Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden Club Event εν Ελλάδι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 30 Αυγούστου 2005.

  1. Liberanimus

    Liberanimus Guest

    Εχοντας υπαρξει τακτικος επισκεπτης του Torture Garden κατα την διαρκεια των σπουδων μου στην Αγγλια πιστευω οτι πρεπει να ξεκαθαρισουμε ενα δυο πραγματα. Το Torture Garden ειναι κατα βαση fetish αλλα οπως ειναι φυσικο σε ενα τετοιο χωρο ειναι πολυ ευκολο να συναντησει κανεις ανθρωπους που κινουνται γυρω απο το χωρο του ΒDSM. Οι δραστηριοτητες του περα φυσικα απο το club καθ'αυτο επεκετεινονται στην προβολη και στην διοργανωση εvent καλλιτεχνων που προσφερουν ΒDSM show και οχι μονο μεχρι και την δημιουργια σειρας απο fetish ρουχα. Τα διαφορα show ειναι καταπληκτικα και ιδιαιτερα. υπαρχει αυστηρο dress code και η μουσικη κινειται κυριως στα χωραφια της house.

    Αυτο που πρεπει να διευκρινησουμε αν θα υπαρξει καποιο show εφαμιλλο με αυτα της Αγγλιας κατι που προσωπικα αν και το ευχομαι επιτρεψτε μου να διατηρω τις επιφυλαξεις μου λογω του μικρου χωρου που διαθετει το Underworld. Οπως και να χει ακουγεται μια αρκετα αξιολογη προσπαθεια και καλο θα ηταν να την υποστηριξουμε. Αν καποιος θελει συγκεκριμενες πληροφοριες για τα shows και γενικοτερα για το Torture Garden μπορει αν θελει να επικοινωνησει μαΖΙ μου
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Επειδή λογικά πληροφορίες να θέλουν οι περισσότεροι καλό θα είναι να τις αναφέρεις δημοσίως για να μπορούν να τις διαβάσουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται. Πχ μια ερώτηση που έχω να κάνω είναι τι ακριβώς περιλαμβάνει το show ? έχει κάποια χορευτικά σε fetish dress code ? και τι άλλο έχει κτλ ?
     
  3. Master-rope

    Master-rope New Member

    Γεια σε ολους,

    μολις το διαβασα για το event και το ειπα στην γυναικα μου - κ δουλα μου- και ενθουσιατηκαμε και οι 2. Μακαρι να γινει!
     
  4. Markissios

    Markissios Guest

    καταπληκτικό !!1
     
  5. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Όποιος ετοιμάζεται για το Torture Garden αυτό το Σάββατο καλό είναι να επικοινωνήσει με το Club Underworld ή το ίδιο το Torture Garden γιατί οι φήμες τόχουν ότι το event πήρε αναβολή αγνώστου/ αορίστου χρόνου.
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Απλώς μια υπενθύμιση για όσους δεν το είδαν πως το event του TG μάλλον ματαιώθηκε, οπότε καλό είναι να το ψάξετε πριν πάτε.
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    ενδιαφερον γιατι πρεπει να ειναι καταναγκην BDSM ;

    μετα χαρας στην ιστοσελιδα του βλεπω αρκετη καλαισθησια και πολυ καλη ποιοτητα..

    τωρα οσο αφορα για την εκδηλωση τους εδω στην Ελλαδα το πιο λογικο ηταν να ματαιωθει γιατι πιστευω οτι ακομα ειναι πολυ δυσκολο να δεχθουν καποια πραγματα εδω εστω και σαν καλλιτεχνικο δρωμενο οπως υποθετω οτι ευελπιστουσαν να κναουν αυτοι οι ανθρωποι... κριμα οχι τιποτε αλλο αλλα μαρεσει και η house  
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    τελικά ματαιώθηκε ? και έλεγα να πάω
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    δεν εγινε τελικα ;
    κριμα ελπιζω τουλαχιστον να μπορεσω να ερθω σε αυτο που θα Κ/κανετε στα εξαρχεια (καπου εχετε γραψει το μερος δε θυμαμε ακριβως   )
     
  10. nancygirl

    nancygirl New Member

    Το πάρτυ Torture Garden θα γίνει στις 28-01-2005 στο Underworld και μέχρι στιγμής είναι 100% επιβεβαιωμένο και απο το επίσημο site του Garden. Απλά είδα οτι θα προπωλούνται εισητήρια (500 μάλιστα) στο Underwold και στο Ticket House στην Πανεπιστημίου. Δεν έχω πάει ποτέ σε κάτι ανάλογο, είμαι γενικώς πρωτάρα αλλά η ιδέα με ενθουσιάζει απίστευτα. Ευελπιστώ σε προσέλευση ενημερωμένου κόσμου και όχι απλά ανυποψίαστων θεατών, όπως δυστυχώς συμβαίνει σε ανάλογα πάρτυ του Underworld. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.


    "when i open a familiar scar, pain goes shooting like a star. Comfort hasn't failed to follow so far..."
     
  11. kp260

    kp260 New Member

    http://www.avopolis.gr/live/detail.asp?offset=12004
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    ωραία... θα είναι καλό event ... ελπίζω να μην ξανα ακυρωθεί