Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

whoring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 30 Ιουλίου 2005.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: whoring

    Στην Κύπρο ακόμη είναι παράνομη επίσης MasterJp, αλλά αναγκαστικά τώρα θα πρέπει να αναθεωρήσουν τον νόμο, για εναρμόνηση με την ευρώπη.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί Σας όσον αφορά το κοινωνικό έργο της πόρνης, και τον σημαντικό ρόλο που διαδραματίζει στην μείωση των σεξουαλικών εγκλημάτων και όχι μόνο.
    Παλιά η αντίδραση μου ενάντια στο συγκεκριμένο θέμα, ήταν έντονη και περιφρονούσα πνιγμένη μέσα στην κοινωνική ηθική, κάθε αναφορά επί του θέματος. Δεν ξέρω τι συνέβει και άλλαξαν οι απόψεις μου, ίσως η ωριμότητα, ίσως η γνωριμία που είχα με κάποιες πόρνες, ίσως το 11 λεπτά του Coelho, ίσως όλα μαζί συνέτηναν στο να πάψω να κοιτώ αφυψηλού και με μένος το επάγγελμα και τις γυναίκες που το εξασκούν, άσχετα με το αν πιστεύω πως εγώ δεν έχω την ψυχοσύνθεση για αυτό.

    Η Αναφορά Σας στα slave auction, όπου τα έσοδα πηγαίνουν σε κοινοφελείς σκοπούς, με χαροποίησε, γιατί σε αντίθεση με αυτό που είπαν οι coupleds, δεν είναι για μένα το ίδιο με το slave sharing, μια και εκεί κανείς δεν πουλά τίποτα, κάτι που είναι σημαντικό στοιχείο για το είδος του εξευτελισμού που προσφέρει η "ενοικίαση" της σκλάβας. Δεν το γνώριζα, αλλά καλύπτει πλήρως την αντίληψη μου πως τα λεφτά είναι απλά συμβολικά και όχι η ουσία.
     
  2. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    tender lilly θα ήθελα να σε παρακαλέσω να απευθύνεσαι σε μένα όταν σχολιάζεις κάποιο ποστ μου, όπως κάνω και εγώ και να μην μιλάς σε τρίτο πρόσωπο καθώς και να αποφεύγεις τα προσωπάκια που βγάζουν τη γλώσσα.

    Δεν είναι μόνο δική σου επιθυμία να μην μαλώνεις νυχτιάτικα και θα μπορούσες να το αποφύγεις αν ασχολιόσουν με το θέμα ως έχει και δεν ανακάτευες χίλια δυο άλλα άσχετα πράγματα. Και αν φυσικά δεν χρησιμοποιούσες χαρακτηρισμούς που δεν μας αρμόζουν. Το δικαιολογώ λόγο του αυθορμητισμού σου αν και σου ζήτησα να αλλάξεις αυτούς τους χαρακτηρισμούς και δεν το έκανες. Έχουμε μια φαντασίωση που δεν συμφωνεί με τα δικά σου θέλω αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θέλουμε να κάνουμε κάποια πόρνη και πουλώντας το κορμί της να μας συντηρεί.

    Ας το κλείσουμε το θέμα γιατί στην ουσία χωρίς λόγο αντιμαχόμαστε. Ο καθένας έχει τη δική του άποψη και πολύ καλά κάνει. Θα ήθελα αν έχεις την ευγενή καλοσύνη να απαντήσεις στην ερώτηση που σου έθεσα.


    Μετά τιμής
    ΜasteR_PieR
     
  3. gaby

    gaby Guest

    MasteR PieR δεν είναι στα πιστεύω μου να με ρωτάνε κάτι και να μην απαντώ.

    Θα ήθελα όμως να καταλαγιάσει πρώτα λίγο η φασαρία, να είμαι βέβαιη για τη νηφαλιότητά μου και κατόπιν να απαντήσω στο χθεσινοβραδυνό post.

