Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Transsexual & Τραβεστί Μύθοι & Πραγματικότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 28 Ιανουαρίου 2006.

  1. Eri

    Eri

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα


    1)Οτι κ να ναι αν δεν το χει δε θα δεις φως........
    2)Ο αντρικος....  
    3)Πανω στο φορτε μπορει να στο πει κ αυτη.....
    4)ΔΞ/ΔΑ
    5)Αν εχεις οντως συναισθηματα δε θα σκεφτεις "τωρα τι γινεται".....
    6)Κατσε εχουμε θεμα.....4 πιτες γυρο αθηνας η θεσσαλονικης????Εχει διαφορα....
    7)Στη σημερινη εποχη κ ποιος/ποια δεν ειναι....
    8)Μμμμμ....ωραια ερωτηση αυτη....
    9)Δεν ισχυει μονο για τισ τρανσ αυτο....
    10)Αν εχει ευλυγισια μπορεις...επισης αν την πηδας μπροστα απο καθρεφτη......
     
  2. Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Ότι και να λέμε οι trans έχουνε το πλεονεκτημα να επιβληθουνε και να ταπεινώσουνε τους σκλάβους τους με έναν επιπλέον τρόπο (καταλαβαίνεται τι εννοώ  . Αυτό σαφέστατα δεν έχει να κάνει με ομοφυλοφιλία αλλά ούτε με αμφιλοφυλία. Κανένα gay πιστεύω δεν θα ερέθιζε η θέα μιας trans γυναικάρας με καβλί αλλά και κανέναν μη gay σκλάβο δεν θα άφηνε αδιάφορο.

    Οι gay ερεθίζονται με το αρενωπό σώμα ενός άντρα το οποίο δεν έχει να κάνει με κάποιο fetish ή bdsm ενώ έναν straight (κυρίως σκλάβο) το καβλί μιας εντυπωσιακής trans είναι ένα μέσο ταπείνωσης που θέλει να υποστεί.
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Οκ... ή εγώ χάνω κάτι στο όλο θέμα ή είναι από μόνο του χαμένο.
    Αν δηλαδή εμένα, ως γυναίκα, με εξίταρε να πάω με εναν/μια female -> male transexual (δηλαδή με κομμένο το στήθος, αλλά έχοντας ακόμη μουνί - όπως κι εγώ) προσπαθείτε να μου πείτε ότι δεν θα είχα ομοφυλοφυλικές τάσεις; Ποιά θα ήταν η διαφορά στο να πήγαινα με μία γυναίκα; Πάλι μουνί θα έγλειφα, πάλι με στράπον θα γαμιόμουνα. Επειδή δηλαδή θα είχε η άλλη πιο κοντά μαλλιά και "λιγότερο" στήθος; Πώς ακριβώς δεν έχει κάποιος ομοφυλοφυλικές τάσεις όταν αναφέρεται σε τρανς male -> female και αυτό στο οποίο επικεντρώνεται είναι το "καβλί";!!! Αν έλεγε: "το τέλειο στήθος της, η επίπεδη κοιλιά της, τα πανέμορφα πόδια της, το αγγελικό της πρόσωπο, το σφριγηλό της κωλαράκι" κ.τ.λ., τότε ναι... να το καταλάβω ότι τον ελκύει σαν κάτι παραπάνω απ' το "καβλί" που έχει. Και πόσοι είναι αυτοί που μένουν μόνο στο να γαμήσουν κάποια τρανς και όχι να ρουφήξουν πούτσο ή να τον φάνε κιόλας από αυτή; Ελάχιστοι υποθέτω. Είμαι και στο irc και βλέπω τί ζητάνε όσοι ζητάνε τρανς. Η πλειοψηφία λέει το εξής: "Καμία τρανς να τη πιπώσω και να με γαμήσει;" ή "Καμία τρανς ενεργοπαθητική;"
    Λυπάμαι λοιπόν, αλλά θα συμφωνήσω με αυτό που ειπώθηκε σε κάποιο προηγούμενο ποστ, ότι δηλαδή είναι θέμα ενοχών το να πηγαίνεις με τρανς ενώ σε νοιάζει μόνο ο πούτσος τους και άντε και λίγο ο κώλος. Ενοχών του να παραδεχτείς ότι σου αρέσει ο πούτσος και άνετα θα τον έτρωγες και από άντρα αν δεν υπήρχε το κοινωνικό στίγμα. Αρκετοί μάλιστα, απ' όσο έχω συζητήσει, "χρησιμοποιούνε" τις τρανς ως "μεταβάτικο στάδιο" μέχρι να αρχίσουν να πηγαίνουν με άντρες πλέον.
    Μπορώ να καταλάβω το excitement του να πας με κάποιο άτομο που συνδιάζει και τα δύο φύλα (ερμαφρόδιτο δηλαδή), ως κάτι διαφορετικό και ως ότι θα ζήσεις μια εμπειρία που δεν μπορεί να σου προσφέρει πλήρως καμία απλή γυναίκα ή απλός άντρας. Με το να λες όμως ότι σε εξιτάρει σεξουαλικά κάποιο άτομο, το οποίο συνεχίζει να έχει το κύριο στοιχείο που καθορίζει το φύλο του και που η μόνη αλλαγή είναι η σιλικόνη στο στήθος και οι ορμόνες (άντε και το ντύσιμο) ενώ η ταυτότητα κ.τ.λ. λένε ακόμη Βαγγέλης, ποιόν προσπαθείς να κοροϊδέψεις ότι δεν υπάρχει ομοφυλοφυλική τάση; Μάλλον τον εαυτό σου μόνο...

