Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

whoring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 30 Ιουλίου 2005.

  1. Maley

    Maley Contributor

    Oλες οι συναλλαγες φιλε SaMoYeT έχουν στο τέλος οικονομικο οφελος..απο που να αρχισω και που να τελειώσω..απλα οι περισσότερες καλύπτονται απο τον μανδυα της εξυπηρετησης, διευκόλυνησης κλπ. Απλό παραδειγμα: απο την ιδιότητα μου, εχω προσφέρει υπηρεσις σε άπειρους ανθρώπους που ειλικρινα αν πληρωνόμουνα για ολες θα ειχα φτιάξει και την πισινα που ονειρέυομαι στο εξοχικό μου..
     
  2. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Αν αντιλαμβανεσαι τα παντα ως εμπορικη συναλλαγη ειναι δικαιωμα σου.

    Χαιρομαι που δεν μπαινω σε τετοιες διαδικασιες και συναλλαγες και μπορω κατε εμε παντα να ξεχωρισω τι ειναι σχεση καθε ειδους και τι συναλλαγη....

    Ελπιζω συντομα να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα και εννοω την πισινα.... και ακομα και σε αυτο θα πω απλα πως η υλη ειναι κατι που δεν γεμιζει την ψυχη.....

    Η διαφορετικη αντιληψη πραγματων δεν σημαινει πως δεν σεβομαι την αποψη σου απλα θεωρω πως ειμαι αρκετα μακρυα
     
  3. siddan

    siddan Guest

    το whoring ακροβατει μεταξύ επιτρεπτού και ανεπίτρεπτου . Είναι ακραία έκφανση του BDSM και κρύβει σοβαρούς κινδύνους νομικής κυρίως υφής διότι ξεφεύγει πολύ από την σφαίρα του ιδιωτικού.
    Αν κάποιοι το επιθυμούν δικαίωμα τους αλλά πρέπει να έχουν υπόψη το ρίσκο. Οταν κάποιος δίνει μία γυναίκα σε άλλον ή άλλους με χρηματικό αντάλλαγμα τότε προφανώς θεωρείται προαγωγός . Δεν νομίζω ο νόμος να ενδιαφέρεται για τα συναισθηματικά του κίνητρα.
    Οπως και όταν πας με άτομο κάτω των 18 είσαι υπόλογος για αποπλάνηση ανηλίκου . Αλλο αν υπάρχουν ανήλικοι που ρίχνουν τους ενήλικους στο καναβάτσο .
    Κατα τα αλλα πολύς προσωπικός καυγάς για το τίποτα -πράγμα που συμβαίνει κι αλλού στο forum -αναπόφευκτο ίσως .
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Πολλές φορές οι διαφωνίες οφείλονται στο οτι ο καθ'ενας βλέπει και διαφορετική εικόνα.

    Μια εικόνα είναι να δείς εναν Αφέντη να εκμεταλλεύεται συστηματικά την αδυναμία της σκλάβας του και να την πουλάει για να βγάζει χρήματα. Υποθέτω πως και οι δύο, για να εχουν φθασει σ' αυτο το σημείο, είναι ρεμάλια. Αυτός δε διαφερει σε τιποτα από κάποιον που φέρνει παράνομα γυναίκες, τους παίρνει τα διαβατήρια και τις εκμεταλλεύεται. Κι αυτή είναι ενα ράκος. Η εικόνα αυτή μου προκαλεί οίκτο.

    Μια άλλη εικόνα είναι εκείνη που ο Αφέντης πουλάει τη σκλάβα του στα πλαίσια του humiliation ή απλά του βίτσιου τους. Βρίσκονται σ' ενα μπαρ στα high τους. Ο Αφέντης ζητάει απ' τη σκλάβα του να προσεγγίσει τον Χ τύπο και να του φέρει πίσω το αντίτιμο. Κάθεται και απολαμβάνει τη σκηνή του ψησίματος. Μπορεί να τη σταματήσει οποτε θέλει -- δε θέλει.... Κι αυτή του ρίχνει συνέχεια ματιές -- του χαμογελάει κρυφά .....

    Εδω, δεν καταλαβαίνω που στο καλό χωράει η ηθική και η νομολογία.

