Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Tiμωρίες και Φαντασία!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 8 Μαρτίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Αυτό είναι ένα καλό θέμα νέου νήματος zinnia  

    Ο τρόπος δηλαδή με τον οποίο ο Κυρίαρχος Ελέγχει μία κατάσταση όπου Ασκεί ισχυρότατη πίεση στην "υπό" και αν τους τρόπους με τους οποίους Ασκεί πίεση τους Έχει προηγουμένως Δοκιμάσει στον εαυτό Του.

    Δηλαδή, για παράδειγμα, αν ο Κυρίαρχος Μπορεί άνετα να Κάνει 100 push ups, έπεται ότι αυτό είναι μία απλή τιμωρία για την "υπό" Του;

    Μόνο βιωματικά Μπορεί ο Κυρίαρχος να Αντιλαμβάνεται τις επιπτώσεις των ενεργειών Του πάνω στην "υπό" Του;

    Πραγματικά, ένα καλό θέμα για νέο νήμα.

    Γιατί ως "πληρωμένη απάντηση" ένας Κυρίαρχος θα σου την είχε Ακυρώσει, μα πέρα ως πέρα, σε λιγώτερο από 2 λεπτά  
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Οχι. Φυσικα κι οχι μονο βιωματικα δεν χρειαζεται καποιος Κυριαρχος να αντιλαμβανεται τις επιπτωσεις των ενεργειων του πανω στον υπό του..

    Χρειαζεται και κοινο νου.  
     
  3. sub

    sub Regular Member

    χαχα! zinnia ...Master με κλειτορίδα...δεν ξερω αν είναι εύκολο να βρεί κανείς!!

    Ομως ναι! ΜαsterNick η χρήση θερμαντικών αλοιφών είναι ιδιαιτέρως διεγερτηκή (βέβαια με οδοντοβουρτσα δεν ξερω). Το ιδιο συμβαίνει και για τους άντρες . Αν πχ η γυναίκα μασήσει μια τσίχλα απο αυτές με την πολύ έντονη γευση τύπου ice και μετά κανει πεοθηλασμό ..δημιουργεί αυτη την ελαφρια αίσθηση του καψίματος στο πέος και ειναι ιδιαιτερα διεγερτικό επίσης.

    Αλλωστε οι περισσότερες κρέμες που πωλούνται ως διεγερτικές ..αυτή τη φιλοσοφία εχουν πάνω κάτω.

    Υ.Γ μερικά πράγματα ακούγονται πολύ extreem ή ακόμα και "φοβιστικά" όμως στην πράξη ειναι ιδιαιτερως ερεθιστικά και διόλου επώδυνα (αρκεί βέβαια να χρησιμοποιούνται με το σωστό τρόπο)!!!
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Μισο γιατι θα με τρελανετε..δεν μιλησε για οποιαδηποτε διεγερτικη κρεμα , μιλησε για την καουντερ πειν.. Την εχετε δοκιμασει ποτέ σας? Καιει , ζεματαει δεν προκαλει μονο αισθηση ελαφρου καψιμοτος που διεγειρει ισως καποιους..

    Και αγαπητη μου sub δεν χρειαζεται να εχει κλειτοριδα για να το κανει.. Εχει και χερια και πλατη και οργανον φανταζομαι ικανο να το αλειψει λιγο να δει τι σημαινει να δει το χριστο φανταρο..
     
  5. sub

    sub Regular Member

    λολ... θα επαναλάβω...

    Υ.Γ μερικά πράγματα ακούγονται πολύ extreem ή ακόμα και "φοβιστικά" όμως στην πράξη ειναι ιδιαιτερως ερεθιστικά και διόλου επώδυνα (αρκεί βέβαια να χρησιμοποιούνται με το σωστό τρόπο)!!!


    πίστεψέ με δεν είναι !! Ξέρω τι ειναι η counter pain... και την αίσθησή της στο χέρι ... και αλλού!!
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    οκ.. σηκωνω τα χερια ψηλα..

    γιατι κι εγω ξερω την αισθηση της και στο χερι και..αλλου...
     
