Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 14 Ιουνίου 2005.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Εγω νομιζω το να εισαι Μαστερ και ολλα τα παρελκομενα, η υποτακτικο ατομο δεν μαθενεται σε κανενα μερος του κοσμου πηγαζη απο μεσα σου , η το ''εχης'' η δεν το ''εχης'', το να σου διδαξουν τεχνικες bdsm παω πασο, ωσο ζουμε μαθενουμε ουδεις τελειος . Οσο για την σκλαβα φιλε Spiler εγω διαφονω οτι δεν μπορης να την αντικαταστησης με τιποτα, με εμαθε η ζωη οτι τιποτε στον κοσμο δεν ειναι αναντικαταστατο και τιποτε δεν ειναι μονιμο ουτε ο ιδιος μας ο εαυτος, εισαι ερωτευμενος με την απαλη σου και σε δικαιολογω...  αλλα να ξερης ολλα εχουν ενα τελος , ακομα και οι πιο δυνατες αγαπες, εχω γυριση ολο τον κοσμο και τα ματια μου εχουν δη πολλα, οτι μια σχεσι μεταξη Μαστερ και σκλαβας ειναι απο τοις πιο δυνατες σχεσεις που μπορουν να υπαρξουν συμφονω, οχι ομως οτι ειναι αναντικαταστατες.
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Ουδείς-ουδεμία αναντικατάστατος/η και όπως πολλές φορές λέω, ένας σκλάβος φεύγει, δέκα έρχονται  
    Σιγά να μην αγχωθούμε τώρα εάν μας φύγει ή διώξουμε έναν σκλάβο.
    Απλά ζεις το σήμερα όσο καλύτερα μπορείς και αφήνεις το αύριο όπως έρθει  
     
  3. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Φίλοι μου, με την μικρή μου είμαι όντως ερωτευμένος, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο νήμα, το νήμα αυτό ρωτάει τι είναι για εμάς (τους κυρίαρχους κατά κύριο λόγο) ένας/μια σκλάβος/α. Μην αλλάζετε το νόημα του νήματος καθώς δέν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πράγμα (το αν εγώ σκέφτομαι τη μικρή μου όλη την ώρα ή όχι), αλλά με το τι σημαίνει για εσάς το συγκεκριμένο status που δηλώνουν πολλοί εδώ μέσα... Εκφρασθείτε λοιπόν ελεύθερα και αφήστε τις μιζέριες. Και για του λόγου το αληθές, τα συγκεκριμένα λόγια τα έχω πει στο παρελθόν πρωτού ακόμα γνωρίσω τη μικρή μου σε κανάλι στο IRC.
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Φιλε μου Master-Spiler για μενα μια σκλαβα μπορη να σημαινει παρα πολλα, μπορη και τιποτα, αν παω μαζι της για μερικες συνεδριες ισως δεν σημαινει πολλα, αν ομως εχω μακροχρονια σχεση και εχει τεριαξη η χειμια μας, ισως ειναι κατι καλητερο απο την ιδια μου την ζωη, αρα σημαινει παρα πολλα φιλε, αλλα για τιποτε δεν πρεπει να ειμαστε σηγουροι οτι θα ειναι μονιμο η θα το θελουμε για παντα,αβυσος η ψυχη του ανθρωπου. Τωρα αυτο που ανεφερα εγω οτι εισαι ερωτευμενος με την απαλη σου, το εγραψα χαριτολογοντας αν σε πηραξε σορυ φιλε.   
     
  5. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Μην ανησυχείς Masterperris, δεν έχει έρθει ακόμα ο καιρός που θα εκνευριστώ με κάτι τέτοια χαριτολογήματα... Ακόμη, θα ήθελα να σταθώ λίγο στα λόγια σου,
    καθώς παρατήρησα οτι αυτό το σημείο είναι άξιο προσοχής γιατί είναι ουσιαστικά το νόημα μιας σχέσης Master/slave, η μακροχρόνια σχέση που είναι όντως καλύτερο απ'την ίδια τη ζωή... Άποψή μου, δε μπορεί να υπάρξει M/s σχέση αν δεν είναι μακροχρόνια...
     
  6. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Είναι θέση σου Princess και είναι σεβαστή, όμως εγώ θα ήθελα να δημοσιοποιήσω τη δυσανασχέτησή μου διαβάζοντας τα παραπάνω...
     
  7. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;



    Καλύτερα, βούτα την γλώσσα σου στο μυαλό σου πριν ξαναμιλήσεις.
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Γιατί δυσανασχέτησες;;
    Πες μου που το λάθος.
    Πρέπει να κλαίμε και να διεκδικούμε;;
    Ούτε κλαίω ούτε διεκδικώ.
    Ότι είναι να'ρθει θε να'ρθει, αλλιώς ας προσπεράσει  
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Το μυαλό μου το χρησιμοποιώ όπως εγώ πιστεύω καλύτερα, τώρα εάν εσύ πιστεύεις ότι ο Θεός σου έδωσε το κεφάλι μόνο για να φοράς το καπέλο, αλλάζει το θέμα    
     
  10. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Δεν υπάρχει λάθος και σωστό Princess, το είπα και πιο πάνω, είναι γνώμη σου και είναι σεβαστή. Η δυσανασχέτησή μου προέκυψε γιατί τα λεγόμενά σου δεν είχαν συναίσθημα και γιατί δε μπορώ να φανταστώ σχέση D/s χωρίς αισθήματα. Αν είχες ένα σκυλί που για κάποιο λόγο το έχασες θα μιλούσες το ίδιο?
     
  11. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;


    Για ποιό κεφάλι μιλάς? 
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Άσχετο.
    Συναίσθημα βάζω εκεί που πρέπει, έχω την πολυτέλεια να έχω πάντα αυτό που εγώ θέλω στην ζωή μου.
    Το νόημα ήταν ότι δεν πρέπει να κολλάμε μετά την διάλυση μιας σχέσης αλλά να προχωράμε μπροστά