Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος panic, στις 12 Φεβρουαρίου 2010.

  1. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    !

    No offence, αλλά ο βασικός λόγος που δεν θα πάω είναι γιατί γίνεται στο Γκαγκάριν.

    Είμαι σίγουρη πως όσοι συνδιοργανώνετε θα κάνετε εξαιρετική δουλειά και όσοι πάτε, καλή διασκέδαση!
     
  2. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    You have to wear the "second skin" to trully appreciate the first  
     
  3. perverd5

    perverd5 New Member

    Torture Garden:ΠΟΙΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ?

    Το Τοrture Garden έλαβε χώρα εχθές στο .προσωπικά δεν με ικανοποίησε αρκετά...Εσάς???
     
  4. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Κακώς το μέρος λεγόταν Gagarin. Χθές, τουλάχιστον, ήταν full of Laika.
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Torture Garden:ΠΟΙΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ?

    Τι δεν σου αρεσε ακριβως?
     
  6. Babylon

    Babylon Regular Member

    Χαχαχα! Κρίμα που θα πάει χαμένο...
     
  7. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Αν το πιστευα αυτό, δεν θα τό 'γραφα  
    Τέλος πάντων, επειδή οι διοργανωτές του event αξίζουν μια πιό τεκμηριωμένη απάντηση....

    Εντάξει, ότι η προσέλευση του κόσμου είναι φθίνουσα, ήταν ορατό δια γυμνού οφθαλμού, και κάτι θα πρέπει να σημαίνει.
    Αυτό που με ενοχλεί εμένα στο εγχώριο "TG" και όσο πάει και χειροτερεύει, είναι η παντελής έλλειψη ενδιαφέροντος του κόσμου να κάνει τον κόπο να ενταχθεί στο event έστω και με την ελάχιστη δυνατή στυλιστική "μετατροπή" στην ένδυση΄του.
    Και γιατί να το κάνουν; Όταν ο επιφορτισμένος με το face control για τον πάνω χώρο σε έστελνε για το απαραίτητο βραχιολάκι με το συνωμοτικό ύφος "ξέρεις μωρέ, τάχα μου dress code κι έτσι" (actual quote), πράγμα που δεν τηρούνταν (η απαίτηση για dress code) παρα μόνο στην απίθανη περίπτωση να φαινούσουν καραλίγουρας και τόσο casual που να έτρωγες πόρτα ακόμα και στα μακντόναλντς, φυσικό είναι οι λίγοι που κάνανε το ελάχιστο extra mile να αισθάνονται αξιοπερίεργα νούμερα τσίρκου αντί για ομοιόφρονες ανάμεσα σε ομοιόφρονες (και συμπαθούντες).
    Α, ανέφερα και τη δυσαναλογία αντρών-γυναικών;
     
  8. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    καλά για την δυσαναλογία αντρών γυναικών ούτε λόγος. πουθενά δεν είναι κάπως αυτή η αναλογία. πάντα είμαστε πιότεροι. με ό,τι καλό και κακό κι αν συνεπάγεται.
    όσο για την φθίνουσα πορεία με ή χωρίς ντρες κόουντ είναι δεδομένη αφού απλά στήνουμε ένα πανηγυράκι κι ότι κάτσει. και δεν ομιλώ για τα παιδιά που ήταν στο μπουντρούμι αλλά κυρίως για τους διοργανωτές του ιβεντ.
    κάθε χρόνο και χειρότερα θα είναι αν δεν αναλάβει να το διοργανώσει μια σωστή εταιρεία που κάνει μετακλήσεις καλλιτεχνών.
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Οσον αφορα το dresscode το μονο που εχω να πω ειναι οτι μου ζητηθηκε απο πολυ αγαπητα ατομα που ανηκουν στον χωρο να μη το τηρησουν και παρολα αυτα να μπουν στο Dungeon κατι που εγινε.Δεν θα κατσω να αναλυσω το γιατι και πως απλα κριναμε μαζι με τους οργανωτες οτι ετσι επρεπε να γινει για να περασουμε ολοι καλυτερα.Οσον αφορα την αναλογια αντρων-γυναικων δεν νομιζω οτι ηταν σημαντικη και πανω απο 55%-45%.
    Τωρα οσον αφορα την προσελευση την "φθινουσα" γνωριζοντας το ποσα εισητηρια κοπηκαν μονο φθινουσα δεν ηταν  
    Ελπιζω να περασατε καλα και λυπαμαι που αυτα τα σχολια δεν τα ακουσα εκεινη την ωρα για να μπορεσω να τα διορθωσω ωστε το event να γινει ακομα καλυτερο.
    Αυτο που θα πω ειναι οτι το Dungeon κινηθηκε αποκλειστικα με δικους μου κανονες και δεν ειχε καμμια ευθυνη κανεις αλλος σε οποιαδηποτε αποφαση για αυτο και ηθελα να ξερω τα σχολια.Μερικοι που παρεβρεθηκαν μπορουν να το βεβαιωσουν οτι αυτο που ελεγα για αποκλειστικη ευθυνη πριν το event ισχυε ακομα και οταν χρειαστηκε να ξεκαθαριστουν καποια πραγματα σε σχεση με την λειτουργια του Dungeon και ποιος ειναι ο υπευθυνος εκει.

