Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Trampling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 17 Ιουλίου 2005.

  1. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Ποιοί και πόσοι το Α/απολαμβάνουν; Εμπειρίες, τεχνικές κτλ. Συνήθως συναντάται από Females προς sub/slaves. Υπάρχουν Masters/Doms που τους αρέσει;
     
  2. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Προσωπικα το λατρεύω

    Και για να παρετε μια ιδεα, να ένα clip που ανέβασα.

    http://rapidshare.de/files/3168914/3-school-dommes-p4-hi.rm.html
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δεν θεωρώ ότι μπορεί να υπάρξει κάποια ιδιαίτερη τεχνική στο trampling. Απλά μπορεί να γίνει με η χωρίς παπούτσια. Όυτε έχει να κάνει με BDSM πάντα. θυμάμαι είχες διάφορες σχέσεις αρκετά παλιά χωρίς κανένα στοιχείο bdsm αλλά υπήρχε trampling , για λόγους σωματικής διάπλασης δεν μπορεί να γίνει από άντρες σε γυναίκες.
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Σε συνδυασμο με το foot-fetish ειναι το καλυτερο μου,απο γυμνα ποδια ομως,περιποιημενα και ομορφα.Θεωρω οτι το περιφρονητικο και αλαζονικο ποδοπατημα μιας αφεντρας στο κεφαλι η/και στο λαιμο του σκλαβου ειναι ειναι η ιδανικη απεικονιση της σχεσης εξουσιας-υποταγης σ'ενα τετοιο ζευγαρι.
     
  5. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Το trampling είναι ίσως ότι λατρεύω πιο πολύ σε μια σχέση μου με Domme. Και μου λείπει ιδιαίτερα τώρα τους καλοκαιρινούς μήνες.   Η αίσθηση ότι ο σκλάβος παραδίδεται απόλυτα στην Κυρία του είναι μοναδική και νομίζω ότι η μεγάλη πλειοψηφία των σκλάβων μπορεί να δείξουν και επίτηδες ανυπακοή έτσι ώστε να προκαλέσουν την τιμωρία τους με αυτό τον τρόπο. Σίγουρα υπάρχει τεχνική στο trampling ιδιαίτερα όταν γίνεται με ψηλά τακούνια. Μια έμπειρη Domme σίγουρα ξέρει που και πως να πατήσει, ανάλογα με τα τακούνια που φοράει. Είναι αλλιώς να ρίχνει το βάρος της στις σόλες των παπουτσιών της και αλλιώς να το εστιάζει στα τακούνια της. Ο πόνος εκεί αυξάνεται κατά πολύ. Παίζει ρόλο επίσης και το ύψος του τακουνιού. Όσο κι αν φαίνεται περίεργο πιο πολύ πόνο προκαλεί ένα λεπτό χαμηλού σχετικά ύψους τακούνι απ' ότι αντίστοιχα ένα πολύ ψηλό. Κι αυτό γιατί είναι διαφορετική η κατανομή του βάρους του σώματος της Αφέντρας σε σχέση με τη γωνία κλίσης του πέλματος της. Ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει σε trampling με γυμνό πόδι όταν η Αφέντρα πατάει με τις μύτες των ποδιών της. Σημαντικό ρόλο παίζει επίσης και το να ξέρει που να πατήσει. Πάτημα με το βάρος στο τακούνι (ειδικά αν είναι stiletto) απ' ευθείας πάνω στη σπονδυλική στήλη ή σε κόκκαλα των πλευρών θα πρέπει να αποφεύγεται ή να μη διαρκεί πάνω από μερικά δευτερόλεπτα. Πολύ μεγάλη προσοχή χρειάζεται επίσης στο ποδοπάτημα του λαιμού με ή χωρίς παπούτσι. Σε άλλα σημεία κάποιες μελανιές-αιματώματα θα εμφανιστούν τα οποία φεύγουν μετά από κάποιες ημέρες ανάλογα με το σώμα αυτού που δέχεται το ποδοπάτημα. Σε μένα π.χ φεύγουν συνήθως μετά από 3-4 ημέρες. Μπορούμε επίσης να χρησιμοποιήσουμε για να φύγουν πιο γρήγορα και κάποιες αλοιφές σαν αυτές που χρησιμοποιούν οι αθλητές για τα αιματώματα. Γενικά το trampling δεν είναι παιχνιδάκι. Όπως και σε άλλους τομείς (μαστίγωμα με single tail όργανο, caning, παιχνίδια ασφυξίας) Θεωρητικά και ουσιαστικά (ειδικά αν ο σκλάβος είναι δεμένος) η Αφέντρα αποκτά εξουσία ζωής & θανάτου πάνω στο σκλάβο της. Γι' αυτό πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη του σκλάβου προς την Αφέντρα του, όπως και safeword οπωσδήποτε. Μια έμπειρη Αφέντρα μπορεί για πολύ ώρα να βασανίζει σκληρά το σκλάβο της ποδοπατώντας τον κάνοντας τον να υποφέρει αλλά χωρίς κίνδυνο ενώ μια άπειρη και ενθουσιώδης μπορεί να του προκαλέσει πολύ σοβαρούς τραυματισμούς μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα. Γι' αυτό πολύ προσοχή και από τους subs και από τις Dommes. Αν κάποια Domme δεν το έχει δοκιμάσει καλό θα είναι να ξεκινήσει για κάποιο χρονικό διάστημα με γυμνό πόδι μέχρι να βρει τις ισοροπίες της. Κίνδυνος να χτυπήσει υπάρχει και για την Domme. Καλό είναι να κρατιέται από την πλάτη μιας καρέκλας ή να ακουμπάει το χέρι της σε τοίχο. Είναι πολύ εύκολο να γλυστρίσει και να της "γυρίσει" το πόδι με κίνδυνο διαστρέματος ή και θλάσης.
     
