Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος panic, στις 12 Φεβρουαρίου 2010.

  1. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Δεν θα απαντήσω ξανά για τα αυτονόητα
    Διάβασε της απαντήσεις που έδωσα
    Αν σε κάνουν καλώς , αν όχι απορριψέτες
    Θα διαπιστώσεις όμως ότι και σέβομαι και δέχομαι
    Αυτό είναι το κακό , ότι οι περισσότεροι μιλούν χωρίς να διαβάσουν
    Εκτός πάλι αν εσύ τα διάβασες όλα και κατάλαβες κάτι άλλο
    Αμ σε πω να πάμε στα μπουζούκια παρέα να με πεις όχι μιας και δεν σ αρέσει το ντύσιμο μου
     
  2. Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Υπήρξε. Οι διοργανωτές το έργαψαν παντού ακόμα και στε φυλλάδια και δελτίοα τύπου.  

    Anyway, το dress code είναι πρώτα σεβασμός του χώρου, είτε πρόκειται για ένα bdsm event είτε για βανίλα.

    PS
    Τι κρίμα που δεν γέμισε το Gagarin με ροζ και φούξια ρούχα με λαχανί ελεφαντάκια και κίτρινα ιπποποταμάκια... Πολύ γλυκο θα ήταν...

    ps2
    Danos, H προηγούμενη απάντηση μου αφορούσε συγκεκριμένα λόγια σου και όχι ολόληκληρη την φιλοσοφία σου
     
  3. lizard

    lizard Regular Member

    οταν κανω party και δεν θελω ασχετους να ερθουν, φταχνω μια λιστα με ολα τα ονοματα των καλεσμενων κι ο καθενας μπαινει λεγοντας το ονομα του. επιτρεπω να φερουν εναν με 2 φιλους. δεν μπορει να γινει κατι τετοιο και στα bdsm events? τα ατομα που ερχονται δεν ειναι απο το forum η τουλαχιστον ερχονται γιατι ξερουν καποιον απο το forum? ας υπαρχει μια λιστα με ολα τα nicknames του forum και το dress code να ειναι προαιρετικο. θα δουλευε αυτο?
     
  4. Emma

    Emma Contributor

    Tα συγκεκριμένα events δεν έχουν καμία σχέση με το forum. Aς ξεκαθαριστεί πρώτα αυτό.
    Ακόμη και όταν γίνονται munches, πάλι δεν έχουν σχέση με το forum. Είναι απλά συγκεντρώσεις μελών, οργανωμένες απ' τα ίδια τα μέλη. Το forum δεν φέρει καμία ευθύνη και δεν έχει καμία ανάμειξη, ως σελίδα.
    Παρέχεται, απλά, εδώ ένας χώρος για την ανακοίνωσή τους.


    Πέρα απ' αυτό, δεν θα ήθελα να χρειαστεί να κλειδωθεί το νήμα. Είναι στο χέρι σας. Αν συνεχιστεί η συζήτηση, όπως στα τελευταία ποστς, δυστυχώς δεν θα έχουμε άλλη επιλογή.
    Κάθε φορά τα ίδια βρε παιδιά. Δεν βαρεθήκατε;  
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN



    Αυτό που εγώ αποκομίζω από την περί dress code κουβέντα, αγαπητοί μου, είναι το ότι πολύ κακώς έπραξα που ήρθα στο event. Και φυσικά δεν πρόκειται να ξανακάνω ανάλογο λάθος και να ξαναβρεθώ σε κανένα παρόμοιο event, ή σε οποιοδήποτε άλλο, στο οποίο θα μάθω τελικώς εκ των υστέρων πως αν και κανείς δεν μου το είπε ούτε στο έμπα, ούτε στο έβγα, ούτε κατά τη διάρκεια, ήμουν τελικά ανεπιθύμητος.

    Οφείλατε όμως να μου το πείτε, είτε πριν έλθω, είτε ακόμη και μόλις μπήκα. Να κάνω μεταβολή, και να φύγω. Θα ήταν προτιμότερο, παρά να "μου τη λέτε" εκ των υστέρων.

