Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Transsexual & Τραβεστί Μύθοι & Πραγματικότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 28 Ιανουαρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Μιλάμε για κόψιμο ή για διόρθωση;Μια φίλη παλιότερα με είχε διορθώσει πάνω σε αυτό...Ποιος ο political correct όρος;
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    @Mirella: Η αλλαγη φύλου γίνεται για τους άλλους ή γιατι το άτομο που την κανει δεν αισθάνεται να ανήκει στο φύλο που γεννήθηκε;

    Από τα λεγόμενα σου μένω με την εντύπωση πως ισχύει το πρώτο.
     
  3. tough

    tough New Member

    Απάντηση: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    παιδια προσωπικα χωρις να ειμαι ουτε κατα 0,00000000000001 % gay η φαντασιωση να εχω στο κρεβατι μου μια γυναικα (και εννοω γυναικαρα δηλαδη τελειο προσωπο και σωμα) η οποια θα διαθετει και ψωλη με εξιταρει αφανταστα. Το υπερτατο ον. 2 φυλα σε 1!!! Δυστηχως ομως ΤΟΣΟ ομορφες τραβεστι ειναι αδυνατο να βρεις σε χωρες εκτος βραζιλιας κυριως, και καποιες αλλες σκανδιναβικες ισως...
     
  4. johnvi

    johnvi New Member

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Για κάνε μια καλή βόλτα στη Συγγρού και θα εκπλαγείς...  

    Προσωπικά έχω πολλές εμπειρίες με "Κορίτσια" και ποτέ δεν τις είδα ως αγόρια γιατί είναι όντως κάτι άλλο. Όμως δεν έχω εμπειρία με αγόρι οπότε ίσως δεν έχω αντικιμενικά κριτήρια.
    Έχουν φοβερό συνδιασμό σεξουαλικότητας λόγω της διπλής υπόστασης. Ξέρουν ακριβώς τι πρέπει να κάνουν και το πότε συν οτι δεν έχεις το άνχος για το αν τους άρεσε, τα αποτελέσματα είναι εμφανή και αναγνωρίσιμα.
    Δυστηχώς είναι πολύ αδικημένες από την κοινωνία και καταδικασμένες από την φύση τους. Το κοινωνικό στίγμα κάνει την ζωή τους δύσκολη και η φύση τους απογορεύει την δημιουργία οικογένειας. Για αυτό ίσως μερικές προχωρούν ένα βήμα πιο πέρα κάνοντας μια απεγνωσμένη προσπάθεια να γίνουν αποδεκτές από τους γύρω και να ξορκίσουν το λάθος της φύσης. Κανονικά το κράτος θα έπρεπε να πληρώνει μόνο για ψυχολογική υποστήριξη και οχι για την εγχείρηση. Το γεγονός οτι οι άντρες δεν θέλουν εγχειρισμένες είναι γιατί έχουν μπουχτήσει από ανοργασμικές γυναίκες και δεν νομίζω οτι θέλουν άλλη μια.
     
  5. nantine69

    nantine69 Regular Member

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Aγαπητή Μιρέλα,

    υπαρχουν αντιστοιχα και γυναικες που τις αρεσει να εχουν ερωτική επαφη και γενικοτερα σχεσεις ειτε με τραβεστί,ειτε με τρανςτζεντερς...
    Προσωπικά,για μενα δινει αλλο αισθησιασμό,και οπως εχω ξαναπεί,μια γυναικα πολλές φορες ενδεχομενως δεν ειναι τόσο θυληκή ή αισθησιακή όσο μια κρος/τρανς.Ειναι παντα προσεγμένη και αποπνέει ερωτισμό ακόμη και στην πιο απλή της κίνηση. 
    Μου αρεσει γιατι οι περισσοοτερες ειστε,ακρως εντυπωσιακές.

    Οι προτιμησεις μου ειναι πενηντα πενηντα για τις εγχειρισμενες στο πεος.Οπως ειναι γνωστό,στο παρελθόν τραβεστι,εγχειριστηκε ολοκληρωτικά ,με ''καριερα'' στη νυχτα,και επειτα (απ οτι φαινεται μετανιωσε)και ηθελε να επανελθει στην αρσενικη της υποσταση..Πολυ δυσκολα επανηλθε,αλλα απο αισθητικης αποψης τραγικό,βεβαια τωρα με το περασμα των χρονων δεν ξερω τι απεγινε..(το ιδιο και από λειτουργικής,οχι μονο αισθητικης δηλαδη).

