Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Would a BDSM Sex Robot Violate Asimov's First Law of Robotics?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος MrEntropy, στις 8 Οκτωβρίου 2018.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ποια η διαφορα ενος sex bot που μοιαζει εμφανισιακα και σκουζει σα πιτσιρικα γιαπωνεζα, απο ενα hitachi magic wand με speed controller και δυο-τρεις σενσορες σε ενα arduino, για να προσαρμοζει την ταχυτητα του μοτερ αναλογα με καποια pattern.
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Για να γυρισουμε στην Πραγματικοτητα, οι ρομποτικοι βραχιονες που φτιαχνουν εδω και δεκαετιες σχεδον ΟΛΑ τα αυτοκινητα που κυκλοφορουν,
    εργαζονται -ακαταπαυστα- πισω απο φραχτες και διακοπτες ασφαλειας,
    γιατι εαν καταλαθος βρισκοταν εργατης εκει κοντα, θα τον εκαναν κομματια...

    Και μιλαμε για αυτοκινητοβιομηχανια, που τα εχει τα φραγγα να υλοποιησει και τις πιο παλαβες θεωριες.

    Αρα το προβλημα ειναι αλλου.
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι η ντομάτα που κόβεις για να κάνεις σαλάτα μπορεί να είναι θύμα εγκληματικής ενέργειας και εσύ ένας δολοφόνος ?
     
  4. kink_hacker

    kink_hacker Working on combining BDSM with AI/Robotics

    Duh...Οσον αφορα στη ντοματα, αυτο ακριβως ειμαι, ενας δολοφονος. Το εν λογω σχολιο μου για τα sex bots ηταν σε συνεχεια ενος προβληματισμου που εξεθεσε ο φιλος MasterK77.
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αναρωτιέμαι πόσο χασομέρης πρέπει να είναι κάποιος για να ασχοληθεί μ' αυτό το θέμα... μη με παρεξηγάτε...
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Για να δολοφονήσεις κάτι πρέπει να είναι έμψυχο. Θα πρέπει να πεθάνει ή να ψοφήσει.
    Έχεις ακούσει ποτέ ντομάτα να ψοφάει ?
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    ΠΙΚΡΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...

     
  8. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Τα nonsequıtur.exe 'πατηθηκαν' νωρίς νωρίς
     
  9. kink_hacker

    kink_hacker Working on combining BDSM with AI/Robotics

    Αν αναφερεσαι στο ψευδωνυμο μου, ριξε πρωτα μια ματια εδω:
    http://catb.org/~esr/faqs/hacker-howto.html#what_is

    Δεν εχω σχεση με παραβιασεις ασφαλειας και τα σχετικα. Χακερ ειναι τιτλος που τον φερω με τιμη γιατι με αναγνωρισαν ως τετοιο αλλα μελη της κοινοτητας μας. Εννοω της κοινοτητας των πραγματικων χακερ, οχι αυτων που αποκαλουνται χακερ απο τα ΜΜΕ και τους αδαεις. Αν εισαι κυριος θα παραδεχτεις οτι εσφαλλες και θα ζητησεις συγνωμη. Και επειδη σιχαινομαι τους αγενεις και ιδιαιτερως τους αγενεις που δεν εκφραζονται ευθεως, δεν θα ασχοληθω ξανα μαζι σου.
     
  10. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πες μου Ποτε να σταματησω να γελαω.
     
  12. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Νομιζω ότι στην παρούσα φάση και στο τεχνολογικό επίπεδο που βρίσκονται, είναι εμφανές ότι δεν χρειάζεται συναίνεση, το αν είναι θύματα βιασμού ή οι βιαστές όμως, εναπόκειται στην φαντασία των χρηστών τους.

    Ας ελπίσουμε ότι η σύγχρονη ιατρική ΔΕΝ θα χρησιμοποιήσει τους ίδιους βραχίονες για τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση του καρκίνου του προστάτη σε αυτό το πρότζεκτ:
    https://eandt.theiet.org/content/ar...bot-to-help-detect-and-treat-prostate-cancer/
    (χαλαρώστε κύριε Τακατάκη, εξέταση ρουτίνας είναι και η Prostatarduına T2150 δεν θα σας πονέσει καθόλου. Τώρα, πάρτε μια βαθιά εισπνοή... και εκπνοήηηηη)

    Το σκέφτηκα εγώ αλλά για πολύ λίγο. Είναι ένα αρκετά συχνό αντεπιχείρημα που χρησιμοποιούν κάποια άτομα όταν η συζήτηση περιστρέφεται στην εκμετάλλευση των ζώων για το κρέας / δέρμα κλπ τους (''είστε 'δολοφόνοι' εσεις οι κρεατοφάγοι, σκοτώνετε αθώες ανυπεράσπιστες υπάρξεις'' - ''σιγά μωρέ, το μαρουλάκι που κόβεις νομίζεις δεν είναι ζωντανή ανυπεράσπιστη ύπαρξη?''). Σύμφωνα με τον νόμο, ούτε είναι η ντομάτα θύμα εκμετέλλευσης/εγληματικής ενέργειας ούτε το ζώο, άν και υπάρχουν νομικές κυρώσεις για την θανάτωση κάποιων ειδών και για την βάναυση μεταχείριση τους (που για κάποιους, το γεγονός ότι τα θανατώνουμε ή τα αναπαράγουμε με όποιοδήποτε τρόπο-σκοπό πάλι βάναυσο / ανήθικο είναι, αλλά όχι στην συντριπτική πλειοψηφία παράνομο). Ενδιαφέρον έχει το ερώτημα σου. Τις καλύτερες τοποθετήσεις περι του θέματος τις έχουν οι προς Ινδία μεριά εδώ και κάτι γενεές.

