Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Tantra στην Θεσσαλονίκη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος estarian, στις 11 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. estarian

    estarian New Member

    Καλημέρα σε όλους!!!

    Στο πλαισιο της συνεχούς αναζήτησης νεων εμπειριών ειναι καιρός που θελω να δοκιμάσω tatra sex με την φιλη μου. (αν κ εχω μια υποψία οτι θα βαρεθώ στην μέση...)


    Ψαχνοντας στο internet σε site του εξωτερικού βρήκα οτι υπάρχουν "γκουρού" ή άλλοι χωροι tatra που "κατευθύνουν" ενα ζευγάρι σε αυτόν τον τομέα.
    Στην θεσσαλονίκη δεν βρήκα κατι αξιόλογο...
    Εχει κανείς καμια καλή πρόταση?.

    Thank you very much κ καλημέρα!!!
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Το ταντρικό σεξ δεν είναι "άλλη μία εμπειρία".
    Να τους φοβάσαι αυτούς που το "πουλάνε" ως τέτοιο.
    Δεν μαθαίνεται σε ταχύρυθμα σεμινάρια, δεν είναι μαζικής κατανάλωσης, πολλά δεν, τόσα, που δεν ξέρω αν έχει νόημα να τα απαριθμήσω.
    Το τάντρα προϋποθέτει την βαθιά σύνδεση του ζευγαριού, όχι μόνο σωματικά, αλλά και ενεργειακά.
    Ψάχνοντας το στην Αθήνα ενελέητα, είδα πως οι πιο πολλοί που ασχολούνται είναι παπατζήδες ολκής.
    Έχει και κάνα δυο άτομα που το βλέπουν σοβαρά, αλλά το ρεζουμέ είναι πως το τάντρα δύσκολα διδάσκεται, αν όχι καθόλου.
    Δεν είναι εναλλακτικός τρόπος να κάνεις σεξ, αν σας ενδιαφέρει ψάξτε το πρώτα μέσα από τη γνώση, διαβάστε για να καταλάβετε σε τι αφορά και αν σας αγγίζει, θα βρεθεί η φόρμουλα.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τι είναι το "ταντρικό" σεξ; Έχει κάποιος τη διάθεση να το εξηγήσει με λίγα λόγια γιατί φαντάζομαι ότι αν το ψάξω στο google θα φάω τις κοτσίδες μου με αυτά που θα διαβάσω.
     
  4. estarian

    estarian New Member

    Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση....
    Θα συμφωνήσω στην γενική παπάτζα που παίζει.
    Δυστυχώς με το πρόγραμμα και τις επαγγελματικές υποχρεώσεις δεν υπάρχει χρόνος για μελέτη...
    Πιο πολύ θα ενδιαφερόμουν κάποιος να "μας τα διδάξει", σαν βιωματικό εργαστήριο παρά να μελετώ μόνος....
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    χονδρικά είναι μια νωχελική χαλαρότητα, ανατολικότροπη. τεχνικά επιδιώκεις μιά κατάσταση μέθεξης χωρίς χρήση ουσιών. βοηθάει σ αυτό και ένα ιδεολόγημα ταιριαστό. η νωχελική χαλαρότητα κι η μέθεξη έχουν ενδιαφέρον.

    για να πάρεις μιά ιδέα, κοντινή, βάλε έναν συμπαίκτη να σου κάνει νωχελικά χάδια σε όλο το σώμα, με τρόπο που να το ζει και να το απολαμβάνει, φρόντισε να το απολαμβάνεις με χαλαρότητα και βάθος, επίσης. έχε άφθονο ελεύθερο χρόνο στην διάθεσή σου και ...μην σε πάρει ο ύπνος  
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Αν το πούμε με πολύ λίγα λόγια θα μείνουμε στο κύριο μήνυμα (της τεχνικής) και θα γίνουμε μαλλιά κουβάρια.
    Ας το τολμήσουμε. Λέει πολλά ωραία και ψυχωφέλημα το τάντρα.
    Το χαρακτηριστικό είναι ότι ο άνδρας δεν χύνει για να κρατάει την πολύτιμη ερωτική του ενέργεια.
    Με πιο λίγα λόγια δεν μπορώ το πω και με πιο πολλά δεν θέλω.
     
  7. estarian

    estarian New Member

    Ετσι κάπως... να φεύγουν τα στρεσ(ια) απο την δουλειά....

    Παντως δοκίμασα καποια στιγμή γιόγκα κ με ηρέμησε μετα απο δύσκολη ημέρα.
    Και μόνο που μπήκα στον χώρο ένοιωσα διαφορετικά....

    Κατι τέτοιο φαντάζομαι και στο ταντρα με μια δόση αισθησιασμού καο σεξουαλικόυηυας...
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δεν υπάρχει ταντρικό σεξ, ταντρικό μασάζ κλπ... κάποιοι βέβαια κάνουν χρυσές δουλειές από ζευγάρια που βαρέθηκαν ο ένας τον άλλον...
     
  10. estarian

    estarian New Member

    Δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτος ειναι ο λόγος, δεν θα το απεκλεια βεβαια.
    Η αλήθει νομίζω ειναι οτι όλοι βαριούνται σε σχεσεις... το θεμα ειναι ποσο ειλικρινεις ειναι με τον εαυτο τους κ πως το διαχειριζονται.

    Η εκτιμηση μου ειναι οτι τελικα αν τελικα βρεθει κατι, θα εχει θετικη αποτιμηση στην σχεση