Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

The power of submission

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 18 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Ισως και γι αυτό κάποιοι στρέφονται στο Κ/υ.
    Πάντως ακόμα και η σύμπραξη με ένα τέτοιου είδους "θύμα" μπορεί να είναι ιδιαίτερα απολαυστική αν αφενός μεν δεν "τσιμπήσει", αφετέρου δε και συνεπώς, εάν αυτό το επικοινωνήσει με λόγια και έργα.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το μπαρόκ παραμονεύει παντού, παντού όμως το γαμίδι..!
    Άσε που, είναι που είναι τρίμπαζο το ρημάδι, καταντάει και ροκοκό, και θα πάθουμε κανά ζάχαρο αλά αμερικέν, ξέρω γω...
     
  3. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Ένα πολύ παλιό, αλλά δοκιμασμένο και αληθινό σύνολο αξιών και δικαιωμάτων για τους υποτακτικούς ......

    • έχω το δικαίωμα να θέσω όρια και να περιμένω να γίνουν σεβαστά.
    • Έχω το δικαίωμα να εμπιστεύομαι, εφόσον το έχω κερδίσει.
    • έχω το δικαίωμα να περιμένω από εσάς να πιστεύετε ότι είμαι ένα έξυπνο, φροντισμένο και πιστό άτομο.
    • έχω το δικαίωμα να ζητήσω την προσοχή σας, χωρίς να χρειαστεί να το κακοποιήσω.
    • έχω το δικαίωμα να περιμένω από εσάς να διαχειρίζεστε την τιμωρία σας με μεγάλη προσοχή.
    • έχω το δικαίωμα να θέσω υπό αμφισβήτηση τα κίνητρά σας, θα πρέπει να απορρίψετε τα αιτήματά μου, εφόσον το κάνω με τον δέοντα σεβασμό.
    • Έχω το δικαίωμα να μιλήσω αν αισθάνομαι οτι η σχέση μας δεν μου δίνει αυτό που χρειάζομαι.
    • έχω το δικαίωμα να σας πω τι χρειάζομαι με σεβασμό.
    • έχω το δικαίωμα να περιμένω από εσάς να καταλάβετε τους λόγους μου για αυτό και το δικαίωμα να περιμένετε από εσάς να ακούσετε με ανοιχτό μυαλό και καρδιά.
    • έχω το δικαίωμα να αποχωρήσω από τη σχέση μας αν δεν μπορούμε να φτάσουμε σε ένα κοινό έδαφος για αυτά τα ζητήματα.
    • Έχω το δικαίωμα να περιμένω τρυφερότητα, αγάπη και κατανόηση μετά από μια σκηνή που έχει ολοκληρωθεί, αν είναι αυτό που θέλω.
    • έχω το δικαίωμα να σας ρωτήσω για αυτή την τρυφερότητα αν είχα μια κακή μέρα ή αν αισθάνομαι απλώς την ανάγκη για εγγύτητα, καταλαβαίνω ότι θα υπάρξουν στιγμές που εσείς και εγώ θα διαφωνήσουμε γι 'αυτό ~ όταν θα θελήσετε σκηνή και δεν θα το κάνω.
    • έχω το δικαίωμα να εκφράσω την άποψή μου και περιμένω να ακούσετε και να εξετάσετε τους συλλογισμούς μου, περιμένω να έχετε την τελική λέξη, αλλά περιμένω να μελετήσετε ολόψυχα τα συναισθήματά μου, ό, τι συμβαίνει.
    • έχω το δικαίωμα να περιμένω από εσάς να καταλάβετε ότι η βαθιά εμπιστοσύνη συχνά αναπαράγει την αγάπη και περιμένω να μην με απωθήσετε αν σας πω ότι σας αγαπώ. Για τον Δάσκαλό μου θα σε αγαπήσω, θα πρέπει να προχωρήσει η σχέση μας, αν η εμπιστοσύνη μας συνεχίσει να μεγαλώνει.
    • έχω το δικαίωμα να περιμένεις να μου πεις, σε οποιοδήποτε σημείο, αν δεν αισθάνεσαι ότι μπορείς να επιστρέψεις αυτά τα συναισθήματα, έτσι ώστε να αποφασίσω τι θέλω και χρειάζομαι, γιατί είναι η ευχαρίστησή σου που προστίθεται στη δική μου και κάνει αυτό είναι πραγματικό, Και η δική μου, που προσθέτει στη δική σας!
    • Η Προσευχή Σκλάβων ....
    • Επιτρέψτε μου τη δύναμη να απαντήσω σε ερωτήσεις που δεν μπορώ να φανταστώ ...
    • Επιτρέψτε μου στο πνεύμα να γνωρίζει τις ανάγκες του
    • Επιτρέψτε μου την καλοσύνη να πνίξω πίσω τους ανταποκριτές
    • Επιτρέψτε μου την ηρεμία να τον υπηρετήσετε ειρηνικά ..
    • Επιτρέψτε μου την αγάπη να του δείξω ειρήνη ...
    • Επιτρέψτε μου την τρυφερότητα να τον παρηγορώ ...
    • Επιτρέψτε μου να μας δείξει το φως...
    • Επιτρέψτε μου τη σοφία να είναι πλεονέκτημα γι 'Αυτόν
    • Επιτρέψτε μου να μπορώ να του δείξω κάθε μέρα την αγάπη μου με την υπηρεσία που του είπα ...
    • Επιτρέψτε μου να ανοίξω τον εαυτό μου για να του ανήκω εξ ολοκλήρου ...
    • Αφήστε τα μάτια μου να του δείξουν κάθε μέρα την αγάπη μου με την υπηρεσία μου προς αυτόν ...
    • Επιτρέψτε μου να ανοίξω τον εαυτό μου για να του ανήκω εξ ολοκλήρου...
    • Αφήστε τα μάτια μου να του δείξουν τον ίδιο σεβασμό, μάλλον κάθονται δίπλα του ή γονατίζουν στα πόδια του...
    • Επιτρέψτε μου να αποδεχθώ την τιμωρία μου με τη χάρη μιας γυναίκας...
    • Επιτρέψτε μου να μάθω να τον ευχαριστώ, πέρα από τον εαυτό μου
    • Δώστε μου τη δύναμη να τον δώσω εντελώς ...
    • Δώστε μου τη δύναμη να μας χαρίσετε και τα δύο ...
    • Επιτρέψτε μου να αγαπώ τον εαυτό μου, να τον αγαπώ ..
    • Επιτρέψτε μου την ειρήνη του να Τον υπηρετείτε.
    • Διότι είναι η μεγαλύτερη μου επιθυμία, η υψηλότερη δύναμή μου να κάνω τη ζωή του πλήρης, καθώς κάνει τη δική μου.
    https://bdsmcafe.com/resources/doms-subs/submissives-creed-rights/


