Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 20 Μαϊου 2017.

  1. Καλως την κλικα...Τζηζους
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    τα κατατρεγμένα;
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φάση 2η. Ο Θυμός.

    Η Εμφάνιση του Γέροντα Αμετροεπειου στο Ορος των Δικαίων.

    Ακολουθούν Αφορισμοί και Κρεμαλες. Πωλουνται εισητηρια και πασατεμπος.

    Ναι, είναι Υγιής συνθήκες συζήτησης....  
    Αυτό θέλαμε, αυτό μπορούμε, αυτό έχουμε
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2019
  4. espimain

    espimain Contributor

    Μια και κουοτάρεις εμένα θα σου απαντήσω.
    Για πολλοστή φορά βρίσκεσαι σε σύγχυση.
    Μπερδεύεις ανόμοια πράγματα.
    Σαδιστής μπορεί να είναι και ένας υποτακτικός.

    Για να υπάρχει σχέση D/s δηλαδή σχέση κυριαρχίας/υποταγής χρειάζεται να υπάρχει ένας Κυρίαρχος και ένας υποτακτικός.
    Τι δεν καταλαβαίνεις σε αυτό;

    Γιατί ανακατεύεις σαδιστές και στραπόν; Μίλησα για κάτι τέτοιο;
    Το D/s είναι κυριαρχία και υποταγή.
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2019
  5. Maswiz

    Maswiz Regular Member

    Τουλάχιστον έχω γρήγορη εξέλιξη!! Είμαι περήφανος..
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    ... Αυτό μπορούμε.
     
  7. Queen87

    Queen87 Contributor

    Κύριε espimain σε εσάς έκανα quote, εσείς ήθελα να μου απαντήσετε.
    Έστω ρωτώ κάτω απο σύγχυση όπως λέτε. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί κάποιος Switch να έχει και Κυριαρχική πλευρά. Και γενικότερα γιατί δεν αποδέχεστε οτι μπορούν να κάνουν D/s ανάλογα την περίπτωση.

    Συμφωνούμε. Αν υπάρχει Κ άνδρας και switch γυναίκα η οποία όμως στην παρούσα σχέση εκφράζεται ως υπό γιατί αυτό της βγάζει ο Κ της. Δεν έχουν D/s σχέση;

    Εγώ το έφερα ως παράδειγμα. Δεν τα ανακατεύω. Παράδειγμα ήταν.
     
  8. Raed

    Raed Dazed

    @Maswiz Μη τα γράφεις έτσι αυτά για τα φόρα. Για κάποιους το φετ είναι το νόημα της ζωής, αν όχι ολόκληρη η ζωή τους. Βέβαια το να είσαι "blue chip" στο φετ είναι σαν να είσαι ποδοσφαιριστής ή μοντέλο στο ινστα, ένα πράμα. Οπότε, το φετ δε θα το ξαναπιάσεις στο στόμα σου, το φετ. Θα το σέβεσαι.   

    Ακούς εκεί τώρα μιλάνε και οι σουΐτσηδες και οι σουΐτσαινες, που νομίζουν ότι γνωρίζουν τα θέλω τους και τους εαυτούς τους καλύτερα από τους γύρω και δε σέβονται όλες τις άλλες btb γνώμες που τους θέλουν περιορισμένους; Δεν κοιτάνε την αναποφασιστικότητα τους με τους ρόλους και τις έννοιες, θέλουν και D/s. Οοοοοοριστέ μας!
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Πιο στοιχειώδη ανάλυση από αυτή που έγραψα δεν μπορώ να κάνω.
    Όταν προσπαθείς να ορίσεις τι θα μπορούσε δυνητικά να είναι ένα switch άτομο γράφεις ότι περνά από την φαντασία σου.
    Αυτό που σίγουρα μπορείς να προσδιορίσεις είναι το τι δεν είναι.
    Το μαύρο είναι μαύρο, το άσπρο είναι άσπρο το κόκκινο είναι κόκκινο, το μπλε είναι μπλε.
    Το μαύρο σίγουρα δεν είναι άσπρο, δεν είναι κόκκινο ούτε μπλε
    Το άσπρο σίγουρα δεν είναι μαύρο, δεν ειναι κόκκινο, δεν είναι μπλε.
    Αν κάποιος switch ήταν κυριαρχικός θα το έλεγε, αν ήταν υποτακτικός επίσης.
    Οι κινκιές σηκώνουν εναλλαγές, η Κυριαρχία και η υποταγή αν αλλάξουν παύουν να υφίστανται.
    Σε αυτά τα νήματα κάθε τόσο ένα άτομο που δηλώνει switch διαμαρτύρεται για τον όποιο καημό του. Κανένας δεν κατατρέχει τους switch.
    Οι περισσότεροι των κυριαρχικών μια χαρά θα κυριαρχούσαν σε κάποια που δηλώνει switch. Αλλά θα κυριαρχούσαν, δεν θα έκαναν "την σβούρα".
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2019
  10. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ερώτηση νηπίου... Γιατί υπάρχει η επιλογή switch; Να καταργηθεί και να ονομαστούν όλοι βανίλα.

    Δεν μίλησε κανείς για σβούρα. Άρα μια χαρά D/s θα έκαναν αρκεί να μην εμφανιζόταν η άλλη πλευρά.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    To Ds αφορα Κυριαρχια. Κυριαρχια ΕΠΙ αλλου-ης, που εχεις ΣΧΕΣΗ.
    To switch(ing) αφορα εναλλαγη Top-bottom.
    Το D-s χανεται οταν ο/η Κ ΧΑΣΕΙ την Κυριαρχια του/της πανω στο s.
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Έχουμε έναν σαδομαζοχιστη.
    Του αρέσει του ανθρώπου και να σαδιζει και να τον σαδιζουν.
    Με το ζόρι να τον πούμε σαδιστή δεν γίνεται.