Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος panic, στις 12 Φεβρουαρίου 2010.

  1. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Γιώργο πήρες φόρα και είπες πολλά νομίζω
    Εγώ δεν σε χλευάζω που θα ντυθείς
    Εσύ πάλι ποιος είσαι που θα με υποχρεώσεις να ντυθώ ?
    Και ποιος επίσης είναι αυτός που θα ορίσει ότι ένας βδσμ τύπος ντύνετε κάπως συγκεκριμένα , μήπως η διεθνής βιομηχανία πορνό ? η όλα αυτά που μας έχουν πλασάρει ?
    Αυτά στα λέω γιατί εγώ προσωπικά σαν καρναβάλι θα ένιωθα , γι αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν έχει κανείς το δικαίωμα να με βάλει με το ζόρι να ντυθώ
    Εσύ κάνε ότι θες , και όποιος άλλος θέλει
    Προσωπικά ούτε κουστούμι έχω για τέτοια ούτε και πρόκριτε να πάρω ποτέ
    Γιατί και να πάρω δεν θα το φορέσω ποτέ , μιας και δεν μ αρέσει
    Λες να το πάρω μόνο και μόνο για να έρθω σε καμία συγκέντρωση ?
     
  2. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    το θέμα είναι πάναπλο. ένα κολλάρο ορ κάτι θα έπρεπε να το έχει ο καθένας για να μπει στον χώρο εκτός από τα άτομα που έρχονται για να δουν να συζητήσουν και ίσως αποφασίσουν. αλλά και τότε θα πρέπει να συνοδεύονται από κάποιους φίλους τους εντός των τειχών που θα εγγυηθούν για την κόσμια και χρηστή παρουσία τους στον χώρο.
     
  3. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Ωραία λοιπόν , τότε δεν μιλάμε για dress code
    Να πάρω ένα κολάρο στο χέρι όμως, γιατί δεν είμαι υπο για να το φορέσω και ένα μαστίγιο και να έρθω
    Θα με δεχτούν Γιώργο ?
    Όχι σε λέω εγώ σίγουρα
    Άρα προσπαθούν να με αναγκάσουν , και αυτό δεν το δέχομαι από κανέναν
     
  4. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Πότε θα κατανοήσετε πως το BDSM δεν έχει σχέση με τις εκάστοτε μόδες;
     
  5. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    γιατί δεν έχει SadalMelik μου? εδώ μας επιβάλουν και μουσική βδσμ. ήμαρτον.
    συμφωνώ ότι δεν έχει για να μην παρεξηγηθώ.
    αλλά όσο για το ντρες κόουντ κάτι πρέπει να γίνει. έχουμε δει πολλές φορές να υπάρχουν ασχετοάσχετοι στον χώρο μας (χώρο με την έννοια του που γίνονται τα σώους) και να γελάνε και ασχημονούν με την πάρτη μας.
    θα πρέπει οι ντορμαν να είναι δικοί μας και όχι του καταστήματος που αφήνουν τον κάθε ένα να μπαίνει γιατί το ταληράκι ή το δεκάρικο το έχουν ανάγκη. στο κάτω κάτω χωρίς εμάς και τις ιδέες μας και την παρουσία μας δεν θα έκαναν τίποτα οι μαγαζάτορες.
    Ντάνο θα σε άφηναν. Η επιβολή έχει να κάνει απλά και μόνο για να μήν γίνονται ασχήμιες ή σωστότερα για να γίνονται λιγότερες.
    ναι ένα μαστίγιο θα ήταν αρκετό.
     
