Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος panic, στις 12 Φεβρουαρίου 2010.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Δεν εχω συνηθισει να δινω αναφορα για το τι κανω Sadal με συγχωρεις και ειδικοτερα σε ατομα που δεν εχουν σχεση με την διοργανωση αντιστοιχων event  Ειδικοτερα οταν δεν το διοργανωνω εγω και δεν ξερω αν θα εχω ορεξη,διαθεση και χρονο για να συμμετεχω δεν μπορω να προδικασω οτι θα βρισκομαι εκει ουτε το τι θα χρειαστει το καθε event.Γνωριζω μονο για οτι αναλαμβανω εγω να διοργανωσω τι χρειαζομαι ποτε και πως θα λειτουργησει ολο αυτο
     
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    1. Μολις το εκανες αποκαλωντας αυτους που θελουν να ντυθουν συμφωνα με το οποιο dress code, ΚΑΡΝΑΒΑΛΟΥΣ. Αν σου ηταν απλα αδιαφοροι οσοι ακολουθουν το dress code, να το αφηνες ασχολιαστο. Θα ησουν και εσυ το ιδιο αποδεκτος, οπως τοσοι φιλοι (που αποδεδειγμενα σεβονται και ανηκουν στο χωρο του BDSM) και δεν γουσταρουν καθολου να ντυνονται διαφορετικα αλλα ουτε τους ενοχλει ουτε σχολιαζουν το ντυσιμο των αλλων.

    2.Εγω δεν προκειται να υποχρεωσω κανενα να ακολουθησει το οποιοδηποτε dress code. Ελπιζω να το κανουν οι ειδικα επιφορτισμενοι με τη σχετικη αρμοδιοτητα.

    3.Αν ζητας πραγματι απαντηση ξαναδιαβασε το προηγουμενο ποστ μου πιο προσεκτικα. Θα καταλαβεις (αν το επιδιωξεις) κυριως το τι ειναι το dress code (δεν ειναι δα και καμια δυσκολη εννοια!). Δεν χρειαζεται να αισθανεσαι θυμα της βιομηχανιας πορνο η του πλασαρισματος της πιο καλα οργανωμενης fetish fashion business που ακουει στο ονομα Torture Garden και πασχιζεις να διεκδικησεις μια θεση στο χωρο που προβαλλεται αυτο το πλασαρισμα.

    4.Τους αλλους που ντυνονται σαν καρναβαλι τους βλεπεις; Εγω παλι απο την αλλη, θα ενοιωθα πολυ ανετα και θα επιζητουσα να συναναστραφω με ατομα που η φετιχιστικη περιβολη τους σκανδαλιζει το αισθητικο μου κριτηριο, ακομη και αν αυτο θα ηταν ενα καζουαλ ρουχο οποιουδηποτε χρωματος, αρκει να μην με προσεβαλλαν σαν ετεροχρονισμενο καρναβαλιστη! (εκρεμει μια συγνωμη σου εδω).
    Δεν βλεπω να σε υποχρεωνει κανεις να ντυθεις. Μονο αν θελεις να συμμετεχεις σε μια εκδηλωση που οργανωνουν ΑΛΛΟΙ που συμφωνουν και αποδεχονται το dress code και το βαζουν σαν προυποθεση για τη συμμετοχη (κακως για μενα με την ελαστικτητα που παρατηρουμε) , θα επιλεξεις να το ασπαστεις η να μεινεις εκτος. Εισαι εντελως ελευθερος να επιλεξεις. Αν οργανωσεις εσυ καποιο event θα εισαι παλι ελευθερος να ορισεις εσυ τους κανονες. Και επιτελους δεξου την διαφορετικοτητα μεσα στο χωρο που βρισκεσαι. Μην μπερδευεσαι δεν σου ζητησα να ντυθεις, γιατι δεν ειναι εκει η ουσια! Να μην προσβαλλεις εμενα που μου γουσταρει τρελα να ντυνομαι, ταξινομωντας με σαν καρναβαλιστη. Εκει ειναι το λαθος σου. Αυτο το σχολιο σου ΜΟΝΟ! Και αυτη η προθεση-πραξη σου ειναι η ουσια! Τοτε μπορουμε να συνυπαρξουμε αρμονικα η οχι στον ιδιο χωρο.


    Μηπως εχεις γενικοτερα προβλημα με τους κανονες; Γιατι το BDSM ειναι γεματο απο δαυτους! Και επιβαλλεται να τηρουνται!




    Γι ργος


    ΥΓ. : Στο TG show , μπορεις να μπεις, οποιος και αν εισαι, με τον παρα σου. Στο Dungeon ομως, για να μπεις πρεπει να να μπορεις να προσαρμοζεσαι στους κανονες της ομαδας και μπορεις να τους να τηρεις.
     
