Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 14 Ιουνίου 2005.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Τι περιεργο !
    2 νομιζω ή 3 Κυριαρχοι απαντησαν σε αυτο το θεμα !

    γιατι αραγε ?

    δεν σημαίνει τίποτα για Σας που δηλώνετε Κυρίαρχοι ένας σκλάβος ?
    δεν ξέρετε τι σημαίνει για Σας ?
    Ντρέπεστε να γράψετε ?
    θεωρείτε ότι θα πέσει το ‘’ πρεστις ’’ Σας ?

    Τι στο καλό ?

     
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Γιατί καλή μου anasia οι περισσότεροι εδώ συνήθως αποφεύγουν τα θέματα που είναι σοβαρά για να μην συζητήσουν για πράγματα που πιθανώς τους εκθέσουν... Άλλωστε μη ξεχνάς οτι ελάχιστοι είναι αυτοί οι οποίοι έχουν την πραγματική όρεξη να μάθουν, να ψάξουν και να μορφωθούν, έτσι ώστε να αναπτύξουν την γνώση τους και να δημιουργήσουν την άποψή τους πάνω σε συγκεκριμένα πράγματα σ'αυτό το χώρο.

    Για να σας πώ και μια προσωπική μου εμπειρία, δε θα ξεχάσω την πρώτη φορά που με ρώτησε η carissa αυτή την ερώτηση στο IRC, τότε της είχα απαντήσει νομίζω κάτει πολύ παρόμοιο μ'αυτό που έγραψα και εδώ, έχοντας ελάχιστες εμπειρίες, μια σχέση 5 ετών που ξεκίνησε από Vanilla, πήγε σε D/s και τέλος σε M/s για να τελειώσει λόγω φοιτητικών υποχρεώσεων. Τέλος πάντων... Στην αρχή μ'έπιασε κρύος ιδρώτας, δε μπορούσα να σκεφτώ, ήταν κάτι το οποίο δεν είχα καν σκεφτεί στη ζωή μου... Τι σημαίνει για μένα μια σκλάβα; Αυτή ήταν η μόνη ερώτηση που είχα στο κεφάλι μου, η μόνη σκέψη που είχα, η μόνη έγνοια μου... Προσπάθησα για λίγο να ηρεμήσω, να χαλαρώσω, αλλά χωρίς να ξέρω τι θα απαντούσα, έπιασα το πληκτρολόγιο και τα χέρια μου τα καθοδηγούσε μια αόρατη δύναμη πιο δυνατή ακόμα και απ'το μυαλό μου, τα καθοδηγούσε η εμπειρία μου, η γνώση που είχα, η σιγουριά που είχα, φοβόμουν αλλά προχωρούσαν τα χέρια μου σ'έναν ατελείωτο χορό πάνω στο πληκτρολόγιο, το ένα πλήκτρο μετά το άλλο, και όλα στην κατάλληλη σειρά, στο τέλος είχα σχηματήσει μια πρόταση και πάτησα έξαφνα το enter, το κείμενο είχε δημοσιοποιηθεί στο κανάλι, δε μπορούσα τίποτα πια να κάνω για να το κρατήσω μέσα μου... Στο τέλος, αυτό που εισέπραξα ήταν ένας καλός λόγος, τίποτε περισσότερο. Την απάντηση που πήρα θα την κρατήσω μέσα μου για πάντα, είναι ο μόνος λόγος που με ωθεί να προχωρώ παραπέρα, να ψάχνω το αδύνατο και να προσπαθώ να το κατακτώ. Ωθώ όλους λοιπόν τους Κυρίαρχους, ακόμα και τους υποτακτικούς, να απαντήσουν σ'αυτό το ερώτημα έχοντας ως οδηγό το συναίσθημά τους και να αφήσουν τη λογική εκτός του συγκεκριμένου νήματος.
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    ...για μενα σημαινει τα παντα...αντλω δύναμη, ζωντανια,χαρα, ηδονη..τι άλλο να ζητησω?
     
  4. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Tο άλλο μου μισό
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Συμφωνώ και υπερθεματίζω LordDragonal. Αλλά τι το ήθελες αυτό το "τις αστοχίες του". Ειναι οτι χειρότερο μπορεί να μου συμβεί και μου έχει συμβεί.