  6. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Για της φωτογραφίες που έχεις πει τόσες φορές δεν έχει γίνει τίποτε
    Εκεί είναι που σας κάνουν , και με κάνουν καρναβάλι
    Δεν είδα ποτέ τον sw και οποιονδήποτε άλλον να θέλει να προστατευτεί
    Τώρα όμως από μένα τον επικίνδυνο θέλει
    Ασφαλώς και το βδσμ δεν υπόκειται σε καμία μόδα
    Φαντάσου να αποφάσιζα να κάνω 800 χιλιόμετρα πήγαινε έλα και να με λεγαν δεν μπαίνεις
    Τι θα έπρεπε να κάνω εγώ μετά ? να μπω με το αμάξι μέσα ?
    Αυτά πρέπει να τα κατανοήσουν όλοι
    Εκτός βεβαια αν κάποιος έχει sex shop , οπότε καλά θα κάνει να τα υποστηρίζει κιόλας
     
  7. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά Γιώργο. Αν δεν θέλετε να σας χλευάζουν τότε να προσέχετε που συχνάζετε. Είναι απλό. Δεν είναι λύση ούτε η πόρτα ούτε τίποτα. Τι κόσμος περιμένεις να σου έρθει σε ένα event που διαφημίζετε από μια αφίσα που έχει μια ημίγυμνη;
     
  8. Dark_passion

    Dark_passion Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Εφόσον στο νήμα αυτό συζητιούνται κάποια γενικότερα θέματα που αφορούν τις εκδηλώσεις οι οποίες έχουν σχέση με το χώρο μας, θα ήθελα να θυμίσω ότι ο "κώδικας ένδυσης" (dress code, επί το ελληνικότερον) δεν είναι το νούμερο ένα ζήτημα. Υπάρχουν άλλα, σημαντικότερα θέματα που αφορούν τους πιο στοιχειώδεις κανόνες του BDSM -την ΑΣΦΑΛΕΙΑ, τη ΛΟΓΙΚΗ και τη ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ.

    Εδώ θα ήθελα να πω δυο λόγια που θίγουν το ζήτημα της συναίνεσης, με αφορμή ορισμένα πρόσφατα περιστατικά:

    - Είναι απαράδεκτο να διακόπτει κάποιος δύο ανθρώπους την ώρα που παίζουν. Όταν ένα τρίτος προσπαθεί να μπει με το έτσι θέλω στο παιχνίδι, γίνεται από αγενής έως ενοχλητικός. Το ίδιο ισχύει και όταν ο τρίτος παρεμβαίνει επειδή... του ήρθε η φαεινή ιδέα να ζητήσει κάτι για την πάρτη του!

    - Όταν κάποιος θέλει να κάνει ανταλλαγή υποτακτικών, οφείλει να το διευκρινίσει εξαρχής, ώστε να εξασφαλιστεί η ελεύθερη συναίνεση όλων των συμμετεχόντων/συμμετεχουσών. Εκβιασμοί του τύπου "εγώ στο προηγούμενο πάρτυ σε άφησα να παίξεις με τη δική μου υποτακτική, τώρα έχεις υποχρέωση να μου παραχωρήσεις τη δική σου" δεν χωράνε. Σε απλά ελληνικά: κανένα άτομο δεν υποχρεωμένο να παίξει με κανένα άλλο, για κανένα λόγο!

    Κατά τα άλλα, η βραδιά στο Gagarin δεν ήταν άσχημη, σίγουρα όμως θα μπορούσε να είναι και πολύ καλύτερη. Θα χαρούμε να σας δούμε σε μια επόμενη συνάντηση!  
     
