Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

vanilla κακοποίηση και υγειής slave

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος lina, στις 26 Φεβρουαρίου 2008.

  1. lina

    lina Regular Member

    Ανοίγω αυτό το νήμα γιατί απαντώντας σε άλλο νήμα μου βγήκε αυτό το ερώτημα...
    Δηλαδή, από την προσωπική μου εμπειρία μέσα σε vanilla σχέση με παααααρα πολλή καθημερινή κακοποίηση να συνεχίζω κανονικά πια την ζωή μου μην έχοντας χάσει καθόλου την προδιάθεσή μου σαν φύση υποτακτική, αυτή τη φορά σε σχέση με έντονη Κυριαρχία/υποταγή αλλά χωρίς το lifestyle
    Ε/εσείς τί λέτε???
     
    Last edited: 26 Φεβρουαρίου 2008
  2. Ekpaideytis_skulas

    Ekpaideytis_skulas New Member

    Αυτή η κακοποίηση ήταν τόσο σωματική ή πιο πολύ ψυχική και εγκεφαλική??
     
  3. lina

    lina Regular Member

    Ηταν πολύ έντονα σωματική γιατί ήταν καθημερινό αλλά η ψυχική ήταν η μεγαλύτερη καθώς και η εγκεφαλική γιατί κράτησε αυτό αρκετά χρόνια και δεν μπορούσα να απεγκλωβιστώ.
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Βρε για σεμνά.
    Ερωτικές έννοιες με οποιαδήποτε σχεσιακή δομή δεν έχουν καμιά σχέση με έννοιες όπως οι κακοποίηση.
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Ηταν βανιλλα η σχέση επειδη δεν είχε τις ταμπέλες; Δηλαδή βρισκοσουν σε μια σχέση που κανεις εκ των δυο δεν την ειχε ορίσει με ορους bdsm; Αν ηταν οριοθετημενη θα τη βιωνες μήπως διαφορετικά;

    Τι θα πει εντονα Κυριαρχική - υποτακτική σχέση χωρίς το life style;
     
  6. Ekpaideytis_skulas

    Ekpaideytis_skulas New Member

    τουλάχιστον τώρα που έχεισ απεγκλωβιστή έχεισ καταλάβει και έχεισ βρει αυτό που θέλεισ στον αφέντη σου τον τωρινό η συνεχίζεισ ακόμα να κακοποιήσε???
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: vanilla κακοποίηση και υγειής slave

    μπορεις να γινεις πιο σαφης?
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Οπως πολυ σωστά ειπε ο @ Χαίνριχ (WB χαιρομαι!!! μας έλλειψες!!) η κακοποίηση δεν έχει καμμιά συνάφεια με τις σχεσεις , ειτε βανιλα ειτε bdsm ειτε οπως και να λέγεται.

    Η κακοποιηση ειναι απλά ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ και διώκεται νομικά .

    Λίνα καλή μου θελεις να μας δωσεις μια καλυτερη εικόνα του τι ακριβώς εννοείς? Διοτι δεν ειναι αρκετά ξεκάθαρο και οι απαντησεις που ίσως λάβεις θα ειναι γενικολογες και ασαφής .
     
  9. lina

    lina Regular Member

    Απάντηση: Re: vanilla κακοποίηση και υγειής slave


    Στο πρώτο ερώτημα απαντώ ναι αλλά δεν ήταν δυνατόν να είναι οριοθετημένη εκείνη η συγκεκριμένη διότι επρόκειτο για εκδικητική τιμωρία λόγω ζήλιας κι όχι σαν ικανοποίηση του "κυρίου".

    Όσο για το δέυτερο είναι πολύ Κυριαρχικός ο Αντρας που είμαι τώρα σε όλες τις φάσεις της καθημερινότητας και στο σεξ αλλά χωρίς το ντύσιμο και την συνεχή παρουσία της bdsm διαλεκτικής.



    Ekpaideytis_skulas Ναι τώρα είμαι πολύ συνειδητοποιημένη με την σχέση μου και με την συμπεριφορά μου και φυσικά δεν κακοποιούμαι αλλά ξέρω ότι Εκείνος θέλει μόνο το καλό μου και Ξέρει τους τρόπους που θα με κάνει καλύτερη και δυνατότερη και είμαι ευγνώμων που δέχτηκε να με κρατήσει κοντά του και να ασχολείται μαζί μου
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Σημειωση : διωκεται οχι απλα νομικα,εμπιπτει στο Ποινικο Δικαιο

    Νομοθετικά, οι προβλεπόμενες μορφές βίας είναι αυτές που ρυθμίζονται από γενικές διατάξεις του Ποινικού Δικαίου αλλά και από άλλους ειδικούς νόμους και κατατάσσονται:

    α)Στις σωματικές βλάβες,στα εγκλήματα κατά της γενετήσιας ελευθερίας και τα εγκλήματα οικονομικής εκμετάλλευσης της γενετήσιας ζωής
    β)Στα εγκλήματα τιμής
    γ)Στην προσβολή της προσωπικότητας. Στο έγκλημα του βιασμού που ρυθμίζεται από το
    Νομο 1419/1984. Με το νόμο αυτό καθιερώθηκε η αυτεπάγγελτη δίωξη για το έγκλημα του βιασμού.

    Ετσι για την ιστορια η αναφορα.
     
  11. lina

    lina Regular Member

    Απάντηση: Re: vanilla κακοποίηση και υγειής slave


    Θα ήθελα να γίνω οσο σαφής Θ/θελετε αλλά τί θα πρέπει να αναφέρω ακριβώς?
    Η vanilla σχέση που αναφέρω ήταν απλά κακοποίηση, στο κρεβάτι ήταν εντελώς διαφορετικά ήταν πααααααααααρα πολύ "κανονικός" cry  αλλά σε όλες τις άλλες φάσης μας ήταν εντελώς δύστροπος και βίαιος χωρίς καμία προειδοποίση (π.χ κοιμόμουν και δεν με προειδοποιούσε ότι είναι με την ζώνη απο πάνω μου).
    Μπορείτε να με ρωτήσετε ότι θέλετε...
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Αν το θεμα σου ειναι γιατι απο vanilla ατομο σε ενοχλουσε και δεν εχει επιπτωσεις στην τωρινη σου bdsm σχεση και δεν το περιμενες η απαντηση μου ειναι αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου