Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απόκριες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Fun & Games' που ξεκίνησε από το μέλος El__Capitan, στις 16 Φεβρουαρίου 2018.

  1. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Και καθώς φτάνει το τέλος αυτής της περιόδου, με την κορύφωσή της αυτή την Κυριακή, είπα να ανοίξω αυτό το νήμα!
    Λοιπόν? Σας αρέσουν? Μασκαρεύεστε? Ποιά θεωρείται την πιο πετυχημένη μεταμφίεση σας? Πηγαίνετε στα καρναβάλια?

    La vida es un carnaval!
     
  2. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Τύχαινε μεγαλώνοντας τα γενέθλιά μου να πέφτουν σχεδόν πάντα απόκριες. Κάποια στιγμή αποφάσισα να μαζέψω όλες τις παλιές φωτογραφίες και να φτιάξω ένα άλμπουμ ξεκινώντας από τα πρώτα μου γενέθλια μέχρι και που τελειώσα το λύκειο.
    Οι δικοί μου είχαν ταξιδέψει πολλές φορές Κίνα/Ιαπωνία για δουλειές και η μητέρα μου είχε αγοράσει 3 κιμονό όταν ήμουν ακόμη 5-6 ετών, ένα για την αδελφή μου κι ένα για τον εαυτό της.

    Το αποτέλεσμα: Στις παλιές φωτό των γενεθλίων που έβλεπες ένα spiderman, μία πριγκίπισσα και μία γιαπωνέζα. Την επόμενη χρονιά: ένα πειρατή, μία χίπισσα και μία γιαπωνέζα... την επόμενη χρονιά well... αρκεί να πω ότι με στοίχειωσε πια αυτή η γιαπωνέζα!

    Από τότε μποϊκοτάρω!
     
  3. ninahaze

    ninahaze Regular Member

    Ποτε δεν μου αρεσαν οι απόκριες. Μα ποτέ. Μικρη με ενοχλουσαν οι στολες. Ζεσταινομουν, ξυνομουν κλπ. Μεγαλυτερη, σαν ιδεα η μεταμφιεση δε μου ειναι καθολου άσχημη αλλα το κλιμα της γιορτης δε μου αρεσει. Θα προτιμουσα θεματικα παρτυ για να μεταμφιεστω και να το ευχαριστηθω χωρις και τελα πονγκο.Παρολα αυτά ζήλεψα το κιμονο της @Stilvi ! Θα το φορουσα ακομα και στο σπιτι.
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Πήγαινα, κάποτε...
     

    Ως Σάλι Μπόουλς στο Cabaret, από ένα πάρτι με θέμα ''Βραβεία Όσκαρ''.
    Ωραίες εποχές!
     
  5. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Γεννημένη και μεγαλωμένη στην Πατρα.
    Οι απόκριες κυλάνε στο αίμα μου!
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Τις λατρεύω!

    Πιο πετυχημένη μεταμφίεση; χμ...χίπισσα μάλλον,γιατί μια άγνωστη που ήταν στο ίδιο θέμα,μου είπε δυνατά "σου πάει πολύ" και μου έβαλε το μικρό τριαντάφυλλο που κρατούσε ανάμεσα στα μαλλιά και στο φουλάρι που είχα δεμένο,κι έφυγε αμέσως χορεύοντας μπροστά.Δεν πρόλαβα να ανταποδώσω τίποτα.
     
  7. Hankok

    Hankok Hell is empty and all the devils are here!

    “Tonight, hell sends an angel bearing gifts...”
    ― James O'Barr, The Crow
    Αποκριες 2009

     
     
  8. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    so jelly! Θέλω κι εγώ όσκαρ παρτυυυυ  
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Όπως δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να περιμένεις τα Χριστούγεννα ή το Δεκαπενταύγουστο για να ξεσκιστείς στο φαγητό και να συναντήσεις συγγενείς και φίλους, να κάνεις δώρα και δίνεις χαρακτήρα κοιλιοδουλείας και άτυπων επιβραβεύσεων, ή έναρξης της γενναιοδωρίας σου, δεν καταλαβαίνω ούτε γιατί πρέπει συγκεκριμένες ημέρες να τηρούνται ή να μην τηρούνται κάποια πράγματα. Δεν αναφέρομαι στη διαιώνιση εθίμων, αλλά στο λανθασμένο χαρακτήρα που τους δίνουμε και που παράλληλα δρα ως ένα ακόμη ψυχολόγικό βάρος σε ανθρώπους που είναι μόνοι. Σε κάποιους αρέσει να υποδύονται, υπό μια έννοια όλοι το κάνουμε κατά κάποιο τρόπο ακόμη κι όταν δε θέλουμε να το παραδεχτούμε. Αν υπάρχει η διάθεση και μια ωραία ιδέα, τα πάντα συζητιούνται.
     
  10. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

    Θεωρώ ότι χρειαζόμαστε τα παντα στην ζωή μας...Ετσι κ τις απόκριες...Εγώ τις αγάπησα μετά τα 25 μου μέχρι τότε Ούτε που μου κάναν αίσθηση...πλεον κάθε χρόνο μαζευόμαστε 20-25 άτομα Κ πηγαίνουμε από καρναβάλι σε καρναβάλι.. Είναι ωραίο να "τσαλακωνεσαι" έστω Κ μια φορά το χρόνο...το θέμα μας φέτος ήταν τα ποτα Κ τα φρουτα/λαχανικα...οπότε οι άντρες ντύθηκαν μπυρες κ οι γυναικες ντομάτα καρπούζι καλαμπόκι κτλ...
    (Η καλύτερη εμφάνιση θεωρώ την φετινή γτ πήγα λίγο κόντρα σε όλο αυτό Κ ντύθηκα μάγισσα...     )