Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switches 101

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος domqueer, στις 26 Νοεμβρίου 2021.

  1. domqueer

    domqueer Ανώμαλος

    Θεωρώ την ερώτηση σου χαζή ύστερα από τόση εξήγηση που έχω δώσει όσον αφορά την αλλαγή ρόλων και τις προτιμήσεις μου ως switch…
     
  2. dreamer

    dreamer Regular Member

    Λογικό μου φαίνεται. Ούτε εγώ καταλαβαίνω 100% παρόλο που δηλώνω switch. Πάντως μου φαίνεται οτι γέρνουμε προς μια κατεύθυνση κυρίως. Εγώ πχ προτιμώ ξεκάθαρα την υ θέση. Ωστόσο έχω λειτουργήσει σαν Κ και δεν ήταν απλά διεκπεραιωτικό. Έχω νοιώσει σχετικά συναισθήματα από τη θέση αυτή. Σε εμένα ισχύει κυρίως η υπόθεση οτι ο ρόλος μου εξαρτάται από το ποιά έχω απέναντί μου και όχι τι μου κάπνισε εκείνη τη στιγμή. Αλλά ξέρω οτι θα ήμουν πιο ευτυχισμένος με μια Κ. Αυτό που έχω ακούσει να συμβαίνει και δε μπορώ να συλλάβω είναι το swithαρισμα κατά τη διάρκεια του session. Ο/η υ αποφασίζει να δαμάσει την/τον Κ. Εδώ σηκώνω τα χέρια ψηλά...
     
  3. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    good boy!
     
  4. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    Πως γίνεται να είσαι και υπό και να έχεις βρεθεί και ως Κ? Ήρεμα ρωτάω
     
  5. dreamer

    dreamer Regular Member

    Απλώς, δε συνέβη με την ίδια σύντροφο. Σε εκείνη τη σχέση ήμουν Κ
     
  6. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    ήσουν Κ και στο μέλλον με άλλη υπό? come pussy to your land.....
     
  7. dreamer

    dreamer Regular Member

    η συμφωνία, συμφωνία
     
  8. dreamer

    dreamer Regular Member

    γιατί σου κάνει τόση εντύπωση; Switch είμαι. Εχω λειτουργήσει σαν Top 2-3 φορές, με vanilla γυναίκες που είδαν την ντουλάπα με τον εξοπλισμό, ενθουσιάστηκαν και ήθελαν να το εξερευνήσουν. Δεν έχω λειτουργήσει σαν Master. όσο για την κατάσταση Dom δεν ξέρω, δε μου είναι πολύ σαφή τα όρια που τον ορίζουν, οπότε δεν προσμετράω αυτή την εμπειρία στη λίστα. Αν οι εμπειρίες με Vanilla συντρόφους δεν πιάνονται στον προσδιορισμό του Status, τι να πω...I stand corrected
     
    Last edited: 11 Δεκεμβρίου 2021
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Άλλη μια βερσιόν με αφορμή τα σουϊτσόπαιδα για να "λάβουν τον λόγο" αι παρακάτω κατηγορίαι παιδγιώνανε...

    α. Τα "πώς γίνεται δαύτο ρε δικέ μου";
    Κατηγορία "ή παππάς, παππάς ή ζευγάς, ζευγάς", στο πλαίσιο αντίληψης:
    - Γίνεται ρε μαλάκα μου, οι παππάδες νάχουν δυο βόδια ή δυο γαϊδούρια/άλογα/μουλάρια/άλογα και τέτοια..;-
    - Γιατί να μη γίνεται..;
    - T' είπες τώρα ρε, ρε συ μ' έστειλες τώρα...
    (Ισχύει σε όλα τα προφανή τύπου "και με τον αστυφύλαξ και με τον χωροφύλαξ", "ροκάκιας την ημέρα, το βράδυ καμαριέρα", "δίπορτο" κλπ, εξαρτάται από το πόσο υποκρίνεστε πως δεν καταλαβαίνετε την υποκρισία των άλλων που υποκρίνονται πως δεν καταλαβαίνουν ότι υποκρίνεστε πως δεν υποκρίνονται, επειδή έτσι απλά, σας βολεύει μποθγουέιζ ορ μορ)...

