Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος panic, στις 12 Φεβρουαρίου 2010.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Οχι δεν ημουν ...
     
  2. perverd5

    perverd5 New Member

    Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

     
  3. Erhabi

    Erhabi New Member

    παιδια ηταν πολυ ομορφα ειδα παλιους φιλους γνωρισα αλλους επαιξα διασκεδασα ειδα τα show γελασα ενθουσιαστικα επαθα και κατι αλλο που δεν το λεω .....
    δεν ειχα διαθεση να παω ουτε για να κρινω αλλα ουτε και να κριθω με φιλους ημουν και με νεες συναρπαστικες γνωριμιες ολα κυλησαν ομαλα ευχαριστω τον φιλο μου τον Apollyon για την παρεμβαση για το θεμα με το βραχιολακη λογω ενδυμασιας
    μικρα θεματα υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα ανθρωποι ειμαστε και παντα καλη διαθεση να υπαρχει
     
  4. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Μιας και περασαν οι μερες και ουσιαστικα σχολια δε βλεπω,ας κανω την αρχη...
    Κατ αρχας κεντρικη σκηνη: Το μονο αξιο για χειροκροτημα σωου εγινε απο την ελληνιδα Λολα και τον ολλανδο παρτενερ της βαναντιο.Εντυπωσιακο απο οτι εφερε το TG ηταν το fashion show,αλλα σε ιβεντ πηγα η σε επιδειξη μοδας???:jerkit:Τα αλλα σωου απο αδιαφορα εως απαραδεκτα.
     Και παμε τωρα στον πανω χωρο που εγινε και ιδιαιτερος λογος καθως και αρκετη διαφημιση για το ιδιαιτερο υφος και στυλ του...Προσωπικα το τηρησα το νρτεσκοουντ αν και δεν με ενοχλησαν ιδιαιτερα αυτοι που φοραγαν κουστουμι αλλα περισσοτερο με ενοχλησε καποιοι που φοραγαν βερμουδα και αθλητικα(ναι το ειδαμε κι αυτο στο ελλαντα).Εχω μπει αρκετες φορες σε νταντζεονς αλλα αυτη τη φορα μου εκανε εντυπωση οτι δεν υπηρχαν κανονες..τουλαχιστων οχι σε εμφανες σημειο κολλημενοι!!! 
    Κατα τ αλλα καλα περασαμε...
     
  5. lola zaza

    lola zaza New Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    ωραια περασαμε για αλλη μια φορα, πολη καλο το show του lazlo αλλα το show της lucifire ηταν οτι καλητερο εχω δει ποτε,στο dungeon ειδα μεγαλη προσελευση και πανικο αχαχαχαχ ,εγω ειδα στους τοιχους παντως τους κανονες του dungeon, παντως στο after party τα εσπασα...αντε και του χρονου
     
  6. panic

    panic Regular Member

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Λογικό...  
     
  7. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Επειδή μάλλον δεν το έπιασες την πρώτη φορά, αυτό που έλεγα στο ποστ μου είναι πως γενικά το TG είναι λίγο καρναβάλι για τα γούστα μου και όχι το TG της Ελλάδας συγκεκριμένα.
     
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Δεν θα με εβρισκες περισσοτερο συμφωνο...Η αληθεια ειναι οτι εχει γινει πολυ πιο εμπορικο απο τα πρωτα events αλλα αυτο συμβαινει επειδη αυτο θελει να περασει στο κοινο το TG και προς τα εκει πρεπει να συμβαδισουν ολοι.
    Σας ευχαριστω ολους που ηρθατε και οποιαδηποτε προταση που εχετε για να το κανουμε ακομα καλυτερο ειδικοτερα στον χωρο του Dyngeon θα την εκτιμισω αφανταστα
     