    Πριν πω τι σημαίνει σκλάβος για μένα θα αναφερθώ γενικότερα. Αν και ιδεολογικά δεδηλωμένος ερωτικά "άπιστος" ουδέποτε πήδηξα χωρίς να συμμετέχω (έστω και αρνητικά). Δεν ισχυρίζομαι ότι θυμάμαι όλα τα περιστατικά της ζωής μου αλλά τιμώ ή τίμησα ΚΑΘΕ ΑΤΟΜΟ που μοιράστηκε έστω και ΜΙΑ προσωπική στιγμή μαζί μου. Δεν είναι ευγνωμοσύνη, αλλά αυτοσεβασμός.

    Το τι είναι σκλάβα για μένα; Είναι το alter ego μου. Είναι το υλικό της δημιουργίας μου, όπως σωστά το εθεσε ο LordDragonal. Το τιμώ, το σέβομαι. Και όταν κάποιος μιλάει άσχημα γι αυτό, μιλάει άσχημα για μένα. Πράγμα που δεν το συνιστώ.
     
    Last edited: 30 Νοεμβρίου 2006
  6. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Φυσικά δεν αποκλείω την εκμάθηση από κάποιον άνθρωπο (Master training Master), αρκεί ο διδάσκαλος να έχει τη σωστή γνώση και παιδεία έτσι ώστε να μπορέσει ο μαθητευόμενος να διδαχθεί τα πράγματα αλλά συγχρόνως να διαμορφώσει τη δικιά του προσωπικότητα και να μην είναι μια απλή αντιγραφή.[/QUOTE]

    Master_Spiler σε τι είδους εκμάθηση αναφέρεσαι? Θεωρητική ή πρακτική, διάφορες τεχνικές κλπ?
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    hliostalaxth, γενικά, σε οτιδήποτε μπορεί να θεωρηθεί γνώση... είτε αυτή είναι πρακτική, είτε θεωρητική. Όλα χρειάζονται στη ζωή μας καλή μου φίλη...
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    "Είμαι μια MISTRESS και ο σκλάβος μου το πολύτιμο δώρο μου"

    Είμαι MISTRESS. Δεν είπα ότι είμαι ένα τέρας η κάποιο θηρίο. Δεν είπα ότι είμαι σκληρή.
    Είμαι MISTRESS, δεν είμαι κρύα και κακόκαρδη σοβινίστρια, που φροντίζει για λίγα, και σέβεται ακόμα λιγότερο τους άντρες στη ζωή της.

    Σέβομαι τον αγαπημένο μου σκλάβο, γιατί συνειδητοποιώ ότι χωρίς αυτόν δεν υπάρχω.
    Χωρίς αυτόν είμαι σαν ένας αποσυντεθειμένος γρίφος. Ακόμα με τον σκλάβο μου είμαι ένα σύνολο. Είμαι Εγώ και αυτός.
    Ναι είμαι MISTRESS. Φωνάζω σε όλους ότι αυτός είναι το διαμάντι μου, το πολύτιμο πετράδι μου, που είναι το πολυτιμότερο και πιο σπάνιο από τον πιο ακριβό όλων ακόμα και των άγνωστων θησαυρών. Τον ονοματίζω επίσης σκλάβο μου, ωστόσο όμως τι είναι ζωή χωρίς παράδοξα?

    Ο σκλάβος μου είναι η ιδιοκτησία μου, είναι στην κατοχή μου, η ευθύνη μου, είναι ο καθρέφτης μου, το πρωταρχικό ενδιαφέρον μου, και το κόσμημα μου.

    Είμαι MISTRESS. Απαιτώ από αυτόν τον σεβασμό του. Αναμένω την υπακοή από αυτόν.
    Eίμαι MISTRESS και από το σκλάβο, αυτόν τον πολύτιμο αγαπημένο μου, εισπράττω τους γλυκούς καρπούς της υποταγής του. Αλλά αυτό είναι ακριβώς ένα γεγονός, δεν είναι η ιστορία.
    Η υποταγή του είναι το γλυκό φρούτο.
    Βλέπετε, είμαι MISTRESS, και ζω σε αυτόν τον παράδοξο κόσμο που αποκαλούμε ζωή.
    Είναι θησαυρός η υποταγή του σκλάβου μου, σαν το πολύτιμο πετράδι όπως είναι ο πολυτιμότερος θησαυρός των πολυτιμότερων όλων των δώρων της γης.

