Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Top και sub/slave; Γιατί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος D Q Juls, στις 8 Μαϊου 2020.

  1. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Ευχαριστώ για την απάντηση και το χιούμορ!  
    Όταν λες διάλειμμα και κάτι σοφτ πώς το έχεις στο μυαλό σου;
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γι αυτό έγραψα για "πολλαπλά one night stands/friends with benefits". Μπορεί να θέλει απλά να καλύψει το ένα κομμάτι χωρίς να θέλει να καλύψει το άλλο, είτε γιατί θέλει μόνο παιχνίδι, είτε γιατί βολεύει μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο.

    Αν αυτό είναι ξεκαθαρισμένο εξ αρχής τότε τόσο το καλύτερο για όλους. Αν όχι... well, shit happens  
     
  3. RAIN

    RAIN nefelibata

    Θέλω να πιστεύω ότι η αύρα και η ενέργεια ενός ανθρώπου είναι ο λόγος προσέγγισης και όχι το στατους.
     
  4. Είχα πλησιασει Σαδίστρια. Συναντηθήκαμε. Πίστευα οτι θα αντεχα τον πόνο. Δεν μου αρεσαν αυτα τα λιγα που μου εκανε κ σταματησε. Συναντηθηκαμε λιγες φορες ακόμη. Τα εβρισκε βαρετα αυτα που αρεσαν σε εμενα. Πάντως μπορει ο υποτακτικος να πλησιασει για διαδικτυακο ξεφτιλισμα μονο.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Πώς ερμηνεύω τα διάφορα γυναικεία στάτους. (Προσωπικό)
    Vanilla = ψάχνω γαμήσι, ψάχνω γκόμενο, ψάχνω γαμπρό, γενικά τραλαλά, πολύ συχνά ψεύτικο προφίλ.
    bottom = ψάχνω ξύλο και γαμήσι
    switch = ψάχνω ξύλο και γαμήσι, είμαι bottom αλλά με πείσανε ότι μπορώ να είμαι και Top, Δεν μπορώ να αντιληφθώ την έννοια D/s
    sub = ψάχνω ξύλο, ψάχνω γαμήσι, ψάχνω κυρίαρχο να αφεθώ και να κάνει ότι θέλει
    slave = ψάχνω κάποιον Κυρίαρχο να αφιερωθώ σε αυτόν.
    Domme= Καλή παρέα για κουβέντα (αν δεν μισεί τους άνδρες)
    Mistress = Καλή παρέα για κουβέντα (αν δεν μισεί τους άνδρες)
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Να παίζουν ναι, να σχετίζονται όχι  

    Να απαντήσω από την δική μου εμπειρία...
    Ναι, θα μπορούσε. Γιατί - κατά την γνώμη μου πάντα- η Κυριαρχία είναι εξαιρετικά προσωποπαγής κατάσταση ενώ το παιχνίδι και το σεξ όχι απαραίτητα.
    Σε μια τέτοια φάση δική μου, πάντως, αρκετά παλαιότερα, αυτό που ήθελα δεν ήταν να αποφύγω το βάρος των υποχρεώσεων. Ήταν ότι ήμουν πολύ προσδεδεμένη και κολλημένη σε μια σχέση που είχα αφήσει (και δεν μπορούσα να ξαναγυρίσω) και δεν μπορούσα καν να φανταστώ τον εαυτό μου να έχει "υποχρεώσεις", να δένεται με κάποιον άλλο.
    Και ίσως και λόγω ανωριμότητας τότε πίστευα ότι με το παιχνίδι και το σεξ, θα μπορούσα να υποκαταστήσω το αίσθημα αλλά όχι τον άνθρωπο.

    Επίσης, σαν γενική απάντηση στο νήμα... ένας Τοπ θα μπορούσε να είναι δυνάμει Κ ή Κ χωρίς πείρα (και το θεωρώ πιο fair να πω την αλήθεια να δηλωθεί ένα τέτοιο status) κι ένα επίσης υ άτομο χωρίς πείρα να έχει μια καλή προοπτική σχέσης μαζί του.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πιο στερεότυπο, πεθαίνεις...
    Ακόμα κι αν έχει ψήγματα αληθείας, δεν είναι το στάτους που "μιλάει", άλλα "πράματα" είναι απείρως πιο εύγλωττα, καληώρα...
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Ευτυχώς!!!
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ακριβώς..!
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Μπορώ να απαντήσω μόνο με βάση αυτό που έχω ζήσει εγώ. Είχα μια εμπειρία με slave, δεν ξέρω πόσο Master/master ήταν αυτός που την είχε. Σε play λειτουργήσαμε περίπου, μετά όμως επειδή όντως κάναμε κλικ ο ένας στον άλλο θελήσαμε να επαναλάβουμε κανά δυο φορές και δε βγήκε, διότι είχε την προσδοκία πως εγώ θα λειτουργούσα σα master. Ούτε την εμπειρία είχα, ούτε τη διάθεση.

    Κι αυτή είναι εν γένει η τοποθέτηση μου, δεν πιστεύω ούτε σε ''προαγωγές'', ούτε σε ''υποβαθμίσεις''. Κάπου αισθάνεσαι σαν στο σπίτι σου, εκεί είσαι. Αν είσαι κάτι άλλο και μπορείς να είσαι και κάτι άλλο, τότε δεν είσαι αυτό που νόμιζες ότι είσαι.
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    "Έλα να... κουβεντολογίσομε"
     
  12. whisperer

    whisperer Regular Member

    Αυτο περιπου που περιεγραψε η @margarita_nikolayevna
     
    Last edited: 8 Μαϊου 2020