  7. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    μη χαλιεσαι χασοδικη, τις πιο εμπεριστατωμενες αποψεις, επι παντος επιστητου, τις εχει η πανισχυρη φραξια των βανιλγιας
     
  8. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat


    Αναφερόταν σε πιο ευρύτερα θέματα από το νήμα η απάντηση..
    Άλλωστε με την πρώτη ευκαιρία φαίνονται και από μόνα τους..
    Βλέπεις δε χάνουν τον ρυθμό τους αυτά..
    Οι παραπάνω απόψεις σου συγκλίνουν
    με αυτό που έχω στο μυαλό μου
    περί συνεχούς..
    Συμφωνώ..
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το like στο έκανα για το χασοδίκης χαχαχα. Έλα μωρέ, τα βανιλάκια είναι jolly, μην τ' αποπαίρνεις.
    Στο κάτω κάτω της γραφής όλοι και όλες έχουμε άποψη για τα πάντα, αν το θέλουμε.
    Και για μας είναι πάντα σωστή. Αρκεί να μην ξεχνούμε ότι η άποψη μας, δεν θα ίσχυε για τους πάντες.
    Ξέρεις ποια είναι τα δυο πιο όμορφα -κατ' εμέ- πράγματα στην ζωή?
    Το πρώτο είναι η επιλογή και το δεύτερο η άρνηση.
    Να επιλέγουμε τι θέλουμε/μας αρέσει και ν' αρνούμαστε ότι δεν μας αρέσει/κάνει.
    Στο τέλος οι δυο όψεις του ίδιου νομίσματος είναι Μάστορα.  
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2015
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    το γκροτεσκο, ειναι και το γελειο της υποθσης

    ασχετοι/ες και ακαπνοι/ες, παριστανουν τα σκυλια του πολεμου.

    δε βγαινω αλλο εκτος θεματος,

    μετα βαϊων και ποπ-κορν,
    προσμενω την αφιξη των Τρολ

    Εκεινος  
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ίσως είναι σ' αυτό που "πέφτει το μουλάρι".
    Το γεγονός ότι κάποιος/α θα είχε μια δυαδικότητα, δεν σημαίνει ότι τα δυο "κομμάτια" του/της θα ήταν πάντα εξίσου δυνατά.
    Ότι το ένα απ' τα δυο δεν θα υπερτερούσε και ότι η παρουσία του άλλου έστω και "κοιμώμενου", θα παρεμπόδιζε την έκφραση του "αφυπνισμένου".
    Υποθέσεις κάνω, βάσει εκείνων που κάποια κάποτε μου είχε πει, σκέψεων που έχω διαβάσει και σίγουρα βάσει της δικής μου λογικής.
    Πάντως το είχα γράψει και στο παρελθόν σ' ένα άλλο νήμα που θ' "αφορούσε" τους switch. Για μένα παραμένουν οι πιο πολύπλοκες φιγούρες.
    Και αν μη τι άλλο εμένα οτιδήποτε το πολύπλοκο με ιντριγκάρει, αν όχι να το καταλάβω ( κομματάκι δύσκολο στην προκείμενη ), τουλάχιστον να το ψαχουλέψω.  
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2015
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μετά βαϊων και ποπ-κορν, είναι για κορνίζα χαχα. Σαν τους ελοχίμ ένα πράγμα χαχαχα.
    Βρε συ, μην χαλάς τσάμπα το σκώτι σου. Και να είναι άκαπνοι/ες, τι έγινε?
    Φτάνει να είσαι μπαρουτοκαπνισμένος εσύ και όσες μαζί σου "ανακατεύονται".
    Εδώ μιλάμε, δεν υπάρχει κάτι να μοιράσουμε, -me thinks-.
    Ή θα βγάλει πόδια η εικονική μπριζόλα και θα δραπετεύσει απ' το πιάτο μας?

    ΟΚ, σταματώ με το εκτός θέματος κι εγώ. Έτσι κι αλλιώς τα έχουμε πει και ξαναπεί επί του "ζητήματος".