Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To Πρότυπο μιας Μistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Ιανουαρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Διαβάζοντας πολλά threads και τις απαντήσεις στα posts γύρο από το θέμα
    Κυρίαρχης Γυναίκας (Domme – Mistress )…μου δημιουργήθηκε η εξής απορία :

    Πως οι υποτακτικοί (slaves – subs ) θέλoυν να είναι οι Κυρίαρχες Γυναίκες (Domme – Mistress)?

    Y.Γ. Στα θέλω συμπεριλαμβάνετε η εμφάνιση και ο χαρακτήρας και ο αέρας...

    Υ.Γ. Σας παρακαλώ τα θέλω να μην αγγίζουν την επιστημονική φαντασία αλλά να είναι μέσα σε μια ειλικρινή πραγματικότητα...
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Ομολογώ ξαφνιάζομαι . Και μάλιστα ευχάριστα .
    Δεν ήξερα ότι σ’ αυτήν την ιστορία έχουν θέση και τα «θέλω» .
    Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω μιας και το ερώτημα έχει συγκεκριμένο target . Κρίμα!!!
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Προσπαθώ να φανταστώ έναν, έστω και αρχάριο δόκιμο, Master που να θέτει αυτό το ερώτημα, ακόμα και έχοντας πιεί ένα μπουκάλι Jameson, ακόμα και αν η sub των προτιμήσεών του έχει μόλις ζητήσει release, και ομολογώ ότι δεν τα καταφέρνω...

    Να φταίει η ανατροφή μου ως υποτακτικής ή ο χαρακτήρας μου; Μήπως μπορούσα και δεν το έκανα; [Να βάλω πρότυπα για τον Κυρίαρχο, εννοώ.] Τί να πω;

    Αν ο Κύριος φον Κλειστ ξαφνιάστηκε ευχάριστα, κι εγώ στη θέση του θα χαιρόμουν ιδιαίτερα πολύ, ομολογώ, για να μην πω ότι θα άνοιγα και κανέναν αφρώδη οίνο να απολαύσω με την καλή μου, εγώ απλά ξαφνιάστηκα.

    Κυρία SM_Art Lady, νομίζω ότι μόλις τώρα δώσατε το επιχείρημα, που σαρώνει όλα τα thread για τις Κυρίαρχες των τελευταίων ημερών  

    Πες μας πού πας να σε πάμε; Είναι κι αυτό μία άποψη, είμαι σχεδόν βέβαιη γι αυτό.
     
  4. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Είχα σκοπό να πω κάποια πράγματα αλλά…το ξανά σκέφτηκα. Και δεν θα τα καταθέσω εδώ.
    Λυπάμαι αγαπητή, και σεβαστή SM_Art_Lady!!!



    Γιάννης απο αθήνα.

    Υ.Γ Ευελπιστώ να σας δούμε και από κοντά Αγαπητή και σεβαστή SM_Art_Lady στις 05/02 στο καφέ και να μας τιμήσετε με την παρουσίας!!!
     
