Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Top vs Dom/me

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος θησεας, στις 18 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

  2. subteo

    subteo Regular Member

    Αγαπητε θησεας εαν θες να δεις πραγματικη κυριαρχια και υποταγη σε σκυλια επρεπε να εβλεπες τα δικα μου.Ειχα ενα αρσενικο καυκασου και ενα θηλυκό κολλευ.Παντα βγαζαμε δυο πιατα με φαγητα και για τα δυο.Πηγαινε πρωτα το αρσενικο και ετρωγε και απο τα δυο και οταν χορταινε μονο τοτε πλησιαζε το θηλυκο να φαει.Παντα με κατεβασμενα τα αυτια σαν ενδειξη υποταγης στο αρσενικο.
     
  3. θησεας

    θησεας Regular Member

    domapache kai subteo καλημερα.

    Αν διαβασετε την πρωτη μου απαντηση στο νημα αυτο θα καταλαβετε οτι δινω αλλη μια διασταση κυριαρχιας, και στα πλαισια αυτης εξιστορισα την αναμνηση μου με τον Ρομελ. Μπορει να μην συμφωνησετε, αλλα σκοπος δεν ειναι να συμφωνησουμε απαραιτητα, αλλα να συζηταμε, να προβληματιζομαστε και οτι προκυψει.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor


    Αναφέρατε και χθες την πρώτη σας ανάρτηση στο νήμα ως διασαφηνιστική.
    Εκεί διατυπώνετε ότι τα κύρια χαρακτηριστικά ενός/μιας κυρίαρχου "στο γενικότερο πλαίσιο ζωής" είναι ένα γενικό ζμπούτσαμ και δευτερευόντως η συλλογή σκαλπ, και τα δυο στοιχεία εξόχως αυτοαναφορικά.

    Υπάρχουν και άλλα χαρακτηριστικά που συμπληρώνουν την εικόνα ή αυτό είναι όλο;
     
    Last edited: 19 Φεβρουαρίου 2019
  5. θησεας

    θησεας Regular Member

    estel

    Δεν εχεις αντιληφθει το περιεχομενο της αναρτησης και σε αυτο δεν ευθυνομαι εγω. Αν ησουν καλοποαιρετη και ευγενικη θα μπορουσα να συζητησω μαζι σου, αλλα δεν εισαι οποτε ειναι αχριστο να μπω σε αυτη την διαδικασια. Δεν με πειραζει μεινε με την εντυπωση που εχεις μεινει.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    αν ήταν μετρίως ευφυής και λιγότερο κλαψομούνης καποιος τυχαίος συνομιλητής, σε δοσμένη συζήτηση, θα εμπαινε κανείς στον κόπο να του εξηγησει διαφοροποιήσεις;
     
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Κάποιος θα μπορούσε να πει ότι περιγράφεις έναν Player ,όχι έναν Κυρίαρχο. Και παρόλο που τον θεωρείς ΄΄πιο κυρίαρχο'' καταλήγεις ότι δεν είναι ορίτζιναλ .
    Ο τίτλος Τοπ vs Dom(me) είναι παραπλανητικός γιατι στο εισαγωγικό ποστ δεν αναφέρονται διαφορές και δεν τίθεται κάποιο ερώτημα σχετικα με το vs . Αναφέρεται το παραπάνω , χωρίς να υπάρχει μια τοποθέτηση ποιος είναι τελοσπάντων ο ορίτζιναλ . Απαξίωσες συνομιλητες που σου είπαν ένα δυο ορισμούς για να συννενοουμαστε και δεν έχεις ξεκαθαρίσει ακόμη ποιο είναι το θέμα σου. Τι είναι Κυρίαρχος ? Ποιος είναι ο οριτζιναλ ? Τι είναι Τοπ ? Εσυ έθεσες το θέμα οριτζιναλιτι . Και κατι ακόμη ,όποιος έχει κυριαρχικές τάσεις δεν είναι απαραίτητα και Κυρίαρχος. Οι κυνηγοί ( αυτοί που μαζεύουν σκαλπ ) , δεν είναι απαραίτητα κυρίαρχοι. Θέσε με σαφήνεια ένα ερώτημα αν πραγματικά θέλεις να συζητήσεις .
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Προπαντός βολικό, θα έλεγα.

