Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Why Men Love "Bitches",

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 31 Αυγούστου 2006.

Tags:
  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το βιβλίο "Why Men Love Bitches" της Sherry Argov ήταν ότι έπρεπε να μου κρατήσει παρέα στο ταξίδι που έκανα πρόσφατα προς την συνάντηση της Θεσσαλονίκης και από Θεσσαλονίκη προς Αθήνα.
    Κάποιοι φίλοι το είδαν στα χέρια μου και με νόημα μου χαμογέλαγαν.
    Θεωρώ ότι είναι ένα βιβλίο αρκετά ελαφρύ και με αρκετή δόση humor που απευθύνετε στις Κυρίαρχες Γυναίκες και εντοπίζει τις διαφορές της με το χαρακτήρα των υποτακτικών Γυναικών που η συγγραφέας τις αναφέρει σαν ¨καλά κορίτσια»

    Κράτησα ενδεικτικά κάποια στοιχεία και Σ/σας τα παραθέτω:

    Η γυναίκα Κυρίαρχη έχει εκείνο το "Je ne sais quoi", που σε ελεύθερη μετάφραση υποδηλώνει ότι : "Δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχει, αλλά είναι κάτι το ιδιαίτερο".

    Η γυναίκα Κυρίαρχη είναι ευγενική αλλά και δυναμική.
    Η γυναίκα Κυρίαρχη δεν θα παρατήσει την προσωπική της ζωή για έναν άντρα.
    Δεν θα επιτρέψει σε έναν άντρα να πιστέψει ότι την "κατέχει" 100%.
    Θα υψώσει το ανάστημα της όταν εκείνος ξεπεράσει τα όρια.
    Είναι θηλυκή όπως ακριβώς στις "ανθισμένες μανόλιες" –λουλούδι εξωτερικά,
    ατσάλι μέσα της.
    Χρησιμοποιεί ακριβώς αυτήν την θηλυκότητα για δικό της όφελος..
    Δεν σημαίνει ότι εκμεταλλεύεται δόλια τους άντρες γιατί παίζει πάντα καθαρό παιχνίδι.
    Διαθέτει τη λογική που παραμερίζει την ρομαντική φαντασίωση. Αυτή η λογική της παρέχει την δυνατότητα να έχει το πάνω χέρι.
    Επιπλέον έχει την δυνατότητα να μείνει ψύχραιμη κάτω από πίεση.
    Μια καλή υποτακτική δίνει και δίνει μέχρι εξαντλήσεως η γυναίκα Κυρίαρχη ξέρει που να σταματήσει.

    Η κυριαρχική γυναίκα αντλεί τεράστια δύναμη από τον ανεξάντλητο τρόπο σκέψης της σε ένα κόσμο που μαθαίνει ακόμα στις γυναίκες την αυταπάρνηση.
    Αυτή η γυναίκα δεν ζει ακολουθώντας τις προδιαγραφές» κάποιου άλλου αλλά μόνο τις δικές της.
    Είναι η γυναίκα που ακολουθεί τους δικούς της κανόνες που έχει αυτοπέποιθεση, αίσθηση της ελευθέριας και δυναμισμό.
    Η γυναίκα αυτή διαθέτει λογική που θα την βοηθήσει να κάνει αυτό που θέλει πραγματικά αλλά και συμπεριφορά που λεει ότι δεν το κάνει από ανάγκη αλλά το κάνει επειδή είναι επιλογή της.
    Η Κυρίαρχη δεν είναι η γυναίκα που θα καθίσει σπίτι και θα κάνει υπερορίες για να βελτιώσει την τεχνική της στο μαγείρεμα.
    Φροντίζει πάντα τον εαυτό της και την υγεία της.
    Σε όλη την διάρκεια της σχέσης της με ένα άντρα παραμένει ο ίδιος άνθρωπος. Δεν χάνει τους φίλους της. Δεν παρατάει την καριέρα η τα χόμπι της. Δεν παραχωρεί όλο τον χρόνο της ούτε σκύβει κεφάλι και δεν ανέχεται την έλλειψη σεβασμού.
    Διατηρεί την σπιρτάδα της και έχει μεγάλη αυτοεκτίμηση.
    Είναι απόλυτα πεπεισμένη ότι η προσωπικότητα της ορίζει τις αποφάσεις της.
    Η Κυρίαρχη εντείνει το ταλέντο της στις διαπραγματεύσεις όταν τίθεται θέμα επιλογής.
     
  2. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Απάντηση: Why Men Love "Bitches",

    το βιβλίο αυτό είναι αγγλικό ή ελληνικό;από ποιές εκδόσεις μπορούμε να το βρούμε;

    thanx 
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αρέσουμε Εύα μου για τον απλούστατο λόγο ότι τους αρέσει να είμαστε Δυναμικές, σε όλους τους άντρες, άσχετα εάν πολλοί δεν το παραδέχονται  
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    λίγοι οι σκλάβοι/ες όπως και Λίγοι/ες Οι Κύριοι/ίες ...

