Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος breathing_stone, στις 25 Φεβρουαρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Alepouditsa, δεν προσπαθησες να μαθεις για τους switch!  

    Μεσα απο αυτο που περιγραφεις,
    προσπαθησες να μαθεις για σενα και το τι σου βγαινει  

      Αν σε ενδιαφει να μαθεις για τους switch μαλλον,
    θα πρεπει να προσπαθησεις και παλι,
    με αλλη οπτική και κατω απο αλλο πρισμα!
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

     
     
  3. Alepouditsa

    Alepouditsa New Member

    Απάντηση: Switch?

    Πιθανόν να μην προσπάθησα τόσο SM_Art_Lady, δε διαφωνώ. Αλλά η δική μου λογική δεν χωράει το όρο switch.

    Δεν αποκλείω τίποτα για κανέναν. Για μένα αποκλείω.   Ο καθένας έχει την άποψή του είπαμε.
     
  4. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    το ''εντάξει........????'' ήταν ρητορικό SM_Art_Lady, αλλά που να το αντιληφθείς εσύ ως πεζή γυνή.

    σου αρεσει παντως να πετάγεσαι εκεί που δεν σε σπέρνουν.

    σπερματοκτόνο, θα μπορουσα να σε φανταστώ αν ησουν αντικείμενο αλλα αφου έχεις ανθρώπινη υπόσταση μάλλον, ντεκαβλέ 8α σε χαρακτήριζα, πως λεμε ντεκαφεινέ....

    σαφώς και δεν χρειάζεται να καταλάβω τα λεγομενα σου, αφου ξερω ήδη εσένα, οχι προσωπικά φυσικα.

    ναι είμαι αργός, είναι αλήθεια αλλά κάνω καλή δουλειά και σε ποσότητα....

    οτι καταλαβες, καταλαβες
     
  5. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Switch?

    O καθενας μας ειναι ξεχωριστος, ειναι αυτο που νιωθει, αυτο που του βγαινει... ετσι απλα! Tο να ειναι καποιος switch δε σημαινει απαραιτητα οτι δεν ξερει τι θελει, εχει μεσα του και τα δυο στοιχεια-ισως καποιο περισσοτερο απο το αλλο- και τον εκφραζουν και τα δυο σε δεδομενες στιγμες η και αναλογα τον παρτενερ. Δεν ειναι ψευτικος, απλα ετσι λειτουργει, ετσι ειναι.. Γιατι θα πρεπει οπωσδηποτε να αποφασισει αν θα ειναι κυριαρχικος η υποτακτικος? Δε θα ειναι τοτε εντελως ψευτικο να δηλωνει κατι που δεν τον αντιπροσωπευει, που δεν ειναι ο εαυτος του? Και στην τελικη γιατι να το κανει αυτο? Για να αποδειξει τι και σε ποιον?
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αυτό τώρα να το εκλάβω ως την αρχή ενός flame ;

    Χμμμ μα μετά το 48 post έχει δικαίωμα να απαντήσει …

    Ίσως θα έπρεπε να είχα «ψαλιδίσει» το 48 , αλλά τότε θα φώναζε η Εύα για λογοκρισία …

    Να το αφήσω λέω …

    Μα αν απαντήσει η Εύα ; Τότε ;;; Να τα σβήσω και τα τρία μετά . Μα τότε όμως ο Don θα λέει ότι δεν το άφησα να απαντήσει …

    Τι να κάνω ; Αν τα σβήσω , μπορεί να με βρίζουν όλοι μετά με pm ...
    Αν όχι , θα αρχίσουν να μαλώνουν…
    Να μία μαργαρίτα . Ας αρχίσω να την μαδάω…
     
  7. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Switch?

    Τς τς τς τς...δε γινομαι mod που να με παρακαλανε με τοσα διλημματα!!!!!
    (ειδικα απο τη στιγμη που εκανα 10 λεπτα να αποφασισω αν θα φαω μαρμελαδα ή μερεντα για πρωινο..)
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

         
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Καλά έκανες και δεν το διέγραψες Ηλία!
    Ο Don Machino έχει μια εικονική άποψη για μένα, όπως και Εγώ γι αυτόν.
    Δεν είναι κακό...Το μυστήριο ίσως θα εντείνετε μέχρι κάπου, κάποτε να συναντηθούμε…
    Πιστεύω τότε να ανατρέψει την γνώμη του και να αντιληφθεί ότι σαν (πεζή?) γυναίκα, δεν λειτουργώ αδρανοποιώντας τα σπερματοζωάρια ως "σπερματοκτόνο". Αντίθετα, είναι πολύ εύκολο για Με στους Α/άντρες, να δημιουργήσω προϋποθέσεις, για χιλιάδες σπερματοζωάρια που περιέχουν πρωτεΐνες, ένζυμα, λίπη και σάκχαρα!!
    Βεβαίως δεν είμαι αλλεργική στο λάτεξ!

    Don Machino Μου, τα ντε-καφεΐνε...και τα ντε-καβλέ που με αυτά με χαρακτηρίζεις, ίσως κάποτε τα καταπιείς με ευχαρίστηση.
     
    Last edited: 23 Απριλίου 2007
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Switch?

    Ειλικρινα δακρυσα απο τα γελια.. να σαι καλα Ηλια..

    να μια μαργαριτα? ας αρχισω να την μαδαω???????????????????????? 
     
  11. physio

    physio Regular Member

    Απάντηση: Switch?

    Γεια χαρά λοιπόν,
    Dolce λάτρεψα το μην σου γιατί απλά εξέφρασε το αυτονόητο...
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ!!!!!οσοι δεν έχουν πειστεί ακόμη γι αυτό ας δουν το "Τι στο μπιπ ξέρουμε" Dolce αν δεν το έχεισ δει νοικιασε το τώρα!!!!
    το να δήλώνεις και να είσαι switch είναι πάρα πολύ απλό......έχεις ένα πιάτο με φιλέτο στη μία πλευρά και ξιφία στην άλλη και έρχεται κάποιος και σου λέει ΟΧΙ θα φας μόνο ένα απο τα δύο..... δεν είναι αμαρτία ρε παιδια????εγω θα τα φαω και τα δύο!!!Τόσο απλά.
    switch είναι η χαρά, για εμένα, να βλέπω τη σύντροφο μου να "υποφέρει" δεμένη ενώ τη μαστιγώνω ας πούμε και μετά να αισθάνομαι την υπέροχη αίσθηση του σχοινιού πάνω μου δεμένος απο αυτή ενώ βάζει το πόδι της απότομα στο στόμα μου.
    Δηλωνα σκλάβος για περισσότερα από 7 χρόνια και ίσως ακόμη σκλάβος να είμαι.Απολαμβάνω την υποταγή μου.Ειλικρινά την απολαμβάνω και έχω υπηρετήσει ακόμη και 24/7 Κυρία και αυτό το 24/7 το εννοώ.Όμως δεν μπορώ να κρύψω πως απολαμβάνω εξίσου πολύ να είμαι από πάνω και να βάζω τη σκλάβα μου να κάνει διάφορα με τον δικό μου τρόπο.Δεν το έχω ανάγκη απαραίτητα να είμαι αφέντης σε μια σχέση αλλά αν βγεί και το θέλουμε και οι δύο μου αρέσει πάρα πολύ.Τι να δηλώσω λοιπόν?????σκλάβος με κρίσεις Αφέντη?????
    Είναι όμορφο να δοκιμάζεις τα πάντα, αυτό λέω εγώ, κι ακόμη πως λατρεύω την Αλλαγή!!!!!
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    μ αγαπά δεν μ αγαπά...