  9. sw

    sw

    1. Θα συμφωνησω μαζι σου.
    2. Oταν λες Event, αναφερεσαι στο TG show που γινεται στο Gagarin (...η οπου αλλου) η στο Event που φιλοξενειται στο χωρο που συνηθιζουμε να το λεμε Dungeon;
    Εμενα τα TG shows (και το πρωτο που ειχε γινει προπερσι στον ιδιο χωρο και το προσφατο)
    με αφησαν αδιαφορο (με εμφανη την "εγκαταλειψη" της προσπαθειας να κρατησουν τα στανταρ τους-μιλαω για τη σκηνη-), συζητωντας με τους περισσοτερους "dress coders" πηρα το ιδιο feedback.
    Θα τοποθετησω, λοιπον, το Event στο χωρο του Dungeon.
    Aυτος ηταν ο μοναδικος λογος που ειχα παει, και ξαναπηγα (ελλειψει ενος BDSM CLUB που θα μπορουσα να ειμαι μονιμο μελος και τακτικος επισκεπτης).
    Και εδω παρατηρησα την αντιστοιχη μειωση ενδιαφεροντος και ιδιαιτερα του ενθουσιασμου που υπηρχε στο πρωτο. Ελειπε η ψυχη. Ελειπε η ενθαρρυνση, η παροτρυνση, η ομαδικοτητα, η αισθηση της αποδοχης, η προτροπη για συμμετοχη, για "παιχνιδι"και τα καταλληλα ατομα που θα μπορουσαν να επηρρεασουν. Κατι που το ειχαν πετυχει με το παραπανω στο πρωτο. Λες και ο κοσμος μετα απο ενα δυο χρονια μπιντιεσεμικης "μυρουδιας" ενηληκιωθηκε , ξερει τι θελει, ειναι ωριμος και χειραφετημενος
    και μπορει να εκφραστει και να εκτεθει ανετα και να προσφερει στους "μεταμφιεσμενους " dress coders" σε "ευυποληπτους" " next doorers" το "Θεαμα" που εδειχναν να προσμενουν. Κατανοω οσους θεωρουν το κουστουμι σαν dress code και μπορω να το δεχθω, αν η συμπεριφορα και η σταση τους, το καθιστα σαν τετοιο. Το προβλημα ειναι στους "επιφορτισμενους της υπηρεσιας του face control" (...κατι που δεν θα ηταν προβλημα σε ενα BDSM CLUB)

    Εαν μαλιστα συνυπολογισεις και αυτα τα δυο "μη ευκαταφρονητα ποσοστα" μπορεις να αισθανθεις ακομα πιο αβολα...

    Ενας επισης σημαντικος παραγοντας για την υποτονικη διαθεση του κοσμου στο Dungeon και την ελλειψη ενθουσιασμου, ειναι η επαναληψη. Τα ιδια Παντελακη μου, τα ιδια Παντελη μου.

    3. That 's life

    Φιλικα

    Γι ργος
     
  10. panic

    panic Regular Member

    Κατά καιρούς έχουν γίνει πολλές συζητήσεις για το dress code.
    Δεν θα εκφέρω άποψη αλλά θα θέσω μερικές ερωτήσιες ερώτηση:

    Ποιός έχει πάει σε γάμο, βαφτίσια, ρεβεγιό ή ανάλογο κοσμικό event με τζιν και αθλητικό παπούτσι;

    Ποιός σκάει σε κλαμπ ή μπουζούκια ντυμένος όπως πάει για καφέ ένα Κυριακάτικο μεσημέρι;

    Οταν εναρμονίζεις το ντύσιμο σου με το μέρος που πας (ας είναι και βανίλα) πάλι dress code είναι. Και όταν υπάρχει η ελάστικότητα (και Σολομώντια λύση) των μαύρων ρούχων.............. anyway.

    Σχετικά με το πάρτυ, ήταν κρίμα να υπάρχει τόσο μικρή προσέλευση. Μακάρι να είναι συγκυρία.
    Πάντως τα σόου των ξένων, με εξαίρεση την Lucifire, μου φάνηκαν αδιάφορα.

    Το δε όργιο των φωτογραφιών μου χτύπησε άσχημα. Όποιος ήθελε τράβαγε ανενόχλητος (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).

    Όσο για την αναλογία αντρών γυναικών στην χειρότερη ήταν 60-40 που είναι ένα εξαιρετικό ποσοστό. Εκτός και κάποιος ειναι ικανοποιημένος μόνο όταν ειναι 30-70 με τις 65 να ειναι και Θεές.
     
  11. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Code:
    
    
     
  12. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Αγαπητε, μπορω να σε δεχθω (μιλαω υποκειμενικα), ακριβως οπως θελεις εσυ να σε δεχθω! (...αν εισαι βδσμ τυπος).
    Αλλα θελω να μου κανεις τη χαρη να με δεχθεις και εσυ οπως ακριβως θελω να ειμαι και να φαινομαι (σε ΕΙΔΙΚΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΟ), χωρις να με κρινεις η να με χλευαζεις για την εμφανιση που επιλεγω για να προβαλλω την ιδιαιτεροτητα μου (σε ΕΙΔΙΚΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟ ΧΩΡΟ επαναλαμβανω).
    Αν δεν μπορεις στοιχειωδως να δεχθεις την διαφορετικη ιδιαιτεροτητα του αλλου μεσα στο χωρο που ονομαζουμε BDSM και πολυ περισσοτερο την διαφορετικη προσεγκιση στην ιδια (η παραπλησια) ιδιαιτεροτητα, τοτε ουτε σαν "επισκεπτης απο περιεργεια" δεν πρεπει να εμφανιζεσαι!