  5. Astir

    Astir Guest

    Το θέμα για μένα δεν περιορίζεται στο πως θά'θελα τη σκλάβα μου σαν Αφέντης ή στο πως θά'θελα την Αφέντρα μου αν ήμουν σκλάβος.
    Το θέμα έχει βαθύτερες προεκτάσεις και ανάγεται στο πως θέλω τον Άνθρωπο που μαζί του επιδιώκω να μοιραστώ την ψυχή μου.
    Εγώ θέλω να μπορώ να ΤΗΝ κοιτάω στα μάτια.
    Να ΤΗΝ σέβομαι και να με σέβεται.
    Να είμασε ισότιμοι και ίσοι.
    Να μπορώ να μοιράζομαι μαζί ΤΗΣ και τα καλά μου και τα άσχημά μου κομμάτια.
    Να με φροντίζει και να με κάνει να θέλω να ΤΗ φροντίζω κι εγώ.
    Να ΤΗΝ παίρνω αγκαλιά και να νοιώθω ότι κρατάω μια ζωντανή Γυναίκα, τη δική μου Γυναίκα.
    Να ΤΗΝ υποτάσσω όταν το θέλουμε κι οι δυό, κι όχι session με πρόγραμμα.
    Να μοιράζεται τη ζωή ΤΗΣ και τα θέλω ΤΗΣ, μαζί μου και το ίδιο να με εμπνέει να κάνω κι εγώ.
    Να ΤΗΝ εμπιστεύομαι και να με εμπιστεύεται.
    Να ΤΗ στηρίζω και να με στηρίζει.
    Να μπορώ, μετά την τιμωρία ΤΗΣ, να ΤΗΝ πάρω αγκαλιά και να ΤΗΝ λατρέψω, να ΤΗΣ χαΪδέψω την ψυχούλα ΤΗΣ.
    Και κάτι ακόμη.
    Επειδή δεν πιστεύω στα μονοκόμματα,μονοσήμαντα πράγματα.
    Να ΤΗΝ έχω ΑΦΕΝΤΡΑ της ΖΩΗΣ μου κι εκείνη να μ έχει ΑΦΕΝΤΗ στη δική ΤΗΣ ΖΩΗ!
    Α.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Ευτυχώς που ξαφνιαστήκατε ευχάριστα Κυριε Χάινριχ_φον_Κλάιστ.
    Φυσικά δεν μπορείτε να απαντήσετε διότι υποπτεύομαι ότι το θέμα επιτέλους δεν σας αφορά.
    Μπορείτε απλά να παρακολουθήσετε τα posts!!!

    Ευχαριστώ

    tender lilly δεν κατάλαβα προς τι όλη αυτή η ειρωνεία που σας διακατέχει?
    Τι πανικός είναι αυτός ?

    Μάλλον φταιει η ανατροφή σου σαν άνθρωπος και όχι σαν υποτακτικής φυσικά .... διότι και οι υποτακτικές φίλες μου εδώ μέσα που τις ξέρω και με ξέρουν καλά έχουν και άποψη και γούστο και προσωπικότητα και κάποιες προσδοκίες θα έλεγα από τους Μasters τους .

    tender lilly Πιστεύεις ότι σαν sub είσαι εντελώς άβουλη?
    Είσαι χωρίς θέλω και έρμαιο στις ορέξεις οποιουδήποτε Κυρίαρχου που θα σε πλησιάσει?
    H μήπως μπορείς να είσαι η υποτακτική του “Μaster Ότι Κάτσει”?

    Αν απαντάς με ΝΑΙ σε όλα αυτά απλά σε λυπάμαι !!

    Δεν είσαι υποτακτική αλλά απροσάρμοστη !!!

    Δεν έχεις εσύ ένα πρότυπο Μaster?
    Η δεν θα ήθελες ο Μaster σου να πλησιάζει σε κάποια standard τα οποία έχεις κατά νου?

    Εγώ δεν επιλέγω μόνο σαν Mistress τους subs … επιλέγομαι κιόλας από τον εκάστοτε sub!
    Δεν επιβάλλω την Κυριαρχικότητα μου αλλά την κερδίζω μέσα από την προσωπικότητα μου.
    Aν κάποιος sub δεν έχει προσωπικότητα για μένα είναι ένας φτηνός και αναλώσιμος sub !!
    Τι πιστεύεις ότι είναι ένας sub τελικά?

    Σαβουροσυλλέκτης της όποιας του παρουσιάζετε σαν Mistress???

    Ηehehehehehe

    Πως γράφεις tender lilly τόσα threads και συμμετέχεις σε συζητήσεις και δεν γνωρίζεις καν την ψυχολογία των ανθρώπων που υποτίθεται ότι αντιπροσωπεύεις? (εννοώ τους /τις υποτακτικές)

    Καλοδιαβασμένη μπορεί να είσαι tender lilly αλλά σου λείπει .....
    εεεεεεε πως να το πω .....σου λείπει .....
    ΧΜΜΜΜΜ
    Αυτό (?) το κάτι σου λείπει (το είπα χαριτωμένα )

    Δεν είμαστε καλά....
    Υποτιμάτε τους subs?
    Τι γίνετε εδώ επιτέλους?

