Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Wrong Reasons To Do S/M

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Φεβρουαρίου 2006.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πως σε ειπαμε εσενα οτι σε λενε!!!!!;!!;;; ;;; 
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Ice and fire : τουναντίον, εκτός σπανίων εξαιρέσεων, μόνο αν δοκιμάσει κανείς θα ξέρει αν πραγματικά του ταιριάζει, ούτε οι ερωτήσεις ούτε το να ξεφεύγει σε κάποιο βαθμό κάποιος "καινούργιος" είναι ενοχλητικό ή μεμπτό και πιστεύω πως κανείς "παλιός" θα το αρνηθεί.

    Εκείνο που είναι εξαιρετικά εκνευριστικό, δεν αναφέρομαι σε σας, είναι πιστεύω προφανές, είναι όταν κάποιος που δοκίμασε και δεν του άρεσε προσπαθεί να βγάλει το BDSM στραβό και τους ανθρώπους του "περίεργους" (το λέω ευγενικά) ή να το τανύζει για να έρθει στα μέτρα του επιμένοντας πως αυτό είναι το "σωστό", για να μη δεχτεί πως τα γούστα του δεν είναι συμβατά με το αντικείμενο.

    Ως γνωστόν ή στραβός είν' ό γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Και τα δύο μαζί δεν στέκει.
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγω θεωρω πως ειναι ακομα πιο εκνευριστιστικο να το βγαζουν στραβο αυτοι που ουτε καν θελουν να το δοκιμασουν.
    Δεν ξερω αν συμφωνειτε!;
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Ice and fire : σε αυτή την περίπτωση δεν αξίζει η σπατάλη της ενέργειας που απαιτεί ο εκνευρισμός εκτός, που υποθέτω σε αυτό αναφέρεστε, προσπαθούν να σας πείσουν πως έχουν δίκιο με το "έτσι θέλω", οπότε συμφωνώ.

    Η άλλη κατηγορία όμως δημιουργεί περισσότερα προβλήματα μακροπρόθεσμα.
     
  5. Paladin

    Paladin brattiness loading....

    Υπέροχο το κείμενο νομίζω ότι με κάλυψε, οι οικονομικοί λόγοι (ένα μέρος να τρως, να κοιμάσαι και να απομυζάς χρήματα εν γένη) είναι ότι χειρότερο πιστεύω...
    Η @gaby η σκέψη σου ποια είναι???!!! Περιμένω με μεγάλη περιέργεια.....
     
  6. Paladin

    Paladin brattiness loading....

    Συμφωνώ...!
     
  7. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    το ιδεολογικο τριπτυχο της καθε ελλεϊνιδας...   που το βαφτιζει ... "σχεση"
     
  8. Wolverine

    Wolverine Wolvie

    Τρελλό Like με μία διευκρίνιση ότι προφανώς υφίσταται και στο εξωτερικό, αλλά σε πολύ πολύ μικρότερο βαθμό.  

    Απλά αυτές οι μονάδες απομονώνονται από τους πραγματικούς άνδρες και όχι από το unisex ανδρείκελο που φέρουν δίπλα τους προκειμένου να δείξουν ότι έχουνε μία σχέση (και ας είναι αυτή η σχέση αρρωστημένη)...
     
  9. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Αν σκεφτουμε ο καθενας ξεχωριστα ποιοι ηταν οι λογοι η οι αναγκες που μας οδηγησαν στο να ψαχτουμε παρα πανω,αν οι αναγκες μας για κατι περισσοτερο απο οτι κανουμε/επιθυμουμε μας εσπρωξαν στη εξερευνηση οπως και πραξη διαφορετικων μεχρι τωρα πραγματων στη σεξουαλικη ζωη μας και οχι μονο νομιζω θα εχουμε την απαντηση για το αν ολοι αυτοι οι λογοι ειναι σωστοι η οχι για να ειμαστε εδω...
    Υπαρχουν κινητρα ανορθωδοξα για να περπατησουν ορισμενοι σε μια τετοια κοινωτητα οπως και κινητρα εσωτερικα ωστε εν τελη να ειναι απολαυστικο και χρησιμο το ταξιδι τους εδω και οχι εκμεταλευσιμο
    Ομως οταν θα σκεφτουμε και ο καθενας θα δει τον σωστο η λαθος λογο που τον εφτασε ως εδω (αφου καποιοι δοκιμαζουν και αποχωρουν και καποιοι δοκιμαζουν και παραμενουν..αλλωστε ο καθενας για καποιο λογο η καποια αναγκη τον εσπρωξε ακομα και στο δει)να το κανουμε με τη μεγαλητερη ειλικρινεια που εχουμε..
    Ολους μπορουμε να τους δουλεψουμε ομως οχι τον εαυτο μας!
     
  10. Dapom

    Dapom Contributor

    Αν περιορίσουμε το θέμα μόνο στο σεξ...προσωπικά θεωρώ οτι δεν τίθεται ΚΑΝΕΝΑ θέμα σωστού ή λάθους για οτιδήποτε κάνεις ή δοκιμάζεις.

    Είναι σαν κουβεντιάζουμε αν είναι σωστό ή λάθος να βάλεις στα μακαρόνια τυρί τριμμένο.
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μα το BDSM τρόπος σεξουαλικής έκφρασης δεν είναι?
    Δεν τ' ονομάζουμε και εναλλακτικό ερωτισμό? (chic)
    Αν όχι, σίγουρα κατάλαβα λάθος ακόμη περισσότερα, από τα πάρα πολλά που ήδη λάθος έχω καταλάβει... 

    ( Ρητορική ερώτηση η δική μου )
     
    Last edited: 24 Μαρτίου 2015
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μην μου κάνεις μπούλινγκ.