    Ελαχιστες τρανςττζεντερς εχουν κανει μια διαφορετική ζωη ,και εργαζονται μερα.Η ελληνική κοινωνια δυστυχως δεν μπορει να αποδεχτει κατι τετοιο ευκολα.

    Περισσοτερο καταδικασμενους θεωρω τους ερμαφροδιτους εκ φυσεως ,ειναι πολυ λιγοτεροι και ας μου επιτραπει ''πυραυλοι'' 

    Ο θαυμασμος μου (και οχι μονο )απεναντι σας δεν σταματαει... 
     
  6. athmiss

    athmiss New Member

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    symfwnw apolyta me oti eipes.
     
  7. sklavos33

    sklavos33 New Member

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Οι trans ειναι φοβερα ατομα στην πλειονοτητα τους.
    Απλως υπαρχουν πολλοι βλαμμενοι σ'αυτη τη χωρα που τις αναγκαζουν
    να "κρυβονται".
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Θα απαντησω σε ολους μαζι!!!!
    Το να κοψεις τα γεννητικα σου οργανα δεν ειναι διορθωση, ειναι διαστροφη!
    Αλλο η διορθωση που γινεται σε ατομα ερμαφροδιτα οπου μετα απο σειρα εξετασεων ιατρικων ο γιατρος κρινει ποιο απο τα 2 φυλα υπερισχυει, οποτε και θα προχωρησει στην διορθωση!
    Για οσους δεν το ξερουν εγω ειμαι ερμαφροδιτη!!!
    Τωρα πολλοι σκεφτεστε τα 2 οργανα αρρεν και θηλυ μαζι!
    Ο ερμαφροδιτισμος εχει πολλες μορφες! Μια σπανια μορφη του ειχε μια φιλη μου, οπου δεν ειχε στηθος μεν ειχε ομως κολπο και οταν ερεθιζοταν τα χειλη του κολπου ανοιγαν και εβγαινε εξω το πιπι μικρο σε μεγεθος, αλλα παντως πιπι!
    Σε εμενα τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα!
    Στα 12 μου χρονια το στηθος μου αναπτυχθηκε, παρεμεινα ατριχη παντου σαν μωρο, το πιπι μου βγηκε κανονικα αλλα οχι μεγαλο και το σπερμα μου ειναι "ασφαιρο" και διαυγες σαν νερο!
    Εχω κολπο σε ατροφικη μορφη εσωτερικα ο οποιος δεν εχει προσβαση προς τα εξω.
    Εχω εσωτερικα φυσικα, μητρα και ωοθηκες σε πολυ ατροφικη μορφη.
    Η ψυχοσυνθεση μου ειναι απολυτα θηλυκη.
    Στο θεμα sex και οταν "χυνω" μαζι με το ασφαιρο σπερμα υπαρχουν και κολπικα υγρα σε μικρο ποσοστο.
    Και τελος εχω τον οργασμο του αντρα με την συχνοτητα των οργασμων της γυναικας!!
    Οι γονεις μου φυσικα ηξεραν απο οταν ημουν παιδι τι ημουν και δεν μου δημιουργησαν ποτε κανενα προβλημα, αλλωστε δεν ημουν εγω υπευθυνη που γεννηθηκα ετσι!
    Και σπουδασα και δουλεψα, ομως η μανα μου -Θεος σχωρεστην- με μεγαλωσε με μια παντα συμβουλη και πιστεψτε με την ακολουθησα και θα την ασκολουθω παντα! Να μην πουλησω το σωμα μου ποτε για χρηματα, γιατι μου ελεγε ο αντρας που σε πληρωνει σε σιχαινεται γιατι ξερει πως προσποιησαι!
    Και στην δουλεια μου ηξεραν τι ειμαι και με αποδεχτηκαν και μαλιστα με πολλη αγαπη!
    Δεν μπορω να εγχειριστω γιατι ετσι οπως "βγηκα" δεν ειναι επιτρεπτο αφου στα γεννητικα οργανα υπερισχυει το αρσενικο οργανο, με στυση κανονικα αλλα σας ειπα πιο πανω τι συμβαινει στον οργασμο μου.
    Τις trans τις λατρευω, τις αγαπω οπως αλλωστε και τις γυναικες στις οποιες εχω το ομολογω περισσοτερη αδυναμια αφου με στηριξαν απειρες φορες στην ζωη μου.
    Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας και να με συγχωρειτε για την .....καταθεση ψυχης!
     