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    τσαγόνες τσίλι ίσως? λολ
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Πάντως η χρήση καυστικών στις ευαίσθητες περιοχές δεν ανήκει στις "τιμωρίες με φαντασία" νομίζω. Μάλλον κοινός τόπος είναι, τουλάχιστον ως ιδέα. Και το βαμβάκι με οινόπνευμα (κοινώς fire ball) βρέχεται με ελαφρύ διάλυμα αλκοόλης και μπορεί να εισαχθεί και εσωτερικά, τότε με ελαφρότατο διάλυμα.

    Η ιγουάνα ήταν καλύτερη.

    Γενικά, πολλές τιμωρίες είναι τύπου "ποιητική δικαιοσύνη" και χρειάζονται φαντασία από πλευράς του Κυρίαρχου - όχι για διασκέδαση, αλλά επειδή πρέπει να μεταδώσουν ένα συγκεκριμένο μήνυμα.
     
  9. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Αγαπητή μου tender δεν ξέρω αν και τι ανήκει στις τιμωρίες με φαντασία. Αυτό που διαπιστώνω απο τις λίγες ευφανταστες ή μη τιμωρίες που γράφτηκαν είναι οτι προφανώς οι ύποτακτικές/οι του φόρουμ ειναι άψογοι και δεν εχουν την εμπειρία τιμωριών και οι Κυρίαρχοι μάλλον πολύ καλοι και με κατανόηση , οπου δεν τιμωρουν καθόλου τους σκλάβους Των!!


    (το ιγκουάνα σ'αρεσε tender... λολ πρόσεχε μόνο μήπως εσένα δεν σου τυχει ιγκουάνα και είναι κανένα ποντικάκι ....χαχαχα -θεος φυλάξει!!!-) 
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Προσωπικά έχω πειθαρχηθεί - τιμωρηθεί "βαριά" μόνο μία φορά MP slave  

    Για μεγάλη και επαναλαμβανόμενη αναίδεια δημοσίως σε συνδυασμό με ανυπακοή και μία γενικότερη κρίση σπαρτακίασης  

    Ήταν μία "επαχθής" τιμωρία, πολύ δύσκολη, πολύ αποδοτική σε πολλά, που διάρκεσε ένα μήνα. Τί έπρεπε να κάνω; Να πάψω να κάνω τα παραπάνω. Μόνο. Πώς έγινε; Δεν θα τα λέμε και όλα   Αν Έχει ο Κύριός σου λόγους να Θέλει να το Πληροφορηθεί, υπάρχουν και τα πριβέ.

    Αποτέλεσμα; Δε γνωρίζω, πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω τιμωρηθεί δεύτερη φορά για το ίδιο πράγμα.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ήξερα μια σκλάβα που έλεγε πολυ τακτικά την λέξη "σκατά"...

    MPslave, μπορείς να φανταστείς την τιμωρία, που αποδείχθηκε αποτελεσματική; <s>

    Υ.Γ. Γνωρίζεις τι είναι το horse raddish;
     
  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    tender μου, φαντάζομαι ότι δεν διακατέχεται απο τέτοιες περιέργειες ο Κύριός μου, τι να σου πω??
    Πάντως η "τιμωρία" που περιέγραψες κατα τα δικά μου κριτήρια ανήκει στις mental τιμωρίες . Τέτοιες χμμ δυστυχώς ή ευτυχώς έχω και εγώ βιώσει αρκετές.

    Κύρε MasterJP χμμμ η αλήθεια είναι ότι μπορώ να φανταστώ την τιμωρία ή παραλαγή της έστω ... σε σχέση με τη λεξη που ειπατε...λολ

    Οσο για το Horse raddish ..δεν ήξερα αυτο που βρήκα είναι οτι ειναι κάποιο φυτό , φαντάζομαι ίσως έχει καποια συμπτόματα σαν της τσουκνίδας???? δεν ξερω! ή ειναι κατι αλλο?

    (ελπίζω να μην υποννοείτε κατι για μένα ...χαχαχα!)