Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

tatoo marking

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. panic

    panic Regular Member

    Re: Απάντηση: tatoo marking

    Είναι που έχεις καλό γούστο  
    Είναι καλλιτέχνης ο άνθρωπος, αλλά εσύ το έμαθες πριν από μένα!
    Που να δεις και τα άλλα που έχει κάνει!
    Σε λίγο θα γίνει ο επίτιμος tattoo artist της Ελληνικής φετιχιστικής κοινότητας!
     
  2. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: tatoo marking

    Είδα, είδα! Έχουν κάνει πρόσφατα σε αυτόν άλλα 2 μέλη του φόρουμ και καλές φίλες και είναι πραγματικά υπέροχα και τα δικά τους  
    Ελπίζω να δούμε και δικές τους φωτογραφίες από εδώ σύντομα  
     
  3. Απάντηση: tatoo marking

     
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

     
     
  5. lina

    lina Regular Member

    Κάνεις cover up...
    Οι πλαστικές και τα λέιζερ δεν ενδύκνεινται πάντοτε καθώς πολλοί καλλιτέχνες μπορεί να χτυπήσουν σε κατώτερη της πρώτης στοιβάδα...

    Τα τατουαζ που είναι κάπως πιο ευαίσθητα στο ξεθώριασμα είναι εκείνα του καρπού κυρίως, διότι υπάρχει μεγάλη και συνεχής τριβή οπως επίσης και συχνότατη επαφή με απορρυπαντικά, νερο, τσέπες τζιν κλπ που το απολεπίζουν σε πολύ μεγάλο βαθμό.Καθε 5 χρόνια ένα φιξάρισμα στις σκιές ή στα χρώματα είναι οκ...


    Θεωρώ το τατουάζ πολύ σημαντική και εντελώς προσωπική υπόθεση...
    Εχω 4 μεγάλα κι ενα πολυ μικρούλικο και ετοιμάζομαι για επέκταση (μανίκια)
    Ολα ήταν επιλογές μου, μέχρι στιγμής δεν μου έχει ζητηθεί να κάνω τατουάζ.
    Παρόλα αυτά επειδή έχω ταυτιστεί κατά καιρούς με καταστάσεις ή με δράσεις (όχι με ανθρώπους) έχω χτυπήσει σχέδια που αργότερα είτε επειδή μεγάλωσα είτε επειδή άλλαξα είχα κάθε δικαίωμα να κάνω cover up και το έκανα.

    Θα ήμουν ικανή, στα πλαίσια μιας σοβαρής σχέσης με διάρκεια, να εκφράσω με ένα σχέδιο πάνω στο κορμί μου την δική μου πρόθεση και διάθεση απέναντι στον Κύριό μου, με την έννοια ότι εκφράζω την απόλυτη παράδοσή μου σε Κείνον, ανεξάρτητα από την έκβαση της σχέσης εν τέλει...
    Σε ότι αφορά το μαρκάρισμά μου με δική του πρωτοβουλία θα ήμουν πολύ περήφανη μεν αλλά με νηφαλιότητα θα προτιμούσα να συζητήσω μαζί του το τί εισπράτει εκείνος απο αυτό, παρά να πάω απευθείας στα σχέδια (ψιλά γράμματα, π.χ. "επικοινωνία", "δέσμευση" κλπ)
    Κάποιος που είναι μάλλον εξοικειωμένος με το τατου ξέρει πολύ καλά πως το κορμί είναι ο καμβάς του ταξιδιού στην ζωή... ένας χάρτης...
    Και δυστυχώς, όσο και να ανήκεις σε Κάποιον ο χάρτης χωράει μόνο δύο πατούσες στα μονοπάτια του... τις δικές σου...
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: tatoo marking

    Υπέροχο!!!
     
  7. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: tatoo marking

    Aν είναι για marking θα προτιμούσα το scarification.

     

     

    Από piercings τώρα τελευταία παίζει πολύ το corset piercing, το vaginal corcet piercing δεν ξέρω αν είναι εφικτό, είναι όμως WOW!!

     
     
  8. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Από προσωπική άποψη και εμπειρία το να χτυπήσεις στο κορμί σου ένα τατουάζ (τέσσερα ζωή να΄χουν) που θα πεθάνει μαζί σου, που θα σε πονέσει πολύ όταν το κάνεις, είναι επιλογή συνηδειτη και κομμάτι από τις εμπειρίες της ζωή σου...
    Πριν από αρκετό καιρό η ‘’υ ‘’ μου είχε εκφράσει την θέληση της να κάνει το 1ο της tattoo με ένα σχέδιο που θα καθρέπτιζε την αφοσίωση της σε εμένα. Πριν από μια εβδομάδα λοιπόν το έκανε πραγματικότητα (μια καρδιά λουκέτο κατακόκκινο με ένα κλειδί που πέφτει και κρατιέται από μια κορδέλα που έχει γραμμένο το όνομα μου) και ήταν για αυτή μια ένδειξη υποταγής προς έμενα που με έκανε υπερήφανο.
     
  9. undertraining

    undertraining Regular Member

    Απάντηση: tatoo marking

    Aπιστευτο! Οτι καλύτερο έχω δει πραγματικά σε tatoo!!
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

    παντως ειναι πολυ ακριβο σπορ ... μια σταλια "isnogood" 300 ευρω κοστιζει ....
     
  11. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Re: Απάντηση: tatoo marking

    Χρυσό αντί για μελάνι θα σου βάλουν ? Το πολύ 160 Ευρώ .....και ο φίλος καλλιτέχνης . Έχει σημασία !!!
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014