Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος panic, στις 12 Φεβρουαρίου 2010.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN


    Παρότι είναι βεβαίως εξαιρετικά απίθανο το να συμπεριλαμβάνομαι εγώ μεταξύ των "αγαπητών", ήμουν εκεί χωρίς -φυσικά- ν' ακολουθήσω κανένα dress code, πλην του προσωπικού μου... Σε τί ακριβώς να επιχειρηματολογήσω, σχετικά;

     
  2. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    To πρώτο σκέλος της προτασής σου όντως μάλλον σε βγάζει εκτός των καλούμενων να τοποθετηθούν επί του θέματος, και δικαιολογούν απολύτως την τελική σου ερώτηση.
    Αν θέλεις όμως, μοιράσου τον προβληματισμό μου που έχει πάνω κάτω ως εξής:

    Υποτίθεται ότι η είσοδος στον πάνω χώρο των "αδύτων" δεν ήταν ελεύθερη, αλλά επιτρεπτή βάσει dress code, όσο φλού κι αν ακούγεται αυτό (σε TG του εξωτερικού που ανέφερε η Babylon αυτό περιγράφεται με λεπτομέρειες, οι οποίες ωστόσο απλώνονται σε αρκετά μεγάλη γκάμα ώστε να μπορείς να βρείς κάτι που να σε εκφράζει).
    Αν αυτό δεν υπήρχε λόγος ή σκοπός να τηρηθεί, γιατί τέθηκε to begin with? Αν τελικά η πρόσβαση μπορούσε ή έπρεπε να είναι ελεύθερη σε άπαν ενδιαφερόμενο, τι, γιατί και πώς ξεχώριζε τον πάνω χώρο απ'τον κάτω;
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN


    Αυτό που ξεχώριζε τον πάνω χώρο από τον κάτω, όπως ξέρεις, ήταν το βραχιολάκι... Όσο γιά το dress code, εάν ξανακοιτάξεις τα 3 ποστς στα οποία άνθρωποι σχετικοί με τη διοργάνωση κάνουν λόγο γιά την πρόσβαση στο dungeon (1, 12 & 14), θα δεις ότι κυριαρχεί το βραχιολάκι. Το dress code αναφέρεται μόνο σε ένα από τα τρία αυτά ποστς ως απαραίτητο, ενώ στο άλλο αναφέρεται διαζευκτικά και στο τρίτο καθόλου...

    Το γιατί τέθηκε εξ αρχής (παρότι πιστεύω πως ήταν προαποφασισμένο το ότι δεν θα ετηρείτο), δεν είναι σαφές; Υποτίθεται πως μιλάμε γιά ένα fetish show... Γιατί δεν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση να τηρηθεί; Προφανώς επειδή εμείς οι προσκείμενοι στο bdsm (και παρεπιδημούντες εν πολλοίς σ' αυτό εδώ το φόρουμ) είμαστε βασικοί αιμοδότες τέτοιων events. Και καλώς ή κακώς, στην πλειοψηφία μας, έχει αποδειχθεί πως δεν ακολουθούμε dress codes. Ποιός όμως αναλαμβάνει το κόστος να μας αποκλείσει; Κανείς, υποθέτω, εάν θέλει να εξασφαλίσει πως δεν θα μπει μέσα, θα βγάλει κέρδος και δεν θα δυσαρεστήσει μιά σειρά ανθρώπων, που τους θέλει φυσικά, ως return customers... Απλά μου φαίνονται όλ' αυτά, λογικά κι αναμενόμενα. Προς τί οι απορίες;

     
    Last edited: 23 Μαρτίου 2010
  4. panic

    panic Regular Member

    Ωχ, ωχ, ο Γεώργιος άρχισε...
    Πάλι καλά που δεν ήρθες ρε Γιώργη γιατί μετά θα μας τρέλαινες με την γκρίνια σου για τις κάμερες και τα κινητά...

    χαχαχαχα

    Βρήκα ευκαιρία να σε πειράξω, καιρό έχουμε να τσακωθούμε 

    Κρίμα όμως που δεν ήρθες, έχασες Λόλα που έκανε κάτι που θα σου άρεσε πολύ. Και γενικά θα περνούσες καλά αν ερχόσουν γιατί το κυριότερο είναι η παρέα.
     