    Last edited: 29 Μαρτίου 2010
  3. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Νομίζω ότι αρκετά μίλησα για το θέμα
    Δεν έχω να πω κάτι άλλο , οι απαντήσεις μου είναι εδώ
    Θες της δέχεσαι , θες δεν της δέχεσαι
    Έχεις κάθε δικαίωμα επίσης να της ερμηνεύσεις όπως θες
    Παρεμπιπτόντως δεν είδα τα άλλα μέλη του φόρουμ να το είδαν όπως εσύ
    Απ ότι θα διαβάσεις κυρίως το είδαν έτσι όπως το είπα
    Δεν σε είπα καρνάβαλο , ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλο για να ζητήσω συγγνώμη
    Αυτά
    Αρκετά το κουράσαμε
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Για να διορθωσω τις αυθαιρετες υποθεσεις :Δεν κινδυνεψα ποτε απο καμια φωτογραφια!
    Αντιθετα ενοχληθηκα απο ενοχοποιημενες κριτικες, και προσβλητικα σχολια. Αν προερχονται απο σενα, ναι θελω! (δεν ειναι προσωπικο , γιατι δεν σε ξερω! Αλλα οταν δημοσιευεται σε ποστ κατι που με θιγει το καυτηριαζω. Ειναι θεμα αρχης).

    ...Και για τον τελευταιο υπαινιγμο, ο,τι εχω ποτε φορεσει, ειναι προιον αποκλειστικα της φαντασιας μου, που οι ικανοτητες που μου προσφερουν τα χερια μου και η πολυτεχνικες μου δεξιοτητες μετατρεπουν σε απολυτα δικες μου δημιουργιες, αφορουν καθαρα ερασιτεχνικη απασχοληση και δινουν ικανοποιηση στη συντροφο μου και εμενα.

    Ευχαριστω,


    Γι ργος
     
  5. AlexisD

    AlexisD New Member

    Δυο κουβέντες και από μένα, και ως θεατής και ως ως συμμετέχων του event.

    Δεν έχω διαβάσει παρά ελάχιστους διαλόγους εδώ μέσα, αλλά οφείλω να σταθώ στα παρακάτω:

    1. Το dresscode σε τέτοια events επιβάλλεται. Οι διοργανωτές επιβάλλουν το dresscode που θέλουν αυτοί και θεωρούν κατάλληλο για έναν χώρο που λέγεται dungeon. Από εκεί και πέρα σε όποιον αυτό αρέσει συμμορφώνεται και περνάει, αλλιώς είναι ελεύθερος να διαασκεδάσει στον υπόλοιπο χώρο του Gagarin. Οι τύποι στην είσοδο δεν είναι μπάτσοι, κάποιοι πέρασαν με casual ντύσιμο, κακώς, αλλά ήταν μειοψηφία που αισιοδοξώ να μειώνεται με τον χρόνο.

    2. Οι ξένοι performers ήταν πολύ καλοί, από τα μεγαλύτερα ονόματα ο καθένας στο είδος του. Lazlo, Lucifire, και ειδικά ο μεγάλος Esinem ήταν όλα τα λεφτά. Άνθρωποι χαμηλών τόνων και προσγειωμένοι όλοι τους, με κέρδισαν με την φιλικότητα και την ευγένεια που τους χαρακτήριζε.

    3. Στο dungeon είδα πολλούς φίλους που είχα καιρό να δω. Δεν είδα όμως πολύ μεγάλη play διάθεση. Πάντως από όσο μίλησα, οι περισσότεροι πέρασαν καλά.

    4. To event εν γένει χαρακτηρίστηκε επιτυχημένο εμπορικά, παρά την υπάρχουσα δυσμενή οικονομική κατάσταση.

    5. Έχω σιχαθεί τη μεμψιμοιρία και τη μισαλλοδοξία της κάθε ιντερνετικής bdsm περσόνας.

    Α.
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Αν ήξερα ότι το Torture Garden θα ήταν τσίρκο με φακίρηδες και μάγους... θα έπαιρνα και τον 10χρονο γιο μου μαζί να διασκεδάσει...   Το ποπ κορν και το μαλλί της γριάς έλειπαν για να είναι σωστό τσίρκο... Παιδιά, sorry, αλλά αυτό το πράγμα δεν είχε καμία σχέση με το bdsm πλην ελάχιστων εξαιρέσεων (βλ. Λόλα και έναν ξένο Μάστερ με την μπέμπα... σκλάβα του).

