Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To φλερτ στον χώρο του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 15 Μαρτίου 2011.

  1. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    εάν με ρωτήσει κανείς γιατί σε αγαπάω, θα του δείξω αυτό το πόστ σου!
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Επειδή γίνεται συνεχώς αναφορά σε αυτό και είναι φανερό ότι δεν έγινε κατανοητό το παρακάτω:
    Το κολάρο ή η βέρα είναι αντικείμενα, μπιχλιμπίδια, ωστόσο υποτίθεται ότι συμβολίζουν κάτι σε αυτόν που τα φοράει και σε αυτούς που τα βλέπουν.

    Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά, πώς να το γράψω πιο απλά;

    Ελάχιστη σημασία έχει το όποιο μπιχλιμπίδι αν αυτός που το φορά είναι ασυνεπής προς το συμβολισμό.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν βλεπω που διαφωνουμε !

    Υπαρχει κατι ακαταληπτο ή δυσνοητο σε αυτο ?
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    My bad then.
     
  5. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Επιτέλους! Χαίρομαι που σε... βοήθησα να γράψεις με σαφήνεια, με χρήση απλής, καθημερινής γλώσσας και όχι με ασαφείς λεκτικούς ακροβατισμούς!
    Βέβαια, ο προβληματισμός σου:
    τον οποίο στηρίζεις στο:
    είναι -τουλάχιστον- ανεδαφικός. Γιατί οι τρεις παραπάνω εκδοχές σου για τα "λάθος" πράγματα που κάνω, αποπειρώνται να καταδειχτούν, μέσω:

    1. Ενός ΜΟΝΟΝ από τα ερωτήματα που είχα θέσει και...

    ΚΥΡΙΩΣ 2. Από το ότι ισχυρίζεσαι πως ενώ είχα πάρει ήδη απάντηση, εγώ συνέχιζα να επιμένω. Μόνο που η ερωτήσεις μου έγιναν στο ποστ #364 και η... υποτιθέμενη απάντησή σου ήταν στο ποστ #348! Μεγαλύτερη κωλοτούμπα -εκτός πολιτικού στίβου- δεν έχω ξαναδεί. LOL

    Εκτός, εάν πιστεύεις πως πρέπει να αποστηθίζουμε όλα όσα έχεις γράψει, τα οποία -μάλλον- περιέχουν και όλες τις πιθανές απαντήσεις, οπότε έτσι, καθίσταται ανούσιο το να σου θέτουμε ερωτήσεις!
    Ωπ!!! Μισό λεπτό! Αυτά, ακριβώς, δεν είναι τα όσα επιχειρείς να προσάψεις σε μένα??? Χαχαχα...
    Οπότε, με μεγαλειώδη τρόπο, επιστρέφεται το:
    ---------------------------

    Επειδή, καλά όλα αυτά, αλλά το πήγαμε το off-topic σύννεφο, θα ήθελά να επιστρέψω σε on-topic αναφορές για να μπορέσουμε σιγά-σιγά να ξαναμπούμε στο κλίμα του νήματος. Κάποιες θέσεις μου τις έχω, ήδη, εκφράσει εδώ μέσα. Δεν μπορώ, όμως να μην μνημονεύσω δύο εδάφια, τα οποία θεώρησα ενδιαφέροντα...

    και
    *τα bold και η υπογράμμιση, δικά μου
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    από μένα έχεις το ελεύθερο να ρωτάς και να ξαναρωτάς τις ίδιες ερωτήσεις ώσπου να καταλάβεις την απάντηση, όσες φορές κι αν έχουν απαντηθεί.
    υπάρχει άφθονος χρόνος για πολύλογες απαντήσεις και επαναλήψεις.
    επίσης δεν θα μπορούσα να έχω την παραμικρή αντίρρηση να επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά τις δικές σου θέσεις ώστε να γίνονται πειστικές.

    συμμερίζομαι κι εγώ, και το έχω διατυπώσει (αν δεν βρίσκεις πού, μπορείς να ξαναρωτήσεις), ότι:
    (οι υπογραμμίσεις δικές μου)
    προσθέτοντας κι επιπλέον παραμέτρους.
     