    όμως άπειροι οι υποτακτικοί/ες και αντίστοιχα οι δυναμικοί/ές ,παρόλαυτα οι απόψεις αυτές αγγίζουν και τους ακραίους(εμάς του bdsm δηλαδή) αυτές που μας Γράψατε Κυρία SM_Art_Lady είναι απίστευτα ειλικρινής και αντικειμενικές ,πιστεύω ,και συμφωνώ !

    λοιπόν προς Τις Νεαρές του χώρου Σπεύσατε να το Διαβάσετε   (joke...αν δεν το έχεις μέσα σου όσο και να διαβάσεις είναι μάταιο.. )
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Απάντηση: Why Men Love "Bitches",

    Lady_Selene Το Βιβλίο είναι μεταφρασμένο στα Ελληνικά και το αγόρασα από το βιβλιοπωλείο "Παπασωτηρίου"
    O τιτλος του όπως προανέφερα είναι "Why men Love Bitches" της Sherry Argov - Εκδόσεις Ορφέας και έχει γίνει διεθνές Βest Seller.
    Στο προτείνω γιατί διαβάζετε ευχάριστα. Είναι ανάλαφρο και με humor εκφράζει αυτά που έχει να πει!
    Οι περισσότερες Γυναίκες είναι δυναμικές απ΄ όσο ξέρω. Άσχετα αν μερικές απλά δεν το δείχνουν και το καλύπτουν έντεχνα.
    Δεν υπάρχει Γυναίκα είτε Κυρίαρχη είτε υπακτική που θα βάλει κάτι στο μυαλό Τ/της και δεν θα το πετύχει. Απλά χρησιμοποιούμε διαφορετικές τεχνικές για να επιτευχθεί ο στόχος.
    Καθόλου joke blindfold …Αν δεν το έχεις μέσα σου απλά το διαβάζεις για να το διαβάζεις και να γνωρίζεις το ότι υπάρχουν Άλλες ….διαφορετικές από εσένα.. Αν το έχεις μέσα σου απλά το διαβάζεις διασκεδάζοντας και βελτιώνεσαι σε σημεία. 
     
    Last edited: 31 Αυγούστου 2006
  6. Εγω διαφωνω καθετα με τις γενικοποιησεις του στυλ "οι περισσοτερες γυναικες ειναι ετσι" η "οι περισσοτεροι αντρες γουσταρουν αυτο",ειναι κα8αρα θεμα ανθρωπου και κοινωνιας αλλα και φυσης,προσωπικα οι περισσοτερες γυναικες που εχω γνωρισει (το γνωρισει με ολη τη σημασια της λεξεως) ηθελαν λουρακι και τον αντρα δυναμικο,και δε μιλαω μονο για το σεξ.
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Απάντηση: Re: Why Men Love "Bitches",

    Eιπε κανενας οτι "οι περισσοτερες γυναικες ειναι ετσι"?
    Αντιθετα συμφωνω μαζι σου οτι οι περισσοτερες Γυναικες ειναι αλλιως...
    Δηλαδη θελουν λουρακι να τις πνιγει στο λαιμο και τον αντρα Μαχαραγια!
    Οχι θα κατσουν να σκασουν!!!

    Παρα την ζητηση που υπαρχει απο πολλους υποτακτικους αντρες, η υπαρξη των Κυριαρχικων Γυναικων ειναι απο μικρη εως και μηδαμινη.
    Γι αυτο το ειδος Μας ειναι σπανιο και δυσευρετο και γι αυτο ειναι και πολυτιμο!!

    Κατω τα χερια απο τις Mistress και τις Bitches!!
    Αφηστε Μας να ζησουμε Ελευθερες και δυνατες.  
     
  8. Δε διαφωνουμε,και στατιστικα αν το δεις ετσι ειναι,

    (αμαν! συμφωνησα με την Ευα,παω να βαλω θερμομετρο)
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Απάντηση: Re: Why Men Love "Bitches",

    Προσφερομαι να ερθω να σου βαλω Εγω το θερμομετρο... φυσικα ξερεις το που φανταζομαι  

    Eυκαρια να φορεσω την στολη νοσοκομας που μου παει μουρλια !!! 
     
  10. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Υπέροχα, εδά που 'χετε μανιφέστο ξεκινήστε με μια ΜΚΟ, έπειτα μπορεί να κλουθήσει ιδρυτική διακύρηξη και κόμμα.
    Καλές δουλειές!
     
  11. Re: Απάντηση: Re: Why Men Love "Bitches",

    Λες να εισαι η πρωτη γυναικα που θα καταφερει να με κανει να κατσω φρονιμα ?

    Μαλλον πιστευεις στα θαυματα,και ως αθεος δε μπορω παρα να σου πω αν τολμας ελα  
     
  12. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Why Men Love "Bitches",

    Δεν έχω να σχολιάσω πολλά, εγώ έτσι κι απλώς μια φτωχή των πνεύματι σκλάβα είμαι που θα παρατούσε την προσωπική της ζωή για Τον Αφέντη της (αν της το Επέτρεπε φυσικά).

    Μόνο μια ερώτηση: έγραψε μια γυναίκα (Sherry Argov) ένα βιβλίο στο οποίο αναλύει τους λόγους για τους οποίους οι άντρες αγαπούν τις "σκύλες"? weird...