Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

DD/LG lifestyle

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dark Fairy, στις 10 Ιουλίου 2016.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Καταλαβαίνω τι λες αλλά σκέψου πόσο αρνητικά επίσης μπορεί να συμβάλει κάτι τέτοιο όταν τα πράγματα δεν πάνε "καλά".
     
  2. GothKitty

    GothKitty Sensitive Babygirl

    ειναι σημαντικο να επισκεφτει καποιος εναν ειδικο. αλλα το οτι τα πραγματα μπορει να πανε χειροτερα μπορει να συμβει σε ολες τις bdsm σχεσεις οχι μονο στο ddlg
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Προσπαθώ να σου δώσω να καταλάβεις όμως τη σοβαρότητα της αναπλήρωσης του μπαμπά μέσα από μια τέτοια σχέση.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Όταν ένα ενήλικο άτομο, παριστάνει το ανήλικο, είναι παιχνίδι ή θεατρικός ρόλος.
    Πραγματικότητα δεν είναι με τίποτα.
    Το παιχνίδι που περιλαμβάνει, το να υποδύεσαι ρόλους λέγεται roleplay.
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Θεωρώ λίγο υποκριτικό να κριτικάρουμε αυτούς που έχουν επιλέξει να σχετίζονται σε αυτό το πλαίσιο, όταν ο χώρος μας βρίθει παραδειγμάτων με τεράστιες διαφορές ηλικίας, 20 και 30 ετών, διανθισμένες με το νάζι και την χαριτωμενιά της ''μικρής'' υποτακτικής, την προστατευτική, σχεδόν ''ψυχαναλυτική'' σχέση που αναπτύσσεται στην πορεία και το ''μεγάλωμά'' της από το έμπειρο αρσενικό. Οπότε, ας αφήσουμε τον κόσμο να κάνει ό,τι γουστάρει, όσο κι αν το απορρίπτω εγώ στις προσωπικές μου συναναστροφές, ή ο οποιοσδήποτε που δεν αρέσκεται να σχετίζεται με τέτοιο τρόπο, ή σχετίζεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, απλά δεν το ονοματίζει έτσι. Στο υποσυνείδητο του καθενός παίζουν πολλά, έτσι κι αλλιώς, πολλές αντιμεταθέσεις, πολλές προβολές, γι΄αυτό η κριτική ας γίνεται με φειδώ.
    Αν με ζορίσετε παραπάνω θα σάς κουοτάρω Γιουνγκ, προειδοποιώ. 
     
    Last edited: 27 Ιουνίου 2017
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    καλα τα λες αλλα και το D/s ενα role play ειναι τοτε ... τουλαχιστον για ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθέτηση σου. Είναι γνωστό ότι υπάρχουν σχέσεις μεταξύ ατόμων που έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας.
    Κανένας δεν αναφέρθηκε σε αυτό εκτός από εσένα.
    Το θέμα είναι αν θεωρείς D/s το να υποδύεται κάποιος το ανήλικο στις ερωτικές σχέσεις.
    Εγώ πάντως σε κουόταρα, έτσι για να μάθεις      
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Σύ είπας
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Το θέμα είναι τι θεωρώ εγώ?
    Εδώ οι μισοί απαξιώνουν τους άλλους μισούς γιατί δεν διαβάζουν Εμπειρίκο κι εσύ με ρωτάς αν είναι D/s το να ''υποδύεται'' απλά κάποιος τον ανήλικο?
    Ουάου...
    Η αλήθεια είναι ότι ψιλοτρέμουν οι γλουτοί μου τώρα που με κουόταρες, αλλά θα προσπαθήσω να ανταπεξέλθω.
    Θα υλοποιήσω την απειλή μου και θα σάς κουοτάρω Γιουνγκ, για να μάθεις κι εσύ να με τσιγκλάς, πληρωμένη απάντηση θα λάβεις.
    Ακούς ''εκτός από εσένα''... 
    «Αυτό που μας ενοχλεί στους άλλους μπορεί να μας βοηθήσει να κατανοήσουμε τον εαυτό μας».
    Θα σάς πω κι άλλα άμα με τσιγκλήσετε κι άλλο, να ξέρετε, δεν υπόσχομαι ότι θα σάς αρέσουν όμως.
    Και μετά θα βγει κανένας να με μαλώσει ότι δεν ακολουθώ συναινετικές μεθόδους, μου έχει ξανασυμβεί, στ΄ορκίζομαι...
    Μα σε τι σαδίστρια μετατρέπομαι, τσςςςςςςςςς.
    Με τρομάζω ώρες-ώρες... 
     
    Last edited: 27 Ιουνίου 2017
  11. Elric m

    Elric m Leave No Cross Unturned

    Το ΤΙ ΕΊΝΑΙ και το ΤΙ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ και ΠΩΣ ΕΊΝΑΙ και ΠΩΣ ΘΑ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ενδιαφέρει κανέναν άλλον πέρα απ αυτων που συμμετέχουν στο οποίο ερωτικό παιχνίδι; Κι όμως... Εκεί έχουμε καταντήσει...
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν είναι άξιο εκνευρισμού ότι και αν ακούσουμε, αν νιώθουμε καλά με αυτό που ζούμε. Πάντα ψάχνω την αιτία του εκνευρισμού μέσα μου και όχι στους άλλους που μου την προκαλούν. Αυτοί είναι το ερέθισμα, αλλά μέσα μου κρύβεται η αιτία. Φιλικά