    Πράγματι χθες το είδα εκ των υστέρων γιατί είχαν μαζευτεί άλλα στο μεταξύ και πράγματι η αρχική μου αντίδραση ήταν το χιούμορ. Δυστυχώς δε μπορούμε να ελέγχουμε τις αντιδράσεις των άλλων σε αυτά που λέμε. Εσάς δε σας αρέσει το χιούμορ, εμένα η έξαλλη οργή, τί να κάνουμε, γούστα είναι αυτά.
     
  4. τασος0

    τασος0 Regular Member

    συμφωνω με την litle slut [Pier] ειδικα με εκεινο που ειπε οτι πολυ δυσκολα καποιος που δεν ειναι σκλαβος μπορει να κατανοησει αυτη την αναγκη ...και θα προσθεσω ...και πολλες αλλες αναγκες αλλα και συναισθηματα
    επισης συμφωνω απολυτα με την λαρα
     
  5. sklavos25

    sklavos25 New Member

    αν γίνεται με σκοπό την ταπείνωση του σκλάβου συμφωνώ.οχι όμως για τα χρήματα.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Θα είμαι σε αυτό το post τόσο ξεκάθαρη και σαφής στο ότι δε θεωρώ κανένα από τα μέλη της κοινότητας, Κυρίαρχους και μη, προαγωγούς, όσο ξεκάθαρη και σαφής ήμουν στο post Νο 4 στο ότι δε μου αρέσει το whoring, έτσι όπως περιγράφτηκε στο thread. Σαφέστατα πιστεύω ότι Κ/κανένας μας σε αυτή την κοινότητα δεν έχει εμπορικά κίνητρα στο νου του, έστω και υποσυνείδητα.

    Αυτό ήταν αυτονόητο και από τα posts μου, όπου ουσιαστικά έλεγα ότι «αφού ο Κυρίαρχος δεν είναι προαγωγός, γιαί να μπλέξει με τέτοια θέματα», άρα δεν υπάρχει κάτι για να ανακαλέσω στην ουσία.

    Ο αρχικός μου προβληματισμός ήταν ότι δεν είναι τόσο απλό να γίνει κάτι τέτοιο, ότι υπάρχουν απαιτήσεις από τον Κυρίαρχο να εξασκήσει κατά κάποιο τρόπο ένα επάγγελμα, έστω και για μία φορά, που αν και underground έχει και αυτό την τέχνη του.

    Ο επαγγελματίας προαγωγός, άθλιος ή όχι και άξιος υβρισμού ή όχι, που εγώ δεν είπα καν αυτό, συνήθως έχει τον τρόπο να ξεχωρίσει τους πραγματικούς πελάτες και αυτούς που πάνε να τον τσακώσουν. Γιατί θα πρέπει να μπορεί και ο Κυρίαρχος να το κάνει αυτό; Για να μη ξεχνάμε ότι η πολιτεία θα αντιμετωπίσει τη σκλάβα ως συνυπεύθυνη, θα αποκτήσει μητρώο, δε θα μπορεί να πει ότι ήταν πράγμα στη συγκεκριμένη περίπτωση διότι η πολιτεία δεν τη βλέπει ως πράγμα και ιδιοκτησία.

    Εξέφρασα αυτό που με προβληματίζει περισσότερο στη συγκεκριμένη πρακτική. Δηλαδή τί θα γίνει αν έρθει σε σύγκρουση με κοινωνικούς κανόνες στην πράξη. Είναι άλλο πράγμα να μιλάμε για ουρολαγνεία που, είτε αρέσει σε άλλους είτε όχι, την εξασκούμε σε χώρους που ελέγχουμε και άλλο να μιλάμε για whoring που η κοινωνία το θεωρεί νόμιμο υπό συνθήκες μόνο.

    Αυτά πάντα σε περίπτωση που μιλάμε για κανονικό whoring και όχι για role playing whoring.