  6. Iam

    Iam New Member

    εχω εναν σκλαβο το οποιο τις περισσοτερες φορες τον παταω σαν χαλακι . για μενα αυτο ειναι υπερτατη ευχαριστηση. αλλα το καλυτερο ειναι οταν εγω με καποια φιλη μου φιλιομαστε η κανουμε διαφορα και παταμε και οι δυο πανω του με ολες τις συνεπειες που εχει αυτο για το προσωπο του .
     
  7. antonislave

    antonislave New Member

    Το trampling συμφωνώ και εγώ με τους προλαλισαντες οτι ειναι από τις πιο ωραιες εμπειριές ως αναφορά την αίσθηση κατωτερότητας και εξευτελισμου του sub απο την Dom.
    Αυτό δείχνει αρκετά καθαρά ότι το BDSM είναι τελικά εγκεφαλικό και λιγότερο σωματικό αφού όταν με πατάει μια Dom αισθάνομαι καθαρά την υποταγή ενώ αντίθετα εάν δοκιμάσετε μασάζ που σας πατάει μια μασέζ δεν αισθάνεσαι το ίδιο συναίσθημα
     
  8. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    To trampling είναι πρωταρχικά μία εκδήλωση ανωτερότητας της Κυριάρχου (βασικά γίνεται από γυναίκες) προς κάποιο (ας μου επιτραπεί η έκφραση) τιποτένιο (εξ ου και ο ορισμός υποπόδιο). Κατά δεύτερο λόγο έρχεται η πρόκληση πόνου όταν γίνεται με παπούτσια και ιδιαίτερα με λεπτά τακούνια. Οπως αναφέρθηκε και σε προηγούμενα posts χρειάζεται τόσο η εμπειρία της Κυριάρχου γιά το που θα πατήσει όσο και ο αυτοέλεγχός Της γιατί ο κίνδυνος τραυματισμού,και μάλιστα σοβαρού, είναι μεγάλος και μπορεί να γίνει ακαριαία.
     
  9. heellick

    heellick New Member

    RE: RE: Trampling

    Θα συμφωνήσω απόλυτα
    Όντως είναι εγκεφαλικό ως επί το πλείστον αλλά βέβαια συνδυάζεται και με ερωτικά σημεία του σώματος που μπορεί να ¨αγγίξει ¨ η Dom. Προσωπικά είναι πολύ ωραία αίς8ιση και μου αρέσει άπειρα, τόσο με γυμνά πόδια όσο και με high heels.


     
     
  10. HHS

    HHS Guest

    καλησπέρα σε όλους σας και ιδιαίτερα στις ΑΦΕΝΤΡΕΣ της κοινότητας.
    Για μένα το trampling είναι κάτι το πολύ ιδιέτερο και το έχω νιώσει πολύ καλά από τις διάφορες εμπειρίες που είχα είτε με ψηλά τακούνια είτε με γυμνά πόδια, το λατρεύω ιδιέτερα και θα ήθελα να βρίσκομαι κάτω από τα πόδια της ΑΦΕΝΤΡΑΣ μου όσο αυτή θέλει.
    Όπως είπε κάποιος θέλει προσοχή γιατί μια φορά κάποια ΑΦΕΝΤΡΑ μου πήγε να κάνει trampling με τα καινουργια 12 ποντα mules που ΤΗΣ είχα κάνει δώρο ενώ εγώ είμουν ξαπλωμένος ανάσκελα στο πάτωμα (μάρμαρο) και όπως περπατούσε προς τον λαιμό μου πατάει με όλο το βάρος στο στέρνο μου και έπαθα μια θλαση όπου για 20 ημέρες μόλις γελούσα, ή μολις έβηχα , ή μόλις ζοριζόμουνα πέθαινα από ατον πόνο, αλλά αυτό δεν με πτόσησε παρά μόνο την στιγμή του σκηνικού που σας περιέγραψα.
    Πάντως τρελένομαι να μου κάνει trampling Η ΑΦΕΝΤΡΑ μου με ψηλά τακούνια.
     
  11. miltoskaras

    miltoskaras New Member

    Το Trampling, μάγκες είναι ό,τι καλύτερο έχει συμβεί στη ζωή μου....
    Με γυμνά πόδια ή με ανοιχτά (να φαίνονται όσο πιο πολύ γίνεται τα υπέροχα πόδια της αφέντρας μου) ψηλοτάκουνα πέδιλα!
     
  12. manoskatav

    manoskatav New Member

    Μου αρέσει να ποδοπατάω δυνατά άντρες ή /και γυναίκες σκλάβους
    Οποιος ενδιαφερεται να μυηθεί στο ποδοπάτημα από εναν έμπειρο αρρενωπό αφέντη ασ μου γράψει