    Υ.Γ. ....κάποτε οι μάσκες πέφτουν μη το ξεχνά κανένας αυτό!!!!
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Λυπάσαι? Γιατί Λυπάσαι?
    Δεν κατάλαβα που κόλλησες submissive_john και το ξανασκέφτηκες και δεν κατέθεσες την γνώμη σου ?

    rolfo για μια ακόμα φορά με εκπλήσσεις....
    Συνέχισε θα τα καταφέρεις      

    Δεν απάντησες στο thread μου όμως!!
     
  8. doulos

    doulos Regular Member

    χμ  
    η εμφάνιση για μένα δεν παίζει τόσο ρόλο. θα έλεγα ότι η Αφέντρα των ονείρων μου είναι ώριμη και μεγαλόσωμη. αυτό όμως δεν είναι το πιο σημαντικό. κατά τα λοιπά ο τύπος της Γυναίκας που λατρεύω είναι: ψυχρή, υπεροπτική, σκληρόκαρδη, σκληρή, αλλαζονική, δεσποτική με πολύ μικρά διαλείμματα καλοσύνης!
     
  9. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Αγαπητή και πολύ σεβαστή SM_Art_Lady δεν κατέθεσα την γνώμη μου διότι.

    1. Είναι πολλά και θα σας κουράσω.
    2. Αυτά που θα έγραφα δεν θα άρεσαν σε πολλούς, και κατά συνέπεια θα υπήρχαν ειρωνικά σχόλια, αν όχι, διάφορα άλλα σχόλια, τα οποία θα με έκαναν να νιώσω άσχημα, και να φτάσω σε σημείο να απαντήσω στα σχόλια, με ανάλογα σχόλια η και χειρότερα ακόμα. Και να αναγκαστώ πω πράγματα που δεν αρμόζουν στον χαρακτήρα μου αλλά και στον χώρο που είμαι.
    3. Θα έλεγα και κάποια πράγματα πολύ προσωπικά μου και δεν θέλω να τα πω. Ακόμα τουλάχιστον, και αν τα πω μόνον σε αυτήν που θα εμπιστευθώ α π ό λ υ τ α !!!
    Λυπάμαι, που δεν μπόρεσα να ανοίξω, την καρδιά μου αγαπητή μου και σεβαστή SM_Art_Lady. Ελπίζω να μου το συνχωρέσετε αυτό αγαπητή SM_Art_Lady.
    Είναι και ότι δεν έχω εμπειρία σαν sub και να έγραφα κάποια περίεργα πράγματα. Τα οποία να μην είχαν καμία σχέση με τα πρότυπα που έχει ένας sub.


    Με εκτίμηση Γιάννης από αθήνα.
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    "Θελώ" οι υποτακτικοί; Με εκπλήσσετε Sm Art Lady. Δε νομίζω να έχουν. Αν διαλέξουν την Κυρίαρχό τους παύουν τα θέλω, εκτός και αν είναι τραβεστί (μασκαρεμένοι) υποταχτικοί. Με έπέλεξε μια Αφέντρα και έκτοτε σταμάτησαν τα "θέλω", οπότε είμαι εκτός θέματος.
     
  11. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Χμμμ... ναι εεε;;;

    Μήπως ρε παιδιά τα έχουμε χάσει τελείως;;; Πάνε οι παλιές καλές μέρες όπου οι Masters/Mistresses έβλεπαν τους σκλάβους και ως αντικείμενα αλλά κυρίως ως άτομα που θα επένδυαν πάνω τους τόσο χρόνο όσο και αισθήματα;;; Βρε παιδιά σοβαρευτείτε λίγο, ας θυμηθούμε όσοι μπορούμε τις παλιές καλές εποχές και ας προσπαθήσουμε να λύσουμε το πρόβλημα βάζοντας ως δεδομένα και μεταβλητές εκείνους τους κανόνες και όχι κάποιες μεταλλάξεις τους που ο Θεός να μας βοηθήσει αν χρησιμοποιούνται από κάποιους...

    Ας μπούμε τώρα στο θέμα μας....