    A very old, but tried and true set of values and rights for submissives……

    • i have the right to set limits, and expect them to be respected.
    • i have the right to trust, providing I have earned it.
    • i have the right to expect You to believe I am an intelligent, caring and loyal person.
    • i have the right to ask for Your attention,without having to misbehave to get it.
    • i have the right to expect You to administer Your punishment on me with care and caution.
    • i have the right to question your motives,should You deny my requests, as long as I do so with the proper respect.
    • i have the right to speak up if I feel O/our relationship is not giving me what I need.
    • i have the right to tell You what I need in a respectful manner.
    • i have the right to expect You to understand my reasons for doing so, and the right to expect You to listen with an open mind and heart.
    • i have the right to walk away from our relationship if W/we cannot come to a common ground on these issues.
    • i have the right to expect tenderness, love and understanding after a scene is completed, should it be what I desire.
    • i have the right to ask You for that tenderness if I’ve had a bad day,or if I just feel the need for closeness, I understand that there will be times when You and I will disagree about this ~when You will want a scene and I will not.
    • i have the right to voice my opinion, and expect You to listen to and consider my reasonings, I expect You to have final word, but i expect You to wholeheartedly consider my feelings,whatever they may happen to be.
    • i have the right to expect You to understand that deep trust often breeds love, and i expect You not to repel me if i tell You that i love You. For my Master i will love You, should O/our relationship move ahead, should O/our trust continue to grow.
    • i have the right to expect You to tell me, at any point, if You do not feel You can return those feelings, so that i may decide what i want and need,For it is Your pleasure that adds to my own, and makes it real, And mine, that adds to Yours!
    • The Slaves Prayer….
    • Allow me the strength to answer questions I can’t fanthom…
    • Allow me the spirit to know his needs
    • Allow me the kindness to choke back retorts
    • Allow me the serenity to serve Him in peace..
    • Allow me the love to show Him in peace…
    • Allow me the tenderness to comfort Him…
    • Allow me the light to show us the way…
    • Allow me the wisdom to be an asset to Him…
    • Let me be able to show Him each day my love by my service to Him…
    • Let me open myself up to completely belong to him…
    • Let my eyes show Him each day my love by my service to Him…
    • Let me open myself up to completely belong to him…
    • Let my eyes show Him the same respect, rather I sit at his side, or kneel at his feet…
    • Let me accept my punishment with the grace of a woman…
    • Let me learn to please Him, beyond myself…
    • Grant me the power to give myself to Him completely…
    • Give me the strength to please us both…
    • Permitt me to love myself, in loving Him..
    • Allow me the peace of serving Him.
    • For it is my greatest wish, my highest power to make his life complete, as he makes mine.
     
    Last edited: 23 Σεπτεμβρίου 2019
  4. tithon

    tithon Contributor

    δεκτό. παραχωρείται.
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μετάφραση: αν ακολουθήσετε ακριβώς τις οδηγίες μου, θα σας επιτρέψω να νομίζετε πως κυριαρχείτε απάνω μου, πλάκα έχει.    
     
  6. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

     
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το νερό φταίει, το νερό..!

     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    το μπουντρουμι ειναι ετοιμο και οι ρομποτικες κατσαριδες φορτισμενες.
     
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Αν ήσουν χαρακτήρας καρτούν,σίγουρα θα ήσουν ο τύπος με τη βελόνα που πηγαίνει και σκάει τα συννεφάκια των άλλων.
     
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ναι, Αυτή η δήλωση, (μου) εξηγεί πολλά.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Είναι μια απ τις καλύτερες δηλώσεις που έχω διαβάσει. Διόρθωσα, εννοώ της @estelwen
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δεν βγάζει νόημα, μήπως να (ξανα)βλέπατε την μετάφραση;