    Πολύ καλό το ποστ της Μιρέλλας - Πραγματικά σε θαυμάζω για το πόσο ανοιχτή είσαι και σε ευχαριστώ που μας ανοίγεις τα μάτια (τουλάχιστον σε άτομα όπως εγώ που δεν είμαστε πολύ γνώστες των συγκεκριμένων καταστάσεων).

    Επίσης πολύ καλό το ποστ της SM_Art_Lady. Με αηδιάζει ακριβώς το ίδιο η υποκρισία αυτή. Δηλαδή τα άτομα αυτά είναι καλά για να βγάλουμε τη κάβλα μας, πόσοι όμως το προχωράνε σε κάτι παραπάνω; Πόσοι δεν προχωράνε στο να παντρευτούν μια γυναίκα και να συνεχίζουν να πηγαίνουν με τρανς στα κρυφά; Δεν είναι πλαστικές κούκλες αυτά τα άτομα ό,τι κι αν είναι: εγχειρισμένες και μη, τραβεστί κ.τ.λ. Έχουν αισθήματα. Πόσοι απ΄αυτούς που τους νοιάζει μόνο ο πούτσος το σκέφτηκαν ή τους ένοιαξε ποτέ αυτό;
     
    Last edited: 16 Νοεμβρίου 2007
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    σε οτι αφορα το συναισθημα ... το εθεσα και εγω ποιο πανω ... φανταζομαι οτι ειναι θεμα ποσο σε ολοκληρωνει ο συντροφος σου στις αναγκες σου και αντιστροφα ... προφανως κατι τετοιο δεν υπαρχει σε τετοιες σχεσεις .. εκτος αν συντρεχουν λογοι γαμου κτλ ...
    απο την στιγμη που περνας καλα και θελεις να εισαι μαζι δεν βλεπω κανενα κοινωνικο λογο που θα ειναι αρκετος για να σε εμποδισει ....
     
  5. self_control

    self_control Guest

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    ...οπως εχω αναφερει προηγουμενως, το παιχνιδι παιζεται στο ολο πολυ πετυχημενο αποτελεσμα. Η περιπτωση που εσυ αναφερεις ειναι κατι το εντελως υποκειμενικο και δεν συγκρινεται ετσι απλα με την περιπτωση της trans.