    β. Τα "ειμ' εγώ ευζουνάκι γοργό", παραλλαγή ινιβερσάλ του "έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα"..;
    -Βλέπω πως γίνεται, αλλά επειδή η νοησικρατική μου κατάσταση / αντίληψη / στερεότυπα / γνωστικές μου προκαταλήψεις / ιδεασμοί αποδεικνύουν περιτράνως πως δεν γίνεται να υπάρχει/γίνεται δαύτο και "επειδή προφανώς αυτό που εγώ κι ο κύκλος/φίλοι/γνωστοί μου δεν μποράμε να ερμηνεύσουμε με την "κρυστάλλινη λογική μας" αυτό που βλέπουμε πως υπάρχει/γίνεται, τότε διαχωρίζουμε την θέση μας αφ'υψηλού/καθέδρας ισχυριζόμενοι τα περί του αντιθέτου καλλιεργώντας έτσι εν γώσει μας ή μη έναν κοινωνικό αυτοματισμό, από τον οποίο σίγουρα θα βγούμε κερδισμένοι διγιότι έτσι γίνεται πάντα "τζογάρουν οι ελίτες, στον άσο οι αλήτες"...
    Το κοινώς λεγόμενο παιχνίδι "καραμπίνα" ή αλλιώς η σπέκουλα της φτιάξης (ιν κέις οβ εμέρτζενσι, μπρέικ δι γκλας)...

    γ. Τα κακαμαθημενούτσικα τα μουλωχτά τα ξινοταμπουρωμένα...
    -Φυσικά και γίνεται, αλλά δεν μας ενδιαφέρουν εμάς αυτά που λέει και κάνει ο πάσα ένας, εμείς κοπτόμεθα μόνον για την πάρτη μας, αν μας σπάσουν τα νεύρα, θα τους κάνουμε ό,τι θέμε -θα τση ρεζιλέψομεν, θα τση υπονομεύσομεν κι όταν "λιώσουν" θα τση εκμεταλλευθώμεν καταπώς μας βολεύει τότε, να έχομεν και να αλλάζομεν τα χεσμένα μας βρακιά. Κι επειδής είμαι μάιντ-γιόρ-όουν-μπίζνες-τάιπ-οβ-γκάι που μούλεγε η γιαγιά μου νάμαι, θα λέω ό,τι νάναι, να τους τα κάνω κουδούνια, κάνει μια χαρά για ρεκλάμα άλλωστε, με μπλα-μπλά τουπέ μαζεύεις άκοπα κανά φρεσκαδούρι περίεργο πανασχέτου/ρουφοκαβλέτου πουτσομουνόδουλου.
    Ισχύει από καφενοπαρέα μέχρι τζιοπόλιτιξ, αρκεί να δηλώσεις πουριτανός, παιδί της φτιάξης, παιδί-ποπ ή μεγαλοϊδεάτης, το ίδιο κάνει, το ίδιο είναι...

    Αν σας φαίνουνται πολύ απλοϊκιάρικα κιετς ή μεγάλη ιδέα έχουτι για πάρτη σας ή με μιαν άλλην αφορμή μπορώ να σας το κάνου και χειρότερου...
    Κουλ κιντζ, κουλ...
    ____________________
    Τα παραπάνω ισχύουν:
    • για το αν υπάρχουν γκόμεναι ντομινατίβ το ανάγνωσμα
    • πρωτοκολλάριους ιερομόναχους των γραφώνανε (σαν αυτούς στο "Όνομα του Ρόδου"), οφφικιάλιους κλπ, είναι και της μοδός εσχάτως, ταιριάζουν και με κασκορσέ...
    • για αυτά που αναρωτιούνται αν τα πανωχέρια τον μπαίρνουν
    • τα "άρχω δια της πούτσης"
    • τα διείσδυσης ασήμαντα εμμονικά ψωνάκια (από το λογιστήριο της καύλας σας τηλεφωνάμε για μια προσφορά-έκπληξη...)
    • γενικότερα για τα "29-κατασκευαστές-κοζμάρας-συνιστούν-παπάντζα" (ιδιαίτερη προσοχή σε όσα ακούν ρεκλάμες περί ζωοφιλίας και χύνουν τα βρακιά τους)...
     
  10. domqueer

    domqueer Ανώμαλος

    Το υπέρ αναλύεις σε βαθμό που κουράζεις. Είναι απλά αισθήματα που πηγάζουν από την ανθρώπινη σεξουαλικότητα μας. Είμαι της θεωρίας πως ο άνθρωπος πρέπει να κάνει ότι του αρέσει και τον κάνει χαρούμενο. Μπορεί στην καθημερινότητα σου να μην θες το δίπορτο, ή να είσαι κάθετος με μία επιλογή, αλλά πάνω στην κάβλα και στο σεξιυαλικο παιχνίδι μπορεί να επιλέξεις να αλλάξεις γνώμη. Δεν ξέρεις ποτέ πως θα σε επηρεάσουν τα συναισθήματα του και κύριο ρόλο παίζει ο βαθμός στον οποίο βιώνεις κάτι.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ανάθεμα αν κατάλαβες τι είπε....
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Καλόοοοοοοοοοοοοο !