Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Trampling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 17 Ιουλίου 2005.

  1. Zondag

    Zondag Regular Member

    χαχχαχαχα υποτακτικοτης τέχνας κατεργάζεται...
     
  2. Underhighheels

    Underhighheels New Member

    www footfetishtube com

    Εδώ θα βρείτε αρκετά και για trampling και για άλλα

    είναι καινούριο site, έχει αρκετό πράγμα και διαρκώς αυξάνεται

    σορρυ αλλά επειδή είμαι νεαρό μέλος σε αυτό το site - δεν με αφήνει να βάζω σωστά τα λινκ

    που θα πάει όμως , θα παλιώσω και εγώ

    για αρκετά βιντεάκια και φωτο μπορείτε επίσης να επισκέπτεστε το forum στο site της ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ Mistress Destiny

    Εκεί είμαι αρκετά παλιό μέλος (ίσως ο πρωτος Έλληνας)  
     
    Last edited: 14 Σεπτεμβρίου 2007
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Πώς τα ψηλά, με μεγάλη βάση στήριξης, τακούνια αυξάνουν τον πόνο; Ο πόνος θα πρέπει να προκαλείται από την πίεση, που προκύπτει από τον τύπο που έδωσα στο αρχικό μου post...
     
  4. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Δεν αναφέρομαι τόσο στα block heels, που είναι αρκετα χοντρά αλλά κυρίως σε παπούτσια τα οποία έχουν αρκετά λεπτά τακούνια, χωρίς αυτά να καταλήγουν στο κλασσικό μυτερό και λεπτό τακούνι. Αν πρέπει να το προσδιορίσω με μονάδα μέτρησης, θα έλεγα για τακούνια διαμέτρου 0,4-0.5 εκατοστών. Τα συγκεκριμένα τακούνια δίνουν καλύτερη ισορροπία στην Κυρίαρχο και της επιτρέπουν να περπατήσει πιο εύκολα πάνω στον/στην Υποτακτικό, αυξάνοντας έτσι την πίεση και προκαλώντας περισσότερο πόνο. Ελπίζω να βοήθησα.
     
  5. savra

    savra Guest

  6. lokmyk

    lokmyk New Member

    hi. anyone has experience in throat trampling or stepping? either receiving or giving. thank you
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Are you talking about neck trampling or a throat one?
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Throat trampling: best done using your knee. I hope my Master enjoys my delicate loving knee on his throat. I love him so much I could kill him. But I am careful.

    Neck trampling: I love my Master's boot on my neck. Then skinning follows. Suggestion: start with the feet. Continue with the genitalia. End with the head. It will last longer.
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Χεχεχχε
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Νυχτερινή ηδυπάθεια - Ντίνος Χριστιανόπουλος

    Εχτές είδα στον ύπνο μου πως ήρθες
    Αγέλαστος και σκοτεινός, και μ’ άδραξες
    Βίαια και τραχιά, κι ύστερα μ’ έσερνες
    Μες σε λιμάνια σκοτεινά κι άδειες πλατείες,
    Μέχρι που το χακί χιτώνιό σου
    Στρατός πολύς έγινε, που περνούσε,
    Στρατός πολύς που με ποδοπατούσε,
    Στρατός, που με συνέθλιβε κάτω απ’ τις μπότες του,
    Καθώς εβάδιζε άλκιμος, κι εγώ είχα λιώσει,
    Κουρέλι είχα γίνει, κι ήμουν ένα με την καυτή την άσφαλτο, που δέχονταν
    Τ’ αποτυπώματα απ’ τις άπειρες αρβύλες.

    Και τότε ήταν μες στην τόση μου εκμηδένιση
    Που εδίψησέ σε, Κύριε, η ψυχή μου.
     
  11. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Re: Νυχτερινή ηδυπάθεια - Ντίνος Χριστιανόπουλος

    Χριστιανόπουλος να υποθέσω;
    Η παραπάνω ποιητική απεικόνιση, καθρεφτίζει αρκετά παραστατικά κάποια βασικά στοιχεία του trampling. Και εξηγούμαι:
    Πέρα από τη διαδικασία πρόκλησης πόνου, το trampling σε πολύ μεγάλο βαθμό προξενεί ενδιαφέρον και διέγερση ως εικόνα. Πρόκειται (τουλάχιστον για εμένα) για μία ιδιαίτερα θελκτική εικόνα απόλυτης υποταγής, όπου το σώμα του/της υποτακτικού/-ης βρίσκεται καθ' ολοκληρίαν κάτω από το ακροτελεύτιο μέρος του σώματος του/της κυρίαρχου/-ης. Πιθανώς αυτή η εικόνα απόλυτης υποταγής, εξηγεί και το γεγονός ότι εικόνες trampling ή victory pose συναντόνται στην τέχνη από αρχαιοτάτων χρόνων, όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο μου post για το θέμα.
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Νυχτερινή ηδυπάθεια - Ντίνος Χριστιανόπουλος

    Ναι, το ανέφερα στον τίτλο. Είναι το ποίημα "Νυχτερινή ηδυπάθεια" από την ποιητική συλλογή "Ξένα γόνατα".

    Έχεις υπόψη συγκεκριμένους πίνακες ζωγραφικής που καταπιάνονται με αυτή τη θεματολογία;

    Είχα βρει στο παρελθόν έναν πολύ όμορφο πίνακα της Patty Davis (κόρη του Ρήγκαν νομίζω) με τίτλο "Red towel" και παραπλήσιο (μα γοητευτικότερο κατά την άποψή μου) θέμα. Αν το βρω θα το αναρτήσω.