     
     
  9. θησεας

    θησεας Regular Member

    1) Δεν ανοιξα εγω αυτο το νημα εγω. Ολη η συζητηση που βλεπεις εδω ειναι συζητηση που εγινε σε αλλο νημα, και το πρωτο μου μηνυμα ειχε σχεση με μια απαντηση που ειχε δωθει στο αλλο νημα και δεν την βλεπεις εδω. Απλα ο advisor πηρε αυτα τα κομματια και δημιουργησε αυτο το νημα. Οποτε σωστα παρατηρεις οτι η απαντηση μου δεν εχει σχεση να αναδειξει καποια διαφορα με το top γτ δεν ειναι αυτος ο σκοπος. Παρολαυτα παρακατω η συζητηΣη το φερνει ετσι ωστε να αναφερθουν αποψεις πανω στο θεμα.

    2) Σκοπος μου σε αυτη την απαντηση, ειναι να δωσω και αλλες διαστασεις του Κ. Ετσι λοιπον λεω, οτι ενας Κ μπορει να ειναι Κυριαρχος στο κομματι του σεξ, το γενικοτερο ερωτικο, εδω τον διαφοροποιω απο την εννοια τοπ, μπορει ομως να ειναι Κ και σε ενα ευρυτερο πλαισιο, ενος γενικοτερου lifestyle, και στο τελος δινω μια νεα διασταση του Κ αν θελεις φιλοσοφικης εννοιας. Εκει αναφερεται και η φραση με τον βασιλια.

    3) Οι κατηγοριες αυτες δεν ειναι θεσφατες. Μπορει κανεις να διαφωνησει ή να προσθεσει κ αλλες.

    4) Και οι 3 στο κομματι τους, οριτζιναλ ειναι, απλα πλεον κατα προσωπικη αποψη ο ριαλ παντα ειναι αυτος που παιζει σε μεγαλυτερη κλιμακα. Εδω εκφραζω δικη μου αποψη και δεν ειναι υποχρωτικο να συμφωνησει καποιος.

    5) Δεν απαξιωνω κανεναν, απλα θετω συνθηκες κατω απο τις οποιες θα επιλεξω να απαντησω και να συζητησω. Η αγενεια, και η μαγκια μου ειναι αδιαφορες εννοιες.

    6) Οταν θες να κανεις συζητηση, γενικα το λεω, λες διαφωνω και επειτα εξηγεις σε ποιο σημειο διαφωνεις και το λογο ή ζητας διευκρινησεις, οπως εκανες εσυ. Παρολο που και εσυ ειχες ενα επιθετικο υφος βλεπεις σου απαντησα.
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    Ο σεξουαλικος Κυρίαρχος, ο ευρυτεροπλαίσίτης Κυρίαρχος και ο φιλοσοφικός (ή φιλοσοφημένος -μπερδεύτηκα) Κυρίαρχος.

    Γλυκούτσικοι είναι  

    Ωστόσο @θησεας αναφέρατε και τον "ρίαλ" - υποθέτω ανώτερος των προηγούμενων τριών "ορίτζιναλ",που παίζει σε "μεγαλύτερη κλίμακα". Θα θέλατε να μου εξηγήσετε πώς είναι αυτός;
     
  11. θησεας

    θησεας Regular Member

    ναι lexy ευχαριστως να σου εξηγησω την προσωπικη μου αποψη αλλα επειδη τωρα θα φυγω, θα σου απαντησω το βραδυ.
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    ω τέλεια! Θα περιμένω!