    ΥΓ. Ρίσκα και κίνδυνοι υπάρχουν. Τα νομικά είναι τα λιγότερα. Ανθρωποι που δεν ειναι ψημένοι στη ζωή και στη νύχτα καλό είναι ν' αποφευγουν να μπλέκουν σε καταστάσεις που δεν ξέρουν να χειρισθούν, γιατί πολλά μπορεί να συμβούν.
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    ναι οντως δε Μ/μπορειτε να Ε/επιβαλετε τα θελω Σας στους αλλους Χ/χαλαρωστε και Γ/γινετ Χ/χρησιμοι δηλαδη καλυψτε το θεμα απο το θεμα για τους κινδυνους που υπαρχουν και καποια πραγματα που αξιζουν προσοχης τα υπολοιπα ειναι υποκειμενικα  
     
  6. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: whoring

    Σωστό Σας βρίσκω KyriosG  

    Να υποθέσω ότι μία από τις βασικές προϋποθέσεις της δεύτερης περίπτωσης είναι να ελέγχεται πλήρως και αποδεδειγμένα και μακροπρόθεσμα η σκλάβα από τον Κυρίαρχο;

    Νομίζω ότι αν η σκλάβα, γιά κάποιο λόγο, πχ το σοκ της "εκπόρνευσης", αισθανθεί ότι έχει το δικαίωμα και τη δυνατότητα επιλογής μεταξύ του Κυρίου της και του τρίτου προσώπου, του "πελάτη", τότε πολλά μπορούν να συμβούν, πολλοί κλυδωνισμοί και τρικυμίες.

    Δεν είναι λίγα τα σπιτικά της Αθήνας που έχουν διαλυθεί από κάποιο παρόμοιο ξεκίνημα, ασχέτως lifestyle.

    Απλά το αναφέρω ως ένα πιθανό σημείο προσοχής στο συγκεκριμένο kink.
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Θα διφωνήσω για πρώτη ίσως φορά με την tender lily, αν και τη σέβομαι πάρα πολύ. Το να χρησιμοποιήσει Κάποιος/α τον υποτακτικό σαν πόρνη είναι όντως επικίνδυνο αλλά αυτό το ρίσκο το κάνει πιο γοητευτικό το παιχνίδι. Αν το δεχτεί ο υποταχτικός τότε όλα πάνε καλά, το μόνο που μένει είναι να φροντίσει ο/η Κυρίαρχος/η να μην βλαυθεί ο υποταχτικός. Αυτός άλλωστε είναι ο ρόλος Του/ης.

    Δεν το έχω κάνει ποτέ για να μιλήσω σαν εμπειρία. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι κάποιες φορές που η Αφέντρα με παραχωρούσε σε Άλλη τότε αισθνόμουν πιο κοντά σε Αυτή, αφού αυτή η πράξη επανερχόταν σε Αυτή που ήθελα να υπηρετήσω. Και δεν υπήρχε καμία περίπτωση για κλεφτές ματιές διότι αυτό θα ήταν μια δικαιολογία για τιμωρία.

    Τώρα το αντίτιμο (στην εκπόρνευση) μπορεί να είναι συμβολικό και πάντως να μην είναι φανερό. Υπάρχουν τρόποι για αυτό. Αν το δεχτεί ο/η σκλάβος/βα τότε τα πράγματα κυλούν κανονικά. Όμως θα πρέπει να το συζητήσουν εξαντλητικά μέχρι να πάρουν μια απόφαση και να είναι πεπεισμένοι και οι δύο.

    Πάντως αισθάνομαι άβολα που διαφωνώ με εσένα tender lily, αφού περιέργως συμφωνώ με όλα μαζί σου.
     
  8. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Συμφωνώ. Ουτως η άλλως το ψυχολογικό-ερωτικό αποτέλεσμα μετράει.
    Το να βγεις έξω με αγνώστους, αν και θα μπορεί να είναι άκρος ερεθιστικό, είναι πολύ επικύνδυνο. Δεν θα μπορούσα να βάλω μια δούλα σε τέτοια θέση, διότι αν έμπλεκε με εγκληματία η κόλλαγε κάποια αρρώστεια, δεν θα το άντεχε η συνείδηση μου.
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: whoring

    Αυτά είναι, ούτως ή άλλως, παιχνίδια για ... μεγάλα παιδιά. Για να μπει σε τετοιες διαδικασίες μια σχέση, θα πρέπει να έχει ξεπεράσει πολλά, ο Κυρίαρχος να νιώθει άνετα και η σκλάβα εμπιστοσύνη. Μη σε παραξενεύει αν πω πως η σκλάβα μπορεί να το απολαμβάνει περισσότερο απ' τον Αφεντη.

    Αν ο Αφεντης νιώθει νευρικότητα και ανασφάλεια ας το φαντασιωθεί και να τ' αφήσει για το μέλλον. Κερναω εγω τα επόμενα ποτά.
     
