Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος breathing_stone, στις 25 Φεβρουαρίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μα ακριβώς επειδή ουδέν οίδα ρωτάω. Εγω από σένα πήρα την ιδέα να πάω να δω τι ειναι αυτή η αρχή μπας και βοηθηθω η καημενούλα με την ψυχική μου υγεία, αλλά εκεί λέει πως το συμπέρασμα είναι εκείνο που παρέθεσα. Και η βικιπαιδια δεν με βοηθησε να κανω τον συσχετισμο και ρωτω. Κακα εκανα?  
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παραδίδω μόνον ιδιαίτερα...
    Πρόσβασιν διαθέτεις...
    Αμοιβή: η γνωστή άνω του 70% μαύρη (τεμάχιον έν)!
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεχτο! Εκανα ήδη διαβήματα για ρώσσικη. Τι να σου λέω, άλλη γεύση!
     
  4. Emily adams

    Emily adams New Member

    Προσωπική μ ταπεινή γνώμη, σαν switch δεν μπορώ να μπω σε καλούπια, δεν μπορω να βρίσκομαι μονο σε ενα ρόλο. Απλούστατα μ αρέσουν κ οι δυο ρόλοι κ παίρνω ικανοποίηση κ από τους δυο, με διαφορετικά τρόπο. Για μενα είναι μαγικό να απολαμβάνεις εξίσου κ τα δύο. Τωρα αν κάποιοι το θεωρούν ανισορροπο ειναι άποψη τους. Πως μπορείς να κρίνεις ομως αν δεν έχεις δοκιμάσει? Πιστεύω οτι το να εισαι switch σου προσφέρει την ελευθερία επιλογών κ αυτό είναι μοναδικό!
     
  5. energizer7

    energizer7 Regular Member

    Θα συμφωνησω με αυτα που λες !!! Ειναι ισως ο μοναδικος ρολος που σου προσφερει τετοια ελευθερια . Και για προλαβω καποιους και καποιες , ενας που ειναι switch εχει ταυτοτητα και μαλιστα πιο δυνατη απο αλλους ρολους/ταμπελες !!!
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εγώ κατάλαβα πολύ καλά τι θες να πεις και συμφωνώ απόλυτα. Η ουσία πάνω από το εφήμερο οτιδήποτε, θα ήταν κάποια άλλη διατύπωση.
     
  7. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Συμφωνώ μαζί σου.
     
  8. ...Και βγήκαν οι Θεοί και είπαν: Ένας switch δεν είναι Κυρίαρχος. Για να είναι κάποιος Κυρίαρχος πρέπει να φέρει την ταμπέλα. Άσχετα π.χ εάν στην δουλειά του σκύβει το κεφάλι και γλείφει τον προϊστάμενο του. Η εάν είναι παντρεμένος με την γυναίκα του και το βραδάκι πηγαίνει στην αγαπημένη του σκλαβα.   Και ποιος σας είπε ότι αυτός που γουστάρει να κάνει τα πάντα με την αδερφή ψυχή του δεν είναι Κυρίαρχος; Που θα αφεθεί στα χέρια της κάποιες στιγμές; Και γιατί όχι άλλωστε; Γιατί; Θα σου πω εγώ. Λόγω αντίδρασης και εγωισμού. Έχω ταμπέλα κυρία μου! Τι με πέρασες; Τι θα γράφω στο φόρουμ; Εντωμεταξυ... Μια χαρά Κυρίαρχος είναι αυτός που αφήνεται κάποιες στιγμές. Στην ζωή του, στην δουλειά του, στην σχέση του, στον εαυτό του. ΚΑΙ επειδή κατανοεί όσο μπορεί τον εαυτό του και τους γύρω του, και δεν φοράει μόνο ένα βαρετό κουστούμι αλλά εάν του καυλωσει φοράει και ένα τζινακι, δεν είναι σκλάβος. Αλλά μην σας στεναχωρω πάλι.  
     
  9. Emily adams

    Emily adams New Member

    Πες τα, γιατι μερικοί εδω μέσα μας θεωρούν ανισορροπους...
     
  10. Δεν θα έλεγα ανισόρροπους... Απλά προσπαθούν ορισμένοι να χωρέσουν στην χούφτα τους ολόκληρους ωκεανούς. Δεν γίνεται. Όπως δεν γίνεται να φυλακίσεις μια ανθρώπινη ψυχή μέσα σ ένα βιβλίο κανόνων και πρέπει. Κι αν το κάνεις θα είναι για δικό σου ωφελος και δύναμη. Είναι ένα παιχνίδι εντυπώσεων you know...
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    You know nothing, καταντάει εμμονή να αφορίζετε τα υπόλοιπα status - δεν είναι πρωϊνάδικο το forum - .
     
  12. Οι άνθρωποι δεν είναι status. Δεν αφοριζω κανέναν. Αυτό θα μπορούσες κάλλιστα να το πεις σε κάποιον ιερέα του bdsm ο οποίος αφοριζει κάποιους ( σύμφωνα με το τι πιστεύει αυτός) βλάσφημους ως προς την δικιά του εμμονή για την Εκκλησία Του.