     
  7. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Απίστευτο!!! Δεύτερο στη σειρά ποστ σου με σαφήνεια στο λόγο! Κι... ας γράφεις όλα αυτά τα ανάξια λόγου.
    Δεν πειράζει. Χαίρομαι που βοήθησα να μην αοριστολογείς.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    καθώς γίνεται σιγά σιγά κατανοητό οτι δεν είναι και τίποτε δύσκολο να εκλαϊκευθεί ή να προσαρμοστεί για ειδικό κοινό, που για οποιοδήποτε λόγο δεν θέλησε ή δεν μπόρεσε να αντιληφθεί, μια αυθεντική θέση· θα ήθελες να επιχειρήσεις μιά δική σου απάντηση στο ερώτημα:

    γιατί όταν το υ αιτηθεί να το αναλάβουν
    τότε ο κ οφείλει να αντιληφθεί αποκλειστικά (απαγορευτικά) οτι
    αντί να αντιληφθεί παράλληλα οτι το κολάρο μπορεί να μην είναι είναι σε φυσική θέση και να κάνει επιλογές;

    γιατί, με άλλα λόγια το:
    διαβάζεται μόνον και αποκλειστικά προς μιά κατεύθυνση;
     
  9. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Η συμπεριφορά του κολλαρομενο υ/σ είναι αντικατοπτρισμός του Κ .
    Αν το υ/σ νιώθει εγκαταλελειμμένο, δυσάρεστημενο κτλ (ναι τα υ/σ νιώθουν !) το Κ δεν γνωρίζει για τα αισθήματα του , φυσικό να νιώθει ευάλωτο στην διερεύνηση (φλερτ )κάποιου άλλου Κ !
    Όταν ενημερώνεται πλέον ο Κ..
    δεν θα πρέπει να διερωτάται ποια κενά να συμπληρώσει στην εκπαίδευση/διεκπεραίωση αυτήν της σχέσης ;!

    Για τους χ,ψ,ω .. δικούς του ..λόγους το υ/σ είναι ανίκανο να ζητήσει αποδέσμευση .
    Το έτερο Κ που έχει ο ολοκλήρωσει την διερεύνηση και θελει να διεκδικήσει αυτό το υ/σ δεν θα πρέπει να ζητήσει την μεταβίβαση του σε αυτόν απ' τον ήδη κάτοχο;!
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @tithon

    Τι ε σαντίστ...
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    Το φυσικό της υπόθεσης, βρίσκεται υπο αμφισβήτηση. Εξίσου φυσικό είναι, εφόσον νιώθει δυσαρεστημένη και εγκαταλελειμμένη, να ζητήσει αποδέσμευση.

    Γενικά εντός και εκτός βδσμ, το σενάριο της παραμελημένης - ευάλωτης που "παραστράτησε" είναι λίγο καραμελίτσα.

    Προτιμώ να ακούσω.. Το γούσταρα - το έκανα και τέλος. Υπάρχει και το σενάριο κανείς να μην "φταίει", αλλά η σαπουνόπερα πάντα πουλάει.
     
  12. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ώπα! Φρένο!...
    Είπα πως άρχισες να αποδίδεις με σαφήνεια τα όσα θέλεις να διατυπώσεις. Δεν είπα πως τα όσα θέλεις να διατυπώσεις άρχισαν να βγάζουν κανένα νόημα ή πως εμφανίζουν κάποιον λογικό ειρμό! Το δεύτερο το υπέθεσες, μάλλον. Δεν πειράζει.
    Εάν, πάντως, με το "ειδικό κοινό" επιχειρείς να κάνεις σύγκριση του mental capacity μεταξύ μας ή του understanding/cultural/educational level, τότε με βάση το παραπάνω ατόπημά σου, μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου! Λεω, εάν...

    Δεν δύναμαι να προσαρμόσω το παραπάνω, για ένα ειδικό κοινό που δεν θέλει ή δεν μπορεί να κατανοήσει το πως σκέφτεται ένας Κ...
    Πάντως, τον όρο "πέφτουλας" δεν τον εισήγαγα εγώ σε αυτό το νήμα!

    Τελικά το αδέσποτο είναι για κάποιους μία έννοια... λάστιχο.
    Την κολοκυθιά μπορείς να την παίξεις μία φορά, γιατί μετά οι άλλοι την αναγνωρίζουν και δεν την πατάνε. Η στοιχειώδης νοημοσύνη υπαγορεύει την εναλλαγή των τρυκ υπεκφυγής!!!