    Δηλαδή ο προβληματισμός μου δεν είναι ηθικολογικού χαρακτήρα αλλά πρακτικού και κοινωνικού. Αυτό που είπα είναι : Πώς μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και τί γίνεται όταν υπάρξουν εξωτερικές παρεμβάσεις;

    Επειδή το thread είχε ως τίτλο και περιεχόμενο το «whoring» και όχι το «whoring as role playing or as fantasy» και το χειρίστηκα ανάλογα, δε θεωρώ ότι ευθύνομαι για τη λαχτάρα που πέρασες MasteR PieR και που σε τόσο ισχυρή παρεκτροπή απέναντί μου σε οδήγησε. Και μην ξεχνάς ότι nobody can insult you without your prior consent, άρα μήπως πρέπει να ρωτήσεις τον εαυτό σου αν πραγματικά τόσο πολύ πειράχτηκες μόνο επειδή αντέδρασα έντονα εγώ; Και επειδή «nobody can insult you without your prior consent», δε σου ζητώ καν να απολογηθείς για τις απευθείας προσβολές σου προς εμένα, εφόσον δε με αγγίζουν τα λεγόμενά σου στα δύο posts σου. Παρόλα αυτά, για να γράψω αυτή την απάντηση, σεβάστηκα πάρα πολύ το ότι (σαφέστατα) ένιωσες εκτεθειμένος και τα συναισθήματά σου καθώς θα τη διαβάζεις.

    Θεωρώ ότι το λάθος μου ήταν ότι πήρα το όλο θέμα πολύ βαριά και έχασα το χιούμορ μου στην αντιμετώπισή του ή δεν είχα την ψυχραιμία να μην εμπλακώ. Σε ορισμένες γυναίκες, μεταξύ των οποίων κι εγώ, η πορνεία θίγει κάποιες πολύ ευαίσθητες πτυχές άλλωστε, καθώς και κοινωνικά και πολιτικά πιστεύω.

    Ως προς το level of submission μου τώρα... Κανονικά, αφού μάλιστα δε μου είπες για ποιό λόγο ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ να το μάθεις, η απάντησή μου θα έπρεπε να είναι “none of your business”. Αλλά το βρίσκω πολύ σφιγμένο, πολύ politically correct, πολύ βαρετό, να απαντήσω έτσι. Βρίσκω στοιχεία που με εκφράζουν σε όλα τα επίπεδα μέχρι και το 7, με την εξαίρεση ίσως του 6. Αυτή την εποχή, που είναι για μένα εποχή ραγδαίων εξελίξεων όσον αφορά τα εξωτερικά μου δεδομένα, και αναθεωρήσεων του πώς αισθάνομαι ως femsub, των βουλήσεων, των συναισθημάτων και των αντοχών μου δε θεωρώ ότι με αντιπροσωπεύουν τα 9 levels διότι είναι στατικές απεικονίσεις. Πιθανά να ανήκω στα 4 και 7. Αλλά και αυτό να μην το πάρεις δεδομένο, γιατί ο καθένας μας μπορεί να «διαβάζει» με άλλο τρόπο τα διάφορα επίπεδα και να επικεντρώνει σε διαφορετικά σημεία το ενδιαφέρον του.

    Για μένα, δεν είναι ανάγκη να ανατρέξω στα 9 levels of submission για να ξέρω ότι πρώτα είμαι γυναίκα και μετά υποτακτική. Σε αυτό το πλαίσιο μου φαίνεται λογικό για μία υποτακτική να αποδέχεται όλες τις ερωτικές προτροπές του παρτνέρ της εκτός από εκείνες που ο ίδιος θεωρεί ακραίες. Έτσι, αν ο Κυρίαρχος απαιτήσει κάτι με το οποίο ο ίδιος δεν αισθάνεται άνετα, και που επιπλέον παρουσιάζει μεγάλες δυσκολίες για να γίνει, θα κοιτάξω να το αποφύγω. Δεν ξέρω αν η σκλάβα μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, ή αν σε αυτή την περίπτωση, χωρίς το δίκτυ ασφαλείας που προσφέρει η συναίνεση της υποτακτικής, η αυτοκυριαρχία του Κυρίαρχου ως προς την έκφραση των ενστίκτων του πρέπει να είναι απόλυτη.
     
