Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

This post will save your life!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gwendoline, στις 15 Ιουλίου 2007.

  1. gwendoline

    gwendoline Regular Member

    Καλά όχι ακριβώς αλλά πιάνεις πελάτες ετσι. καταρχας να πω μπραβο και απο εδω στον Κωνσταντινο η δεν ξερω και εγω ποιον αλλον που εφτιαξε τουτο το σαιτ απο τα βαθη της καρδιας μου. δεν το κρυβω πως μπηκα για να διασκεδασω αλλά ένα σαιτ όπου όλοι ειναι πιο σοβαροί απο εμένα και που υπάρχει και ο παλαιός μου φίλος Χαινριχ (είσαι εδω ρε παλιοπετούγια?) δεν μπορει παρα να εχει ηθος και δυναμικο. Η ιστορια μου με τον εμ/εσ χωρο ειναι παιδικά εξευρευνητική και ετσι θα θελα να μεινει για καμποσο ακομα. Για αυτο και οι αποριες μου δεν θα έχουν πρακτική βάση (πώς να φτιάξετε ντου ιτ γιορσελφ φίμωτρο για τον τσίπη σαδομαζοχιστή που κρύβετε μέσα σας) αλλά πιο θεωρητική. Οσοι θεωρητικοί λοιπόν διαβάστε και πιο κάτω
    Να προειδοποιήσω πως η οπτική μου θα είναι αυτή του σιχασιάρη αγνωστικιστή τεχνοκράτη αουτσάιντερ για να μην παρεξηγηθώ
    Αυτό που με έθελγε ανέκαθεν ως γρίφος ήταν η ψυχολογία του σαμπ, τα κίνητρα του και τα ελατήριά του. Ας με συγχωρέσουν οι Ντομ/ες της περιοχης αλλά η δική τους ψυχοσύνθεση μου φαίνεται εύκολο να εξηγηθεί-και δεν μιλάω καν για τους γιαλαντζί που τους προέκυψε ως απωθημένο μετά απο το κεράτωμα που τους έκανε η Σούλα. Ντομ είστε πλάσματα του φωτός και λειτουργείτε όπως κάθε νορμάλ άνθρωπος που βρίσκει ξαφνική έξαλλη εξουσία. Οι σαμπ ειναι πλάσματα του σκότους και για αυτό πάντα κατα την ταπεινή μου άποψη πολύ πιο ενδιαφέροντα
    Υπάρχει ένα πείραμα στην φαρμακευτική το λεγόμενο Σκίνερ μποξ που γίνεται για όλα τα νέα φάρμακα του ΚΝΣ. Εδώ να κάνω μια παρένθεση και να πω πως όποιος βασανίζει ζωα είναι μεγάλος μαλάκας και πρεπει να τουφεκιζεται αλλά τα ποντίκια ούτως η άλλως ειναι πλάσματα του σατανά. Σε αυτό το πείραμα το ποντίκι τοποθετείται σε κλουβί όπου ένας μοχλος του κάνει ηλεκτροσοκ και ένας άλλος του δίνει φαγητό. Το ποντίκι "μαθαίνει" ποιόν μοχλό να πάτάει σε μια κλασσική συνπεριφορά αποφυγής τιμωρίας και επίτευξης ανταμοιβής.
    Μέχρι σήμερα δεν έχει εμφανιστεί μαζοχιστικό ποντίκι
    Οι άνθρωποι και τα ποντίκια μοιάζουν εξαιρετικά. Το γονιδιώμά μας είναι απλά μερικά κιλοβάσεις μεγαλύτερο/ Η ινσουλίνη του εμπορίου προέρχεται από χοίρους. Εσύ και εγώ παλιά είχαμε ουρά. Τι στο διάολο κάνει έναν σαμπ να απαξιώνει την παντοκρατορία του Σκίνερ μποξ?
    Οι απαντήσεις που δίνω (για να το κάνω και πιο εύκολο) είναι τρεις. Καμιά από αυτές δεν αποτελεί ικανή αλλά ίσως να αποτελούν αναγκαία συνθήκη. Πριν αρχίσω να αγορεύω κατά τα γνωστά θα ήθελα πάντως τις δικές σας οσο πολιτικαλι ινκορεκτ και αν ειναι. Κυρίως από τις γνωστές και μη εξαιρετέες σαμπ του φορουμ αλλά και τους άντρες σαμπ που μόνο πρβ ξέρουν να κάνουν και στο φόρουμ τουμπεκί. Απαντήσεις από ντομ επίσης δεκτές φτάνει να είναι ορθογραφημένες και οχι από τον εμντιες (αντε βρε πλάκα κάνω! πες και εσύ). Δεν θελω πάντως απάντηση από την μιστρες 22 ετών που διαβασα σε ένα αλλο ποστ γιατί θα πει καμία παπαριά για τον άντρα της που την πάει διακοπές και θα μας το κάνει τελείως κοσμο εδώ μέσα
    ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Δρ Σκίνερ
     