    Η αποψη σου πως εμεις ΟΙ ΑΛΛΟΙ βδσμ ΤΥΠΟΙ ειμαστε καρναβαλι ειναι επιεικως απαραδεκτη! Με κανει να θελω να προστατευθω απο την κριτικη σου διαθεση και θα ηθελα ακομη και εαν εμφανιζοσουν να ξερω ποιος εισαι για να μπορω να προφυλαχθω αποτελεσματικα.

    Αληθεια εσυ καρναβαλος ενοιωθες στο γαμο που πηγες με τα σπορτεξ σου και τα τζιν σου, αναμεσα στους υπολοιπους κουστουμαρισμενους, η μηπως η νυφη και ο γαμπρος σας ειχαν επιβαλλει το συγκεκριμενο dress code στη συγκεκριμενη τελετη...;
    Θα ηταν χαρα μου να διαβασω μια αναγνωριση του λαθος τροπου εκφρασης σου, σε καποιο ποστ σου πιο κατω.

    Αυτο που ονομαζουμε dress code, δεν αφορα το look μονο, αλλα αυτο που υποδηλωνει η προσωπικοτητα καποιου που αποδεχεται να ΠΕΙΘΑΡΧΙΣΕΙ στον εναρμονισμο του με καποιο ενδεδειγμενο look, οποτε με κανει να τον νοιωθω ομοιοφρονα. Χωρις να τον γνωριζω εμπιστευομαι την διαθεση του να εκτεθει οπως και εγω. Μου δινει την ευκαιρια να επικοινωνησεω μαζι του με μη λεκτικο τροπο (σε πρωτη φαση τουλαχιστον).

    Ανεφερα πιο πανω πως θα μπορουσα να δεχθω το ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ (μονο το κουστουμι οχι τα καζουαλ η τα μαυρα απλα ρουχα!!!) αν αυτο θα μπορουσε να υποστηριχθει απο την προσωπικοτητα καποιου, που σημαιναι πως θα πρεπει να τον γνωριζω ηδη. Σε μεγαλες συγκεντρωσεις δεν ειναι δυνατον να γνωριζω τον καθε συμμετεχοντα (τοτε δεν θα ηταν μεγαλες).

    Το dress code γι αυτους τους λογους ειναι λοιπον απαραιτητο! Σιγουρα δεν ειναι πανακεια, αλλα ειναι ενα δειγμα της προθεσης, ειδικα σε αυτου του ειδους τις συναντησεις.
    Αν ειχαμε ενα ΒDSM CLUB (και οι κανονες του το προεβλεπαν), δεν θα με ενοχλουσε καθολου να ερχοσουν και με μαγιο και αντηλιακο... Θα ειχαμε εξεταστει κατα την εγγραφη μας σ' αυτο!

    Θα συμφωνησω πως καποιος μπορει να συγκρουεται με την εμπορευματοποιημενη πλευρα του θεματος , μια και καποια πιθανα (μικρα η μεγαλα) εξοδα θα απαιτηθουν, για να αποκτησει κανεις ενα (υποτυπωδες η συνθετο) outfit, αλλα τα αντιστοιχα δεν θα δαπανησει κανεις και για το outfit μιας αλλης κοινωνικης εκδηλωσης;

    Θα μου πεις τι γινεται με καποιον που μολις ανακαλυψε το χωρο και θελει να κανει την πρωτη του αναγνωριστικη εμφανιση;
    Αυτος κατ αρχας, δεν πρεπει να δηλωνει "βδσμ τυπος" και κατοπιν, θα βρεθει λυση, καλης πιστης και θελησης!

    Και μας εμεινε αυτος που δεν εχει εμπιστοσυνη στη φαντασια η το γουστο του σχετικα με την επιλλογη του outfit, που θα ταιριαζε στην ιδιαιτεροτητα του. Υπαρχουν τοσοι αλλοι που τους πλεοναζει! Ας συμβουλευθει.

    Φιλικα:nod:
    Γι ργος.