  9. UnderYourFeet

    UnderYourFeet Regular Member

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Mirella, νομίζω πως μέσα σε αυτό το θαυμαστό και μυστήριο κόσμο σου, μόνο μαγεία μπορεί να βγει από την ψυχή σου!!!


    Το κομμάτι που μας χάρισες είναι πολύτιμο και ελπίζω να σταθούμε αντάξιοι της υπεράσπισής του.




    Εμείς σ’ευχαριστούμε…
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Ισως δεν το ξερεις ομως η Ελλαδα θεωρειτε μια απο τις χωρες με τις ωραιοτερες trans!
    Συμφωνοι, Ινδονησια, Βραζιλια, Ταυλανδη κλπ. ομως για εκεινες τις φυλες.
    Στην δικη μας φυλη την λεγομενη Καυκασια, οι ελληνιδες μεσογειακες trans, θεωρουνται απο τις ωραιοτερες!
    Οσον αφορα την Σκανδιναβια, ας το ξεχασουμε! Διμετρες, αχαρες τραβεστι (με την κακη εννοια) που κανουν "μπαμ"απο χιλομετρα!
     
  11. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Wow!!Δεν το ηξερα.Μπραβο στα κοριτσια! 
    Οσο για το οτι η αλλαγη φυλου ειναι διαστροφη,επετρεψε μου να διαφωνησω αν και ξερω ελαχιστα περι του θεματος.Καθε ανθρωπος πιστευω οτι ειναι ενα συμπαν απο σκεψεις και συναισθηματα και κατι τοσο ακραιο για μας(ακομα και για σενα με ενα τοσο εναλλακτικο σεξουαλικο/ανατομικο υποβαθρο) ισως φανταζει η πιο φυσικη λυση για τον εκαστοτε υποψηφιο.Αυτα απο καποιον ασχετο 
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Η αλλαγη φυλου γινεται γιατι καποιος τους το ειπε, καποιος τις επεισε να το κανουν!
    Καποτε που αλωνιζα ετσι για να δω φιλες, εβλεπες στην Συγγρου να γινεται το σωσε απο πελατες, ενω στις πιατσες των χειρουργημενων ψυχη, η απολυτη ερημια!
    Φυσικα καποιες ναι, πιστευουν πως κανοντας εγχειρηση θα νοιωσουν απολυτα γυναικες!
    Κακα τα ψεμματα, το νυστερι μπορει να σου αλλαξει το φυλο δεν μπορει να σου αλλαξει τον χαρακτηρα!
    Ετυχε φιλη μου να χειρουργηθει, τραβηξε τα πανδεινα και ομως μετα την ξαναειδα στα γνωστα μπαρακια, στα πεζοδρομια κλπ, μαζι με τις αλλες μη χειρουργημενες!
    Καποια στιγμη την πηρα να παμε να πιουμε εναν καφε.
    "Τανια μου" την ρωτησα "εισαι ευτυχισμενη ετσι?"
    Εβαλε τα κλαμματα και μου ειπε :"Γιατι δεν με σκοτωσατε τοτε που ειπα πως θα τα κοψω?"
    Η trans ειναι trans!
    Αυτο θελει ο αντρας που την πλησιαζει! Το 2 σε 1!
    Την γυναικαρα με τις βυζαρες που εχει πουλακι! Που εχει στυση!
    Αρεσει στον αντρα να βλεπει τον ερεθισμο της και το να τελειωνει οταν την πηδαει!
    Τον ικανοποιει να βλεπει πως της προσφερει ηδονη και εκεινη το απολαμβανει μεχρι τελους!
    Στην εγχειρισμενη τι να δει? Τι να νοιωσει?
    Το οτι το εχωσε σε κατι που μοιαζει με τσεπη, σε κατι το αφυσικο, το φτιαχτο, και που ξερει πως ενω εκεινος πηδαει η αλλη κατα 99% προσποιειται οργασμο?
    Και γιατι να μην παει σε αυτην την περιπτωση με μια φυσιολογικη γυναικα?????