  2. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: This post will save your life!

    Χμμμ..εγω το σκεφτομαι αντιστροφα 
     
  3. gwendoline

    gwendoline Regular Member

    αγαπητε περφεκτ ναμπερ
    Η εξουσια ειναι αφροδισιακο. Αν εισαι αντρας και σεξουαλικα ενεργος δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρα απο το να εχεις 5-10 γυναικες ετοιμες για πεολειχια 24/7. Εαν εισαι γυναικα ειναι πολυ χρηστικό να εχεις εναν να σου κανει τις δουλειες του σπιτιου και να σε λεει και θεα συνεχεια-υποθετω η διεισδυση απο σαμπ ειναι μπαι ντεφαλτ απαγορευμενη αλλα ουτως η αλλως δεν θα ηταν αυτο το ζητουμενο. 1+1 κανει 2 ούτε 11 ουτε λογαριθμο του 100. Αυτο εννοω με το "πλασματα του φωτος"-απολυτα ανθρωπινα και κατανοησιμα-τουλαχιστον για μενα. Αν εσυ λατρευεις τον εξαποδω και σε προσβαλα με τα φωτα συγγνωμη
     
  4. fractal

    fractal Regular Member

    Όταν είμαι στα γόνατα με σκυμμένο το κεφάλι περιμένοντας, ενώ αγνοώ πλήρως την επόμενη εντολή.
    Όταν τρέχω γεμάτος ταραχή να απαντήσω στην εντολή Της .Όταν νοιώθω την δυναμή Της να με συνθλίβει και το μυαλό Της να με εξαφανίζει.
    Αυτή η ταραχή ,αυτός ο παροξυσμός ,η τρεμούλα που με αναστατώνει και χάνω την ανάσα μου. Σταματούν οι σκέψεις και οι στιγμή γίνεται αιωνιότητα με μια μυστικιστική σύνδεση.
    Αλλά καλύτερα δεν θα ήταν να με χρησιμοποιούσες για να με παρακολουθείς και να κρατάς σημειώσεις;
     
  5. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: This post will save your life!

    Το βλεπω ετσι,γιατι θεωρω πιο φωτινο ενα πλασμα που δινει τον εαυτο του ετσι απλοχερα.Ο φαινομενικος εγωισμος των ντομ,μας κανει να φαινομαστε πιο σκοτεινοι.
    Οσο για τον εξαποδω,δε λατρευω κακομαθημενα μουλικα,κακιασμενα με τον πατερα τους 
     
  6. gwendoline

    gwendoline Regular Member

    αγαπητε φρακταλ
    ευχαριστω για την συμμετοχη. εγω να κραταω σημειωσεις αλλα ειμαι απολυτα δεξιοχειρ και θα δυσκολευομαι να δερνω με το αλλο. Σε ευχαριστω και για την γλαφυρη περιγραφη αλλα μου περιγραφεις τα συμπτωματα και οχι τις αιτιες. Σοβαρα, μια τετοια κοινωνικώς περιθωριοποιημενη συμπεριφορα-και μην ακουσω φουμαρα τοσο απο σαμπ οσο και απο ντομ για μη περιθωριοποιηση του ες/εμ γιατι αν μου το πειτε αυτο σας προκαλω να πατε να το βροντοφωναξετε στο Συνταγμα-μια τετοια συμπεριφορα λοιπον την οποια υιοθετεις (και καλα κανεις κατα την γνωμη μου) δεν σε εχει κανει ποτε να αναρωτηθεις που οφειλεται? Ειναι απλα η μαζοχιστική συνιστωσα της στρεβλής δεισδαιμονίας? (οταν λεω στρεβλη εννοώ της δεισιδαιμονιας που δεν αναφερεται σε κατι υπερφυσικό οπως ειθισται αλλα που αναφερεται σε ενα ανθρωπινο υποκαταστατο του Θειου)? αυτο ειναι που σε κανει υποτακτικό? η πιστη σε εναν ελέημονα και δικαιο και σκληρο θεο-άνθρωπο που σε εξουσιάζει? Γιατι αν ειναι ετσι σορι αλλα εγω θα προτιμουσα οντως να πιστευα σε εναν τετοιο θεό αυλο μιας και ειναι πιο ασφαλες (μεσα στην ανυπαρξια του) πως δεν θα σου βγει χοντρη ασχημη γρια και με μαστιγια μισοτιμης απο το Μεντ
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Η καλύτερή μου ήταν που είμανε πιτσιρικάς κι έβλεπα ασπρόμαυρο το «Κινγκ Κονγκ εναντίον Γκοτζίλα».
     