    Είναι ένα δώρο δικό του, που έχει παραχωρήσει τον εαυτό του σε μένα.
    Μπροστά σε αυτό το δώρο ζωής είμαι ταπεινή. Αυτό είναι τιμή μου.
    Είναι ένα δώρο για μένα για να τον μεταχειριστώ με προσοχή, σεβασμό, και κατανόηση.
    Είναι ένα δώρο πολύ πιο εύθραυστο από μια πορσελάνινη κούκλα.
    Είναι ένα δώρο που δεν μπορεί ποτέ να αγοραστεί.
    Είναι επίσης ένα δώρο που πρέπει να κερδίσω και μετά να διατηρήσω....
    ….Και έτσι βλέπετε, την παραδοξολογία της ζωής.

    Είμαι MISTRESS. Με τον πολύτιμο και αγαπημένο σκλάβο μου μοιράζομαι πολλά από κοινού. Προσπαθούμε να ενεργούμε από κοινού. Αγγίζουμε την καρδιά ο ένας του άλλου, με μια αίσθηση του τι θέλουμε και χρειαζόμαστε οι δύο μας ανάλογα με τις ανάγκες μας και δυστυχώς αυτός ο κόσμος δεν είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει.

    Είμαι MISTRESS. Όταν μιλάμε και ακόμα όταν είμαστε χωριστά - μακριά, αισθάνομαι την παρουσία του. Όταν είναι πλησίον μου, αισθάνομαι ότι η αίσθηση αυτή, θα ερχόταν μόνο την παραμονή μιας νέας αγάπης.

    Είμαι MISTRESS και με γεμίζει. Με την κάθε ημέρα, γίνετε και πιο όμορφο ωριμάζει. Όταν είναι γονατιστός μπροστά από μένα, ριγώ.
    Τροφοδοτούμαι από την κάθε του κίνηση. Όταν του μιλώ για κάτι, παραδίδετε, ακλόνητος.
    Στην πεποίθησή του, ότι η ένωσή του μαζί μου είναι απίθανη και τόσο πολύ σπάνια, που προκαλεί τη δυσπιστία στις αμφιβολίες του πεπρωμένου μας.
    Υποτάσσετε σε μένα πάντα από την ακραία δύναμη του και όχι από την αδυναμία του.

    Δέχομαι αβίαστα, το ρόλο της Κυρίας και της δασκάλας, με όλες τις ευθύνες που τέτοιοι ρόλοι συνεπάγονται. Έχει επέλθει σε μένα η διάλυση του μύθου και η απόρριψη των παλαιών ηθών της πίστης. Η δολοπλοκία, των άλλων που θα με απομάκρυναν η προσπαθούν να πετύχουν την απομάκρυνση μου από αυτόν, με απωθεί.

    Τα θέματα της καρδιάς είναι ίσως τα πιο αόριστα όλων των προσπαθειών.
    Το κόσμημα μου και εγώ είμαστε τόσο ισχυροί, τόσο ασύλληπτοι, τόσο αόριστα ανεξήγητοι, τόσο συχνά επίπονοι, τόσο συχνά χαρούμενοι. Ε/είμαστε γεμάτοι από κύματα συγκινήσεων.
    Η αγάπη μας είναι ένα υγρό και γεμίζει το σεντούκι του κόσμου, που παίρνει τη μορφή του από αυτό και μόνο, πρόθυμα και αβίαστα.

    Είμαι MISTRESS και ξέρω ότι ακόμη και η μικρότερη τρύπα στο σεντούκι της αγάπη μας σημαίνει ότι το υγρό μπορεί να χυθεί πολύ εύκολα.
    Είμαι MISTRESS και γνωρίζω ότι το σεντούκι μας γεμίζει με τις συγκινήσεις που έντονα ζούμε και οι δυο.
    Είναι ο σκλάβος μου. Η ένωσή μας είναι ένα από αυτά που θα πάλευα για το θάνατο που υπερασπίζετε. Είναι ένας δεσμός της άνεσης, του σεβασμού, της εμπιστοσύνης, του γέλιου, της φιλίας, της σφοδρής επιθυμίας, και της κατανόησης.

