Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden στη Θεσσαλονικη 4 Μαρτιου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος thomaspolygono, στις 27 Φεβρουαρίου 2006.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Μάριε μην ανησυχείς, ο slave-shadow με ενημέρωσε και θα χωρέσω και εγώ όπως ξέρεις... άντε να δούμε, θα τα καταφέρουμε να μη φάμε αδέσποτη;;;
     
  2. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    Μια που έχασα τα προηγούμενα meeting (και γενικότερη επαφή με το forum για ενα μηνα) λογω εξωτερικού, θα είμαι και εγώ εκεί. Μπορώ να εξυπηρετήσω 3-4 ατομα με το αυτοκινητο, στείλτε μου και θα κανονίσουμε. Κάποιοι παίζει να έχετε και κινητό μου αν θυμάμαι. CU there!
     
  3. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    Λοιπόν, πρώτη πρωινή ενημέρωση για το παρτυ...
    Όποιος πήγε για να δεί φετιχ show, S/M , δημόσια μαστιγώματα κλπ, μάλλον δεν θα έμεινε ευχαριστημένος. Προσωπικά δεν θα το ονόμαζα ούτε επίδειξη, καθώς απο όλο το πάρτυ η επίδειξη των vinyl κράτησε 10 λεπτά το πολύ. Αυτό που ήταν, ήταν ένα διαφορετικό πάρτυ, με διαφορετική μουσική, διαφορετικό σκηνικό,διαφορετικούς ανθρώπους, προσθέτοντας καθόλη την διάρκεια μικρά show. Ένα πάρτυ, που κατάφερνε να σε ταξιδέψει σε μία διεστραμμένη ψυχεδέλεια, όπου το διαφορετικό, το ταμπού, το "ανώμαλο", φάνταζε τόσο φυσιολογικό, κοινό και κοντινό. Η μουσική ήταν όπως θα ταίριαζε στην περίπτωση (και τα γούστα μου!!) και η μοναδική εξαίρεση ήταν μια μπάντα που άνοιξε το πρόγραμμα, η οποία παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της, δεν κατάφερε να αποσπάσει την προσοχή του κοινού. Η συμμετοχή του κόσμου τέλος ήταν ικανοποιητική (ας όψεται και ο 100.3 FM με την διαφήμιση του...)
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Sempre Staccato θα συμφωνήσω μαζί σου για το όλο θέμα, αλλά έχω να πω οτι τα παιδιά το κάνανε πολύ καλά και απ'ότι έμαθα απ'τα παιδιά που μίλησα όταν έληξε το show τους ήταν πάρα πολύ ευχαριστημένοι καθώς δεν ήξεραν τι κόσμο θα συναντήσουν εδώ και τους άρεσε πάρα πολύ το όλο event. Ίσως ξανάρθουν εδώ και φυσικά έπεσε ενημέρωση οτι αν θέλουμε να τους καλέσουμε για μια παράσταση η τιμή είναι 500 λίρες αγγλίας...
     
  5. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

      Δεν ήμουν, αλλά όπως σ ακούω Master Spiler σκέφτομαι ότι αν ήταν να δώσουμε χρήματα για show σε κάποιους ξένους, θα ήθελα να είναι original του χώρου και να βγάλουν και λίγο κουρνιαχτό επι σκηνής   Απ ότι ακούω απο πάρτι στην ευρώπη μπορείς να συμμετέχεις και στο παιχνίδι σε μερικά απ αυτά. Πάντως είναι καλό που μας βάζεις σε τέτοιες σκέψεις..
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Εμ, γι'αυτό έκατσα μέχρι τις 6.30 με τα παιδιά απ'το Λονδίνο και τα λέγαμε... όχι οτι με χάλασε καθόλου το σκηνικό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει  

    Α, και για όσους ενδιαφέρονται, η αγαπητή ελληνίδα που κρατούσε μαστίγιο ήταν ολίγον τι η ιδιοκτήτρια του principal...

    Φυσικά σήμερα είμαι απλά νεκρός, τα ζωτικά σημεία μετά βίας λειτουργούν και είμαι σε μια κατάσταση zombie, αλλά έτσι έχουν τα party και οι συζητήσεις με τα παιδιά μετά. Από τις ερμηνεύτριες, μου άρεσε πάρα πολύ η lucyfire που εμφανίστηκε πρώτη στη σκηνή, ήταν απλά εκπληκτική εκείνη!

    Για περισσότερες πληροφορίες για το TG: http://www.torturegarden.com α, και για όσους διερωτώνται γιατί δεν το είχαν στην ιστοσελίδα τους, απλά ήταν κάτι τόσο ξαφνικό που άλλαξαν πολύ το πρόγραμμά τους!
     
  7. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    RE: Φωτογραφιες από Torture Garden στη Θεσσαλονικη 4 Μαρτιου

    Λοιπόν, όπως θα δείτε μπήκαν στην gallery και οι φωτογραφίες που τράβηξα από το event του Torture Garden το Σαββατο στη Θεσσαλονίκη. Τράβηξα περίπου 50 φωτογραφίες, αλλά οι 15 είχαν αποδεκτή ποιότητα. Έτσι, για να έχετε μια εικόνα του τι παρακολουθήσαμε προχθές το βράδυ.
     
  8. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    H εκδηλωση του TG ηταν παρα πολυ καλη αν και περιμενα και καποια αλλα πραγματα να δω στο ολο σοου. Πολυ καλη και η μουσικη αν και πρωτογνωρη για μενα. Ευχομαι και στο μελλον να πραγματοποιηθει αναλογη εκδηλωση. Ο Master Spiler εκανε τα cone του με το ΤG. Θα του προτεινα, μιας και μπορει να ερθει αμεσα σε επαφη μαζι τους, να παρει καποιου ειδους συνεντευξη απο καποια μελη του TG. Θα ηταν πιστευω πολυ καλο για το site, και φυσικα για ολους που συμμετεχουν σε αυτο.
    Μακαρι να ειχα και εγω εμπειριες απο σοου του εξωτερικου οπως εχουν καποια αλλα μελη. Θα τους παροτρυνα να γραψουν για το τι γινεται στο εξωτερικο ωστε να μαθουμε και οι υπολοιποι.
    Το αλλο παρτυ στο X-CLUB δεν ηταν κατα την αποψη μου κατι το ιδιαιτερο. Οταν ο Master Pier εβαλε το λουρι στην slut_pier και την εβαλε να γονατισει καποιοι τον εβλεπαν πολυ περιεργα.
    Ας ευχηθουμε οτι στο μελλον θα πραγματοποιηθουν αντιστοιχες εκδηλωσεις. Καλα να περνατε ολοι σας.
     
  9. subjim

    subjim New Member

    Ρε παιδιά εγώ περασά υπέροχα και στα δύο. σίγουρα όλοι προσδοκούσαμε κατι καλύτερο αλλα μην ξεχναμε οτι βρησκόμαστε εν ελλαδί!! Μην μου πήτε οτι η αφέντρα με το σκυλάκι στον principal δεν ήταν καλή παρουσία και ούτε για την σερβιτόρα στο x-club ντημένη αστυνομικός και με το μαστιγιο στο χέρι . Ασε που στο τέλος με έδεσε στο τοίχο και με έριξε καμοια δεκαπενταριά βιτσιές!!!
     
  10. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    Sostos o subjim !!! Apo tin arxi tis vradias epeze me tin (pio kali) gkarsona kai telika tin "paresyre" ekei poy i8ele. Eyge! EBM KAI KSERO PSOMI.