    ο λογος?

    μια ομορφη trans, μοναδικο αντρικο στοιχειο που διαθετει, ειναι το πεος, και τιποτα αλλο απολυτως. Ολα τα υπολοιπα ειναι εντελως θυλικα, απο την κορυφη, ως τα νυχια. Αυτος ειναι ο λογος που σε συναρπαζει ερωτικα, και σε κανει να θες να κανεις τα παντα μαζι της.

    Η δε περιπτωση που αναφερεις (δηλαδη αλλαγη γυναικας σε αντρα) ειναι κατι που δεν εχεις δει μπροστα σου και απλα φανταζεσαι. Και αν θελουμε να συγκρινουμε ισοτιμα τις 2 περιπτωσεις θα πρεπει να μιλησουμε για ενα ατομο ΟΧΙ ΑΠΛΑ μια γυναικα με κομμενα βυζια...

    Φαντασου λοιπον εναν αντρα, με ΑΝΑΛΟΓΟ μυικο συστημα, με ΑΝΤΡΙΚΟ προσωπο, τριχες στο προσωπο, τετραγωνο σαγονι, τριχες στο σωμα του, και μουνι...μονο ετσι μπορεις να συγκρινεις τισ 2 περιπτωσεις. Προσωπικα το βλεπω εντελως αποκρουστικο και δεν ξερω στα ματια μιας γυναικας μπορει να αρεσει κατι τετοιο, ενω ξερουμε ηδη οτι σε πολλες οι τρανς αρεσουν
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    1. Το μοναδικό αυτό αντρικό στοιχείο είναι αυτό που δεν άγγιξε ο χειρούργος/επιστήμη και το οποίο παραμένει όπως ήταν απ΄ όταν γεννήθηκε το άτομο.
    2. Θηλυκοφανή ίσως. Θηλυκά όχι. Τώρα αν εσένα και τον καθένα σας κάνει η κατάληξη -φανής να αισθάνεστε λιγότερο ένοχοι, τότε ναι, είναι όντως υποκειμενικό, όπως ανέφερες και εσύ.



    Έχω δει. Μάλιστα νόμιζα ότι είναι άντρας μέχρι που μου είπε ότι έχει γεννηθεί γυναίκα και δεν έχει κάνει πλήρη αλλαγή φύλου. Ξενέρωσα. Αν ήθελα να πάω με γυναίκα (και έχω πάει αρκετές φορές) θα πήγαινα με γυναίκα. Το ότι είχε κοντά μαλλιά και ήταν εμφανισιακά (εξωτερικά) σαν άντρας, δεν αλλάζει το γεγονός ότι αν κοίταζα ανάμεσα στα πόδια της θα έβλεπα κάτι ίδιο με αυτό που έχω εγώ, πράγμα το οποίο αυτομάτως με κάνει να δω την θηλυκή πλευρά.
    Υπάρχουν πολλοί θηλυπρεπείς gay άντρες και τραβεστί (που μέχρι να γδυθούν δεν έχεις ιδέα ότι είναι άντρες), χωρίς να έχουν κάνει καμία εγχείριση (άντε ίσως να έχουν πάρει μερικές ορμόνες). Ποιά είναι δηλαδή η διαφορά ανάμεσα σε αυτούς και στις τρανς; Το ότι οι δε έχουν βάλει σιλικόνη στο στήθος; Αν αυτό κάνει όλη τη διαφορά, τότε πραγματικά μιλάμε για περίπτωση που κάποιος εθελοτυφλεί για το τί του αρέσει.
    Ηλίθιο παράδειγμα: Μισώ τα κολοκυθάκια. Και μόνο η σκέψη τους μου προκαλεί αηδία (στο να τα φάω). Αν κάποιος πάρει ένα κολοκυθάκι και έιτε το μασκαρέψει (καθαρίσει τη φλούδα π.χ. και το βάλει μέσα σε φλούδα μελιτζάνας - η οποία μου αρέσει πολύ) είτε το μαγειρέψει ως ιμάμ μπαϊλντί, ε πώς να το κάνουμε... συνεχίζει να είναι κολοκυθάκι!!! Δεν θα το αγγίξω λοιπόν όσο και αν μου αρέσουν οι μελιτζάνες, παρά μόνο αν μου αρέσουν έστω και λίγο τα κολοκυθάκια ή αν είμαι διατεθειμένη να δοκιμάσω έστω τα κολοκυθάκια. Πάντως να φάω κολοκυθάκι επειδή το έχω "βαφτίσει" μελιτζάνα δεν πρόκειται!
     