    Ευχαριστω οσους μας τιμησαν με την συμμετοχη τους σαν performers,αυτους που ηρθαν σαν θεατες και ελπιζω να περασατε τουλαχιστον ομορφα.
     
  10. Babylon

    Babylon Regular Member

    Δεν έχω πάει στα τελευταία TG της Αθήνας, αλλά θέλω να κάνω ένα υποκειμενικό σχόλιο για το TG γενικά. Είχα πάει πρώτη φορά χρόνια πριν, όταν δεν ήξερα καν τι σημαίνει βδσμ σε ένα TG στο Λονδίνο και είχα εντυπωσιαστεί. Αργότερα πήγα στης Αθήνας δύο χρόνια πριν (νομίζω) και ξενέρωσα, γιατί μου φάνηκε φτωχός συγγενής του TG του Λονδίνου.

    Πέρισυ ξαναπήγα σε TG στο Λονδίνο. Γνωρίζοντας πλέον περί βδσμ και έχοντας πάει και σε άλλα bdsm events εκτός TG, το TG του Λονδίνου αυτή τη φορά μου φάνηκε mainstream και λίγο πολύ καρναβάλι. Τι εννοώ με αυτό. Εννοώ πως είχε shows όλο φρου φρου και αρώματα, γκόμενες με δερμάτινα να κάνουν διάφορα που ελάχιστα θύμιζαν πραγματικά φετίχ και τυπάκια να χορεύουν. Φυσικά το dungeon του TG συνέχιζε να μην έχει καμμία σχέση με αυτά της Αθήνας, δηλαδή εκεί ο κόσμος έκανε πράματα και τηρούσε το dress code. Παρ'όλα αυτά, με αφήνουν αδιάφορη τα καρναβάλια και το TG πλέον δεν είναι my piece of cake. Και πάλι, είναι υποκειμενικό, ο καθένας ψάχνει διαφορετικά πράγματα.
     
  11. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Η σύγκριση με το εξωτερικό είναι πλέον κλασσική... Φυσικά και σε άλλα κράτη τα events είναι πιο έντονα.
    Σημασία έχει ότι κάποιοι διοργανώνουν και κάτι στην Ελλάδα. Και όποιος νομίζει ότι μπορεί να διοργανώσει κάτι καλύτερο εδώ, δε νομίζω να τον εμποδίζει κανείς....
     
  12. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    "Φυσικά" γιατί; και, κυρίως, "πως";

    . Το περίφημο "για ελληνικό καλό είναι" που λέγαμε επί τιμημένης εποχής του κουλτουριάρικου σινεμά των '80ς; Δε βλέπω πως μπορεί να στέκει σαν επιχείρημα για την ποιότητα μιας διοργάνωσης πάντως.


    Αν κάποιο απ' αυτά είναι στο φόρουμ και θα ήθελε να επιχειρηματολογήσει, πραγματικά έχω περιέργεια να ακούσω τι θα πεί.
    Apollyon, δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τα νούμερα εισητηρίων σου, ωστόσο δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω και τα μάτια μου. βέβαια φύγαμε κατα τις τρείς, αλλά πάλι άμφιβάλω αν μετά έγινε η κάθοδος των μυρίων.
    Πάντως καλά περάσαμε, απλά...ερήμην του event   Kαι δεν τα λέω αυτά για να μειώσω ούτε την προσπάθεια ούτε τους διοργανωτές, προφανώς όλοι θα θέλαμε το καλύτερο για το συγκεκριμένο event κι ελπίζουμε ότι θα δεί (και θα δούμε) καλύτερες μέρες.