    Τόσο η ντομάτα (ο καρπος) όσο και η ντοματιά, δεν θα ακουστούν όταν πεθαίνουν. Η ντομάτα απο την στιγμή που κόπηκε είναι μελλοθάνατη, έχει κάποια 24ωρα ζωής ακόμη.Η ντοματιά ελέγχεται κατα πόσο έχει πεθάνει απο την κατάσταση των φύλλων και του κορμού της.
    https://homeguides.sfgate.com/tell-tomato-plant-died-32697.html
    Ας το 'εκτροχιάσω΄λίγο: Κάποιος μπορεί να πεί ότι ορισμένες ντομάτες είναι σιωπηλοί δολοφόνοι (αν και όχι ηθελημένα και χωρίς να είναι οι ντομάτες οι ηθικοί αυτουργοί).Πως? Glyphosate, το δραστικό συστατικό σε αρκετά ζιζανιοκτόνα τα οποία κυκλοφορούν ακόμη στην παγκόσμια αγορά. Βγήκαν στην δημοσιότητα αρκετές έρευνες που υποστηρίζουν τις ανυσηχίες αρκετών οργανώσεων για τον συσχετισμό της συγκεκριμένης ουσίας με καρκίνο. (Attack of the killer tomatoes! Απτην μια είναι για να γελάμε,άκου ντομάτες δολοφόνοι... απτην άλλη...)

    Μιάς και ήρθαν και τα φυτά στην ρομποτοσυζήτηση και το κατα πόσο έχουν συναίσθηση / ικανότητα αντίληψης, δεν μπορώ να μην αναφέρω το πολύ ωραίο ντοκυμαντέρ The secret lıfe of plants, του 79, βασισμένο στο βιβλίο με τον ίδιο τίτλο που εκδόθηκε το 73. Τον τότε καιρό το βιβλίο εισέπραξε πολλές αρνητικές κριτικές, ότι προωθεί/χρησιμοποιεί ψευδοεπιστονικά δεδομένα (εν ολίγοις, ότι λέει παπαριές). Πού βρίσκεται η ανθρωπότητα σε αυτό το θέμα, 40 χρόνια μετά:
    http://www.plantbehavior.org/
    https://www.psychologytoday.com/us/...12/are-plants-entering-the-realm-the-sentient

    Και τί σχέση έχει αυτό με τα ρομπότ θα πεί κάποιος.Καλό ερώτημα.
    https://eandt.theiet.org/content/ar...icial-plants-could-help-save-the-environment/

    Δεν νομιζω να σε παρεξηγησει καποιος γιατι λες την γνωμη σου.Ειχαμε παρόμοια συζήτηση προσφατα, απλά το επεξεργαζόμαστε αλλοιώς.Οπως δεν θα παρεξηγήσεις εσύ την δική μου, όπου σε αυτή την περίπτωση είναι ότι λες χασομέρη όποιον τον ενδιαφέρουν θέματα που δεν σε απασχολούν εσένα. Πάντως, στο literotica ντοτ κομ, οπου μέλη μοιράζονται τις πικάντικες τους ιστοριούλες και φαντασιώσεις, οι κατηγορίες sci-fi / fantasy sex και non human (εξωγήινοι, φαντάσματα, ρομπότ κλπ) καταλαμβάνουν ενα αρκετά καλό ποσοστό επι του συνόλου. Δεν θα πω χασομέρηδες όσους πειραματίζονται εγκεφαλικά / λογοτεχνικά / κλπ κλπ με πράγματα που μπορεί εμένα να μην μου κινούν το ενδιαφέρον (και η αλήθεια, το Night of the living pussy, μου κίνησε το ενδιαφέρον να το διαβάσω μόνο απο τον τίτλο - αν και τελικά δεν ηταν kinky παρωδία του night of the living dead   ).

    Το σεξ μποτ ειναι έτοιμο για φίμωτρο (και θα χρειαστεί γιατί πιάνουν ψηλές συχνότητες οι γιαπωνέζες), το hitachi/arduino θα χρειαστεί μετατροπές/προσθήκες. Thats my take on it.

    Μα ακόμη δεν ξεκίνησε.Απο πού να το πιάσεις τέτοιο θέμα.
    Ασιμοφικα απο το φαντασιακό του?
    Ελονμούσκικα απο το λίαν συντόμως πρακτικό του?
    https://gigaom.com/2018/05/15/can-computers-be-implanted-in-human-brains/

    Χμμμμ....
     
    Last edited: 14 Οκτωβρίου 2018