  7. coupleds

    coupleds Regular Member

    tender lilly νομίζω σε ότι έγραψες σε προηγούμενες σελίδες είναι απόλυτα λογικό και ξεκάθαρο, καθόλου παρεξηγήσιμο και πράγματι απόρρησα για την "επίθεση" που δέχτηκες. Πιστεύω οτι η ένταση που υπήρχε ως προς την ερμηνεία κάποιων όρων δεν αρμόζει σε τέτοιου είδους Forum. Θα επαναλάβω: γιατί δεν μιλάμε για sharing που δεν θα δημιουργήσει τόσες παρεξηγήσεις?
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: whoring

    Γιατί ΔΕΝ ειναι το ίδιο coupleds όπως ήδη έγραψα σε προηγούμενο ποστ.
    Όσο για το τι αρμόζει και τι δεν αρμόζει σ ένα τέτοιο forum ο καθένας έχει τις απόψεις του.
    Εγώ πιστέυω πως είναι φυσικό κάποια καυτά θέματα να δημιουργούν εντάσεις, μια και αγγίζουν όπως είπε και η φίλη tender lilly κάποια "κουμπάκια" μέσα μας και αντιδρούμε έντονα, σαν θερμοί μεσογιακοί ανθρώποι που είμαστε.  

    Και αν είναι να αλλάζουμε ορισμούς και ερμηνίες με "βολικές" και μη παρεξηγήσημες λεξούλες, καλύτερα να μην μιλάμε καθόλου μια και έτσι κι αλλιώς άλλα θα λέμε κι ο καθένας θα καταλαβαίνει τα δικά του.

    Λοιπόν άλλο το sharing της σκλάβας και άλλο το whoring της σκλάβας, γιατί να το ταυτίσουμε?
     
  9. coupleds

    coupleds Regular Member

    Θεωρώ κάποιοι πήραν πολύ προσωπικά κάποιους χαρακτηρισμούς της tender lilly ενώ φυσικά μιλούσε γενικά. Υπήρξε όξυνση πνευμάτων που πιστεύω οτι "χαλάνε" την εικόνα του forum. Τέλος όταν αναφέρθηκε για "συμβολική" αμοιβή, σε "συγκεκριμένα άτομα" και κύκλο και για μένα το θέμα πήγε σε role playing και sharing και όχι σε πραγματικό whoring. Δεν είναι απλά θέμα λέξεων. Σαφώς και δεν ταυτίζεται αλλά με τους όρους που προαναφέρθηκαν (οχι από σένα lara[E-p] συγκεκριμένα δεν θεωρώ οτι είναι πραγματικό whoring.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το sharing σημαίνει απλά δίνω τη σκλάβα σε Κάποιον άλλο. Το whoring ακόμη και σαν role play έχει αντίτοιμο. "Πουλάς" τη σκλάβα σου. Κι όπως Είπε Ο MasterJp γίνεται σαν ένα είδος σκλαβοπάζαρο και τα λεφτα πάνε σε κοινοφελείς σκοπούς, έτσι εξαλείφεται μεν η έννοια του προσωπικού κέρδους, αλλά υφίσταται η αγοραπολησία.
    Αυτή είναι η διαφορά.
     
  11. coupleds

    coupleds Regular Member

    Αν κλέψω μια τράπεζα και μοιράσω τα χρήματα στου φτωχούς πάλι ληστής είμαι..
     
  12. severen

    severen New Member

    Υπαρχουν αραγε Αφεντρες εδω που Εχουν εμπειρια παραχωρησης του σκλαβου Τους,ειτε με μορφη sharing ειτε ως whoring;καλο θα ηταν ν'ακουσουμε την εμπειρια και τη γνωμη Τους.