  10. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Πότε;  
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Κι εγώ λέω πως αν μιλάμε για Ms σχέση αυτό που λες tender lilly είναι κάπως εκτός τόπου. Χαράς την εξουσία δηλαδή που Έχει Ο Αφέντης της! lol
    Θεωρείς δηλαδή πως αν με Δώσει Ο Κύριος μου, εμένα ή οποιαδήποτε άλλη σκλάβα και όχι κάποια που νομίζει πως είναι σκλάβα σε κάποιο 3ο υπάρχει κίνδυνος να προτιμήσω τον 3ο?
    Δυσκολεύεται να χωρέσει στο μυαλό μου η σύγκριση οποιαδήποτε άλλης βανιλλα σχέσης και οι κίνδυνοι που πιθανόν να εμπεριέχει, του τύπου «είδα τον «πελάτη» είναι ομορφότερος, λέω ένα άντε γεια στον «Αφέντη» και πάω με τον πελάτη», με μια σχέση Ms.

    Πως μπορούμε να μιλάμε για "σοκ" λες και είναι δυνατό να συμβεί κάτι τέτοιο, χωρίς προετοιμασία της σκλάβας και χωρίς την σιγουριά Του Αφέντη για το τι γίνεται και πόσο έτοιμη είναι γι΄αυτό η σκλάβα??
    Εκτός κι αν δεν μιλάμε για σοβαρές Ds σχέσεις, αλλά σχέσεις μεταξύ κάποιων που "νομίζουν" πως είναι Αφέντης/ σκλάβα και βιάζονται να παίξουν παιγνίδια ορίων χωρίς προετοιμασία, γιατί αλλιώς πως είναι δυνατό να θεωρήσει κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες μια σκλάβα πως έχει δικαίωμα να επιλέξει μεταξύ Αυτού που υποτίθεται Είναι η ύπαρξη της και οποιουδήποτε άλλου.

    Κι όπως Λέει και Ο ΚύριοςΓ.
    Έτσι δεν πιστεύω πως σε μια σχέση Ms κάποιο "σοκ" μπορεί να είναι αρκετά δυνατό, ώστε να επηρεάσει μια αυθεντική σκλάβα μετατρέποντας την σε φτηνό αναξιόπιστο τσουλί που φτύνει Τον Αφέντη της, ο οποίος δεν έχει κανένα έλεγχο και καμμιά εξουσία πάνω της, αν αυτό δεν ήταν απ΄ την αρχή έτσι.

    Με την ίδια λογική και στο lending αλλά και σε άλλα που συζητήσαμε σαν φαντασιώσεις σε άλλα threads για συμμετοχή και άλλων στο "παιγνίδι" μπορεί να περιλαμβάνονται οι ίδιοι αυτοί «κίνδυνοι»...Αλλά για κάποιους λόγους μόνο εδώ αναφέρεται σαν κίνδυνος, διαγράφοντας και υποβιβάζοντας την εξουσία και τον έλεγχο Του Αφέντη!

    Αν η υποτιθέμενη σκλάβα προτιμήσει τον πελάτη ή επιφέρει κάτι τέτοιο προβλήματα στη σχέση, τότε θεωρώ ευτυχία Του Αφέντη της που την Ξεφορτώθηκε, μια και είναι ανάξια σαν σκλάβα το λιγότερο.

    Καταλαβαίνω την αντίδραση από πολλούς στο συγκεκριμένο θέμα, όλοι έχουμε κάποια προβλήματα με συγκεκριμένα θέματα, μια και όπως λέει και ο blindfold
    Όσο για το
    Mε προβλημάτισε λίγο στο θέμα της αρρώστιας, που και πάλι δεν είναι ένας κίνδυνος που υπάρχει μόνο στο whoring, και αν κάποιος είναι τόσο εγκληματικά ελαφρόμυαλος, ώστε σε οποιαδήποτε περίπτωση είτε lending είτει απλά παρτούζας να μην χρησιμοποιεί Ο Ίδιος και να μην Επιβάλει τη χρήση προφυλακτικού, τότε κακό του κεφαλιού του και πάλι θα τον αμφισβητήσω σαν Αφέντη μια και δεν Νοιάζεται για την υγεία της σκλάβας του.

    Οπότε το συμπέρασμα είναι πως πέραν του ότι είναι υποκειμενικά και δεν τίθεται θέμα ηθικής και νομολογίας, όπως Είπε και Ο ΚύριοςΓ,
     
  12. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Το σωστό είναι να υποθέτεις πως ' αν κάτι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει'. Νόμος του Μέρφυ.

    Πιο εύκολο είναι να βρείς ελαφρόμυαλους και εγκληματίες παρα σωστούς.Και πιο εύκολα σε βρίσκουν εκείνοι. Σε όλα τα μέρη της γής.