Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

The κάβλα factor

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος trampledgr, στις 20 Ιουλίου 2008.

  1. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Η ερώτηση την οποία θα θέσω είναι απλή, αν και υποθέτω ότι έχει ξανατεθεί στο παρελθόν:

    -Ο σαδομαζοχισμός ως σεξουαλική πρακτική σας καυλώνει;

    Πριν υπάρξει δε οιαδήποτε τοποθέτηση επί του θέματος, οφείλω να θέσω σε γνώση των υποψήφιων συνομιλητών κάποια βασικά θέματα:

    1. Μιλάω περί σαδομαζοχισμού και όχι για BDSM, D/S, M/S και λοιπά ακρωνύμια τα οποία θεωρώ σε μεγάλο βαθμό προσπάθειες νομιμοποίησης της συγκεκριμένης σεξουαλικής πρακτικής, που βασικό σκοπό έχουν την αποδοχή της από το κοινωνικό σύνολο.
    2. Σχέσεις κυριαρχίας και υποταγής υπάρχουν σε όλες τις εκφράσεις του κοινωνικού μας βίου σε 24ωρη βάση (πείτε το εργασία, σχέσεις, κοινωνικές υποχρεώσεις ή όπως αλλιώς θέλετε). Δεν είναι λοιπόν –κατ’ εμέ τουλάχιστον- η κυριαρχία ή η υποταγή αυτό που διαφοροποιεί τον σαδομαζοχισμό από οποιαδήποτε άλλη σεξουαλική πρακτική. Είναι η ικανοποίηση που εισπράττει κάποιος από την πρόκληση ή την λήψη πόνου (σωματικού ή πνευματικού).
    3. Θερμή παράκληση: Μην αρχίσουμε τις αναγωγές στον De Sade και στο 1790. Είναι βαρετό. Μιλάω για τον σαδομαζοχισμό ως σεξουαλική πρακτική όπως εφαρμόζεται σήμερα.
    4. Μιλάω περί καύλας. Μόνο. Και για τίποτα άλλο. Ας μην αρχίσουμε λοιπόν τις φιλοσοφικές αναζητήσεις του «τι είναι ο άνθρωπος;». Επίσης μιλάω για κάβλα όταν είστε μέρος της όλης φάσης και όχι όταν την παρακολουθείτε. Άλλο πράγμα είναι η εικόνα που έχει ο καθένας στην κεφάλα του, και άλλο το να είναι μέρος αυτής της εικόνας.

    Συμπερασματικά:


    Όταν σας δένουν σαν σαλάμι (ή όταν δένετε κάποιον/-α σαν σαλάμι), όταν πλακώνετε κάποιον/-αν με το μαστίγιο (και όταν τις τρώτε), όταν σας χύνουν κεριά, όταν σας βάζουν να γλύφετε πόδια, παπούτσια, πατώματα (και όταν κάποιοι σας τα γλύφουν), όταν γίνεστε χαλάκι (ή όταν χρησιμοποιείτε κάποιον/-α σαν χαλάκι), όταν εν πάσει περιπτώσει εμπλέκεστε σε κάποια από τις δραστηριότητες που σχετίζονται καθαρά με τον σαδομαζοχισμό (και σε αυτές δεν εντάσσονται το γλυφομούνι και η πίπα, έτσι; ) ΣΑΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ; Και μιλάω για διέγερση σε οποιοδήποτε από τα δύο τα κεφάλια (ή το ένα κεφάλι και την τρύπα, όπως βολεύεται ο καθένας…)

    Για να δούμε τι θα ακούσουμε…..
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ασφαλως, μονο που..............θελω να ξερω οτι υποτασσω αρσενικο.
    Διαφορετικα θα υποταξω μεν, δεν θα καβλωσω δε!
    Και συνεπως αν δεν καβλωσω γιατι να το κανω????
     
  3. female

    female Contributor





    Απολύτως όχι. (Βανίλλα φημέιλ.)



     
  4. cider

    cider Kitchen master

    ΝΑΙ

    Δεν βλέπεις χαμόγελο για αυτά που ετοιμάζω στην κότα;
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    εγώ πάλι ναι  
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: The κάβλα factor

    Οσο περισσοτερο πονο, ταπηνωση, αντεχει η υποτακτικη μαζοχιστρια που χρησιμοποιω, τοσο πιο πολυ η βελονα της καυλας μου χτυπαει κοκκινο......,δεν θα μπορουσα να συνεχισω για πολυ μια σχεση, η καποια session αν η κοπελα ηταν μονο υποτακτικη και οχι και μαζοχιστρια, πρωτα θελω να ικανοποιω τον Σαδισμο μου, και σε δευτερη φαση την Κυριαρχια μου, η για να το πω καλυτερα δεν θελω να Κυριαρχω αν δεν βγαζω ταυτοχρονα και τον Σαδισμο μου,το απολυτο S/M ειναι αυτο που εκφραζει την ερωτικη μου ζωη.
     
    Last edited: 21 Ιουλίου 2008
  7. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Μωρέ trampled, τι ρωτάς;  

    Θεωρω αδιανόητη την αρνητική απάντηση (female, δεν πιάνεσαι γιατι απάντησες ως vanilla   ). Αυτό τουλάχιστον παίζει να είναι η μοναδική κοινή βάση όλων εδώ.

    Συντάσσομαι μαζί σου στο ερωτημα και αναφωνώ "Αν δεν σε καύλωνε, γιατί στον πούτσο θα ασχολιόσουν;"
    και ως άλλος Πανούσης "Καυλώστε γιατί χανόμαστε!
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: The κάβλα factor

    HiSasori, μην είσαι απόλυτος. "Παίζει να είναι", αλλά μην είσαι και τόσο σίγουρος.
    Πιστεύω ότι υπάρχουν αντίθετες απόψεις (μεταξύ των μη vanilla), απλά δεν έχουν εκφρασθεί ακόμη.

    Προσωπικά πάντως, δηλώνω κι εγώ απερίφραστα "ναι"...
     
  9. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Είσαι σίγουρος για αυτό;  
     
  10. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Είμαι σίγουρος ότι "παίζει"! Στη δική μου λογική, θάπρεπε..  
     
  11. eden

    eden New Member

     

    Το ίδιο και στη δική μου!
     
  12. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Είναι πολύ αργά για να σκεφτώ, να γράψω. Γι"αυτό και θα πω το πρώτο πράγμα που αμέσως ήρθε στο μυαλό, ως απάντηση στην ερώτηση σου trampledgr. Καταφανέστατα ναι! Πολύ ωραία η ιδέα σου για το νήμα και η εισαγωγή σου σαφώς.