    Ναι, είμαι MISTRESS, και ναι….κοντοστέκομαι αλλά και λαχταρώ να πω "Σ' Αγαπώ", μολονότι φόβος με πιάνει με τις λέξεις. Χλευάζω αυτούς που θα προσπαθήσουν να το εξηγήσουν και γελάω μ' εκείνους που αμφιβάλλουν και δυσπιστούν στην ύπαρξή της αγάπης μεταξύ Κυρίαρχης και υποτακτικού.

    Ε, Ναι, είμαι MISTRESS και αυτός είναι ο κόσμος μου.
    Είμαι ένας άνθρωπος σαν όλους τους άλλους.
    Είμαι συμπονετική και μπορώ ταυτόχρονα να είμαι και αυστηρή.
    Μπορώ να είμαι ευγενική, μπορώ να κλάψω, να πληγωθώ, να φωνάξω, και να χαμογελώ.
    Χρειάζομαι και απαιτώ. Είμαι εκπαιδευμένη σ΄αυτά από την ίδια την "ΜΙSTRESS ΖΩΗ".

    Έχω πετύχει και έχω αποτύχει!
    Είμαι δημιουργική και λατρεύω τη ζωή!
    Είμαι φίλη, μια αδελφή, μια κόρη, μια μητέρα, μια σύντροφος, και είμαι πάντα MISTRESS....!!!

    Η MISTRESS του

    @--}--- ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΔΗΛΩΣΗ,
    ΓΕΜΑΤΗ ΑΠΟ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ, ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ
    ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ,
    ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ---{---@​
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2006
  9. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Στην αυγή της ευτυχίας μας
    μου έδωσες τρία φιλιά
    για να με ξυπνήσεις
    μέσα σε μια στιγμή αγάπης.

    Προσπάθησα να θυμηθώ
    Τι ονειρευόμουν
    εκείνο βράδυ
    πριν αντιληφθώ
    την ζωή να κινείται ξανά
    γύρω μου.

    Βρήκα πάλι εκείνο το όνειρο μου
    αλλά ξαφνικά η σελήνη με πήρε μακριά.
    Με σήκωσε στον ουρανό
    και με άφησε εκεί κρεμασμένο.
    Τότε είδα πως η καρδιά μου
    έπεσε στο μονοπάτι σου,
    τραγουδώντας ένα τραγούδι.

    Aνάμεσα στην αγάπη και την καρδιά μου
    συμβαίνουν διάφορα πράγματα
    και σιγά σιγά
    τα θυμήθηκα όλα.

    Μου προσφέρεις χαρά με το άγγιγμα σου
    παρόλο που δεν μπορώ να δω τα χέρια σου.
    Με φιλάς τρυφερά
    αλλά δεν μπορώ να δω τα χείλη σου.
    Είσαι κρυμμένη καλά από μένα.

    Αλλά εσύ είσαι εκείνη που με κρατά ζωντανό, Αγαπημένη.

    Ίσως έλθει κάποια στιγμή
    που θα βαρεθείς από τα φιλιά μου.
    Τότε θα είμαι διψασμένος
    ακόμα και για λίγες προσβολές από σένα.
    Το μόνο που σου ζητώ
    είναι τότε να με φροντίζεις, έστω και λίγο.

    ~ Το Ξύπνημα - Jalal al-Din Muhammad Rumi, Περσία 1261 μ.Χ.


    Με όλη μου την αγάπη στον λατρεμένο Τύραννο μου: στην Κυρία, Δασκάλα και Ψυχή μου.
    Ορισμένες φορές, το ευχαριστώ είναι τόσο λίγο και τα λόγια πολύ φτωχά...
    Με ξύπνησατε...

    o σκλάβος Της
     
  10. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    Εκτός των προαναφερθέντων:

    Είναι το ακριβότερο κτήμα μου.
    Καλύφθηκα πλήρως.
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2006
  11. savra

    savra Guest

    Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;


    και πολλά άλλα θα μπορούσατε να ζητήσετε...
    ... πάντως εκφράζουν υπέροχα το πόσο αγαθός Master είστε, τα ταπεινά μου συγχαρητήρια κ. Maley !!!
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Tι σημαίνει ενας/μια σκλάβος/α για σας;

    ...και αυτα που γραφεις εκφραζουν το ποσο satanic member εισαι εσυ.
    Τα ειλικρινα μου συλυπητηρια savra !!!!