    Προσωπικά (αλλά είμαι βέβαιος ότι αυτά που γράφω δεν είναι μόνο προσωπικά, είναι δεδομένο ότι πολλοί άνθρωποι στο χώρο μας βλέπουν τα πράγματα όπως ακριβώς εγώ) δεν πρόκειται να φορέσω ποτέ latex, vinyl, leather ή οτιδήποτε σχετικό, ούτε ν' ανέβω στο πατάρι να ανασύρω το τζάκετ και τα άρβυλα που φόραγα όταν ήμουνα φαντάρος, γιά να το παίξω "μιλιταίρ". Από την άλλη πλευρά, καθόλου δεν ενοχλούμαι όταν κάποιοι γύρω μου φορούν τα latex, vinyl, leather και militaire, εφ' όσον έτσι νοιώθουν κι εκφράζονται καλύτερα. Αντιλαμβάνομαι όμως, ότι ενοχλούνται εκείνοι. Ότι αισθάνονται απειλημένοι από το δικό μου mainstream ντύσιμο, ή τουλάχιστον, πως ξενερώνουν.

    Θα έπρεπε να το έχουν κάνει απόλυτα σαφές, νωρίτερα. Γιά να ξέρουμε όσοι παρευρεθήκαμε στο εν λόγω event ή θα σκεφτόμασταν ίσως να βρεθούμε σε κάποιο επόμενο ντυμένοι όπως εμείς νοιώθουμε κι εκφραζόμαστε καλύτερα, να μην το κάνουμε. Είναι πολύ προτιμότερο, παρά να μαθαίνουμε κατόπιν εορτής πως γίναμε ενοχλητικοί...

     
  6. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Αυτοί οι 2 φίλοι είναι νομίζω που κάνουν τη ζημία συνήθως
    Δεν παίρνω και όρκο βέβαια , απλώς έχω αυτήν την εντύπωση
    Εγώ αν έκανα πάρτυ για εσένα προσωπικά θα έβαζα υποχρεωτικό dress code
    Στολή μαρουδίτσας και κεραίουλες και ραβδάκι στο χέρι 

    Πάντως την βρίσκω σωστή την πρόταση σου να μπαίνουν μέσα με ονόματα , έτσι αποκλείονται οι άσχετοι 
     
  7. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    τι ειναι η μαρουδιτσα ??
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    ο σκοπος αυτων των events δεν ειναι να μαζευονται τα ατομα απο το ταδε site/forum αλλα οσοι πιο πολλα ατομα γινεται. αν ητανε θα διαφημιζονταν στο φορουμ (να μια προταση Apollyon μιας και σου αρεσουν οι προτασεις) και σε σχετικα sex/fetish stores και οχι με τοιχοκολλημενες αφισες σε ολη την Αθηνα.

    Οκ το dress code το καταλαβαινω, η μουσικη electro gothic κτλ γιατί πάει να συνδεθει με την ερωτική εκφραση ?

    Δηλαδή δεν μπορεί να καυλώνεις με μαστίγια και να ακούς house, techno, rock , εντεχνο, η λαικά ??

    Apollyon η προταση μου είναι η εξης. Στο επομενο event το οποιο θα έχει είσοδο, και στο οποιο θα είσαι στην οργανωτική ομάδα θα το διαφημίσεις επισημα μεσω του site , θα έχεις banners σαν αυτά που βλεπεις πάνω πανω, θα σταλεί ενημερωτικο εμαιλ σε ολους, και αντι το νημα για το event να εχει μονο 1000 views (πριν το event) θα φροντισουμε να εχει 5 πλασια, θα εχεις και καλυτερη και ποιοτικοτερη προσευλευση , και το πιο σημαντικο θα εχεις (επιτελους) στηριξει και για μια φορα το σιτε, που εδω και κατι χρονια σε στηριζει σε οτι συμμετεχεις..
     
  9. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Η πασχαλίτσα , αυτό το μισό στρόγγυλο ζουζουνάκι που είναι κόκκινο με μαύρες βούλες από πάνω 
     
  10. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    συμφωνω με οσα λεει ο Konstandinos.



     
  11. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Σε αυτους που ενδιαφερθηκαν και θελανε να ερθουν φυσικα και ενημερωθηκαν οτι αρκουσε αυτο το ντυσιμο.Δεν ειδα καποια τετοια ερωτηση πριν το event και για αυτο δεν απαντησα.
    Στην Erotica δεν γνωριζω τι ακριβως θα γινει και να σου πω και την αληθεια δεν με αφορα γιατι μαλλον δεν θα συμμετεχω οποτε θα πρεπει να ρωτησεις τους υπευθυνους που ασχολουνται με εκεινο το event.
     
  12. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Γιατί; Εκεί δεν χρειάζονται Dungeon Master;