  9. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Ντάνο γιατί να μην μπείς ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που κολλάς. αν έχεις κάτι μαζί σου ή είσαι ντυμένος με κάτι ανάλογο μπαίνεις παντού μέχρι τώρα. και είναι λάθος για μένα. οκ βάλε κοστούμι βάλε βερμούδα βάλε μια φούστα χαβανέζικη αλλά θα φέρεις κάτι μαζί σου που θα σε κάνει να δηλώνεις ότι είσαι της κοινότητας. δεν πάει άλλο με τους άσχετους. συμφωνώ για τις φωτό. πρώτος το έθιξα και έγινα και κακός. καλά το είπε ο Πάνικ. ευτυχώς που δεν ήμουν εκεί.
    Θόδωρε τι περίμενες να διαφημίσει το ιβέντ αυτό? ημίγυμνη θα ήταν. τι θα ήταν ντυμένη καλόγρια? τι να προσέχω άλλωστε που πάω? (γενικά μιλάω πάμε δηλαδή) ή στο τέξας ή στο δεύτερο δέρμα ή στο γκαγκάριν ή στο στελλε. γίνεται κάτι άλλο κάπου αλλού και δεν το ξέρουμε?
    Λίζα μου πολύ καλό αυτό με το ελληνιστί κώδικα ένδυσης. άψογη.
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Οσον αφορα τον χωρο φωτογραφιες επιτρεπονταν μονο στο κατω μερος του ebent και οχι στο Dungeon.Συγνωμη αλλα δεν θα παρεμβω στο advertising αλλων συμμετεχοντων.Εκει που θα παρεμβω ειναι στον κωδικα ενδυσης οπου τουλαχιστον πρεπει να υπαρχει μια ομοιομορφια στον χωρο εστω με απλα μαυρα ρουχα ειδικοτερα σε ατομα που γνωριζω.
    Η βερμουδα και το λαχανι φανελακι με αθλητικα παπουτσια συγνωμη αλλα δεν ειναι ενδυση καν για να πας για καφε οχι για να παραστεις σε Dungeon για αυτο και δεν προκειται να επιτραπει η εισοδος ακομα και αν εχει ερθει απο την Ιαπωνια μονο για το event.
    Η ασφαλεια,η λογικη και η συναινεση πιστευω οτι σε οτι εχουμε αναλαβει υπηρχε στο 100% της αντιληψης μας και χαιρομαι που οταν δεν ειχαμε προσεξει κατι υπηρχαν φιλοι που μας το επισημαναν.
    Ολα τα υπολοιπα τα θεωρω απλα κουβεντα να γινεται.Εδω και τοσες απαντησεις βλεπω σχολια και οχι προτασεις και μπορω να πω οτι με χαλαει αρκετα αυτη η κατασταση.Προτασεις θελουμε για καλυτερευση των συνθηκων,οχι επικρισεις και αρνητισμο.
     
  11. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Εδώ όπως πολύ καλά θα διάβασες η κουβέντα δεν έγινε για απλά μαύρα ρούχα
    Εδώ μιλούσαμε καθαρά για ειδική ενδυμασία
    Στην τελική εγώ δεν δικαιούμαι να μιλάω , αφού μένω μακριά και δεν ήρθα
    Ωστόσο από εσάς τους διοργανωτές θα μπορούσε να υπάρξει μια νύξη για ‘’ απλά μαύρα ρούχα ‘’ ώστε να μην χρειαζόταν να γίνει όλη αυτήν η κουβέντα , και ασφαλώς να ερχόταν και κάποια ακόμα άτομα που δεν ήρθαν λόγο dress code
    Στην ερώτικα δεν φαντάζομαι να έχει τέτοια ?
     
  12. panic

    panic Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Μια χαρά σε κόβω στα μπουζούκια με την σαγιονάρα. Ελπίζω να είχες καθαρίσει την άμμο από το νυχάκι...

    Όσο για το γάμο... μα να βάλεις σακάκι; Το χάλασες. Πάνω που πήγες να το παίξεις επαναστάτης του dress code κατέφυγες στην στη κλασσική Σολομώντια λύση - όπως Σολομώντια λύση είναι στα Ελληνικά fetish parties το μαύρο ντύσιμο.

    Όσο για τα καρναβάλια που λες, οκ, άποψη σου είναι, δεκτή σεβαστή. Όμως δέξου και σεβάσου εκείνους που θεώρησαν καρναβάλι ένα τύπου στα μπουζούκια με μαγιό.