    Μια Αφέντρα θα έπρεπε να είναι τόσο στοργική όσο και απόλυτη, τώρα θα μου πείτε πώς γίνεται αυτό, αλλά αυτό είναι ένα θέμα του πώς έχει εκπαιδευτεί η Αφέντρα (το ίδιο ισχύει και για τους Αφέντες). Μέσα από μια σωστή εκπαίδευση (που περιλαμβάνει αρκετό διάβασμα) ένας Αφέντης (στο ουδέτερο) μαθαίνει να είναι τόσο στοργικός και ήπιος, κρατώντας τα σχοινιά χωρίς τιμωρίες, όσο και απόλυτος όταν κρίνεται απαραίτητο... Δεν επιτρέπει τα συναισθήματα να του θολώσουν την κρίση και έχει συνέχεια τον πλήρη έλεγχο του εαυτού του. Τι εννοώ με αυτό; Μα φυσικά το αυτονόητο, οτι ο Αφέντης επιβάλλεται να ελέγχει τον εαυτό του και τους σκλάβους του συγχρόνως, γι'αυτό και είναι αρκετά δύσκολος ο ρόλος του. Ο Αφέντης που κάνει αυτά τα πράγματα που προανέφερα αποζητά την βελτίωση της προσωπικής του γνώσης και εικόνας και ενδιαφέρεται να γνωρίσει νέα πράγματα... Επίσης, δείχνει την καλοσύνη μόνο σ'αυτούς που το αξίζουν.

    Σχετικά με το θέμα του αν ο σκλάβος έχει δικαίωμα να επιλέξει τον Αφέντη, πιστεύω πως έχει το απόλυτο δικαίωμα να τον επιλέξει, όπως και ο Αφέντης έχει το απόλυτο δικαίωμα να αρνηθεί την επιλογή αυτή και τούμπαλιν.
     
  12. inlx

    inlx Regular Member

    Δεν καταλαβαίνω κι εγώ γιατί μερικοί "πέσανε να φάνε" την SmArtLady γι΄ αυτό το ερώτημα. Κατά τη γνώμη μου αν κάποιος δηλώνει sub έχει μία εικόνα αφέντρας στο μυαλό του. Εικόνα που μπορεί και να ταυτίζεται με την αφέντρα του, αν υπάρχει τέτοια. Αυτή την εικόνα ρωτάει να μάθει η SmArtLady. Δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι επειδή ο sub λέει πώς φαντάζεται την "ιδανική" αφέντρα, η αφέντρα του (ή η "υποψήφια" αφέντρα) θα πραγματοποιήσει και όλες τις φαντασιώσεις του. Αλλά δεν βλέπω γιατί είναι κακό να ξέρει η αφέντρα τι έχει ο sub στο μυαλό του. Η elise sutton (ναι! πάλι αυτή...) έχει εξελίξει μια σειρά από "διαδικασίες", κάτι σαν οδηγίες, σενάριο για session με διαφορετικό κάθε φορά θέμα, για να βοηθήσει ζευγάρια που μόλις ξεκινούν στο Femdom να βρουν τον δρόμο τους. Σε πολλές (αν όχι όλες) από αυτές τις διαδικασίες, προβλέπει και ένα στάδιο όπου η αφέντρα ρωτάει το σκλάβο πώς του φάνηκε σαν αφέντρα και πώς τον έκανε να νοιώσει... Οι πληροφορίες ποτέ δεν έκαναν κακό. Κυριαρχία θα πει να ξέρεις ότι ο sub θέλει κάτι, και να αποφασίζεις να μην του το δώσεις. Δεν σημαίνει ούτε καν να ρωτάς.

    Τώρα για να απαντήσω και στο ερώτημα, θα μπορούσα να φτιάξω ένα λεπτομερές σενάριο για το τι θα ήθελα ακριβώς να μου κάνει μία "ιδανική" αφέντρα. Δεν θα αναλωθώ σε φαντασιώσεις όμως. Για μένα μόνον δύο προϋποθέσεις ισχύουν:
    α) Να είναι η αφέντρα μία γυναίκα που να με ελκύει γενικά σαν άνθρωπος, όχι απλά και μόνο να είναι (ή να δηλώνει) αφέντρα και
    β) Να ενδιαφέρεται ειλικρινά και να θέλει να έχει τον ρόλο της κυρίαρχης, με όποιον τρόπο κι αν το εκφράζει αυτό.
    Αυτά και τίποτε άλλο. Όλα τα άλλα βρίσκονται.