  8. gwendoline

    gwendoline Regular Member

    καλα μην το χεσ*τε τελειως γιατι θα παρω πισω τα καλα μου λογια και θα βαλω τις γατες ολων σας να κλαινε
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Μαζοχισμός στα ζώα ίσως δεν έχει παρατηρηθεί, αλλά υποτακτικότητα μάλλον ναι.
    Γι' αυτό το λόγο δε μαζεύονται σε αγέλες και ακολουθούν κάποιο αρχηγό;

    Άρα το ερώτημά σου μήπως είναι τι κάνει κάποιον άνθρωπο μαζοχιστή και όχι υποτακτικό;
     
  10. gwendoline

    gwendoline Regular Member

    λοστ μποι μην με μπλεκεις πολυ με μπιντιεςεμ φρασεολογια γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω. εμαθα χτες στο ες/εμ σχολειο πως αλλος ο σαδομαζοχισμος αλλς το σαμπ/ντομ συστημα αλλα δεν ειναι και εντελως ξεχωρα. δηλάδης πως θα τιμωρησει ο αλλος τον υποτακτικο του? θα του απαγορευσει τη τηλεοραση για μια εβδομαδα? κατα βαση τον μαζοχισμο ισως να μπορω να τον εξηγησω-βιοχημικα παντα και ουχι ψυχολογικα-αλλα για την υποτακτικοτητα αδυνατω.
    αυτο που λες με τις αγελες ισως και να εχει καποια σχεση αλλα οπως ορθα ανεφερες και εσυ η σημειολογια του ειναι καθαρα χρηστικη. χρειαζεται ενα ισχυρο αρσενικο να γκαστρωσει τις μικρες και αυτο πραγματοπειαιται δαρβινικα απο το καλυτεροτερο μειλ της φυλης. αντιστοιχα χρειαζονται οι πανηλιθιοι κηφηνες για να γκαστρωθει η βασιλισσα. αυτη ειναι μηπως και η ψυχολιγικη βαση της υποταγης? η αισθηση του ανηκειν και της αναγκης προστασιας?
     
  11. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: This post will save your life!

    τι σε κάνει να πιστεύεις πως εκμαιεύοντας 2-3, 5-10 απαντήσεις θα έχεις την πλήρη εικόνα που θα σε βοηθήσει να εξηγήσεις την ψυχολογική βάση της υποταγής; ο λόγος που υποτάσσεται κάποιος άνθρωπος είναι μοναδικός, γιατί θα πρέπει να τσουβαλιαστούμε και να μπούνε ταμπέλες του τύπου "α, είναι υποτακτικός-η, το κάνει γι' αυτό το λόγο"... εξάλλου είναι αλήθεια πως δεν μπορούν να υποταχτούν όλοι οι subs σε κάθε Κυρίαρχο... αυτό δε βάζει μια παράμετρο που δυσκολεύει το "πείραμα";

    και παρεμπιπτόντως μπορεί Κάποιος Κυρίαρχος να απαγορεύσει την τηλεόραση για μια βδομάδα στον/στην υποτακτικό-ή Του... η τιμωρία δε συνεπάγεται πόνο
     
  12. savra

    savra Guest

    Συνεπάγεται ψυχολογικό πόνο. (Αλλά δεν αντιλαμβάνομαι την έννοια του όρου υποτακτικός. Ποιοι είναι τελικά οι υποτακτικοί??)
     
    Last edited by a moderator: 16 Ιουλίου 2007