    Last edited: 17 Νοεμβρίου 2007
  7. self_control

    self_control Guest

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    δε μπορω να το εξηγησω περισσοτερο...ισως δε καταλαβαινεις την διαφορα επειδη απλα εισαι γυναικα. Σε καποια πραγματα η λεπτομερεια κανει την διαφορα... το κερασακι στην τουρτα...

    ενα αντιστροφο παραδειγμα που μου εχει συμβει
    καποτε βρεθηκα με μια πανεμορφη γκομενα στο κρεβατι, και οταν εβγαλε το σουτιεν, ειχε τριχες γυρω απο την ρογα...ΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΩ? ξενερωσα εντελως! πλεον η ολη εικονα της κατερευσε μπροστα μου. Ενα αλλο παραδειγμα που εχει τυχει σε αλλους: την ωρα που πανε να κανουν γλυφομουνι, και ενω η γκομενα ειναι μια χαρα, οταν πλησιασαν χαμηλα, κοντεψαν να ξερασουν απο την μποχα!!!

    και για να μην ξεφευγω απο το θεμα, θελω να πω με απλα λογια, οτι η ομορφη τρανς εχει ενα συνολο λεπτομερειων που με διεγηρει αφανταστα (οπως και τοσο αλλο κοσμο) και γι αυτο θελω να πηγαινω μαζι τους...απλα πραγματα. Δεν γινεται "ξεγελαστω" απο καποια cd η τραβεστι οπως προαναφερεις, γιατι δεν θα παψουν ποτε να ειναι ενας αντρας μασκαρωμενος και τιποτα περισσοτερο. Αν ειχα τασεις gay δε θα ειχα κανενα προβλημα να το παραδεκτω, απλα δεν συμβαινει
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Ποσα δεν γνωριζετε φιλτατοι!!!!
    Μηπως, λεω μηπως , γνωριζετε οτι οι τρανς εχουν συχνα-πυκνα προτασεις και κατοπιν συνευρεσεις ερωτικες, με κοπελλιες παρθενες, ναι παρθενες, οι οποιες απευθυνονται στις τρανς για να τις "σπασουν", με το σκεπτικο οτι η τρανς, σαν τρανς θα την "προσεξει" περισσοτερο στο κρεββατι, απο εναν αντρα που πιθανον να ειναι και καπως βιαιος πανω σε αυτο το θεμα?
    Μαθετε λοιπον οτι συμβαινει!! 
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    με λίγα λόγια της τράνς το "κάγγελο"  
    για τις προσωπικές μου εμπειρίες δεν θα μιλήσω εγώ ή μάλλον.... θα μιλήσω αλλα θα το κάνω στο personal experience   χιχιχιχ 
     
  10. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    εχουμε πολλα να μαθουμε εδω μεσα...!  
     
  11. self_control

    self_control Guest

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    οντως...μεγαλο σχολειο εδω μεσα!!!
     
  12. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Μπορει μια ταβεστι η τρανσεξουαλ να βρει δουλεια που να σεβεται την επιλογη της??