    Σχετικά με το Dungeon: ήταν ένας χώρος πολύ μικρός για παιχνίδι όπου δεν έβρισκες πού να σταθείς και πού να κάτσεις. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Apollyon δεν έλειψαν και τα ευτράπελα. Πολλοί άσχετοι με τον χώρο ανάμεσά μας που έκαναν σαν να έβλεπαν εξωγήινους όταν κάποια δικά μας παιδιά προσπαθούσαν να παίξουν σε ένα χώρο 3x10. Επανειλημμένα σκόνταψαν σε κάτι σιδερικά που ήταν βαλμένα σε λάθος σημείο, πράγμα που τα καθιστούσε πολύ επικίνδυνα για την σωματική ακεραιότητα των παρευρισκομένων. To δε dress code, πολλά λόγια για το τίποτε, τι τα γράφετε, βρε παιδιά, αφού δεν μπορούν να τηρηθούν;

    Anyway, στο επόμενο τσίρκο... που θα γίνει του χρόνου, θα πάρω και τον γιο μου μαζί να δούμε τους φακίρηδες... 
     
    Last edited: 29 Μαρτίου 2010
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Apollyon, έχω την αίσθηση ότι δυσανασχετείς όταν κάποια μέλη του φόρουμ (τα περισσότερα) γράφουν ότι το Torture Garden δεν τους άφησε καλές εντυπώσεις - και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.

    Δεν είπε κανείς για εσένα κάτι, εσύ στο πόστο όπου σε έβαλαν έκανες ό,τι μπορούσες. Δεν είσαι υπεύθυνος για κάτι, ηρέμησε, φίλε. Εμείς, τα μέλη που πήγαμε σ΄ αυτό το τσίρκο..., μιλάμε για τους εμπόρους επαγγελματίες οι οποίοι διοργανώνουν αυτό το πανηγυράκι.

    Ως φίλος, σου συνιστώ να μην στενοχωριέσαι για πράγματα για τα οποία δεν φέρεις εσύ καμία ευθύνη. Εσύ, όπως είπαμε, στον χώρο που σε έβαλαν να επιβλέπεις και μάλιστα χωρίς κανένα οικονομικό κέρδος, απ΄ ό,τι φαντάζομαι, έκανες το κατά δύναμη!

    Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα να έχεις, Κωνσταντίνε, εσύ και όσοι/ες αγαπάς.

    Υγ. Το παιχνίδι που ανάρτησες στο άνωθεν ποστ σου δεν αφιερώνεται γιατί δεν είναι τραγούδι ούτε ποίημα. Νομίζω, φίλε, ότι κάπου τα έχεις μπερδέψει λιγάκι με όλες αυτές τις ευθύνες... που αναλαμβάνεις και μάλιστα χωρίς λόγο.  
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2010
  9. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Εγώ πάλι να διευκρινήσω ότι λατρεύω το τσίρκο, σέβομαι τους επαγγελματίες και γουστάρω πανηγυράκι. Οι όποιες παρατηρήσεις μου είχαν να κάνουν με το ότι δεν ήταν "αρκετά" τέτοιο.  
    Μια κι ο Apollyon ζήτησε συγκεγκριμένες προτάσεις (και καλά κάνει), η πρόταση που θα καταθέσω εγώ δεν είιναι καν πρωτότυπο, ίσα ίσα βγαίνει από το ίδιο το "torture garden' εξωτερικού: το επόμενο, κάντο θεματικό. Αριθμεί ήδη αρκετά χρόνια ώστε να ξέρουν οι πιθανοί ενδιαφερόμενοι τι είναι σε γενικές γραμμές το TG. Του χρονου βάλε θέμα: "Russia House" ας πούμε, αν γίνει στο gagarin. "Ηannibalism" αν γίνει στο "second skin". Καουμόηδες.Roman Catholics.whatever. Δώσε στον κόσμο πάτημα για ένδυση, όσμωση και συνενοχή.
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Torture Garden 2010 - 20 Mαρτίου - στο GAGARIN

    Εχεις λαθος αισθηση.Δεν δυσανασχετησα απλα προτασεις ζητησα.Οτι εγινε εγινε τελος παμε για αλλα.Δεν γινεται να καλυψει ενα event 100% τους παντες.
    Το αν ειμαι υπευθυνος για κατι το γνωριζω εγω και οι διοργανωτες.Το τι φαινεται προς τα εξω και το τι λαμβανει ο καθενας ειναι αλλο θεμα.Οταν λοιπον δεν γνωριζεις πραγματα και καταστασεις καλο θα ειναι να μην υποθετεις οτιδηποτε.Ουτε τι με εβαλαν να κανω ουτε το αν πηρα χρηματα ή το ποσα πηρα.Η διοργανωση ειναι θεμα αλλων ατομων και δεν αφορα το κοινο οι συζητησεις που γινονται αναμεσα στους διοργανωτες και στα παιδια που συμμετεχουν.

    Υ.Γ.
    Επισης για τις ευχες και ανταποδιδω.Το game στο εβαλα για να κανουμε χαβαλε καθως δεν εχω κακες προθεσεις.

     
     
  11. panic

    panic Regular Member