  5. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Yπέροχα. Το οποίο βραχιολάκι το 'δικαιούτω" ποιός, και με ποιά κριτήρια; Ο τύπος στην είσοδο πάντως μου έδωσε την απάντηση που προείπα. Κατανοώ βέβαια ότι μάλλον δεν είχε διαβάσει τα πόστς 1, 12 & 14.
    Για το δεύτερο σκέλος της απάντησής σου δεν αμφιβάλω καθόλου πως έτσι έχουν τα πράγματα, και η γνώμη μου βέβαια είναι ότι αυτή η νοοτροπία δε βοηθάει ακριβώς μια τέτοια διοργάνωση να "μη μπεί μέσα", αλλά αντίθετα συμβάλει στη φθορά και την παρακμή της. Να εξηγήσω το γιατί όπως το καταλαβαίνω εγώ, ο ημιάσχετος: ένα τέτοιο event, υπό νορμάλ συνθήκες θα έπρεπε να ποντάρει σε ένα ευρύτερο κοινό απο αυτό των "μυημένων", αλλιώς δε χρειάζεται να γίνεται σε πασπαρτού χωρους όπως το Gagarin, ούτε να διαφημίζεται στα μέσα, εφοσον μια ανάρτηση στο παρον φόρουμ θα γλύτωνε χρόνο και λεφτά. Αν λοιπόν προσαρμόζεται στα χούγια των "μεταξύ μας μεταξά", η πορεία του θα είναι φθίνουσα για τον απλό λόγο ότι όπως έχω παρατηρησει, σε εύλογο χρόνο οι μισοί εδώ μέσα δε μιλιούνται με τους άλλους μισούς, ενώ ενα ουκ ευκαταφρόνητο ποσοστό ευχαρίστως θα έστριβε το λαρύγγι ενός άλλου ουκ ευκαταφρόνητου ποσοστού. Με αρκετούς λοιπον απο τους στάνταρ ενδιαφερόμενους σε απόσταση ασφαλείας και απο τους πιθανώς ενδιαφερόμενους σε απόσταση αμηχανίας για το τι ακριβώς πήγαν να δούν και να κάνουν, έχουμε μια πιθανή εξήγηση της φθοράς του εγχώριου ΤG.


    ... η οποία βέβαια, πιθανό να είναι μόνο δική μου ιδέα, οπότε θα ήθελα να ακούσω κι άλλες γνώμες.
     
  6. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    το έμαθα και πάω να σκάσω. αλλά δυστυχώς μια "ίωση" της τελευταίας στιγμής (άτιμο κλιματιστικό) με κράτησε μέσα.
    σίγουρα θα έβλεπα πάλι γνωστά και αγαπητά πρόσωπα αφού τελικά εμείς οι "ίδιοι και οι ίδιοι" δεν είμαστε ποτέ απόντες αλλά...........
    Πάνικ κάτι πήρε το μάτι μου για το κλαμπ 4 στο γκαζι. στο βδσμ σόου θα είναι η ομάδα άψολουτ. δεν διάβασα κάτι σχετικό εδώ.
    27 και 28/3 έλεγε.
    ξέρεις κάτι σχετικά με αυτό?
     
  7. spectrum

    spectrum Regular Member

  8. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

  9. panic

    panic Regular Member

    Είναι το Σάββατο 27, στο κλαμπ 4. Έχει Sinners in Heaven. Αν έκανες καμιά βόλτα από το site μου θα το είχες δει.Σου δίνω κίτρινη κάρτα. Στις τριεις κίτρινες χάνεις ένα αγώνα (κόκκινη δεν βγάζω)χαχαχα

    πάρε κ το λινκ για να ενημερωθείς ipanic.gr: Sinners In Heaven @ Tessera
     
  10. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    πλέον το λινκ σου είναι στα φαβοριτς μου και δεν υπάρχει να μην ενημερώνομαι για κάθε τι. μα ρε Πάνικ πάρε ένα τηλ κι εσύ να μην χάσω το μοναδικό θέαμα που έχασα. με τα χάπια και τα θερμόμετρα θα ερχόμουν. άλλωστε η Λόλα κάνει κι ένα τέτοιο σώου. χιχιχιιχιχ
    θα σε δω στο 4?
     
  11. panic

    panic Regular Member

    Που να το ήξερα ρε? Κι εγώ εκεί το έμαθα...

    Και τα χάπια έπρεπε να τα έπαιρνες από πριν. Εγώ στο TG πριν δύο χρόνια, πάλι στο Gagarin, είχα πάει καρφί από το νοσοκομείο. Μία που μου πάτησαν ένεση για τον κολικό και μία που έφυγα για το event....Αρρωστάκι τελείως...
     
  12. perverd5

    perverd5 New Member

    Απάντηση: Re: Torture Garden:ΠΟΙΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ?